Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Kuba SJ 150-23 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    yapma cycle27 kardes tabiki kardesiz motorun hakkında 2 kotu söz soyldim diye dusman kesilmeyelim ben sadece eksik yonleri soylemeye calıstım seni kırdıysam özürdilerim .motorunda hayırlı olsun allah kaza bela vermesi işallah..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KUBA sj 150 cc
    Alıntı By Mükemmel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek devirde kullandıysan, söylediğin rakam normal Ancak devirli kullanırsan bir depoyla 300 km gitmek mümkün...
    By Mükemmel arkadaş yapma etme 200 cc lik bi motosiklet bile 100 kmde bağırta bağırta 2.9 lt benzin yakıyor şu anda hesaplarıma göre km de 118 ykr yakıyor bence bu 150 cc lik bi makina için fazla değilmi hem birde 7000 deviri geçmiyorum. normalda 28 ytl lik bir benzinle 200 cclik bi makina bile 318 km gitmesi lazım

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben motorumu 2. el almıştım peşin 1300 YTL'ye, 2800 km'de idi, şimdi 6600 km'de yani nerdeyse 4000 km yapmışım,

başta çok fazla sorun yaşadım.. açık olan egzozu da kapattırınca vibrasyon had safhaya ulaştı... performansı içler acısıydı.. sonra tekrar çok fena sorun yaşadım ama yılmadık... en son karbüratör hava ayarıyla oynadık, ilginç bir biçimde hem vibrasyonu inanılmaz azaldı (yok gibi bişi) ve performansı eskiye nazaran çook arttı. örneğin eskiden 4. viteste 60 ve 5. viteste 80 yapıyordu motor, zorlayınca 100 yapıyordu ama ciğerleriniz sökülüyordu vibrasyondan. şimdi 3. viteste 60 ve 4'te 80 yapıyor. iki kişi 100 km ile rahatça gidebiliyoruz vibrasyon problemi yaşamadan. hafif eğimli yokuş aşağı 120 yaptık ve 110a da çıkabiliyor ama vibrasyon artıyor o zaman da...

makinanın üstündeki lastikler naylonmuş, benden önceki sahibi daha büyük ve biraz daha kaliteli lastikler takmış. tavsiyem siz de lastiklerinizi değiştirin.

bu arada motorun frenleri gerçekten süper. ön ve arka disk.. çoğu pahalı motordan güzel frenlere sahip..

hafif olduğundan başlamak için ideal. fakat 1. el fiyatı bana biraz yüksek geliyor.. bence çin malları içinde en güzel motor 125-150 cc kategorisinde.

kısadan hisse çin malı motorlarda fabrika ayarları çok sağlıklı olmayabiliyor, ama yılmayıp uğraşırsanız arızalardan ve performans düşüklüğünden büyük ölçüde kurtulabilirsiniz.. hava ayarının etkisi muazzam oldu bende mesela...

herkese sevgiler... bu arada geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler alçım çıkalı epey oldu.. ama alçıdayken sıkıntılı oluyor.. alçı çıktıktan 2 hafta sonra tekrar kullanmaya başladım. arızadan epey yattı bu arada.. şimdi turp gibi motorum ve haftada ortalama 350 km yapıyoruz kazasız belasız günlerde kullanmak dileğiyle..

bu arada ort 60 km ile akıcı trafikte km başına 85 YKR benzin harcıyor. Ama trafik yoğunluğunda veya 80 km civarında gidildiğinde bu 100 YKRye yaklaşıyor. Depomu ayın 5inde doldurdum, hala yaklaşık 1/3üne yakını duruyor. Yani bir depo ile 300 km bence normal. Çünkü ben haftada 300-350 km yapıyorum zaten.. Ve depom yaklaşık bir hafta gidiyor. Fakat ben benzin sarfiyatına dikkat ederek akıllı uslu kullanıyorum fazla yakmasın diye. İstanbul gibi bir şehirde ayda 100 YTL'ye tüm ulaşımımı ve gezmemi karşılayabiliyorum yani. Kazandığım zaman ve keyif de cabası..

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı keskin03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    By Mükemmel arkadaş yapma etme 200 cc lik bi motosiklet bile 100 kmde bağırta bağırta 2.9 lt benzin yakıyor şu anda hesaplarıma göre km de 118 ykr yakıyor bence bu 150 cc lik bi makina için fazla değilmi hem birde 7000 deviri geçmiyorum. normalda 28 ytl lik bir benzinle 200 cclik bi makina bile 318 km gitmesi lazım
    Bunlar benim tecrübelerim, gerisini bilemem.Bende daha az yakmasını dilerdim ama gerçek bu..
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı By Mükemmel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar benim tecrübelerim, gerisini bilemem.Bende daha az yakmasını dilerdim ama gerçek bu..
    benzin sarfiyatın gerçekten normal değil, çok fazla, ayarlarını gözden geçirmenizi tavsiye ederim

benim yukardaki msjıma bi göz at, oraya eklemiştim ne kadar yaktığını,

arkadaşlar 28 ytl lik benzin aldım 236 km de bitti. galiba fazla yakıyor benim makina sizinkiler ne kadar yakıyor arkadaşlar.
    rodajda olduğun için olabilir mi?

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapma cycle27 kardes tabiki kardesiz motorun hakkında 2 kotu söz soyldim diye dusman kesilmeyelim ben sadece eksik yonleri soylemeye calıstım seni kırdıysam özürdilerim .motorunda hayırlı olsun allah kaza bela vermesi işallah..
    yok kardeş senin söylediklerini ben kötüden saymıyorum ayrıca ben teşekkür ederim uyarılarınız için ama ne yapalım kısmet buna imiş.cümlemize allah kaza bela vermesin
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

Motosikleti
    KUBA sj 150 cc
    yaa ben bugün hava ayarlarını yaptı servis bakalım bir daha ölç diyor bana arkadaşlar birde benim anlayamadığım ben yokuş aşşağı en fazla 130 km yaptık ama arkadaşın birisinde prestonun 125 cc pr 125modeli ile 160 ibre var 150 yaptı yanımdan sinek gibi geçiyor hala anlaymadım onunkisi 125 cc olmasına rağmen bu kadar nasıl hızlı gider birde wuxi diye bir marka vardı oda 125 cc prestodanda daha hızlı gidiyor 165 km hıza çıkıyor hatta bu wuxi ile prestoyu yarıştırdılar wuxi ye 2 kişi bindi prestoyu rahatlıkla geçti neyse gene benim çenem düştü herkese kazasız sürüşler

Motosikleti
    KINALI KUZU
    yaa ben bugün hava ayarlarını yaptı servis bakalım bir daha ölç diyor bana arkadaşlar birde benim anlayamadığım ben yokuş aşşağı en fazla 130 km yaptık ama arkadaşın birisinde prestonun 125 cc pr 125modeli ile 160 ibre var 150 yaptı yanımdan sinek gibi geçiyor hala anlaymadım onunkisi 125 cc olmasına rağmen bu kadar nasıl hızlı gider birde wuxi diye bir marka vardı oda 125 cc prestodanda daha hızlı gidiyor 165 km hıza çıkıyor hatta bu wuxi ile prestoyu yarıştırdılar wuxi ye 2 kişi bindi prestoyu rahatlıkla geçti neyse gene benim çenem düştü herkese kazasız sürüşler
    ya kardeş ben eski motorumla 60 km hızla gittiğim yerde bunla 80 gösteriyo. yani sayaç fazla gösteriyo. 130 km hız yaptığında gerçekte senin motor 100-110 vuruyodur. Bir de kardeş benim motorda 4000-5000 devirlerde nerden geldiğini anlayamadığım bir zırıltı var sende de bu varmı. Arka frene azıcık dokununca motor ön freni tutmasam kaymaya meil ediyo arka lastik.lastiklerin hamuru berbat. birde 4000-5000 devirde gelen zırıltı 7000 devir civarı kesiliyo 8000 devirden sonrada mükemmel bir titreşim başlıyo sizin motorlarda da öylemi. cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.allaha emanet olun
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı cycle27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kardeş ben eski motorumla 60 km hızla gittiğim yerde bunla 80 gösteriyo. yani sayaç fazla gösteriyo. 130 km hız yaptığında gerçekte senin motor 100-110 vuruyodur. Bir de kardeş benim motorda 4000-5000 devirlerde nerden geldiğini anlayamadığım bir zırıltı var sende de bu varmı. Arka frene azıcık dokununca motor ön freni tutmasam kaymaya meil ediyo arka lastik.lastiklerin hamuru berbat. birde 4000-5000 devirde gelen zırıltı 7000 devir civarı kesiliyo 8000 devirden sonrada mükemmel bir titreşim başlıyo sizin motorlarda da öylemi. cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.allaha emanet olun
    Evet Yahya bizim motorlardada aynı problem var. Fakat rodajı yapılmamış yeni motosiklerlerde titreşim daha fazla oluyor. Motor 2000 km den sonra titreşim azalmaya başlıyor. Ve bizde biraz oynama yaparak bu titreşimi en alt seviyeye indirdik. Birgün yanıma gelirsen benim motorla şöyle bi turla aradaki farkı göreceksin. Harun benim motosiklete ilk bindiğinde hayretler içinde kalmıştı
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

Motosikleti
    KINALI KUZU
    ya kardeş danıştım aynı problem bizimki kadar olamsada cbr125 lerdede varmış. onlarda 9000 devirden sonra bir titreme başlıyormuş.bizimkilerde 8000 den sonra ama bir titriyo pir titriyo mübarek. onlarda da grenajla gösterge konsolunun birleştiği yerden zırıltı geliyormuş ama bizimki kadar değildir herhalde

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Hava sogutmalı oldugundan fazla devire gelmiyor bu motorlar titreye titreye motorun hali pert arkadaşlar 140km/h demiş bu çok normal hangi çinlinin kadranı saglamki? Hepsi %90 fazla gösteriyor %10 da az.

Motosikleti
    GT250R
    [QUOTE=T_uruncu;666921]benzin sarfiyatın gerçekten normal değil, çok fazla, ayarlarını gözden geçirmenizi tavsiye ederim

benim yukardaki msjıma bi göz at, oraya eklemiştim ne kadar yaktığını,

Bakalım en kısa zamanda kontrol edicem.İnşallah sizin dediğiniz gibidir...

Motosikleti
    Honda CBR 125 R (Siyah)
    Merhabalar.
    Bugün Arora c150-23 marka bir motora baktım. (Tabii markayı yanlış hatırlamıyorsam. Motor konusunda çok yeniyim de.)

Sizin bahsetmiş olduklarınız da bu model mi?
    Arora'yı tavsiye eder misiniz?
    Biraz bilgilendiriseniz memnun olacağım.

Öncelikle herkese selamlar,ben yeni üye oldum adanada oturuyorum.
    Motorun yeşil rengi bendede var.2006 model motor atik,bir sorun yaratmıyor.
    Yakıt durumuda iyi,herhangi bir sorun yaratmadı,ön dişliyi büyütme olanağı var,20 km kadar fark ediyor, ayrıca püskürtme cihazıda takılıyormuş, yakıttan tasarruf ve anında çalışma için, akü içinde yararlı ömrünü uzatıyor.Dişli 25 ytl,püskürtme cihazı ise 30 ytl civarında tavsiye ederim.Çin malı diiyip geçmeyin, Benim dayım kullanıyor, better marka 2004 model tek bir arıza yok mükemmel çalışıyor, tabi bu durumda motoru nasıl kullandığınada bağlı,Ve gelelim hızına, ben rahat 125 i gördüm,dişliyide taktığımda 145 yapacağına inanıyorum,yalnız ön dişli büyüyeceğinden eskisi kadar atik olamayabilir,tavsiye ederim, ve ayrıyeten ybr nin 2004 ten sonrası çin bilgilerinize arz olunur...

arkadaslar bu yuan la kuba aynı mı hangisi daha iyi aralarındaki fark ne hangisi daha iyi hangisi saglam hem ne malı bunlar arkadasın biri italyan demiş biraz daha ene gitse iyi olacakmıs bende düşünüyorum bunlardan ama ufak gelir diye düşünüyorum boyun 1.80 65 kiloyum alırsam motorun üstünde cins durmam dimi

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı speedfırtına adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu yuan la kuba aynı mı hangisi daha iyi aralarındaki fark ne hangisi daha iyi hangisi saglam hem ne malı bunlar arkadasın biri italyan demiş biraz daha ene gitse iyi olacakmıs bende düşünüyorum bunlardan ama ufak gelir diye düşünüyorum boyun 1.80 65 kiloyum alırsam motorun üstünde cins durmam dimi
    Arkadaşım, yuan ve kuba farklı markalar, ancak motosikletler ufak farklar dışında birbirinin aynısı.İthalatıda çinden yapılıyor.Boyuna görede çok küçük kalacağını zannetmiyorum..

selam arkadaslar.
    ben de uzun zamandır düsünüyordum bu motoru. sanırım gelecek ay (veya en gec agustos'ta) ben de aranıza katılacagım. actıgınız bu konunun (topic) da etkisi oldu tabi: zira bazı yeni bilgiler edinmis oldum bu motor hakkında.

kullanan arkadaslar deneyimlerini aktarırlarsa ve arada bir boyle konu acarak bilgilerimizi paylasırsak iyi olur kanısındayım. ornegin modifiye ve cesitli duzenlerle ilgili bilgiler olabilir.

saygılar.

Motosikleti
    KINALI KUZU
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar.
    ben de uzun zamandır düsünüyordum bu motoru. sanırım gelecek ay (veya en gec agustos'ta) ben de aranıza katılacagım. actıgınız bu konunun (topic) da etkisi oldu tabi: zira bazı yeni bilgiler edinmis oldum bu motor hakkında.

kullanan arkadaslar deneyimlerini aktarırlarsa ve arada bir boyle konu acarak bilgilerimizi paylasırsak iyi olur kanısındayım. ornegin modifiye ve cesitli duzenlerle ilgili bilgiler olabilir.

saygılar.
    eğer bu motoru almayı düşünüyorsan cbr 125 alacak kadar paran yok demektir. Motor güzel fakat titreşim problemi var onuda ön dişliyi büyüterek bir nebze azaltabilirsin. Lastikleri dandik hemen kayma meyli var. onun dışında devirli kullanırsan motorda bir problem çıkmıyor.

Turuncu'ya..

Turuncu ardakasım 2. el 1300 e aldıını söylemişsin bende 2. el alıcam ama 2500ylt diyor ve 4000 km de sence normalmi yonsa pahalıyamı veriyor

Ayrıca rengide turuncu acaba siyaha boyatablirmiiis?Ben boyuyabilirmiyim yada biyer boyarmı siyaha???

Bende aranıza katıldım!!!

Arkadaslar aranıza katıldım bende =) Cuma gunu alıyorum motoru sahibinden =)
    bnide ekleeblirsnz sarı bnmki

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler