Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Keeway ARN 125 Motorsikletini;

Katılımcı sayısı
353. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Beğendim..

254 71.95%
  • Beğenmedim..

48 13.60%
  • Kararsızım.....

51 14.45%
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Keeway ARN 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    perhaps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Arn 125
    @rigel, bir yanlış anlamaya mahal vermeyelim. Söylemek istediğim şey sizin GPS kullanımınızın ya da makinanın yetersizliği değildi. Bu motoru üretenlerin bizden daha iyi teknolojilere sahip olduğunu ve GPS'in de belirli bir 'significant level' içinde çalıştığını anlatmaya çalışmıştım. Sizin makina baya bir kaliteymiş, o ayrı. Ancak bir GPS kitabı hiç fena olmaz vallahi, alırız, imzalatırız hatta Dün ben de Garmin iQue 3600 ile bir test yaptım. (Açıkçası sizin kadar uzman değilim, daha çok mp3 için taşıyorum) Sizin dediğiniz boyutta değil, ama ben de bir farklılık tespit ettim. [96 km/h gösterirkenki gerçek hızı 91 km/h verdi. Bu arada benim yaptığım maksimum hız bu oldu, öyle 100 falan göremedim... Bunun yanında kat edilen mesafe konusundaki hassasiyet daha iyi çıktı. 145 km yol yaptığımı gösteriyordu gösterge, GPS 144 km verdi] Sanırım motordan motora değişkenlik gösterebiliyor.
    @Jetix, dün eşimle birlikte baya bir gezdik, 'arazi' koşullarında bile... (Zigana civarında sonbaharın inanılmaz güzel bir renklenmesi var. Asıl amacım bir flora araştırması için veri toplamak olduğundan ve hava erken karardığından fotoğraf çekmeye vakit bulamadım, ama bir dahaki sefere yapmayı umuyorum) Dünden sonra çok daha fazla sevdim motoru. Zaten kara-kuru birşey, biraz da çamurlanınca iyice sevimli oldu. Bugün bir ara yıkamam lazım... Ama kesinlikle performansı çok iyi, tavsiye etmeye devam ediyorum...
    @alpinaB10, 140 kg + 1 kişi daha... Sizin ARN125'i yılın en cefakar motoru seçiyorum Arkadaşlarımın büyük bir kesimi yalvarsa da panflette max yük 150 kg yazıyor diye kimseyi almıyordum (Ben 82 kg'ım)

Son olarak, 2 kişi olmamız ve rakımın yüksek olmasının (hem tırmanma hem de yanma açısından) bir etkisi oldu mu bilmiyorum ama ben bir depoyla dün ancak 145 km yapabildim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Sevgili Perhaps,
    Doğayla ilgili bir işin olması ne güzel. Ben de dağlarda fotoğraf çekmeye bayılırım, bisikletle fotoğraf harika bir ikili. Şimdi iki sorunum var. Bisikletle gidebildiğim vahşi yollara ARN nasıl gidecek, hakikaten gidebiliyor mu? İkinci sorum daha özel.. Çiçeklerin güzel fotoğraflarını çekebiliyorum, ancak ne tür oldukları (papatya, gelincik vs dışında ) hakkında en ufak bilgim olmuyor. Bana bir referans kitap veya web sitesi önerebilir misin? Bu arada bugün gösterge tablosunu açıp km saatinin bir kalibrasyon ayarı filan var mı bakacağım.
    Bir de genel sorum olacak. Depoyu fulle dediğimde, ki bu genellikle gösterge kırmızının altına geçtiğinde oluyor, 10 milyonluk benzin alıyor. Yani 4 litre civarında. Hani depo 7 litreydi..?

tnagas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    normalinde depo 5 litre ama karbüratör de de kalmasa 7 litre filan alır bende en fazla 5.25 aldı full doldurdum hatta kapagı kapatırken tasırdımda biraz üsten

Motosikleti
    Keeway Arn 125
    Sevgili Rigel hocam,
    ARN 125'le -tek başıma iken- oldukça bozuk yollarda ve patikalarda çok keyifle yol aldım. Ancak altının alçak olması nedeniyle çok dikkatli olmak durumundayız. Bir de tabi rodaj tamamlanmadan çok fazla zorlamamak gereği var. Ben altını kollayarak (gerektiğinde ayağımı sık sık yere koydum, yavaş gittim vs) sorunsuz yol aldığımı söyleyebilirim. Ama bu aletin bir scooter olduğunu da unutmamak lazım... Yine de çok nazlı olmayan bir scooter ama. Ayrıca kirlenmek bir makinaya bu kadar yakışır

Bitki konusuna gelince, evet, işimi ben de çok seviyorum. Ve biliyorum ki insan hasbel kader bir bitkiyi teşhis etmeye görsün, daha kendini alamaz... Şimdi, nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum. Dolayısıyla bulunduğunuz ilde belirlenmiş taksaonlar (türler de diyebiliriz) mutlaka vardır. Seçenekleri aza indirmek için http://www.tubitak.gov.tr/tubives/ oldukça faydalı olacaktır. Ancak arazide küçük bir kitap da işleri çok kolaylaştırır. Eğer ilgi alanınız sadece otsu bitkilerse ve teşhise yönelikse Erdoğan Tekin'in Türkiyenin En Güzel Yaban Çiçekleri kitabı işi baya bir kolaylaştırabilir ( http://www.yenisayfa.com/pgs/prdA/pr...u33Vxr&Ref=top ). Ancak daha ileri düzeyde uğraşmak istiyorsanız (bence yapın, eğer çok geziyorsanız bir tür, ya da alt tür, varyete vs bulma şansınız bile oldukça fazla olur) daha üst düzeyde kitaplara ihtiyacınız olabilir. Hatta teşhis anahtarları vardır, bir kaç basit incelemeyle bitkinin cinsini, türünü yakalarsınız. Paapatya diye bildiğiniz bir çok türün aslında çok daha farklı bir familyaya ait olduğunu, gelinciklerin aslında birbirlerinden ne kadar farklı özelliklere sahip birkaç türü barındırdığını fark ettikçe şaşıracak ve büyük keyif alacksınız. Uzun zamandır bu işi yapıyorsanız zaten biliyorsunuzdur ama tekrar söylemekte zarar yok, bitki fotoğrafları çekiyorken özellikle makro çekimde yanınızda taşıyacağınız bir mercimek yastığı çok işe yarar. Arazi koşullarında makinayı stabil tutmanın en pratik yollarından biri... Bir de ben bir türü fotoğrafladıktan sonra GPS'le koordinatlarını da belirlerim hep. İlerde ihtiyaç olur, bitkiyi veya yakın çevresini yeniden gçrmek istersiniz, ya da ne bileyim o türün yeni bir tür olduğundan şüphe ediyorsunuzdur, yeniden erişilebilir olması lazım.
    yalcinalp@ktu.edu.tr mail adresim, sorularınız olursa fırsat buldukça yardımcı olmaya çalışırım, mutluluk da duyarım...

Jetix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    alpinaB10, eyvallah..tabi ki motorun bana cuk oturmasını istemem... ..

Su önümüzdeki hafta bi motomax a gidip bi bınıcem alete bakalım nası duruyo....

Gokcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125 - Keeway Hurricane 50
    Arkadaşlar ya,

Benim motor 800 km.de falan şu anda, yakıt olarakta bir depo ile 120 km felan anca gidiyor. Bu normalmidir? Yakıt daha sonraları biraz daha düşermi, yoksa benim makinada bir ayarsızlıkmı var???

Heee unutmadan, benim makina istanbulda havalar soğuyunca sanki biraz çekişten düştü. Böyle birşey olabilirmi???

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürlerimi bir borç bilir, kazasız belasız, tekerlekleri asfalttan ayrılmayacağı günler dilerim

pysco32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BENDE KEEWAY ARN ALMAYI DUSUNUYORUM ISTANBULDA NEREDEN NE KADARA ALDIGINI SORABILIRMIYIM.WE ANADOLU YAKASINDA NERELERDE OLDUGUNU BENDE ARKADIMDA GORMUSTUM COK IYI AMA 500 KM DE BIR BAKIM ISTIYO WE BNIM GOTURME FIRSATIM OLMUYO SIZCE NE YAPABILIRIM

Motosikleti
    Xmax
    Perhaps,
    Linkler için teşekkürler. Şimdi gözatıyorum onlara.
    Bu arada bugün biraz fazla gazlamışım, kırmızıda bekleyen arabalara doğru çok sağlam bir fren koydum. Ön tekerlek kaydı, biraz sola çekti, ama freni bırakınca hemen yeniden yolu tuttu. Bütün bunlar saniyenin onda birinde filan oldu tabii. Az daha gidiyoduk! Bu olayı ıslak veya kaygan zeminde bisikletle de yaşadığım ve düştüğüm için biliyorum, bisiklette daha ne olduğunu anlamadan yere çakılırsın. Bence ARN bu durumla iyi mücadele etti. Bence ön tekerlek bağlantı açıları filan çok güvenli. Ama ben yine de lastiklerimi daha kaliteli bir marka ile değiştirmek istiyorum. Önerisi olan var mı?
    Deponun kaç litre olduğu konusu bir muamma bence. O depo asla 7 litre almıyor. İbrenin her kırmızıya inişinde 10 milyonluk (bu da yaklaşık 4 litre yapıyor) koymak en mantıklı hesaplama şekli gibi görünüyor. Bundan sonra 10 milyonla kaç km gittiğim benim için kriter olacak. Şu anda sanırım 140-150 km filan.

One_Way - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125
    Bir depoda 120 km gitmesi normal değil, 200 leri bulması lazım.

Alıntı rokko adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar hepinize merhaba. Öncelikle bunca güzel yazıyı bulabilmek çok hoş yazanların ellerine sağlık.Ben yaklaşık 1.5 ay önce İstanbul-Kızıltoprak "İstanbul Motor"dan 2.3 milyara bir ARN 125 kırmızı satın aldım. Yıllardır motor tutkum olmasına rağmen 2 yıl önce ailemin baskısı sonucu gidip bir 4 teker aldım. Neyse sonunda ondan kurtuldum. Şuanda bu motorla ilk motorumu kullanmış oldum. Kırmızı almamın nedeni siyah renkde olan modelin cok cizildiği daha doğrusu gövdede çok cizik kaldığıydı. Ama sanki biraz pişmanım. Neyse motoru ilk 2 hafta istanbulda kız arkadaşımla kullandım aslında biraz hata ilk başlarda 2 kişi binmek pek tavsiye edilmiyor. 2 haftanın sonunda motora atlayım erdeğe gittim. Burda yazlığımızda kalacaktı yaz sezonu için ve motor kardeşimin sorumluluğundaydı. Neyse son 7 günde olan gelişme. Kardeşim malesef yanlış bi davranış gösterip motoru arkadaşına veriyo sadece 5 dakka için ama motor sola yatıyo cocuk perişan. Neyse çocukda bişey olmadı allahtan. Keewayle aramda son 10gündür biraz sorun var. Önce jikle kırıldı erdekte servis falan da yok motor çalışmıyo. Seleyi söktük kırılan parçayı yapıştırdık. Neyse biraz idare etti. Motoru hasarlı olarak istanbula getirdim.Oluşan hasarlar sol ayna kırıldı (15$) saol alt keeway yazan grenaj (35$),ön camurluk,ön farın yanı,hava filtresi kapağı (10$),sele altı grenajı. buralarda da cizikler mevcut. Tabii birde jikle var. Dün motoru motorcu melih'e götürdüm. Parçaların motomax'dan sipariş ettik boya kodunu aldılar. Parçalar değişecek bakımı yapılacak boyaya girecek. Toplamda 170ytl'lik bir masraf oldu. Umarım bu işler hallolduktan sonra motorla barışırızda mutlu mesut yaşarız. Kimsenin böyle olaylar yaşamaması dileğiyle. Bu arada motomax ellerinde hemen hemen tüm parçaları stoklu olarak tutuyor. Buda güzel bişey bilginize..

selam sen motorunu kızıltopraktan net ne kadara aldın?ve nerede bende almayı dusunuyorum keeway almayı ben sıyah dusunuyodum ama senın yorumlarından sonra ama bana bı daha genıs bı bıcımden neden sıyah rengın kotu oldugunu yazarmısın sence almayayımmı.cevap beklıyom.sımdıden tesekkurler

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    lastik olarak türk mal prelli mevcut.
    ama metzeller derim tek geçerim. üç beş fazla verip en iyisini almak her zaman iyidir.motorda lastik çok önemli.

metzeller yaklaşık 55-60$.
    ..:: KEEWAY ARN 125cc ::..
    Weight:105KG-Single Cylinder,4Strokes,Air Cooling-Compression Ratio:9.5:1-Power:6.2 KW/7500R/MIN 8,4 hp-Ignition Mode : CDI-Clutch:Dry Shoe,Acentric-Front:Disk/ABS,Rear:Disc/Drum-Alarm, Foldable remote Control

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Ben kendiminki için Pirelli EVO 21-22 aldım.. Ama Türk malı değil Brezilyada üretilmiş.. Bana maliyeti 76€ oldu ama henüz taktırmadım.. Kullanınca hakkındaki görüşlerimi de yazacağım..
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Motosikleti
    Keeway Arn 125
    Şu lastik olayını bir açıklığa kavuşturalım arkadaşlar, zaten topu topu iki tane var ve onların üzerine gidiyoruz. Eğer gerekli diyorsanız ve öneriyorsanız hemen değiştirelim. Mevcut lastiklerin performansı hakkında iyi-kötü bir görüşe sahip olan var mı aramızda? Ya da hangi özellikleri dolayısıyla ne tür sorunlar çıkartabileceğini düşünüyorsunuz?

Motosikleti
    Walla arkadaşlar üzerindeki mevcut lastikler ıslak zeminde dehşet verecek şekilde kayıyor. Islak zeminde ne gaz verebiliyorsun ne de frene basabiliyorsun (hele birde virajdaysan) ancak lastiklerin havasını arttırıp taş gibi yaparsanız o zaman biraz daha tutuşu artıyor, ama buda yanında çok sert ve rahatsız bir yolculuk geçirmenizi sağlıyor.

Alıntı Gokcell adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar ya,

Benim motor 800 km.de falan şu anda, yakıt olarakta bir depo ile 120 km felan anca gidiyor. Bu normalmidir? Yakıt daha sonraları biraz daha düşermi, yoksa benim makinada bir ayarsızlıkmı var???

Heee unutmadan, benim makina istanbulda havalar soğuyunca sanki biraz çekişten düştü. Böyle birşey olabilirmi???

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürlerimi bir borç bilir, kazasız belasız, tekerlekleri asfalttan ayrılmayacağı günler dilerim
    selam motoru nereden aldın we ne kadara aldıgını sorabılırmıyım we mo6ttorun cok guzel hergun goruyorum.eger o motorsa

Motosikleti
    Motoru Beşiktaşta Motodinamik adında bir bayi var ordan 2.150 ye aldım. Motoru hergün görüyorum derken nasıl gördüğünü merak etmedim dersem yalan sölemiş olurum. Sen nerde ikamet ediyorsun???
    Race´in ustasıyım, ARN´nin hastasıyım :)
    Gokcell

Motosikleti
    KEEWAY ARN 125 <Mat Siyah>
    Lastiklerden memnun değilim,geçen gün ıslak zeminde,o kadar dikkatli olmama rağmen,yolda dönerken kaydı,az kalsın düşüyordum.Benim merak ettiğim şudur:Gidip metzeller veya dunlop taktırsam çok bir fark olur mu?

Motosikleti
    Xmax
    Selamlar,
    Lastikler konusunda en tedirgin bendim hatırlarsanız. Islak asfaltta (ve hatta bizim kuru ama fazlasıyla parlak asfaltlarda bile) motorun altımdan her an kaçacağını hissediyorum. Hatta sanırım zaman zaman da kayıyor, çaktırmadan tabii. Yolda ıslaklık gördüğümde hemen öncesinde yavaşlamaya çalışıyorum. Bunu yüzünden arkadan toslayacaklar bir gün bana. Bu konudan diğer motosikletli arkadaşlara (bu arada bizim hastanede 8 motorcu doktor olduk benimle birlikte) bahsettim, aynı endişeyi onlar da yaşıyorlarmış ve bu endişenin çok yersiz olmadığına inanıyorlar. Yarın hemen Ergür motora telefon edip metzler ısmarlıyorum. Sanırım cumartesi taktırmış olurum. Size intibalarımı aktarmaya çalışırım.

Motosikleti
    Keeway Arn 125
    Çok iyi olur, alt tarafı iki tane lastiğimiz var, onlara da güvenebilelim gönül rahatlığıyla. Bu arada araba kullanıyorken fark etmek imkansız, yollarda araba lastiklerinin yoğun olarak geçtiği bölgelerde o kadar ciddi bir çökme var ki ! Ben en çok düz yolda giderken bu kod farkı nedeniyle düşmekten korkuyorum, lastiklerle ilgili endişem de böyle başladı. Bir keresinde tretuvara (yurtdışında bizdeki gibi 15-20 cm değiller tabii) neredeyse paralel olarak çıkıyorken arka lastik çıkamayıp boylu boyunca kaymaya başlamıştı ve feci düşmüştüm. Hiç yoktan aklıma geldi, aman dikkatli olalım... Bu ara zaten forumda da bol bol kaza haberi var...

One_Way - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125
    pirelli duplo lastikler yağmurda çamurda en iyisiymiş, acaba bizim ARN lere takılır mı, bilgisi olan varmı?

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler