Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454104 ... SonuncuSonuncu

Kuba SJ 150-23 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı AYDEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    luxor adamlar dememişki bizim kadran 220 gösteriyor 220 yide köküne kadar görüyor. konuyu baştan beri okuyup gelmedin belli. Ben Ybr ile 120 de giderken Gökhan(SaLToN) yanımdan beni sollayabiliyor buda o anki gerçek hızı 130-140 civarı olduğunu gösteriyor. 220 biraz abartı olmuş orası doğru fakat övünülecek bir durum yok ortada. her göstergede biraz fazlalık vardır mutlaka. 160 yazanlar 120 yapıyor 180 - 130 yapıyo vs vs 220 yazıpta 140 yapmasıda abartı diğer tüm moatosikletler gibi.
    tam aksine konuyu en başından beri okudum ve sonunda dayanamayıp bu mesajı yazdım...
    kaldıki ben bu motorlar 200 ü geçiyor da demedim(o kadar cahil değilim merak etme).beni en çok rahatsız eden nokta bu motorlar için içinde "ikiyüz" geçen rakamların öyle yada böyle kullanılması.
    senin motorun ibre tam doğru gösteriyor diyelim, 120-%10=108 km gerçek hızın zaten ki normal
    hadi bunların ibre de doğru diyelim 140-%10=126 km
    ama şunu söyliim çin işi her firma yaptığı motoru diğerlerinden yırabilmek için hep abartıya kaçıyor.yani bu motorların gösterge 140 gösterirken bende gerçek hızları en en en fazla 115 olsun hadi...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Bu tip motorların zaten son süratlerde kullanılması bence gereksiz...

140 yapsa ne 130 yapsa ne 120 yapsa ne yazar... Tamam üst süratlere çıkmak keyif veriyor olabilir ama bu kadar büyütmeye gerek yok bence...

Ayrıca çok fazla titreşim olduğunu belirtmişsiniz, bu titreşimlerin km.ler geçtikce motora nasıl zarar verdiğini göreceksiniz... BU yüzden bu motorları bu kadar zorlamak gereksiz...

Bende benim motorda 150 km. gördüm ama gereksizdi... Önemli olan güvenli sürüş olmalı bazen kendimede çok kızıyorum...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam aksine konuyu en başından beri okudum ve sonunda dayanamayıp bu mesajı yazdım...
    kaldıki ben bu motorlar 200 ü geçiyor da demedim(o kadar cahil değilim merak etme).beni en çok rahatsız eden nokta bu motorlar için içinde "ikiyüz" geçen rakamların öyle yada böyle kullanılması.
    senin motorun ibre tam doğru gösteriyor diyelim, 120-%10=108 km gerçek hızın zaten ki normal
    hadi bunların ibre de doğru diyelim 140-%10=126 km
    ama şunu söyliim çin işi her firma yaptığı motoru diğerlerinden yırabilmek için hep abartıya kaçıyor.yani bu motorların gösterge 140 gösterirken bende gerçek hızları en en en fazla 115 olsun hadi...
    İşte amacının burda çin işi, japon işi diyerek motorları sınıflandırmak olduğu besbelli.Eğer aksini düşünseydin cbr 125 inde 200 km lik kadranla en fazla 140 km yaptığını düşünüp, böyle bir mesaj yazmazdın.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Aslında konuyu farklı bir başlık ile verdim ama aynı sorun bizim motosikletlerimiz içinde geçerli bu nedenle buradada veriyorum

Arkadaşlar dün titreşimeye çare olarak biraz kafa yordum ve bi yöntem denemeye karar verdim. Yöntemi uygularken hiç fotoğraf çekmedim çünki işe yarayacağından emin değildim. Motosiklette titereme motor ve egsoz kısmından yayılmaktadır. Bu parçalarda bedene bağlı olduğundan titremenin çoğunluğunu bedene aktarır. Yapacağımız uygulumanın mantığı motordan gelen titremeyi ölü seviyeye indirerek bedene ulaşmasını sağlamak.

Uygulamaya geçmeden önce Gerekli parça ve malzemeler.

1. Tüp contası yaklaşık 10 adet Tüpçü lerden teymin edebilirsiniz (genelde para dahi almazlar.)

2. Pul Yaklaşık 5 adet civatanın üzerine takılan bildiğimiz pul.

3. Civata 2 adet Bağlantıların üzerindeki civataların 1 cm büyüğü olmalı

Somun 4 adet

Egzos un motordan çıkan kısmını takip edin ve iki tane bağlantı noktasını bulun. Bunların biri motorun tam altındadır,

diğeri arka ayaklığa bağlıdır.

(Her motor için bağlantı yeri aynı olmaya bilir.)
    iki bağlantıyı aynı anda sökmemiz egsoz un esneyip kırılmasına yol açabilir onun için önce civatalardan birini sökün ve aynı dişlere sahip 1cm büyük ebatlı olanından teymin edinin. Civatayi yerine takarken egsoz bağlatı noktası ve karşılığı arasına 2-3 adet tüp contası atın, her contanın arasınada birer edet pul atın.(pul, conta, pul, conta ,pul)her iki tarafın bitiminde pul olmasına dikkat edin. Pulların amaçı contaları birbirlerinden ayırarak kolay ezilmesini ve zedelenmesini önlemektir. aynı şekilde civatanın başına ve sonunada birer adet conta ve pul atın. Geldik en önemli kısmına eğer somunları sonuna kadar sıkarsak contalar ezilir ve yaptığımız bütün işlem boşa gitmiş olur. Bu nedenle somunları tam sıkmayacağız sadece tüm parçarın birbirlerine zarar vermeyecek şekilde sıkıştığına emin olana kadar sıkacağız. (yani contalar tam ezilmeyecek) Bu bağlantıların tekrar sökülmemesi için aşağıdaki resimdeki gibi ikinci somunu üzerine atacağız ve iyice sıkıştıracağız.

Her iki bağlantıyıda değiştirdikten sonra motorumuzun titremesi azalmış olacaktır. Ben yaptım ve çokda güzel oldu. Sizlere % de olarak titremenin azalmasını söylemeyeceğim bu uygulamayı sizlerde yaptıktan sonra sizler söyleyin.

Şimdiden herkese kolay gelsin.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı By Mükemmel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte amacının burda çin işi, japon işi diyerek motorları sınıflandırmak olduğu besbelli.Eğer aksini düşünseydin cbr 125 inde 200 km lik kadranla en fazla 140 km yaptığını düşünüp, böyle bir mesaj yazmazdın.
    düşünmediğim şeyleri düşünüyormuşum gibi bana egale etmeye kalkma bu 1
    burdaki tek amacım çinli firmaların motorlarını olduklarından iyi gösterip aradan sıyrılmaya çalışmaları ve satış yapma amacında olduklarını belirtmek bu 2
    bu isteklerini gerçekleştirmek için de göstergelerde olsun diğer parçalarda olsun motor teknik bilgilerinde olsun kullanıcıyı yanıltmaktan hiç çekinmediklerini çok iyi biliyorum bu 3
    sizlerin keşke çok daha iyi motosikletler kullanmanızı dilemem yanında şu an kullandığınız motorları bu gibi yalan yanlış dolduruşlar yüzünden fazla zorlamanız ve Allah korusun bir kaza yapmanızı istemiyorum bu 4
    herkes kullandığı malı över tabii ki ve ona güveni tamdır ama lütfen bu gibi şaka kaldırmayan konularda daha akılcı davranın
    ben olaya kadran açısından hiç bakmadım, sen anlayamadın heralde
    tam söylemek istediğim şu
    amaçları çok ucuza mal satmak olan firmaların kullanıcıyı yanıltmak ve satış yapmak adına attıkları yalanları nasıl oluyorda bu kadar büyük tartışma konusu yapabiliyorsunuz.
    daha önce söylediğim gibi korlas ta dinanometre var
    gidersin oraya bulursun gerçek max süratini, olur biter
    ama yine dediğim gibi altınızdaki o motorlar o süratlere uygun değiller.
    lütfen şimdi hırs yapmayın durduk yere,
    bakın şanslısınız, altınızda çoğu kimsede olmayan bir motor var, keyfini sürün,
    limitleri bir anlık görücem diye gidip bir yerde patlamayın

Motosikleti
    GT250R
    düşünmediğim şeyleri düşünüyormuşum gibi bana egale etmeye kalkma bu 1
    burdaki tek amacım çinli firmaların motorlarını olduklarından iyi gösterip aradan sıyrılmaya çalışmaları ve satış yapma amacında olduklarını belirtmek bu 2
    bu isteklerini gerçekleştirmek için de göstergelerde olsun diğer parçalarda olsun motor teknik bilgilerinde olsun kullanıcıyı yanıltmaktan hiç çekinmediklerini çok iyi biliyorum bu 3
    sizlerin keşke çok daha iyi motosikletler kullanmanızı dilemem yanında şu an kullandığınız motorları bu gibi yalan yanlış dolduruşlar yüzünden fazla zorlamanız ve Allah korusun bir kaza yapmanızı istemiyorum bu 4
    herkes kullandığı malı över tabii ki ve ona güveni tamdır ama lütfen bu gibi şaka kaldırmayan konularda daha akılcı davranın
    ben olaya kadran açısından hiç bakmadım, sen anlayamadın heralde
    tam söylemek istediğim şu
    amaçları çok ucuza mal satmak olan firmaların kullanıcıyı yanıltmak ve satış yapmak adına attıkları yalanları nasıl oluyorda bu kadar büyük tartışma konusu yapabiliyorsunuz.
    daha önce söylediğim gibi korlas ta dinanometre var
    gidersin oraya bulursun gerçek max süratini, olur biter
    ama yine dediğim gibi altınızdaki o motorlar o süratlere uygun değiller.
    lütfen şimdi hırs yapmayın durduk yere,
    bakın şanslısınız, altınızda çoğu kimsede olmayan bir motor var, keyfini sürün,
    limitleri bir anlık görücem diye gidip bir yerde patlamayın

Bunları düşünmüyorsun ama, nedense yazıya dökünce böyle anlamlar çıkıyor.(Bu 1 in cevabı )
    Ne olduğunu bile bile aldığım bir motor, herşeyin farkındayım ve bilinçli bir tüketiciyim.Hız konusuna gelince sen beni diğer arkadaşlarla karıştırdın heralde, çünkü benim 90 km nin üzerine çıktığım ender görülmüştür.Ayrıca hırs da yapmıyorum, amacım gerçekleri yansıtmak.

Ayrıca ona egale etmek demezler.Maletmek derler.

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    önemli olan sizin motorunuzdan memnun olmanız. amacımız moralinizi bozmak değil. yanlış bilgi verilmiş onu belirttik sadece. kazasız günlerde güle güle kullanmanız dileğimle
    In the sun and in the rain, it's quite the same.
    It's never gonna change, I'll be looking for Jane.

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önemli olan sizin motorunuzdan memnun olmanız. amacımız moralinizi bozmak değil. yanlış bilgi verilmiş onu belirttik sadece. kazasız günlerde güle güle kullanmanız dileğimle
    Yapıcı ve olumlu eleştirilere her zaman açığım.İyi dileklerin için teşekkür ederim.

Motosikleti
    KUBA sj 150 cc
    arkadaşlar hiç birinizden cevap yokmu sizin motosikletler ne kadar yakıyor dedim hiç birinmizden cevap yok ben ilk denediğimde 28ytl lik benzinle 236 km gittim

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı keskin03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hiç birinizden cevap yokmu sizin motosikletler ne kadar yakıyor dedim hiç birinmizden cevap yok ben ilk denediğimde 28ytl lik benzinle 236 km gittim
    Yüksek devirde kullandıysan, söylediğin rakam normal Ancak devirli kullanırsan bir depoyla 300 km gitmek mümkün...

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Arkadaşlar Bugun itibariyle cycle27 (Yahya) arkadaşımızda aramıza katılmış bulunuyor. Motosikleti 2007 model XGJAQ 150-23

Hayırlı olsun Yahya Allah kaza bela göstermesin.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    bi motor alırken sadece gorunumune değil sizinle nekadar uzun zman gecirebilir buna dikkat etmek gerekir.motor tasarım olarak gercekten güzel ama motor birkere hava soğutmalı bukadar yuksek devrlerde calısan bialetin sadece hava soğutmasına güvememek gerekir.birde motorun hiç hosuma gitmeyen bir sesi var bukadar titreşimden dolayı her 100 km de bir bütün civatalarını sıkmak gerekiyor herhalde.bunu bende değil ramzey servisi soylüyor.kesinlikle performans olarak cbr 125 le karsılastıralmıcak bi alet.ama fiyatına gorede iyi bi parca.(eğer 3200ytl ise)

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Offf Offf OFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFf

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi motor alırken sadece gorunumune değil sizinle nekadar uzun zman gecirebilir buna dikkat etmek gerekir.motor tasarım olarak gercekten güzel ama motor birkere hava soğutmalı bukadar yuksek devrlerde calısan bialetin sadece hava soğutmasına güvememek gerekir.birde motorun hiç hosuma gitmeyen bir sesi var bukadar titreşimden dolayı her 100 km de bir bütün civatalarını sıkmak gerekiyor herhalde.bunu bende değil ramzey servisi soylüyor.kesinlikle performans olarak cbr 125 le karsılastıralmıcak bi alet.ama fiyatına gorede iyi bi parca.(eğer 3200ytl ise)
    mrb arkadaşım ben asgari ücretle çalışan bir kişiyim. gönül isterdiki benimde bi cbr 125im veya 600 cc lik bir makinam olsun ama olmuyor imkanlar dahilinde yani. bu bütçemle bu motor bana sanki 600 cc bir yamaha yzf bilmem anlatabildim mi? yani racinglerden hoşlanıyorum ama kullandığım malımdanda çok şey beklememek gerektiğini çok iyi biliyorum. adam akıllı kullanana motor baya uzun ömürlü olur vesselam bakarsan bağ bakmazsan dağ olur demiş atalarımız .
    bu arada gökhan teşekkür ederim ilk sana söyledim zaten bunu aldığımı daha kimsenin haberi yok yani ama artık oldu. allah cümlemize kaza bela vermesin güle güle günlerde kullanmamızı nasip ve müyesser etsin.
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    bende asgari ücretin 50tyl fazlasını alıyorum aramızda pek bi fark yok.cbr yi 3500 ytl ye aldım 2.el naapim gücüm okadarına yetiyor.5000 deydi bi cbr içinde 5000 hiç bişi değil.bende motoru almadan once cok kişi küçük falan dedi ama motorun yanına ilk gittimde 600cc kadar büyük geldi gozume.hala daha oyle:D kargaya yavrusu şahin gözükür misali..benim amacım bu motorları küçümsemek falan değil doğru bildiğimi yazdım uzun yolda hararet problemi yasarsınız.bu ülkede herkez biliyor çin mallarının dayanıklığını. adamlar koyuyor disk frenlerinin yanına abs marka fren sticer'ları sonra millet abs fren zannedip giriyor duvara.yapmayın arkdaslar yapıcı olalılım luxorda doğru konulara deyiniyor ama şiddetle karsı cıkankar var kolay para kazanmıyorz harcayınca doğru yere harcayalım.sayfanın basında "cbr 125 in ikiz kardesi" derken arada dağlar kadar fark olduğunu belirtmek isterim yoksa kardes falan değiller.zatende soyledim fiyatına gore ideal bi alet ama ona verilcek paraylada bir 2.el bi temiz cbr alınabilir derim ben.kararı tabiki herkez kendisi vericek.

Motosikleti
    GT250R
    [QUOTE=SaLToN;664820]Arkadaşlar Bugun itibariyle cycle27 (Yahya) arkadaşımızda aramıza katılmış bulunuyor. Motosikleti 2007 model XGJAQ 150-23

Hayırlı olsun kardeşim..

Evet arkadaşlar yeni saldırıları bekliyoruz..

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Bunları düşünmüyorsun ama, nedense yazıya dökünce böyle anlamlar çıkıyor.(Bu 1 in cevabı )
    Ne olduğunu bile bile aldığım bir motor, herşeyin farkındayım ve bilinçli bir tüketiciyim.Hız konusuna gelince sen beni diğer arkadaşlarla karıştırdın heralde, çünkü benim 90 km nin üzerine çıktığım ender görülmüştür.Ayrıca hırs da yapmıyorum, amacım gerçekleri yansıtmak.

Ayrıca ona egale etmek demezler.Maletmek derler.
    biliyorum da empoze etmek yerine egale demiş oldum, farketmemişim.

daha önce de dediğim gibi çin motorlara falan saldırmıyorum.sadece bilinçsiz kullananlar varsa uyarmak istiyorum çünkü sizlere birşey olmasın istiyorum.son zamanlarda o kadar çok kaza haberi okuyoruz ki çünkü forumlarda...
    spawnem in dediği gibi kargaya yavrusu şahin görünürmüş.benim tek düşüncem bu motoru ilk alıp böyle hisseden arkadaşların motorlarına fazla güvenmemeleri ve zorlamamaları, gerçekten bir şey olursa geri dönüşü olmuyor.
    grenajlarınız asfalt yüzü görmesin...

Motosikleti
    GT250R

daha önce de dediğim gibi çin motorlara falan saldırmıyorum.sadece bilinçsiz kullananlar varsa uyarmak istiyorum çünkü sizlere birşey olmasın istiyorum.son zamanlarda o kadar çok kaza haberi okuyoruz ki çünkü forumlarda...
    spawnem in dediği gibi kargaya yavrusu şahin görünürmüş.benim tek düşüncem bu motoru ilk alıp böyle hisseden arkadaşların motorlarına fazla güvenmemeleri ve zorlamamaları, gerçekten bir şey olursa geri dönüşü olmuyor.
    İyi dileklerin için teşekkür ederim...

Motosikleti
    Beyaz MELEK

Saol Luxor. Aslında haklısınız bizim makinalar biraz cbr ye göre kalitesiz. Fakat cbr ile yan yana gelince biraz daha cüsseli duruyo, lastikleri biraz daha kalın duruyo, yerden biraz daha yüksekte duruyo ne bileyim işte ben makinemi seviyorum Kirpi yavrusunu pamuğum diye severmiş. Makinem Şu anda 5000 km ye yaklaştı ve halen tık demedi. Kalitesini ve dayanıklılığını zaman gösterecek.

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Hayırlı olsun kardeşim..

Evet arkadaşlar yeni saldırıları bekliyoruz..
    teşekkür ederim sağolun

sadece bilinçsiz kullananlar varsa uyarmak istiyorum çünkü sizlere birşey olmasın istiyorum.son zamanlarda o kadar çok kaza haberi okuyoruz ki çünkü forumlarda...
    teşekkür edrim sanada luxor kardeşim ama yazdığım cevapta dediğim gibi motorumdan fazla bir şey bekleyemeyeceğimi biliyorum zaten. spawnem kardeşim (kardeşim diyorum çünki motosiklet.net teki herkes kardeşim gibidir.) benim daha önce mondial 100 kh vardı. takas ederek bunu aldım peşin param yok taksitle aldımve ikinci el bir cbr kadar da tutmadı taksitle olduğu halde ne yapalım peşin okadar paramız yoktu. sen demekki paranı tutabilen bir zatı muhteremmişsin anlaşılan. ikinci eli kimse taksitle vermez galeriler ve bayiler hariç.yinede hepinize teşşekür ederim .yüce mevlam kaza bela vermesin, sağlık ve sıhhat versin. bilene bu gerçekten dünyadaki en büyük zenginlik
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454104 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler