Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Keeway ARN 125 Motorsikletini;

Katılımcı sayısı
353. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Beğendim..

254 71.95%
  • Beğenmedim..

48 13.60%
  • Kararsızım.....

51 14.45%
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

Keeway ARN 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Subway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125
    En sağdaki kadran (ARN yazısı ve uzun hüzme ışığının bulunduğu) diğerleri gibi alttan aydınlatmalımıydı (farlar açıkken) yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum. Benimkinde şu an ışıklandırma yok da?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    keeway arn 125
    merhaba
    bende en sonunda arn125 kullanıcıları arasına girdim.
    ankaradayım bu arada.
    ankaradaki arkadaşlarlada görüşmek isterim.
    herşey güzel , yaşasın özgürlük..
    bir de havalar düzelse herşey daha güzel olacak

mustafa_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün yakışıklı siyahımı (arn125 tabikide) almak için ilk adımı attım. gittim anlaştım karşıyakadaki motoshopla 1000ytl peşin verdim geriye 1272ytl kaldı onu da 14e böldürdüm (maximum card) ama henüz elimde değil plaka işleri yapılıyor. onun için de 150 ytl aldılar. diğer yerler hep 175ytl fiyat vermişlerdi uygun geldi 150 bana. yanındaki aksesuarlar
    -arka çanta
    -alarm
    -uzaktan kumanda
    -kask,eldiven,bir depo benzin
    arkadaşlar sizce nasıl fiyat??? lütfen yorum yapın benim için çok önemli bu yorumlar
    bi de tavsiyelerinizi bekliyorum tecrubesiz bir motorcu olarak ;)

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Arn 125 ler 6,8 hp değil , 6,2 KW yani 8,5 hp

Mondial RS 151 ile kafa kafaya gidiyor ARN 125 !

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    arkadaşlar keeway in sitesinde 5.1 kw olarak belirtilmiş arn nin motor gücü. yani 6.84 hp oluyo. 150 cc lik arn bile 5.7 kw yani 7.64 hp.

Subway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125
    Motorun gücünde bir 8,4 HP gidiyordu nereden çıktığı belli değil. Ama sonunda hatalarını düzelttiler. Bu motor 6,8 HP. Gerek teknik belgesinde gerekse yabancı keeway sitelerinde zaten böyle yazıyordu. Ama bizim Türkçe kitapçıkta ve Motomax'ın sitesinde düzeltilmeden önce 8,4 HP gözüküyordu. Yeni alacakların bunu görerek almaları çok önemli. Zira benim bu motoru tercih etmemdeki esas nedenlerden biri de 125 cc ve 8,4 HP güç veriyor diye bilmemdi ama artık geç.

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    bu ne biçim ticaret anlayışı milleti kandırarak kazanacakları paradan ne hayır bekliyolar acaba.

Bukalemoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V

Keeway Arn 125 Siyah 800 km

Evet... baslayim ben de bu forumu takip etmeye bu ilk mesajim yanlis hatirlamiyorsam..

Motor alim islemleri 11 nisan 2006 da basladi.. 3 gun sonra da motoruma kavustum.. Suadiyedeki Gazi Motordan aldim.. ayni gun kaskimi dizligimi de aldim.. Cekete para yetmemisti o sira

Dedim ki ben ilk defa kullanicam, sagolsun biraz ayakustu anlatti abimiz..
    suadiyeden basladim.. sahile dogru inicem otoparkta ogrenicem.. amacim bu
    Fakat yanlis yerden indim otoparkin gerisinde kaldim.. donup bi daha gecicem oralardan ama elim ayagim titriyo.. durdum motorla bekliyorum o arada telefon geldi
    "ya ben sana soylemeyi unuttum benzin yok motorda.. benzin alman lazim"
    dondum bi de benzin aldim.. otoparka gelene kadar zaten ogrenmistim kullanmayi..

Gelelim motorla yasadiklarima... ilk defa kullandigim icin iyi kotu bi kiyaslama yapamayacagim... Ama memnunum kesinlikle bi sorun cikarmadi henuz..

Motorla 3. gunumde arkadan taksi carpti camurluk kirildi.. Yapismaz dediler.. degistireyim dedim.. ogrendim ki fiyati 13 ytl imis.. icim baya rahatladi.. yedek parcasi da ucuz

Daha sonra ehliyetis kullanmaktan oturu (ki bun utanarak soyluyorum, agustosta alicam ehliyeti) 1 hafta uzak kaldim motordan

sonra tekrar kullanmaya devam ettim.. mecburum baska arac yok
    Motor su an 800 km de, 500 km bakimini biraz gec yaptirdigim icin pek bi degisim hissetmedim henuz..
    Bakima kadar 100 km de 3.4 litre yakti ortalama... duser diyo herkes... gorcez bakalim ne kadar dusecek... degisimi yine burda yazarim..

Sonraa... bi kere en sagdan giderken.. aynaya bakmadan kapiyi acan biri yuzunden motorla dustum... aslinda ben dusmedim motor dustu.. ben motor duserken ayakta kaldim nasil olduysa
    motorda hic bi hasar olmadi.. ayaginizi koydugunuz yer biraz tombul.. orasi uzerinde kaydi.. bi de yere biraz canta degdi.. hic bisi olmadi yani..
    uzerinde kaydigi kisimin boyasi cikti.. onu da siyah kalemle boyadim cillop gibi oldu

Herkes aman dikkatli kullan fln diyor.. sulalede ilk motor kullanan benim herhalde.. cok cesaretli biri olmamama ragmen.. cok guven veriyor bana bu motor.. o taksi carptigi 3. gunumde ilk defa kopru gecmistim..
    ki istanbullular bilir.. kopru biraz heyecanlidir

Yani uzun lafin kisasi... son derece memnunum motordan.. ve keyifle kullaniyorum

Amacim bandirma uzerinden izmire... ordan da bodruma inmek.. herkes delisin diyo.. ama kismet olursa yapicam bunu

Simdilik bu kadar.. sorusu olana.. meraki olana elimden geldigince yardim ederim

keyifli surusler

arn125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aramıza hoşgeldin Bukalemoon...Hayırlı olsun... Ama Senin durumun ciddi... Sende ARN hastalıgına yakalanmışsın... bir süre sonra bağımlılık haline gelecek ve vazgecemiyeceksin .. bu arada için rahat olsun. o fiyata alabilecegin en mükemmel scooter bu.. çinli akrabalarından çok çok üstün ve güvenli bi scooter sana sorun çıkarmayacaktır ve motorun dış tasarımı hondanın kullandıgı bi tasarım google grafik arama moduna Honda x8r-s yaz bak iyi günlerde kullan .

GATA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor DD250
    selam arkadaşlar uzun zamandır yazamıyodum kısmet bugüneymiş. aramıza bir arkadaş daha katılmış, hoşgeldin bukelamoon diyelim. hayırlı olsun kardeş kazasız belasız kullan.iyi bir seçim yapmışsın ya benim bir sorunum var arkadaşlar benim ön disk fren yapınca acayip şekilde ötüyooo buun bir çözümü varmı bilen varsa tavsiyelerinizi bekliyorum...

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V
    Iyi dilekleriniz icin cok tesekkurler.. Hosbuldum

masallah oyle bi yazip doldurmussunuz ki forumu oku oku bitmiyor ne guzel..
    27. sayfadayim

@arn125 ; tesekkur ederim.. farkindayim gercekten iyi bi secim yaptim kendimle gurur duyuyorum bu konuda :D

@GATA herkeste oldugu gibi bende de var o sorun.. utaniyorum ben o ses cikinca :D sanki motor eski ve bakimsizmis gibi hissediyorum..
    bi cozum aramadim henuz.. ama bi cozum bulursam hemen yazarim

Gata bizinkide ciikliyodu diske biraz gres yağı sürdük ses mes kalmadı. yalnız sanki ön fren tutmuyo artık acaba neden ...şaka bi yana ,,,her disk frenden ses çıkar bazen...

Bukalemoon : Bandırmaya kadar git ama izmir biletini biz alalım. uçak dersen onuda alırız kendine yazık etme... Bununla git

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V
    ehehehe ya bandirmaya feribotla gidicem.. yani motor yorulmicak bandirmaya kadar bandirmadan izmir 279 km cok fazla bisey yok yani

diske yag surmek dusuncesi korkutuyor beni ne kadar cok yuksek hizlarda gitmesek de.. bazen basinca durmasi gerekiyor... varsın ciyaklasin

ayrica utanmiyormusun cillop gibi arn sahibiyken bole resimlere bakmaya?.. hangi yuzle arn ne biniceksin sonra???

Bukalemoon... Diske yağ olayını şakasına sööledim sakın öyle birşey yapma.. dedigim gibi her disk fren arada bi ses çıkartır. ama sürekli ve çok rahatsız edicic şekildeyse servisle görüş...

fotografı olan motora gelince ben onu ilk gördügümde bi çizim sanmıştım gerçek olamıyacagını düşünmüştüm ama gerçekmiş... 1830 cc lik 6 silindirli bi motoru var

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V
    bokalemoon degil yaa bukalemoon

senin koydugun resim degismis simdi.. ikisi de super alet gerci..
    sen saka dedin diske yag olayini ama forumda gercekten yapanlar var..

bu arada bugun bostanci-kartal sahil yolunda hız denemesi yaptım.. ruzgarin ne avantajı ne dezavantajı vardi.. en son 95 i gordum.. gaz kesip verme olayini yapmaya calistim fakat tam yaptim mi bilmiyorum..
    ama gercekten tam gaz verme ile gazı kesip kesip vermenin cok farkı var.. sanki vites atıyor motor

daha iyi ogrenirsem daha hızlı gider herhalde

rodaj sırasında 100 u gormustum.. simdi gorememem sinir etti beni..

bisi daha mondial in 125cc lik bi motoru beni gecti.. bu da sinirimi bozdu.. umarim 2000 km den sonra dedikleri gibi bi artis olur performansta..
    amacim hizli gitmek degil.. gidebilmek yani gerektiginde.. ya da motorumun hizli gittigini bilmek.. kiytirik mondialden hizli gitmek hic degilse

BUKALEMOON : Mondialleri takma kafana... ne demis atalarımız hızlı giden atın b.ku seyrek düşer... yanılmıyorsam güvenlik ön planda oldugu için bu motorda belli bir hızdan sonra limitor devreye giriyor.(yada motorun gücü yetmiyor) yinede bu arn nin mondiallerden kat kat üstün oldugu gercegini değiştirmiyor.. bu arada 110 u geçtim ben... seni geçen mondial haftada bir oldugu gibi bu haftada servise gidecektir mutlaka dökülmüstür biyerleri seni gececem diye (O 150 liktir bence eminmisin 125 lik olduguna) Bide 98 oktan benzin kullanmayı dene litrede 20 kuruş falan farkedio ama zaten depo 5 litrelik (yanında yedek bi benzin şişesi taşı 98 oktanla dolu, depoyu tamamen bitir sonrada 98 oktan doldur depoyu bide Castrol Magnatec yağ kullan tam sentetik oda 10 ytl falan farkedio heralde. ama farkı göreceksin...

Bu arada Formu tamamen okuduysan yazmıştım ama yinede hatırlatiyim, özellikle ayak koydugun yerdeki vidalar cabuk paslanıyor onlar için WD40 benzeri bir pas önleyici al kullan en azından senin vidalar paslanamasın...(tüm vidalara korkmadan sık koltugun altındaki somun ve vidaları söküp heryerine sık benimki pastan yapışıp kırıldı birde kontak anahtar deliğine sıkmalısın yoksa anahtar bir süre sonra orda kalıyor wd 40

alialince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keeway paris ve milan motosiklet fuarlarında fotolar aşağıdaki linkte

http://www.keewaymotor.com/news.html

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V
    wd 40 wd 40.. unutmayım da alayım saol tavsiyelerin icin
    125 lik olduguna eminim evet yaninda 125 yaziodu

sed22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto-Zeta Ralli 125
    ARN 150`nin Feyzioğlunda stoklara girdiğini internet sayfasında gördüm.. Potansiyel bir alıcı olarak kullananlar varsa yorumlarınızı merak ediyorum ;)
    Fiyat: 2150 ylt.
    http://www.feyizoglu.com/keewayarn125.html

woxow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Custom
    slm arkadaşlar uzun zamandır yazmadım. benim arn 1600 km oldu. 1000 km civarı ölçmüştüm sanırım km de 100bin lira yakıyo.rodaja elimden geldiğince dikkat ettim. 80-90 rahat basıyo zorlamadan ama 90 dan sonra hakikaten limitör var gibi. acaba motor açılmadımı daha. 1000 km den önce sadece bi iki kez 80 e çıktım. rodajdan sonra ara ara Bursada çevre yolunda çıkıp biraz biraz zorladım.Bugünde mudanya ya gittim geldim. 90 dan sonrası yok, gerçi rüzgarlıydı ama 100 ü görmeye uğraştım olmadı. 90 a kadar rahatken sonrası bir anda kesiliyo.
    başka bir sorum var. ARN 125 ile uzun yol yapan varmı ? varsa tecrübelerini aktarırsa sevinirim. (kasisler ve rüzgar dışında tabi). çıkabilecek teknik sorunlarla ilgili. hoşçakalın

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler