Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

Kuba SJ 150-23 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Arkadaşlar Pazar günü Gaziantep in ilçesi Nizip'e gittik. Ve Motosikletimin elektrik aksamına bişe oldu göğüs den küçük bi duman çıktı ve farlar, sinyaller, stop, park, marş hiçbiri çalışmamaya başladı o şekilde Nizip'den döndüm ve motorumu servise bıraktım Motorumun kontağı yanmıştı 45 YTL ye yeni kontak seti aldım (Kontak, Depo Kapağı, Bağaj) ve 20 YTL de el emeği verdim. Kontağın alarm yüzünden bozulduğunu ve garentiye girmediğini söyledi. Bu güne kadar garantiye giren bişeyini görmedik ya neyse Kontak takımını yenilemiş oldum. Ve bu 4000 Km boyunca başıma gelen en büyük problemdi.

ÖNEMLİ:
    Arkadaşlar Bu Başlık Bilgi Paylaşım Başlığıdır. Bu Başlığa üye olan arkadaşlar Motosikletlerinizde yaşadığınız problemleri Mutlaka yazınız.

ÖRNEK:

1.Motosikletinizde ne gibi problemler oldu.
    2.Bu problemi nasıl giderdiniz.
    3.Bu problemi gidermek için ne kadar paranız gitti.
    4.Problem kaç günde hal oldu.
    5.Motorunuz Kaçıncı KM de problem çıkardı

Unutmayınız ki vereceğiniz en ufak bilgi diğer kullanıcıların işine yarayacaktır

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de farketmedim topic e

@ SaLToN : Bi kerem en güzeL rengi siyah ondan sonra da sarı Yeşil ne la öLe ıyyyyyyyyyyyyyy
    Kullanılmış Siyah motoru hiç gördünüzmü. Harbiden haşat motor gibi duruyo. Hurdaya çıkmış gibi ben her gördüğümde iyiki almamışım diyorum..
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanunı 150 cc
    gokan kardes actıgın topık ıcın tsklr cok harıka olmus ınsallah bende bırgun racercı olucam ya bu arada takaslı bır racer lazım bana arkadaslar bende kanunı 150cc lık var 5 vıtes motorum uzun yol gordu he butun bakımları srvıste yapılmakta bu arada turuncu kardes sanada gecmıs olsunnn acıl sıfalar

selam arkadaslar.
    iste size bahsettigim motorunuzun 2008 modeli olarak (o sitede) söylenen sj200-23 ile ilgili topic. resimler de var.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...j200-23-a.html

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    hehe HamAZaKi ama aynı motorlaar yine
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Kardeş kamazaki olmazsa ne olursa olsun. Ah şu para varya para. Durumum olacaktı ki alacaktım ikinci el bir japon racing. bende şu son zamanlarda çıkan yok bebeklerde zehirli boya, yok oyuncak arabalarda zehir... bilmeme ne. Acaba bu motorlarınıda bir araştırsalar yahu altından muhakkak bir şey çıkar. ben benim motordan korkmaya başladım. REsimde görülen kamazakinin aynısı çünki.tip olarak ve renk olarak.
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar.
    iste size bahsettigim motorunuzun 2008 modeli olarak (o sitede) söylenen sj200-23 ile ilgili topic. resimler de var.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...j200-23-a.html
    Tip olarak değişiklik olmamış. 200 cc diyolar ama motor büyüklüğü aynı gibi görünüyor.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

evet kardes motor büyüklügü, yani görünen silindir kısmı aynı gibi duruyor. ama zaten cok büyük bir fark olmaması gerekiyor
    benim ilk aklıma gelen su olmustu:
    10000 devirde 10kW güc üreten bir motor yerine 8000 devirde 10kW güc üreten bir motorla degistirdilerse eger motoru, o zaman aynı motor daha az titresimle calısan daha rahat bir motor olacak ve torku daha yuksek olacak ve motor ömrü daha uzun olacaktır. böylece ufacık bir degisiklikle daha kaliteli bir urun ortaya cıkmıs olacaktır. umarım öyle olur cünkü 1 ay daha bekleyecegim belki bu motor gelir diye. eger gelirse bekledigime degecek diye tahmin ediyorum.
    iyi aksamlar.

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Arkadaşlar bugun debriyaj ımın biraz yumuşadığını fark ettim. kontrol ederken debriyaj haladımın üzerinden iki telin koptuğunu fark ettim diğer tüm teller sağlamdı. Beni idare eder diye düşündüm fakat ben her ihtimale karşı değiştirmek için servisin yolunu tuttum. Servis yolunda Bir arkadaşın yanına uğradım. Tekrar Servise gitmek üzere hareket etmeye kalmadı debriyaj haladı çattt etti. Halat koptuğu için kalkışım biraz zor oldu. İlk kalkışta biraz gaz vererek vitesi geçirdim motorumun önü şahlanarak hareket ettim fakat allaha dua ederek gidiyordum. (Allahım işallah önüme birşey çıkmazda frene basmak zorunda kalmam) Kör topal servise gittim haladı iç dış takım olarak değiştirdim 7,50 Ytl ücret istediler fakat pazarlıkla 5 YTL verdim. Motorumun şu anki Km si 6000 de. 6000 Km ye kadar motorumun bana çıkardığı bu ikinci masrafı Daha nice 6000 lere işallah.

ÖNEMLİ Arkadaşlar Motorunuzun üzerinde yıpranmış, zedelenmiş, size yolda sorun çıkarabilecek aksamları düşünmeden yenisi ile değiştirin aksi taktirde üzülecek vede yorulacak olan sizlersiniz.

ÖNEMLİ:
    Arkadaşlar Bu Başlık Bilgi Paylaşım Başlığıdır. Bu Başlığa üye olan arkadaşlar Motosikletlerinizde yaşadığınız problemleri Mutlaka yazınız.

ÖRNEK:

1.Motosikletinizde ne gibi problemler oldu.
    2.Bu problemi nasıl giderdiniz.
    3.Bu problemi gidermek için ne kadar paranız gitti.
    4.Problem kaç günde hal oldu.
    5.Motorunuz Kaçıncı KM de problem çıkardı

Unutmayınız ki vereceğiniz en ufak bilgi diğer kullanıcıların işine yarayacaktır

gecmis olsun diyelim. harbiden dikkat etmek gerekiyor. her kullanmada önce gözle genel bi kontrol yapmak iyidir degil mi??
    bu arada salton kardes, motorlar piyasada tamamen kayboldu yaw. ben alacam diye mi boyle oldu nedir sizin oralarda bayilerde var mı?? olmazsa ben antep ten alayım yaw

iyi aksamlar herkese.

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun diyelim. harbiden dikkat etmek gerekiyor. her kullanmada önce gözle genel bi kontrol yapmak iyidir degil mi??
    bu arada salton kardes, motorlar piyasada tamamen kayboldu yaw. ben alacam diye mi boyle oldu nedir sizin oralarda bayilerde var mı?? olmazsa ben antep ten alayım yaw

iyi aksamlar herkese.
    Ya harbi şimdi sen söyleyince benimde dikkatimi çekti bende bayilerde hiç göremiyorum belirli bir sayıda getirdiler heralde. Alıcısıda fazla olmayınca tekrar getirmeyi uygun görmediler gibi geliyor bana. Ancak Japon ve diğer motor firmaların yeni motor çıkarmasına bağlı Japonlar çıkarırsa çinlilerde kopyalar piyasaya sürer. Haydi Honda, Yamaha, Aprilla güzel modellerinizi bekliyoruz.

Ya harbi şimdi sen söyleyince benimde dikkatimi çekti bende bayilerde hiç göremiyorum belirli bir sayıda getirdiler heralde. Alıcısıda fazla olmayınca tekrar getirmeyi uygun görmediler gibi geliyor bana. Ancak Japon ve diğer motor firmaların yeni motor çıkarmasına bağlı Japonlar çıkarırsa çinlilerde kopyalar piyasaya sürer. Haydi Honda, Yamaha, Aprilla güzel modellerinizi bekliyoruz.

demissin: komik adamsın vesselam. ama konustugun tamamen gercek.

ama ben sadece cbr150 istiyorum. umarım motorun devamı gelir.

evet arkadaslar.
    motorunuzun 200cc versiyonlari 2008 model olarak hazir. birkac farkli yabanci sitede gordum bunlari. 8000 devirde 11,5kW (15,6 hp gibi) guc ureten 195cc motor varmis uzerinde.
    gordugum onemli bir degisikli de: arka ve on farlar tamamen cbr150 ile ayni olmus.
    ve iste bir reklam fotografi:
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Yahu bari şu lastikleri kalınlaştırsalardıda bize extradan iş çıkarmasalardı. Bu konuda Honda yı kınıyoruz.

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim motorum bir aydır yatıyor karbüratör probleminden..

parçaları yeni geldi..

bazen 2-3 ay mis gibi gidiyor.. bazen de canı yatmak istiyor sanırım gidesi gelmiyor.. ben de ses etmiyorum...

satacaktım servise göndermeden satmak istemedim.. bir de sağolsun arkadaşlar olayı abarttılar 1150'ye falan almak istediler

sanırım gelecek yaza kadar yine birlikteyiz.. bu arada motor 11000 km'de.. 7500'ü bana ait... bir de hep gitseydi ne kmlerimiz olcaktı birlikte..

arkadaşlar bu motorları alacaksanız 2. ellerine bakın.. 0'dan daha ekonomik olur sizin için..

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    aynen Ben 2. eL aldm 1100 YTL ye 2007 nin nisan ayında trafik çıkışLı daha 4 ayLık yani
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı T_uruncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorum bir aydır yatıyor karbüratör probleminden..

parçaları yeni geldi..

bazen 2-3 ay mis gibi gidiyor.. bazen de canı yatmak istiyor sanırım gidesi gelmiyor.. ben de ses etmiyorum...

satacaktım servise göndermeden satmak istemedim.. bir de sağolsun arkadaşlar olayı abarttılar 1150'ye falan almak istediler

sanırım gelecek yaza kadar yine birlikteyiz.. bu arada motor 11000 km'de.. 7500'ü bana ait... bir de hep gitseydi ne kmlerimiz olcaktı birlikte..

arkadaşlar bu motorları alacaksanız 2. ellerine bakın.. 0'dan daha ekonomik olur sizin için..

Ohh ohh bizde aramızdan ayrılıyorsun diye üzülüyorduk. Dediğine kesinlikle katılıyorum hem maddi hem manevi yönden başınız daha az ağrır. Motor ilk alındığında baya bakım gerektiriyor. Ve ikinci el değeri sıfırından çok daha düşük fiyata satılıyor.

oyle diyorsunuz da arkadaslar,
    ikinci el olunca bir hayli yıpranmıs olmaz mı?? herkes de 3-4 aylık ikinci el motor bulamazki canım. bulunsa bile fiyatları cok makul olmayabilir.
    ayrıca ikinci el motorun rodajı nasıl yapılmıstır, sahibi nasıl kullanmıstır, ne gibi problemleri vardır bilemeyiz ki...
    zaten aldıgımız 3000 ytl degerinde bir motor. onu da yeni almakta fayda goruyorum sahsen.

tabi sonunda is yine paraya bakıyor: bazı arkadaslarımız 3000ytl parayı 1 aylık harclık yapıyorlar, biz de bu parayı toplamak icin 6 aydan beri para biriktiriyoruz güya.
    daha toparlanmadı ya; o da komedinin diger perdesi

Motosikleti
    cbr 125 alma çabasında o.O
    Herkese merhaba ben siteye bugün katıldım...ve ilk olarka gözüme bu konu takıldı...sebebi ise bu f5 adlı arkadaşımızdan almayı düşünüyor olmam...baştan sona tüm yazılarınızı okudum ve titreme problemi başta korkutsana çözümlerini görüp rahatladım....şuan mondial 125mt kullanıyorum motora alışmak maksatlı almıştım ve çin markası almasaydın problem çıkarır densede 1 senedir kullanıyorum 9500km de ve tek yaşadığım problem benzin ibresine bağlı şamandıranın bozulmasıydı ...

ancak şimdi yükseltmek ve bir vitesli motora geçmek istiyorum ama asgari ücretle en fazla f5 olabilir benim için ve bence oldukça güzel ve yeterli motor...zaten gözüm 110km nin üstünde deil...sonuçta antalyada hızlanılıcak çok fazla yolda yok

benim sizden küçük bir yardım isteğim var...öncelikle şunu sorayım(ehliyeti alırken oto vites motorda kurs verildi :( )bu motorsiklet tam devir vitesmi yari devir viteslimi?...ve vites kullanımını bana kısaca anlatabilecek biri varmı?oto viteste öğrendiğim için vitesli kullanımını pek bilmiyorum ve almadna öncede öğrenmem laızm haliyle...bu konuda yardımcı olursanız minnettar kalırım...

şimdiden teşekkürler...

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Oo biz görmeyeli topik baya coşmuş yahu
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı SaHiN07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba ben siteye bugün katıldım...ve ilk olarka gözüme bu konu takıldı...sebebi ise bu f5 adlı arkadaşımızdan almayı düşünüyor olmam...baştan sona tüm yazılarınızı okudum ve titreme problemi başta korkutsana çözümlerini görüp rahatladım....şuan mondial 125mt kullanıyorum motora alışmak maksatlı almıştım ve çin markası almasaydın problem çıkarır densede 1 senedir kullanıyorum 9500km de ve tek yaşadığım problem benzin ibresine bağlı şamandıranın bozulmasıydı ...

ancak şimdi yükseltmek ve bir vitesli motora geçmek istiyorum ama asgari ücretle en fazla f5 olabilir benim için ve bence oldukça güzel ve yeterli motor...zaten gözüm 110km nin üstünde deil...sonuçta antalyada hızlanılıcak çok fazla yolda yok

benim sizden küçük bir yardım isteğim var...öncelikle şunu sorayım(ehliyeti alırken oto vites motorda kurs verildi :( )bu motorsiklet tam devir vitesmi yari devir viteslimi?...ve vites kullanımını bana kısaca anlatabilecek biri varmı?oto viteste öğrendiğim için vitesli kullanımını pek bilmiyorum ve almadna öncede öğrenmem laızm haliyle...bu konuda yardımcı olursanız minnettar kalırım...

şimdiden teşekkürler...
    waLa önceLikle hoşşgeldin kardeşim

Şimdi kısaca şöyLe anlatiyim

SAĞ EL : GaZ - Ön FReN
    SOL EL : Debriyaj
    SAĞ AYAK : ARKa FReN
    SOL AYAK : Vites

aynen otomobil gibi bişi

KaLKıŞ :

Gazı çevir ortalama 4-5000 dewire kadar ki stop etmesin bağırsın motor ilk baslarda böLe
    Sonra debriyajı yawaşca bırakıyosun zaten motor hareketleniyo gaz verdikçe gider motor

Vites :

Gaz vermiş gidiyosun ; yeterLi dewri yakalayınca bırak gazı aynı anda sık debriyajı şanzıman durumuna göre bitesi 1 kademe indir ya da kaldır

saygılar
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

şahin bey,
    sana en kısa ve kolay şekilde cevap vereyim: madem araba kullanıyorsun, motorda gaz-debriyaj-fren kullanımı ve harekete başlama/durma gibi konular TAMAMEN ARABA İLE AYNIDIR. ve arkadasın dedigi gibi fark sadece gaz-fren-debriyaj elemanlarının bulunduğu yerdir.

umarım yardımcı olabilmisimdir

bu arada yazamadan edemeyecegim: ben arabadan önce ve ilk olarak vitesli motosiklet kullanmayı ögrenmistim 14 yaslarında iken

iyi aksamlar herkese.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959109 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler