Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Keeway ARN 125 Motorsikletini;

Katılımcı sayısı
353. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Beğendim..

254 71.95%
  • Beğenmedim..

48 13.60%
  • Kararsızım.....

51 14.45%

Keeway ARN 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    inşallah dylan olcak
    arkadaslar bu motoru almayı dusunuyoru sorun cıkarırmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar merhaba bende bu konuyu yeni gördüm,

Bende arn125 var 2006 model pırıl pırıl yazlikda duruyor. yazdan yaza kullanıyorum

Tekirdağ marmara ereğlisinde oturuyorum. sıfır aldım motoru.bu yazda sonkez kullandım ve garaja koydum askere gidicem motor yatıcak.peder çalıştıracak ben yokken felan ama yinede aklım motorumda :S şimdi size sormak istediklerim,

Motor uzun süre yatınca bişey olurmu?
    aküsünü getirdim ankarada oturyorum burda kontrol altında şarza takılcak bitmesi zor yani
    kick start denen ayakdan çalıştırma olayı bu yaz farkettim motor sıcakken ordan çalışıyr gıcır gıcır sesler geliyo içinden basıyorum basıyorum çalışmıyo veya ayak takılıyo basarken çalışmıyo.araştırdım uzun süre yatınca orası yagsız kalıyomuş yaglatsam düzelirmi? marmara ereğlisinde servisi yok ya istanbula gitcek yada başka yere hiç servise gitmedi.orda motorcu var bakımını yaptırdım 500 de yağ değişdi 1000 den sonra karbiratör buji değişti. başka nelerin yapılması lasım?
    ben askerden geldikden sonra motora ne yapmalıyım? bakım için neler yapılması lasım baya yatıcak çünkü.birde farları değişcem gelince beyaz takmayı düşündüm üstündeki bilen bilir 35w ampül ona 60 veya üzeri beyaz taksam nolur veya 35w beyaz baya fark yaparmı?

en önemli konu ise bulundğm yerde hawa filtresini bulamadım gitti.nerden bulabilirim? son olarak alarmda sorun oldu bi gün kumandadan çalıştırmak için basdım 2 kez basılıyor ya bi kez basdım 4lü yandı bi kez daha basdım çalışmaya çalışdı çalışmadı öle takılı kaldı bi türlü çalışmadı. hemen kutup başlarını sökdüm stop ettim.alarımın kutusunun olduğu yerde sigortası vardı sökdüm durdu.baktırdım bi sensörü tutukluk yapmış düzelir dediler öle kaldı. kısacası motor cok sağlam yıkıyorum ve hiç sorun yok motor şuan 1800 km de.
    satmaya kalkdım 1.150 verdiler vazgeçdim sizce ne kdr eder satmam ama fiyat olarak ne olur en son nette bakdım 1.500 1.750 arası gidiyor..

Kolay gelsin
    .

Up..................................

cewap vercek yok mu ya ?????????

Beyaz ampul 35 watt

Arkadaşlar, 35 watt linkteki beyaz ampul arn'ye uyar mı acaba??

http://urun.gittigidiyor.com/BEYAZ-I...73837#aciklama

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    1-2 aya scooter alacağım kafamda arn vardı fakat bakıyorum ki bu topic ölmüş.Kimse arn 125 kullanmıyor mu?Bu motorun ederi ne kadardır?Alsak bir sene sonra satabilir miyiz?Veya mondial harici alternatif alabilir miyim?

Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-2 aya scooter alacağım kafamda arn vardı fakat bakıyorum ki bu topic ölmüş.Kimse arn 125 kullanmıyor mu?Bu motorun ederi ne kadardır?Alsak bir sene sonra satabilir miyiz?Veya mondial harici alternatif alabilir miyim?
    +1.......................................

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı morbid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1.......................................
    simdi bısey dıyıcem uzaklastırıcaklar tovbe yarabbı tovbe sen bana sabır ver
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    xr500
    vallaha eskı bı konuya bende yazmadan edemıyecegım arn kasa ok made ın japon keeway herkez macar malı oldugunu soler ama chına teknolojısı bı harıka kullanılmıs yanı made ın chına bu ısın gercegı sımdı arkadaslar keeway arn 125 ewet cok konforlu durusu tartısılmaz ayaklarınız ve gıdonun tutusu ıcabı ıle sınıfında kı motorlar ıcınde en rahat olanlar dan bır tanesı mat sıyah olanları ıse gercekden yakısıklı gelır her keze yanı albenı sı yerınde olan bı motosıklet ama kasa nın guzellıgı we rahatlıgı ıle sımdı performace degerlendırelım mı bıraz once surus performansı gercekden sınıfında kı scooterlar ıcınde guzel bı model aynı serılık 125 cc lık bı scooter dan yapmasını bekledıgınız her seyı yapar surus performansı yol ıslak ken cross bı motosıklet ten daha tehlıkelıdır tekerlek yapısı ıtıbarı ıle cok kayar yolda tutmak hele kı vırajlar da ufacık ıhmal ler yatmanıza neden olur gelelım ıkıncı bı konuya dayanıklılık 0 bu motosıkletler de dayanıklılık denen sey yok dusunulmemıs cok kıbar ve hassas kullanıcıların tercıh edecegı bı motosıklet olmalı asvalttan pek cıkmamanızı tercıh ederım dayanıklılıgın olmamasına ramen bu motosıklet tek kısılık bı motosıklet tır cıft kısı ıle her hangı bı tumsekde bıle altını yere vurmanız yanı orta sehpayı ıcınızı acıtır bı gezıye gıdersınız motor ların gectıgı bı yerde cat eder bı ses ve butun ıstahınız kacar durun dusununelım sımdı dayanıklılık dedık en ıyı sı bu konuda fıkır almak ıcın 0ptt ye gıdın we orada motorla posta tasıyanlara bı sorun kac kere dustuler ya da ne gıbı yerlerınden sorunlar cıkıyo ewet arkadaslar bu motosıkletler bence sezonluk alınacak zengın ısı motosıkletler dır parcaları gayet pahalı we sureklı arıza ları eksık olmayan 9 000 e kadar 5 kere keeway arn marka motoruma motor rektefıye yaptırmıs bı adam olarak hava fıltresını temız tut ta yeter dıyen arkadaslar a buradan cevap motor ıc organları cabucak deforme oluyo bu motorların aynı zamanda calısma sıkıntısı jıgle olayı yazılanlar gıbı cabucak bozulan bı system yanı zengın ısı ucuz mal alacak kadar zengın dıılım kelımesı ıle bence hıc dusunmeyın bu motosıkletı alırken moderatorler ne dusunur hıc bı fıkrım yok bu motosıkletı ben 0 km aldım 9000 de cope attım kullanıcı hatası dııl ama japonun ne demek oldugunu anlatanlar her zaman haklıdır arkadaslar bence 0 chıne alcaksanız ıkıncı el bı japon alın yada kı o fıyatın uzerıne yıllarca yapcagınız serwıs masraflarını parca masraflarını ılave edın ve bı japon alın bu tarz motorlar la servıs arkadaslar bıle artık bıkmıs orasını yapıyo yolluyo adam 100 km sonra burası dıye gerı gelıyo sorunlu arkadaslar kısacası allah razı olsun kı su chına mallarını sokanlardan yıllar ca hepımız mobılet pejo turu 2 zamanlı motosıkletlere pedal la calısan ufacık yag koy benzıne falan tıpındekı motorlarla neler cektık bakın araba gıbı konforlu bınılmez demıyorum ama kı yerlı motorlar bısanlar mobıletler pejolar gıbı kullanırsanız cabuk bıtıyo wefalı dııl ama ben motosıkletımı nazık kullanırım dıyen arkadaslar ıcın sehır ıcınde sakınce trafık de gezen motosıklete cok devır cewırttırmeyecek ınsanlar alıp bunlar la yılllar ca konforlu bı sekılde dolastıkları da gozlerımden kacmıyo ama dagılmaya baslayınca toplaya bılene ask olsun keeway yerıne muadıl bı japon motosıkletı tavsıyelerımı kulak ardı etmeyınız ben eskı cross motorumu topluyorum bunun yuzunden sımdılık hoscakalın
    hem firtina hem liman

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Bende tecrubemı baştan sona yazım.
    22.06.2006 da motor kanpanyada iken 1800ytl+ plaka ruhsat 2000ytl ye 150cc Keeway Arn aldım.
    Motorla 12000km yaptıktan sonra 25.03.2008 de 1000ytl ye noter masrafları alıcıya ait olmak suretiyle sattım.

Maddeler halinde başımdan geçenleri anlatim.

1. Kilometre 600 : Motorun alt tarafından kasislerde bi ses geliyordu sebebini bulamadım, meyerse egsoz vidası gevşemiş vida tamamen düşüp sonra egsoz ilk ek yerinden kırılıp kendisine bağlı olan iç camurluguda tekere sürterek kırıp atıktan sonra analdım. Servise gitim anlatım, bana bu olay garanti içi deyil cunki surucu motora binmeden önce tüm vidaları kontrol etmek zorundadır dedi (Çok saçma ve imkansız)
    Sonuç: İç çamurluk 10ytl egsoza kaynak sanayide 5ytl masraf toplam: 15ytl

2.Kilometre 4000: Fren müşürlerinin 2 side çalışmaz duruma geldi ve arka stop lanbası patladı.
    Sonuç : Muşurler ve lanba işcilik dahil 15ytl

3. Kilometre 6000 : İstanbul merkezine 40km uzaklıkta kemerburgaz tarafındayız donuş yolunda motor gaz kesmeye başladı, daha sonra motorun sadece kasislerde gaz kesiğini farkketik (Artcımda vardı) belliki ataşlemede bir problem olmuştu ama istanbula geri donmek zorunda oldugumuz için komik ama bir cozum bulduk ben tum yukumu one veriyrodum yani selenın en ucuna otorup öne doru yatarak gitiğimiz zaman kasislerde gaz kesme azalıyordu bu şekilde istanbula geldik.
    Sonuç : Buji kablosunda kacakalar vardı içteki tel bazı bölümlerden dışa cıkarak motorda şase yapıp ateşlemeyi kesiyoru = Buji kablosu baglı olduğu sanırım voltajı yukselten zınbırtı ile birlikte değişti 30ytl

4. Kilometre 8000 egsozun sesi degişti hem bozuk bir ses cıkarmaya başladı hemde ses biraz arrtı aynı zamanda motor soğuduktan sonra çalışması zorlaştı rolentide tutarsızlıklar odlu.
    Sonuç : Egsoz içden dagılmış egsozcuya yaptırdım 15ytl çalışma probleminin sebebi jikle oda 25ytl masraf toplam : 40ytl

5. Kilometre 11000: Egsoz yine dağıldı yenisinin fiyatını araştırdım 200ytl mondialin bir egsozunu işcilik dahil 100ytl ye taktırdım, bunuda motoru satıçagım için yaptım yoksa dağalmış egsozla motoru kulanmak motora zarar vermez ses garip cıkar.

Şimdi hesaplıyalım butun fiyatlara işcilik dahil.
    1. Problem = 15Ytl
    2. Problem = 15Ytl
    3. Problem = 30Ytl
    4. Problem = 40Ytl
    5. Problem = 100Ytl
    Toplam = 200Ytl

Normal bakım masraflarınıda yazıyım.
    Yağımı kendim alırım Castrol Power Scooter 17ytl Bujımıde kendim alırım Ngk 5Ytl Servise giderim yağımı bujimi değiştirtirim hava filtremi temziletirim 10ytl de işcilik veririm toplam = 32Ytl

1000 Bakımı = 32Ytl
    3000 Bakımı = 32Ytl
    6000 Bakımı = 32Ytl
    9000 Bakımı = 32Ytl
    12000 Bakımı = 32Ytl
    Toplam Bakım Marafı = 160Ytl

12bin kilometre yolda 200ytl masraf yapmışım ve dıkkat ediyorsanız kayış ve debraj değişmedim + motorla hafta sonları kemerburgaz tarafında stabileze yollarda toprak yollarda insanın yurumeye zorlanıcağı yolarda bile kulandım bence hiçte fena deyil.

selam hocam sizin yer nerde servis telefonu varmi ? tskler

Alıntı casillias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şanslıyım sanırım. çünkü böyle sorunlarla ve muhabbetlerle karşılaşmadım. motoru tekirdağ'dan almak istedim. satıcı, servisle tartıştığını anlattı. ve birkaç anlaşamamazlık daha yaşadık. peşin alımda kolaylık sağlamıyordu, kask vermiyordu, benzin doldurmuyordu, vb. ben de çorlu'daki satıcıyla konuştuktan sonra ordan almaya karar verdim. motor+kask+plaka+benzin=2300 YTL. iyi ki de ordan almışım. nihayet söylemek istediğime gelince: adamlar servis uzakta olduğu için, servisi satış yaptıkları yerin bitişiğine getirdiler. uzak dediğim yer de 3 dk.lık mesafe. her neyse... servisteki parçaları gördüm de, "benim aynaları değiştirelim, siyah-beyaz olanlardan takalım" dedim. ve sorun çıkarmadan değiştirdiler. bir sürü yedek parça daha vardı. bu da demek oluyor ki bizim burda servis ve parça sorunu olmuyor. bence adana'daki satıcı altın yumurtlayan tavuğu kesmiş, horoz eti diye yedirmeye çalışıyor...

selam hocam sizin yer nerde servis telefonu varmi ? cevap bekliyorum tskler

arn

s.a sayın abilerim ben bu keeway ARN alıcam burda fiyatı 2.259 ytl ben şöyle yapsap taksitle alıcam ayda 200ytl vericem de sey alcam zaman 600 peşin versem indirim yaparlarmı1.900 olurmu sizce yada kışın alsam ucuzlar diyorlarda kışın ya satılmaz diye dogrumudur bana yardımcı olurmusunuz lütfen şimdiden yardımlarınız için teşekkür edrim saygılar......

s.a sayın abilerim ben bu keeway ARN alıcam burda fiyatı 2.259 ytl ben şöyle yapsap taksitle alıcam ayda 200ytl vericem de sey alcam zaman 600 peşin versem indirim yaparlarmı1.900 olurmu sizce yada kışın alsam ucuzlar diyorlarda kışın ya satılmaz diye dogrumudur bana yardımcı olurmusunuz lütfen şimdiden yardımlarınız için teşekkür edrim saygılar......

peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    Akü değişimi sırasında akü kapağının vidalanmasını sağlayan plasti kırıldı, daha sonra da akü kapağım kayboldu, akü kapağını nereden temin edebilirim, ankaradayım

Arkadaşlar arn 125 motorum tam 12 aydır yatıyor. Tekrar çalıştırılması mümkün mü sizce ne dersiniz yoksa hiç umutlanmıyayım mı

bn yAzlıktaki arn125 e cross muamelesi yapıyodum bugune kadar bişeyi yoktu taki ayakmarşı kırılıp akü şarj tutmayana kadar motor 7000 kmde.bu arada 9 ay yattı gene çalıştı xD

Motosikleti
    Keeway Focus 125
    Selam arkadaslar ,
    Focus125 scooter , ımı satıyorum .
    forum uyelerine fiyatım 1000TL dir.
    bakmak isteyen olursa:
    http://www.sahibinden.com/1500_km_de...XQQdisplayitem

not : satis sebebim 250cc bir motor alacak olmamdir.
    saygılar.
    Saygilar.

Keeway ARN125 kaç kilometre sağlıklı kullanılır?

Merhabalar
    İkinci el Keeway ARN125 almayı düşünüyorum, araç 2005 model ve 20.000 km'de
    Bu araç kaç kilometreye kadar sorunsuz kullanılır. Alsam problemlerle karşılaşma ihtilalim nedir? Bakımlıysa etkisi ne olur?
    Konu hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim...

cahitkeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800s
    2005 model ARN 125 imle tam 4 yılı doldurdum. Çok badireler atlattık bu 28650 km.lik sürede.

Kilometre 16 binlerdeyken krank rulmanı arızası verdi.

19 bindeyken amortisör kırıldı. Koltuğun en ucuna oturarak tamirciye kadar gittim. Tekerlek üst tarafa sürterek 3 milim kalınlıkta şaseyi deldi ve benzin deposundan da hafif tıraşladı.

28 binde arka jant göbekten 1 milim kadar sağa sola oynuyordu. Jant vidasını sıkıp boşluğu alayım dedim ama vida hiç dönmedi. Arkadaşlar rulman bozulmuş dedi. 1 saat sonra yolda 50-60 km hızla giderken arka teker kilitlendi. Motor kıç attı 45 derece kadar. Düşmeden durdurdum. Nakliye kamyonetiyle servise götürdüm. Rulman dağılıp kitlenince hem jantı hemde göbek milini yamultmuş. Önce rulmanı değiştirdik arka teker yalpalanıyodu ve fren balatasına değiyordu. O yüzden jant ve milide değiştirdik. 200 tl arka jant, rulman ve mil de 50 tl civarıydı.

3-4 kere ampuller patladı. Bir kere jikle kırdı. 2 kere akü değişti. Motor her tamir için açılmasında şase tırnakları yavaş yavaş kırıldı ve şu an 2-3 tırnak sağlam kaldı. 3-4 kere hava filtresi değişti. 2 kere kayış değişti. Sağ kumanda değişti. 28 binde Eksoz da değişti.

Motor 2 yıllıkken gaza gelip 150 cc piston ve silindir taktırdım. İlk anlarda mükemmel seriydi. Sonra normale döndü yine.

Velhasılı kelam, parçaları pahalı, sürüşü kategorisine göre keyifli-konforlu, kullanılabilinecek bi motor. Uzun yolda iyi. Hiç durmadan 120 km gittim ve 4 saat sonra aynı yolu geri döndüm. O zamanlar 15binlerdeydi. Tık demedi.

İyi kalite çin malı motor işte. Alanların çoğu da benim gibi tipini ve mat siyahını beğenerek almıştır heralde. Hala kullanmaya devam ediyorum. Ama bu baharda SYM GTS 250 alıcam.

Herkese kazasız keyifli sürüşler....

arkadaslar arn 125 lıgm var bı sorunum var ama cozemdm bı trlu motor devamlı bujı bozuyo cok yakmasına sebeb oluyo ve motorla 80 90 gdıym gazı bırakıp tekrar verdıgmde motor one dogru kapaklanıyo 5 lt. Benzınle 100 km gdıyorum oda 40 60 gdrsem

Motosikleti
    keeway 50 gitti arn 125 gitti kymco mxu 300 yolda
    yav arkadaş bende aynısını kullanıyorum ama zamanla mavi anahtarın dışı soyulmaya başladı ama siyah hala sağlam seninkindede öyle bi durum oldumu?

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaşlar bu ARN 150'nin 10 hp 9.97 nm tork olduğu doğrumu ayrıca arka amartisörün tek olmasının her hangi bir dez avantajı varmı iki kişi binildiğinde arka tarafta çökme çamurluğa sürtme vs problem oluyormu ayrıca süspansiyon nasıl http://www.keewayturkiye.com/arn150.htm
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    keeway 50 gitti arn 125 gitti kymco mxu 300 yolda
    karayılan arkadaşım tek süspansiyon olduğuna bakma ben 53 kiloyum ama yinede çok süper yaylanıyo ben 4 tane motor sürdüm arkadaşınkilerede bindim hondanın mondialin ybrninm süspansiyonları hava müthiş bi süspansiyon var ve asla sürtme olmuyo güven kardeşim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:01 ----------

superrider arkadaş git biyerden takviye yaptır mutlaka çalışır benimki 2 sene yatmıştı bi takviye yaptırdım bi 10 km yaptım bi yarımsaatte rolantide çalıştırdım taş gibi hiç bişey olmuyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:04 ----------

sertaco17 benimki 2750 kmde 125 lik arn tertemiz mudanyaya gelirsen gel bi bak beğenirsen al 1,100 gibi düşünüyorum ben joyride ewo alıcam tel:05322633707

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler