Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba SJ 150-23 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal sana hüceyn..... yak yak, ama paranı kendin kazanınca yak, babanın cebinden yakma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.....

emeklerime üzülüyorum dersem? anlarsın....
    Yok kardeş sen yanlış anlamışsın Motorun üzerinde orjinal lastikleri 5 para etmez. Onun için bu motorları kullanan tüm arkadaşlar lastiklerini değiştiriyorlar. Eskiside haliyle çöpe gidiyor. Heralde lastik yakmak arkadaşın içindede ukde kalmış. Yoksa kimse sağlam işe yarayan lastiği yakacak kadar zengin değildir heralde. Zaten zengin olsak gidip adam akıllı motorlara bineriz
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Nerelerdesiniz bee kimse motordan inip pc başına geçmiyor heralde.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

gecen kullandım guzel gıdıyoda bıde tıtremese
    hyosung250gtr

aslında işten gelip de hafta içinde yorgun argın, pc başına oturacak vakit bulamıyorum Gökhancım benim.
    daha burdayız biyerlere gitmedik. daha cook görüşürüz yani
    kendinize iyi bakın arkadaslar.
    selamlar herkese.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    10 gündür kullanmıyorum yaa :( havalar düzelmiyo ki burda :(
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    tatlı su motorcuları ya sizi

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    ya arkadaşlar az önce sahilde motoru yatırdım çok şükür grenajlarda falan çizik bile yok çünkü tuttum motoru yada öyle sandım.ama vites atarken ayağımızı koyduğumuz yer kırıldı.kaynak olurmu acaba:S
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar az önce sahilde motoru yatırdım çok şükür grenajlarda falan çizik bile yok çünkü tuttum motoru yada öyle sandım.ama vites atarken ayağımızı koyduğumuz yer kırıldı.kaynak olurmu acaba:S
    Geçmiş olsun hüseyin. Hayırdır işallah ne olduda yatırdın motoru. Kaynak oluyor benim bir arkadaşımda yatırmıştı sanayi ye gidip kaynak yaptırdık. Fakat ne kaynağı olduğunu bilmiyorum. Ama normal sıradan kaynak değil. Aleminyum döküm için ayrı bir kaynak. Sanayiye git bir sor derim kaynatacak mutlaka birini bulursun.

Motosikleti
    SKYJET racing
    arkadaşlar geçenlerde birisi motoruma 2100 ytl verebileceğini söylemişti.bende tamam fiyatta anlaşırız dedim.ama bidaha haber çıkmadı.anlayacağınız daha binecez bu motora...Gökhan abi titreme için neler yapacaz onları bi söylesende ben kendim yapsam.çünkü bu gidişle biz hiç görüşemiyecez!

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı SaLToN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hüseyin. Hayırdır işallah ne olduda yatırdın motoru. Kaynak oluyor benim bir arkadaşımda yatırmıştı sanayi ye gidip kaynak yaptırdık. Fakat ne kaynağı olduğunu bilmiyorum. Ama normal sıradan kaynak değil. Aleminyum döküm için ayrı bir kaynak. Sanayiye git bir sor derim kaynatacak mutlaka birini bulursun.
    ya motoru çevirydum.fazla açtım gazı yattı.bugünde kaynak yaptırdım ama iğrenç oldu.30 ytl parçada
    bu arada motor 140ı geçmionden ki acaba
    Orgazma Dudak Büktürür

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

slm

Alıntı alli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçenlerde birisi motoruma 2100 ytl verebileceğini söylemişti.bende tamam fiyatta anlaşırız dedim.ama bidaha haber çıkmadı.anlayacağınız daha binecez bu motora...Gökhan abi titreme için neler yapacaz onları bi söylesende ben kendim yapsam.çünkü bu gidişle biz hiç görüşemiyecez!
    bence ıyı vermısler alıcıgım malum yahyanın kıne verdıklerı rakamı yahyaya sorda anla ama sen bastan berı sıkayetcisin motorundan umarım satarda kafana göre alırsın umarım sahibinden'e bıraktıgın ılan ısını görür : ))

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı alli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla alli senin imkanların kısıtlı sanırım. sen gelicem abi buluşalım desen ben mutlaka zaman ayırırım sana.

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    millet ayıp oluyo ama.nerdesiniz ya.düldüller illaki problemmi çıkartacak yazmak için.
    Orgazma Dudak Büktürür

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    [hüceyn e cavap]Motorların pek problemi olmuyorki, açıldıktan sonra. Aslında gayet sağlam motorlar. tek kusurları titreşim ve bu titreşimden meydana gelen civata laşke olmalarından kaynaklanan grenaj veya başka yerlerin vızırtı sesleri. Mesala benim motorun kuyruk grenaj kısmından acayip bir zırıltı geliyor. Stop lambasının üst ortasındaki küçük kısım. Titreşimden dolayı laşke olup biraz gevşemiş. Motora gaz verince zırılıtı başlıyor. Söküp japonla yapıştırayım diyorum bir türlü müsait zamanım olmuyor.İki hafta evvel deponun dilinin tam yerine oturmamasından kaynaklanan bir zırıltı vardı. Söküp yerine takmam aslında beş dakikamı bile almadı. Biraz eringeç yapıyor motorlar adamı yahu. Bazen bakkala manava motorla gidesim geliyo.

Birde oturup hesapladım. Benim motora hüceynin motoru gibi modifiye mi yapsam diye. Ama sadece 200 cc lik yaptırmanın bile aslında motora bir faydası yok. Orjinal hali ile modifiyeli hali arasında (orjinal halinden kasıt ön dişlisi 17 lik olunca) aradaki hız farkı en fazla 15-20 km kadar. Buna değmez diye düşünüyorum.Kendimce şöyle bir hesap yaptım.

Giriş oranını 3 çıkış oranınıda 2,56 yapsam (ön dişlinin orjinalini 15likolunca yani) lastiğin boyutunuda değiştirmezsek. motorun arka tekerine aktardığı torku değişmemiş olur.Ancak bariz oranda vites aralıkları uzar. Buda hem şehir içi hem de dışında baya işimize yarar. Şöyleki 6000 devirde 5. viteste 90 km sabit hızla gidebilirsiniz. Ancak bunun için motoru 150cc değil 300 cc yapmam gerektiğini buldum. Buda hem zahmetli hem maddiyatlı vede uzun iş. O yüzden sadece ön dişlinin 17 lik yapılması yeterli buluyorum ben.

Ha ancak 17 lik dişli haricinde başka dişli değiştirmeden motoru 200 cc yaparsanız motoru gücü artacağından yüksek süratler biraz daha kolay varırsınız. Ama buda motorun ömründen yiyeceği için değmez diye düşünüyorum.

Bunlar benim şahsi fikirlerim acaba sizin fikirleriniz ne yönde olurdu. Beyanda bulunursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

selcuk543 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA KS150-23 GREEN DRAGON
    arkadaşlar motorun on dişliyi bede buyutmeyi dusunuyorum 17 takarsam bayırlarda motor çok yavaşlarmı
    No Manita No DIRDIR ONLY MAKARA ONLY GIRGIR

Motosikleti
    SKYJET racing
    Alıntı SaLToN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla alli senin imkanların kısıtlı sanırım. sen gelicem abi buluşalım desen ben mutlaka zaman ayırırım sana.
    haklısın abi o zaman birgün buluşup halledelim hayırlısıyla şu işi.ha araç-gereç gerek olacaksa eğer sende yoksa,ben de olan malzemelerden temin edebiliriz.bu arada geçenlerde motorumun benzin akıttığını yazmıştım,söküp baktım.benzin filtresinden akıyor.ne yapmam lazım?şimdiden teşekkürler!
    Selçuk dostum ön dişliyi 17'lik yaparsan;tek dezavantajı kalkışlarda motor çok az atiklikten düşecektir.ama son hızı artacak ve titremede azalma olacaktır.o yüzden değiştirmen iyi olur.

Motosikleti
    kuba 200+yamaha r6

rossikenan

iste buda benim canavarım arkadaşlar

Motosikleti
    SKYJET racing
    kardeş senin motora diyecek laf yok.bu motoru zamanında devlet hastanesinin orada görmüştüm.baya hoşuma gitmişti.motoru tamamen dağıtıp düzdüğüne göre titremeyi de halletmişsindir herhalde.eğer öyleyse neler yaptığını bizimle paylaşırsan seviniriz!

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı KENAN EVREN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şimdi birader motorun çok hoş.allah kaza bela vermesin ama o motoru satarken çok problem yaşarsın çünkü ŞASEyi boyamışsın.ve büyük hata yapmışsın.sırf bu yüzden arkadaşım cbr 125 vazgeçti.haklıda

Alıntı cycle27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [hüceyn e cavap]Motorların pek problemi olmuyorki, açıldıktan sonra. Aslında gayet sağlam motorlar. tek kusurları titreşim ve bu titreşimden meydana gelen civata laşke olmalarından kaynaklanan grenaj veya başka yerlerin vızırtı sesleri. Mesala benim motorun kuyruk grenaj kısmından acayip bir zırıltı geliyor. Stop lambasının üst ortasındaki küçük kısım. Titreşimden dolayı laşke olup biraz gevşemiş. Motora gaz verince zırılıtı başlıyor. Söküp japonla yapıştırayım diyorum bir türlü müsait zamanım olmuyor.İki hafta evvel deponun dilinin tam yerine oturmamasından kaynaklanan bir zırıltı vardı. Söküp yerine takmam aslında beş dakikamı bile almadı. Biraz eringeç yapıyor motorlar adamı yahu. Bazen bakkala manava motorla gidesim geliyo.

Birde oturup hesapladım. Benim motora hüceynin motoru gibi modifiye mi yapsam diye. Ama sadece 200 cc lik yaptırmanın bile aslında motora bir faydası yok. Orjinal hali ile modifiyeli hali arasında (orjinal halinden kasıt ön dişlisi 17 lik olunca) aradaki hız farkı en fazla 15-20 km kadar. Buna değmez diye düşünüyorum.Kendimce şöyle bir hesap yaptım.

Giriş oranını 3 çıkış oranınıda 2,56 yapsam (ön dişlinin orjinalini 15likolunca yani) lastiğin boyutunuda değiştirmezsek. motorun arka tekerine aktardığı torku değişmemiş olur.Ancak bariz oranda vites aralıkları uzar. Buda hem şehir içi hem de dışında baya işimize yarar. Şöyleki 6000 devirde 5. viteste 90 km sabit hızla gidebilirsiniz. Ancak bunun için motoru 150cc değil 300 cc yapmam gerektiğini buldum. Buda hem zahmetli hem maddiyatlı vede uzun iş. O yüzden sadece ön dişlinin 17 lik yapılması yeterli buluyorum ben.

Ha ancak 17 lik dişli haricinde başka dişli değiştirmeden motoru 200 cc yaparsanız motoru gücü artacağından yüksek süratler biraz daha kolay varırsınız. Ama buda motorun ömründen yiyeceği için değmez diye düşünüyorum.

Bunlar benim şahsi fikirlerim acaba sizin fikirleriniz ne yönde olurdu. Beyanda bulunursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.
    yok abi modifiyeyi bende önermemeye başladım.hararret yapıyor motor.17lik meselesine gelince o dişli çok büyük oluyo.gücü yetmiyor motrumuzn.5. vites bitmio ya.rüzgarı arkana alacan anca öle yoksa çekiş denilen olay ortadan kalkyor
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı KENAN EVREN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Nerelerdesin kenan ne zamandır görünmüyosun. Geçenlerde sen şahinbey belediyesinden yukarıya çıkarken bende arabayla aşağı iniyordum ve az daha sana çarpıyordum. Ama beni farketmedin bile. Neyse montun da hayırlı olsun korumalı mont sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler