Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba SJ 150-23 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı teccol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bursalı arkadaş sayısı 3 bilemedin 4 ü geçmez . onlarda şu sıralar pek girmiyor bu sayfaya.
    titreşimi yüzde30 civarında kesersin ama yine de diğer motolara göre çok olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kınalı kuzu
    Alıntı şemsi07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki kardeşim.. benim skyjetin arka lastiğinin 130 luk olduğunu.... ve motorununda büyüyerek 250 cc olduğunu söylesem...ayrıca ön dişli 17 lik desem... veee iridyum buji ile motorun torkunu artırdığımı söylesem.... kinglerle dalga geçtiğime inanır mısın.. eheheheheh
    yahu kardeş ramazan ramazan sen ne içtin de kafayı buldun. skyjetini 250 cc yaptırıp 200 bilmem kaç süratlere çıkmanla kime neyi ispat etmeye çalışıyorsun.
    sonuçta çin malı bir motor. aerodinamik özelliği o süratleri kesinlikle götürmez. Saatte 90 km hızla şehir dışı yolda giderken yanımdan bir kamyon geçse silkeliyor motoru. Akıllı olun arkadaşlar bu motora 130 bile çok bende kullandığım için söylüyorum. bir seneye kalmaz elinize alırsınız pistonu sekmanı merak etmeyin.
    İnsanlar iki şeyin kıymetini bilmezler. Sağlık ve boş vakit.

Gaziantep Mt

Motosikleti
    Skyjet 150 F5
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bursalı arkadaş sayısı 3 bilemedin 4 ü geçmez . onlarda şu sıralar pek girmiyor bu sayfaya.
    titreşimi yüzde30 civarında kesersin ama yine de diğer motolara göre çok olur
    işte titreşimi giderebilecek sistem nedir. Nasıl giderilir. Yorumları okuduğumda herkes belli bir hızdan sonra titreşim olduğunu söylüyorlar bende daha boşta gaza basınca tirimtirim titriyor.

işte titreşimi giderebilecek sistem nedir. Nasıl giderilir. Yorumları okuduğumda herkes belli bir hızdan sonra titreşim olduğunu söylüyorlar bende daha boşta gaza basınca tirimtirim titriyor.
    iridyum buji al. uygun yağ al çok ince olursa titriyor. öne 17 dişli tak. birde motorun üst kulağı şaseye bağlı değil. şaseye sabitlemek için yeri var. ordan mille şaseye bağla.

Motosikleti
    Skyjet 150 F5
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iridyum buji al. uygun yağ al çok ince olursa titriyor. öne 17 dişli tak. birde motorun üst kulağı şaseye bağlı değil. şaseye sabitlemek için yeri var. ordan mille şaseye bağla.
    Bİlgilerin için saol

Peki grenajlarında acayip titreme var. onlar ile ilgili yapılacak bir işlem varmı. Özellikle on kafa grenajından acayip ses geliyor ama hiç bir yerinde kırık yok. Çatlak yok kafayı sıyırcam

ark lar ilgilenenlere satlık 2006 model siyah renk kuba skyjet sj150-23
    irtibat tel:0536 214 66 46-0546 946 25 29
    resimlerini buraya koyamadım.resimleri görmek isteyen ark lar ekleyebilirler.
    ismet_bilecen_79@hotmail.com

Motosikleti
    Skyjet 150 F5
    Alıntı tedaşçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ark lar ilgilenenlere satlık 2006 model siyah renk kuba skyjet sj150-23
    irtibat tel:0536 214 66 46-0546 946 25 29
    resimlerini buraya koyamadım.resimleri görmek isteyen ark lar ekleyebilirler.
    ismet_bilecen_79@hotmail.com
    Fiyat ve resim koyabilirsen daha çok yardımcı olabiliriz arkadaşım

Motosikleti
    kınalı kuzu
    Bİlgilerin için saol

Peki grenajlarında acayip titreme var. onlar ile ilgili yapılacak bir işlem varmı. Özellikle on kafa grenajından acayip ses geliyor ama hiç bir yerinde kırık yok. Çatlak yok kafayı sıyırcam
    arkadaşım o ses ön kafa grenajından gelmiyor. Km saati yada devir saatinin içimdeki titreşimden oluşan bir boşluktan geliyor. Bende senin gibi ilk zamanlar ordan geldiğini zannediyordum hatta tek tek grenajları söktüm taktım baktım olmuyor bende öyle idare ederim diyordum. Taki devir saatim çaılmayıp tamirciye götürünceye kadar. Eğer km saatin sıçrama yapıyorsa(50 km hızdayken durduk yere ibre 60 fırlıyorsa) km halatının bağlantı yerinde boşluk oluşmuş demektir. Yolda giderken öylesine gıcık bir ses çıkarıyorki eline alıp salladığında o sesin bundan kaynaklandığını hemen anlarsın.

Gaziantep Mt

Motosikleti
    Skyjet 150 F5
    Alıntı öztürk27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım o ses ön kafa grenajından gelmiyor. Km saati yada devir saatinin içimdeki titreşimden oluşan bir boşluktan geliyor. Bende senin gibi ilk zamanlar ordan geldiğini zannediyordum hatta tek tek grenajları söktüm taktım baktım olmuyor bende öyle idare ederim diyordum. Taki devir saatim çaılmayıp tamirciye götürünceye kadar. Eğer km saatin sıçrama yapıyorsa(50 km hızdayken durduk yere ibre 60 fırlıyorsa) km halatının bağlantı yerinde boşluk oluşmuş demektir. Yolda giderken öylesine gıcık bir ses çıkarıyorki eline alıp salladığında o sesin bundan kaynaklandığını hemen anlarsın.
    Ne yapmak gerekli. Benim devir saatide km saatide çalışmıyor. komple içini boşlatsam acaba ses gidermi. Ayrıca motor takozlarını değiştirsem daha esnek takozlar koysam farkedermi. Acayip ses yapıyor ve acayip titriyor. daha gitmeden titriyor olduğu yerde gidince sen düşün işte nasıl titriyor.

Motosikleti
    kınalı kuzu
    Alıntı öztürk27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada arkadaşlar motorumu satlığa çıkarıyorum. Yakında ilan numarasını koyarım. Motorumu büyütmeyi düşünüyorum Allah izin verirse inşallah. 150 cc yetmiyo artık. Gönül isterdiki 600 yada 1000 cc almak ama şimdilik 250 cc ye bile anca bütçem yetiyo. Bence bu motorlar sağlamlık konusunda kendini ispatladı. Eskiler bilirler onca uzunn yol yaptım bir gün bile üzmedi. Tek eksisi titreşimi işte o da azaltılabiliyor ama tamamen yok olmuyor.

Kendinize iyi bakın Tekeriniz düz bassın. Allaha emanet olun
    arakdaşlar resim değilde video nun daha iyi olduğu kanısına varınca bende video eklemeye karar verdim. düşünen olursa özel mesaj atsın. ordan msn verir görüşürüz.

Gaziantep Mt

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Çok Güzel Bir Rengi Var Fiyat Olarak Ne düşünüyorsun
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Motosikleti
    kınalı kuzu
    fiyat olarak yalan iyi değil bir şey belirlemedim kafamda. Ama çizikler bakımından sadece boya masrafı olan bir motor. Başka hiç bir sorunu yok. Bunu göze alarak sanırım 1500 olabilir ama bu fiyata noter satışı dahil. Hemen satışını verecem Allah izin verirse.

Gaziantep Mt

Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    msn ekliyorum bi konussak iyi olucak

Daha önce eklemişim sanırım kabul etmedin by-.-gicik@hotmail.com

Motosikleti
    kınalı kuzu
    ekledim msn ini her msn i kabul etmiyorum tanımadığım ancak önceden haberim olan hariç

Gaziantep Mt

Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Babamı Gösterdim Videodakini Ama Çiziklerden Dolayı Afkaf Yaptı İkna Etmeye Calısıyorum

Motosikleti
    kınalı kuzu
    sorun değil elimde yedek bir depom daha var çiziksiz miziksiz ama gel görelim rengi kırmızı siyah, böyle şatafatlı(nedemekse) değil. Ben onu boyatayım dedim ama bunun rengi o kadar detaylı ki rengini tutturamzyız deyince vazgeçtim. Sonra kendime dedimki eğer ilerde satarsam, alacak olan kişi görsün orjinali ni, isterse kendi boyatır .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:28 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:25 PM ----------

Ne yapmak gerekli. Benim devir saatide km saatide çalışmıyor. komple içini boşlatsam acaba ses gidermi. Ayrıca motor takozlarını değiştirsem daha esnek takozlar koysam farkedermi. Acayip ses yapıyor ve acayip titriyor. daha gitmeden titriyor olduğu yerde gidince sen düşün işte nasıl titriyor.
    kardeş içini boşaltırsan ses gidermi gitmez mi bilmiyorum ama sanırım salton içini boşaltmıştı. ses kesilmişmiydi bilmiyorum ama. onu görebilirsem sorarım ona inş.
    motor takozu ne resmini gösterirsen ancak öyle anlarım.

Gaziantep Mt

Motosikleti
    arora KS150-23
    herkese ii geceler we ii bayramlar diorum ilk olarak aranza yeni katıldm.forumu uzun süredn beri takip ediordm we en sonnda üye oldm.sohbetlerins we arkadşlıklarıns çok güsel.umarm aranızda bu motrcu kardeşinisede yer wardr

Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    ARKADAŞLAR Bİ YARDIMCI OLUN SU F5 Modellerinden UYGUN Bİ FİYATA BULALIM BAYRAM BİTİŞİNDE ALICAGIM...

BU ARADA HERKESİN RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN Büyüklerimin Ellerinden Kücüklerimin Yanacıklarından Öpüyorum

Motosikleti
    Satılık 2009 .. Mondial UKH 100..
    KUJUMAX kardeşim öztürk 27 nin motorunu almayı düşünmüyosan ben talip olucam anlaşabilirsek almayı düşünüyorum.. senden haber beklicem. kib
    OO biliyor biliyor biliyorrrrrrrrrrrrrr:P:P:queen:

Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Öztürk Abimin Motor Çok Hoş Ama O motoru Babam İStemedi Çiziklerden Dolayı Simdiden Hayırlı Olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler