Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Keeway ARN 125 Motorsikletini;

Katılımcı sayısı
353. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Beğendim..

254 71.95%
  • Beğenmedim..

48 13.60%
  • Kararsızım.....

51 14.45%
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Keeway ARN 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İlgi alanları
    Yaa şimdi benim anladıgım kadarı ile bunu asıl uretici firmanın sitesinde olmayıp motomax da olması sunu gosterıyor motomax demıstır 125 cc tr de yeterlı degıl rakıp olabılmesı ıcın 150 cc olması lazım fealn dıye her onlarda demiştir kardeşim size biz imkan verelim sizde 150 cc sadece tr için çıkarın gitsin.

Bence 150 cc ' yi motomax sadece tr için kendi imkanlarıyla toplayacaktır.daha kenid sitelerinde özelliklerinde bile boş bırakmışlar cunku bence bu motorun daha testlerı bılen yapılmadan yazmamak ıstemıslerdır dısarıyada boyle abuk subuk ıste orda yok ama bizde var gibi satıs elemenı konusması gibi konusurlar bu arda satıs elemanı babam dahi olsa bir dedini 3 kere dedirtirim dusunurum sonra inanırım
    Motorize07.com Antalya Team

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    İlgi alanları
    Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    altalta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse postunuzun altında cevap yoksa önceki mesajınızda DEĞİŞTİR butonuna tıklayarak o mesajına ekleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklastırılır...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    - Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ********************I**********************

ozgur77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alpina yedim değil, kuşkuyla baktım ki olaya foruma sordum.. Üstelik de ben bu motor sevdasında oldukça yeniyim. Alacağım motor ilk motorum olacak ve markaları, firmaları bile yeni yeni öğreniyorum.. Ve bu forumdan motomax için "iyi firma, güvenilir firma" diye bahseden bir sürü olumlu yazı okudum. Belki haklı olabilirsiniz ama senin ve ******'in düşündüğü gibi düşünememiş olmam normal.. Ayrıca bu konuda şüphelerim vardı ve diğer başlıkta bunu zaten yazdım.

Ancak ******'in bir sonraki mesajına, yani firmaların ülkedeki talebe göre mal üretme stratejisine göre düşünürsek; Avrupa'da 50cc olan Yamaha BWS'ler aynı görüntüsüyle Türkiye için 100cc olarak üretilebiliyorsa, Matrix 50'nin de biraz daha geliştirilerek ancak şeklinde şemalinde fazla bir değişiklik yapılmadan 150cc olarak üretilip Türkiye'de satışa sunulması mümkün olabilir. ******'in söylediklerinin üstüne Yamaha'nın Avrupa sitesini inceledim, gerçekten de orada BWS'nin 100cc olan herhangi bir modeli görünmüyor, hepsi 50cc. Demek ki siteye koymamış olmaları, onların Türkiye'deki 100cc'lik BWS'lerden haberdar olmadığı anlamına gelmiyor..

Elbette bunları yazsam da olaya hala son derece kuşkuyla bakıyorum. Bence de Keeway'in bu Matrix 150'si, büyük ihtimalle Aysa 150 T gibi bişey. Ancak henüz motor gelmeden, Türkiye'ye gelecek olan Matrix 150'nin Asya 150 T ile aynı olduğunu söyleyip çıkmanın bu kadar kolay olduğunu sanmıyorum..

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    @ozgur77
    Motor Macar malı (Hungarian).
    8,4 HP 7500devir.

@mnet

Bendeki ve diğer ARN kullanan arkadaşlarımdaki motorlar tek basışta çalışıyor.Uzaktan kumanda ile de tek basışta çalışıyor.

Çizikler motor yıkanınca geçiyor.tabi eğer metal bir nesne ile çizilmediyse.

Yakıt tüketimi 75 ykr. 8,4 beygir güç için gayet iyi.

bir elbise fırçası ile üzerindeki tozu çok rahat alabilirsiniz.

Yazı çıkması için elinizle kazımanız lazım.aksi takdirde motor üzerindeki yazıların çıkması çok zor.Çıkması için kar görmesi lazım.
    Motorun ısınması o kadar önemli görünmüyor.

Hiç durmadan sabit 90 km süratle antalyadan ıspartaya 2 kişi gittim.yokuş çıktım.Isparta-antalya anayolundan ziyade kapıkaya harabelerinin olduğu rakımın 1900 küsürlerde olduğu bir daha 2 kişi çok rahat çıktım.motor hiç bayılmadı.sadece 40 km/s hıza düşmek zorunda kaldım.
    Şu anda 1900 küsür km yaptım.motorla gidilebilecek tüm zorlu şartlara gittim.hiç yarı yolda bırakmadı.

Eğer siyah motora bakarsan insanlar motora bakar.bakmazsan insanlarda bakmazlar.siyah böyle bir renk taşıtlar için..

yeterince yardımcı olduysam ne mutlu.

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    altalta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse postunuzun altında cevap yoksa önceki mesajınızda DEĞİŞTİR butonuna tıklayarak o mesajına ekleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklastırılır...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.

100 YKR = 1 YTL yani 1.000.000 TL yapmıyor mu?
    1 Km için 1.000.000 TL çok fazla. Karıştırdın sanırım. Km'de 10 YKR, yani 100.000 YTL olmasın?

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    @ozgur77

Kafan karışmasın.

10 KM = 1 YTL
    1 KM = 0,10 YKR

Rodajdan çıkınca:

13,3 KM = 1 YTL
    1,33 KM = 0,10 YKR

Gördüğün gibi %30 bir tasarruf sağlanıyor.

mnet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

keeway arn 125

Arkadaşlar motor alırken lütfen dikkat edin.Ben 1 ay önce keeway arn 125 aldım.Fakat motorun performansından ve dış aksamından hiç memnun değilim.Birde bayırı çıkarken iki kişi motor neredeyse duracak.Bu kadar para veriyorsunuz. Sonrada bu durumlar çıkınca inanın morel olarak bitiyorsunuz.Sanki bu motor 125 cc değilde 75 cc gibi.Motoru silmeye korkuyorum.2 kez motoru sildim.Her tarafı çizildi.En yumuşak bez kullanmama rağmen. Bu motoru bozuk yolda kullanmayın.Motor sallandıkça alt plastik aksamlar ilk önce ayrılıyor.Sonrada dökülüyor.Aldığım yerle hergün papaz oldum.Bırakın matrix i şunu bunu motorun dış güzelliğine bakıp aldanmayın.Dış güzelliğine en son bakın.Kalitesine bakın kardeşim.Param çok diyen varsa sözüm yok.Düşünün taşının araştırın adam gibi motor alın.

fromalanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150
    @alpinaB10
    arkadasım herzaman tek basına dolascan dıye bı kaıde yok 1 bazıları motoru ıhtıyac ıcın alır bazılarıda gezmek ıcın o tercıh ve zevk meselesı keeway 125 senı daha hıc uzmemıs olabılır benı ve bıcok arkadasımı uzdu emın ol buna bayısınden tut yetkılı servısın ılgısızlıgıne kadar buda 2 bıde suwar 2sene garantılı dıyosun pekı sen hıc yolda kaldınmı bu motorla weya kaldıın zaman servısın oraya kamyonet yada yetkılı servıs yolladımı eger yolladıysa buna bı sozum yok ben yaklasık 30km arkadasımın keewayını ıple servıse cektım we 2gunde cıktı motor servısten sebepmi?cok basıt sadece jıkle kırıldı kamyonet veya yetkılı servısten bı elemanda gondermedıklerı ıcın hadı ben olmasaydım naklıye parası werecektı yanı sonucta yıne bı sekılde can sıkıcaktı kımsenınde ucuz motora bınıyorusnuz dıye ucuz ınsan yerıne soktugu falan yok ben de 1900luk motora bınıyorum ona bakarsan

@ali yılmaz
    ali kardesim cekısınden memnunum dıyorsunda 2400kmde rodajı tamamlamıs bakımlı bı motorla daha 400kmde rodajda bakımı daha yapılmamıs bı motorla kalkısta gectın dıyemı yazdın bunları bıde aramızda 30-40 kıloluk bı agırlık farkını hesaba kat jınlunla normal kıloda bırı 120 yapan war bıde bws demıssın ben her turlu ıddaya gırerım bwsyı ne kalkısta nede uzun yolda hayatta gecemezsin sana heralde hurda bı tane denk gelmıs ben 2004 model bwsyle 3 kısı benım agırlıgımda 90 yapıyordumda hatırlatmak ıstedım
    saygılarımla...

alpinaB10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR K9
    arabamıza 5-6 kişi bindirdiğimizde , tümsek olan sokak yerine nasıl bir sonraki sokakdan geçiyorsak motorada iki kişi bindiğinizde daha dikkatli davranırsanız bişey olmaz.üzüldüm arkadaşını 30 km çekmene. yetkili servis araç yollayıp sizi almak zorundadır. keşke diretseydin.. şikayet et bence ana bayiye.sonuçta firmanın hata olarak kabul ettiği bir arıza bu jikle sorunu.istanbuldan antalyaya parça yollamışlardır 2 günde.burası istanbul arkadaş..kimin neye bindiği belli değil. kıçında donu olmayan adama kredi verip motor sahibi yapıyolar burda.ondan sonrada adam viraj dönerken,fren yapıp düşüyo motordan. diyoki motor dönmedi,motor durmadı. yurdum insanı işte.. sonrada sen bu adamın 15 dakika sonrası servise aynı marka motorla giriyosun. orda çalışan yetkili olsan ne düşünürsün?sanada aynı o adama yapılan muamele yapılsa sende aynı şeyi düşünmezmisin..

benim jikle niye kırılmıyo yaw...???
    BENDE KIRMAK İSTİYORUUUMMM.....

arkadaşlar bu arada scooter işinde son noktayı dün koydum. NEXUSSSSS.
    fena bi makine. sabah cbr 600 ü geçtim kırmızı ışıktan kalkışta..gerçi 150 den sonra beni geçti ama ben onun adına utandım.. nede olsa bindiğimizde bir scooter...hani o harleycilerin ve race kullananların selam vermemek için kafasını çevirdiği hepimizde olan scooter..ama artık öyle değil kazın ayağı..

HER TÜRLÜ SCOOTER İLE İTİNAYLA KALKILIR::
    İrtibat : 082261144449
    şaka şaka aramayın..

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    birkaç resim daha...

hava filtresi.

benzin deposundan bir görüntü.

egsoz.

ısparta yolunda çektiğim bir resim..

gece uçuşu.
    ..:: KEEWAY ARN 125cc ::..
    Weight:105KG-Single Cylinder,4Strokes,Air Cooling-Compression Ratio:9.5:1-Power:6.2 KW/7500R/MIN 8,4 hp-Ignition Mode : CDI-Clutch:Dry Shoe,Acentric-Front:Disk/ABS,Rear:Disc/Drum-Alarm, Foldable remote Control

Motosikleti
    İlgi alanları
    lastik fena kayıyor ıslak bir zeminde gercekten 40 la bile giderken asfaltta gazı kesın ve direk motoru hissetmeye calısın gezındıgını goruyorsunuz birde bunu gaza basarak ve diroksonu biraz kırarak deneyın dusmezsenız cok sanslısınız.

Lastikler degistırmek gereklı ama 2 milyarlık bir motora birde sıfır almışken bazı degişiklikler yapmak açıkçası koyuyor saten sıfır olsun dıye niye aldık ve ucuz almak zorunda kaldıgımız için. Yoksa gidip bir gilera runner alsam ustune daha neler neler yapacak fikirlerim olurdu cunku en az 5-6 yıl degiştirmeden kullanacagımı dusunurdum ama bu keewayi en fazla 2 yıl kullanacagımı sanıyorum oda maddi yetersizlikten. Saten birdaha ucuz mal alacak kadar zengin olmadıgımı kesin karar verdim.herkeze iyi seyirler umarım ıslak zeminlerde unutkan olup gaza yuklenmezsiniz.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi kere scooterlarda (tekerlek küçük olduğu için)viraj dönerken islak zeminde dikkatli olmak lazım .bence hemen kötülemenin bir anlamı olduğunu sanmıyorum.
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    KEEWAY ARN 125 Yağ değişim zamanı 1000 km dir.Ustaları 750, 500 gibi km sayıları kullanmakta.bunlar yanlış !!!

Motorun kataloğunda 1000 km de genel bakım yazmaktadır.lütfen bakımlarınızı 1000 km civarında yaptırınız.

Ben ARN ilk bakımı 1250 km de yaptırdım.Sonuç ne mi oldu? maximum performans.800 lü km lerde motorla hızlı gidebilirsiniz.Çünkü içerdeki kalın yağ artık iyice yanmış ve incelmiştir.motoru pasif yetiştirmeyin...
    Weight:105KG-Single Cylinder,4Strokes,Air Cooling-Compression Ratio:9.5:1-Power:6.2 KW/7500R/MIN 8,4 hp-Ignition Mode : CDI-Clutch:Dry Shoe,Acentric-Front:Disk/ABS,Rear:Disc/Drum-Alarm, Foldable remote Control

rokko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125
    Arkadaşlar hepinize merhaba. Öncelikle bunca güzel yazıyı bulabilmek çok hoş yazanların ellerine sağlık.Ben yaklaşık 1.5 ay önce İstanbul-Kızıltoprak "İstanbul Motor"dan 2.3 milyara bir ARN 125 kırmızı satın aldım. Yıllardır motor tutkum olmasına rağmen 2 yıl önce ailemin baskısı sonucu gidip bir 4 teker aldım. Neyse sonunda ondan kurtuldum. Şuanda bu motorla ilk motorumu kullanmış oldum. Kırmızı almamın nedeni siyah renkde olan modelin cok cizildiği daha doğrusu gövdede çok cizik kaldığıydı. Ama sanki biraz pişmanım. Neyse motoru ilk 2 hafta istanbulda kız arkadaşımla kullandım aslında biraz hata ilk başlarda 2 kişi binmek pek tavsiye edilmiyor. 2 haftanın sonunda motora atlayım erdeğe gittim. Burda yazlığımızda kalacaktı yaz sezonu için ve motor kardeşimin sorumluluğundaydı. Neyse son 7 günde olan gelişme. Kardeşim malesef yanlış bi davranış gösterip motoru arkadaşına veriyo sadece 5 dakka için ama motor sola yatıyo cocuk perişan. Neyse çocukda bişey olmadı allahtan. Keewayle aramda son 10gündür biraz sorun var. Önce jikle kırıldı erdekte servis falan da yok motor çalışmıyo. Seleyi söktük kırılan parçayı yapıştırdık. Neyse biraz idare etti. Motoru hasarlı olarak istanbula getirdim.Oluşan hasarlar sol ayna kırıldı (15$) saol alt keeway yazan grenaj (35$),ön camurluk,ön farın yanı,hava filtresi kapağı (10$),sele altı grenajı. buralarda da cizikler mevcut. Tabii birde jikle var. Dün motoru motorcu melih'e götürdüm. Parçaların motomax'dan sipariş ettik boya kodunu aldılar. Parçalar değişecek bakımı yapılacak boyaya girecek. Toplamda 170ytl'lik bir masraf oldu. Umarım bu işler hallolduktan sonra motorla barışırızda mutlu mesut yaşarız. Kimsenin böyle olaylar yaşamaması dileğiyle. Bu arada motomax ellerinde hemen hemen tüm parçaları stoklu olarak tutuyor. Buda güzel bişey bilginize..

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    @rokko

Ön disk fren ve abs dir.zaten ön tekerleğe bir bak kocaman disk freni görürsün.Direksiyonun sağ kolunun yanındada disk fren hidroliği mevcut.o satıcı sanırım pek birşey bilmiyor yada yeni başlamış.

Jikle konusunda da jikleyi onlar takarken amortisörü yükselttir, daha kalın takoz taktır ve jiklenin kablo kısmı şase demirine doğru değilde direksiyona doğru takılsın biraz meraklı ol sorun çözülür.Sorun ordaki takozun küçük olmasından kaynaklanıyor.İstersen sanayiden 1 YTL ye vidalı daha dayanıklı bir takoz alıp kendinde takabilirsin.
    Bizde motoru alırken yedek parça sıkıntısı olmadığı için tercih ettik.Hayırlı olsun.Düşürmene üzüldüm doğrusu.

rokko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125
    Arkadaşlar günaydın, cevaplar için teşekkür ederim. Ben motorun ABS fren olmadığını söylemiştim bunu İstanbul Motor yani aldığım yerden duydum ve birde Motogar'dan. Motoru dediğiniz gibi takozunun büyük takılmasını isteyeceğim. Bende hevesle tamirden çıkmasını bekliyorum. Ben aslında 3 aydır Virago 535 kullanıyorum ama bu bi arkadaşımın ve malesef geri vermek zorundayım.

Bu arada yine cin malı bir Chopper motorun otomatik vites olduğunu duydum. İlerde böyle olursa fiyatlarda düşerse sanırım kimse korkmıyacak motor sürüş zorluğundan.

Bu arada "Kaskını takıp kullanırsan ve yanlış bir hareket yapmassan birşey olmaz, zaten şehir içinde kolay kolay da çevirme felan olmaz " dedi. Bu ne derece doğrudur arkadaşlar?" şu yazı için konuşmak istiyorum. Ben korumalı montumu ve kaskmı takmadan henüz motora binmiş değilim. Ehliyetimi henüz almadım ve coğu zamanda ruhsatı unutuveriyorum. Yusuf yusuf gidiyorum hatta gitmek istemiyorum. Kaza anlık bişey arkadan gelip bi araba vursa araba 5cm cizilse kasko için polis cağırıcam dese olay bitmiştir. Bunun dışında son 2 aydır 1.köprü anadolu yakası girişinde polisler bekliyo ve gözetmeksizin tüm motorları bir seferinde duran trafikte saydım tam 27 motoru arka arkaya bekletmiş sıradan evrak kontrolü yapıyordu. Böyle bir duruma düşmek can sıkıcı olabilir.

lucky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni deer 152
    arkadaşlar ben amortisör takozu ile ilgili bi sorun yaşamadım...2 kişiykende yaşamadım.ama yaşamayacağım anlamına gelmio tabiki bu.şimdiden gidip böle bi sorun varmış takozu deiştirin vs şeyler desem yapıyorlarmı?ve bu garantiye giriyomu?şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    @lucky

elbette garanti kapsamında takozu ve jikleyi eğer kırılırsa değiştirtebilirsin.ücret almazlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler