Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Keeway ARN 125 Motorsikletini;

Katılımcı sayısı
353. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Beğendim..

254 71.95%
  • Beğenmedim..

48 13.60%
  • Kararsızım.....

51 14.45%
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Keeway ARN 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    pysco32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SELAM GOKCELL YAA SANA ISEY SSORCAM ARN ILE EN FAZLA KAC YAPTIN BEN EN FAZLA 80 ODA 2 KISIYLE SONRA SON GAZ GIGIYORUM HIC HIZ ARTISI YOK.TABI MOTOR BENIM DIILDI.SEN EN FAZLA TEK WE 2 KISIYLE KAC YAPTIN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    Arkadaşlar sanırım kış gelmesi ve yağmurların başlamasından olacak ki benim yakıt kullanımı biraz değişti.
    bir depo ile yaklaşık 140-150 km yol yapmaya başladı.üstelik biraz çekiş de düştü.tamam yine 90-100 km ye çıkıyor ama biraz daha yawaş çıkıyor.haftaya servise götürüp karbüratöre baktırıcam.ve repsol yağ koymayı düşünüyorum.daha kaliteli olduğunu duydum.bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim..teşekkürler.(ARN 9630km)
    ..:: KEEWAY ARN 125cc ::..
    Weight:105KG-Single Cylinder,4Strokes,Air Cooling-Compression Ratio:9.5:1-Power:6.2 KW/7500R/MIN 8,4 hp-Ignition Mode : CDI-Clutch:Dry Shoe,Acentric-Front:Disk/ABS,Rear:Disc/Drum-Alarm, Foldable remote Control

hetfield - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway
    yaw benim akü gene bitti galiba motor çalışmıyo. ben bu motoru servise nasıl götürcem şimdi? çok da uzak.telefon açsam gelip bakarlarmı? aslında takviye yapınca çalışıyo motor ama ben yapmak istemiyorum.takviye yapıp gittiğim zaman bişey yok çalışıyo deyip gönderiyolar.ne yapmalıyım?

tnagas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    hetfield dostum kamyon yada minbüse koyucaksın servisin kapısına dayanacan ama ellemicen calısmıyor diyorsun ya öyle göstercen onlar akü ölcerler yada bakarlar

hetfield - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway
    bayaa uğraşcaaz yani en iyisi başka bi akü bulup takmak. ve bitik akü ile servise gitmek.

Gokcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125 - Keeway Hurricane 50
    Alıntı motorinn adlı üyeden alıntı
    Gokcell,
    perhaps, çok haklısın bu tüketim konusunda. Bende kafayı yemek üzereydim, depoyu doldurup 120 km ye gelince benzin alıyorum. Burdaki bazı arkadaşlar 180 km.lerden falan bahsedince dedim makinada bi sorun var. Tamam makina ne gidiyorsa basıyorum ama bu kadar fark olmaması lazım, yani 60 km büyük fark.
    dostum belki senin makina da 150 falan olmasın o zaman modifiyeye falan gerk kalmazdı muhahhahaaaa
    Sen gül bakalım gül, senin yanından basıp giderkende ben güleceğim sana, o zamanda sen keşke benim makinam 200 lük olsaydı diyeceksin
    Race´in ustasıyım, ARN´nin hastasıyım
    Gokcell

Motosikleti
    Alıntı pysco32 adlı üyeden alıntı
    SELAM GOKCELL YAA SANA ISEY SSORCAM ARN ILE EN FAZLA KAC YAPTIN BEN EN FAZLA 80 ODA 2 KISIYLE SONRA SON GAZ GIGIYORUM HIC HIZ ARTISI YOK.TABI MOTOR BENIM DIILDI.SEN EN FAZLA TEK WE 2 KISIYLE KAC YAPTIN
    pysco32, ben ARN ile tek başıma 110 km/h ı gördüm, düz yolda da sabit 90 - 95 km/h ile gidiyor, işin açıkçası iki kişiyle top speed denemesi yapmadım hiç. Hadi kendimizi atıyoruz tehlikeye, başkalarını atmayalım bari dimi
    Gokcell

pysco32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SELAM GOKCELL.HAKLISIN TABII.BENDE OYLE YAPIYORUM.PEKI SENDE FORUM DAKILER GIBI HIC SORUN CIKTI MI.AKU CIKLE FALANN.

Motosikleti
    Henüz hiçbişey yok allaha şükür, bir tek yan ayağı kırdım ama o da kendi hatam. Üstüne fazla yüklendim ondan kırıldı.
    Gokcell

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ,uzun süredir motoru sadece hafta sonları kullanabiliyorum .motor, hafta içi tahta paletin üzerinde ve brandanın içinde kalıyor.Hafta sonları da kapıya çıkarıp kumanda marifetiyle çalıştırıyorum .Gaz vermeden yaklaşık beşdakika bırakıyorum. Sonra hareket ettiriyorum.Şu ana kadar kayda değer bi sorunla da karşılaşmadım .Yanlız benzin konusunda yanılmıyorsam 95 oktan kurşunsuz opeti tavsiye edenler oldu. Ne kadar doğru bilemiyorum.
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    Benzin konusunda bu kadar abartılı davranmayın arkadaşlar ya, sonuçta tek silindir 125 cc bir makinadan bahsediyoruz, birçok benzini denedim ARN yi aldığımdan beri ama emin olunki hiç fark etmiyor diyebilirim.
    Gokcell

perhaps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Arn 125
    Bence abartılı davranın valla... Benzin=performans değil sadece. Temiz olması, daha doğrusu benzin aldığınız istasyonun tanklarının temiz olması önemli. Eğer karbüratörden anlarım, sökerim, temizlerim ve bu sürede kaybedeceğim zamanın önemi yok diyor, kuş uçmaz kervan geçmez bir yer de dahil olmak üzere bir çok yerde çalışmayan motorunuzla başbaşa kalmayı göze alıyorsanız ayrı tabi... Başıma geldi, bundan sonra hallederim sanırım ama yine de dikkatli davranıyorum.

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    diğer markalarin yakıt sarfiyatını bilen var mı acaba. bir depo benzinle 130-140 km. gitmesi iyi aslında ama insan gitikçe gitmesini istiyor. günümüzde benzin altından adha değerli ne de olsa...
    ilyastheking

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Sevgili ARN ci arkadaşlar,
    ben şahsen servisimden(Melih Usta) hiç memnun değilim.. 500km bakımını yaptırdıktan sonra motordan düştüğüm için 1 aydır binemiyordum şimdi tekrar binmeye başlayacağım fakat başka bir servie götürmek istiyorum..
    Motomax'in sitesine göre İstanbul/Anadolu bölgesinde Kadıköy'de ANKA ve Göztepe'de UZMAN GRUP diye 2 servis daha var.. Bunlardan servis desteği alıp halinden memnun arkadaşlar var ise yazarlarsa memnun olurum çünkü motorumu Melih'e götürmeyi düşünmüyorum..

Motorumun kırılan sağ aynasını, arka çamurluğu ve sağ alt grenajını yaptırmak istiyorum.. Birde aldığım Pirelli Evo 21-22 lastikleri değiştirticem..

Önerilerinizi bekliyorum..
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Motosikleti
    MrSandman,

Melihe götürmeyi neden düşünmediğinide yazarsan seviniriz hep beraber
    Gokcell

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Kısaca anlatmaya çalışayım Gokcell kardeşim..

Kendisi ile uzunca sohbet edip halden anlayan, kimsenin işini açmaza sokmak istemeyen ve en önemlisi motordan anlamayan lakin salakta olmayan biri olduğumu kendisine iyice ifade ettiğim(bu yüzden motoru götürdüğüm gün kendisine bırakmadım ne zaman müsaitsin ona göre getireyim çünkü aceleye gelmiş bir bakım istemiyorum dememe rağmen) bu insan motorumun 500km bakımını ben telefon açıp hazırmı dedikten sonra bana hazır deyip ben oraya gittiğimde 5dk içinde yapıp birde utanmadan üstüne 35-ytl. para istediği için..

Yağ filtresi, yakıt filtresi ve motor yağını değiştirip gerekli diğer kontrolleri yapmadığını anlayacak kadar insan sarrafıyım ve gözümün içine bakılarak yalan söylenmesine asla müsama göstermem..

Bakın ben bir anlamda reklamcıyım ve mesleğimin en kötü özelliklerinden biri de ne biliyormusunuz? Bilinçli tüketici olmak zorundayım çünkü işim müşterilerime onların müşterilerini nasıl memnun edeceğini, onları nasıl kendilerine çekeceklerini yani bir anlamda tercih edilmek için yapmaları gerekeni söylemek.. Ve Melih bey den bu anlamda hiçbir olumlu davranış göremedim.. Belki eskiden beri gelen koyun müşterileri olabilir.. İnsanlar ona mecbur olabilir.. Ama ben değilim! Eğer bu markanın hiçbir servisinden memnun kalmassam bu motoru satar servisinden memnun kalacağım bir motor alırım! Eğer param yetmiyorsa motor kullanmam!

Zaten bu motor malzemesi satan yerlerin ve servislerin scooterları hor görmesi olayına fena halde kılım.. Malzeme araştırması yapmak için sirkecideki dükkanları gezerken satıcılardan biri bana motorunuz ne dedi keeway deyince sırıtıp abi sen ne alsan olur boşver dedi Sana ne kardeşim para benim, can benim istediğimi alırım dedim hala sırıtıyo.. Sanki 80km hızla kaza yapınca hiçbirşey olmuyor! Ne gerek varmış 200€ luk monta.. Nolan neyimeymiş Safebet alıp bakaymışım keyfime..
    İnsanlar bilinçsiz, şuursuz ve dahi ahmaklar ama karşılarındakileride aynı kefeye koymaları beni delirtiyor.. "Eğitim şart!" deyip deyip gülüyoruz ya işte o güldüğümüz şey Türkiye'nin içler acısı trajikomik halidir...

Hepinize sorunsuz alışveriş yapabildiğiniz, karşınızda muhatap bulabildiğiniz ve aldığınız mala güven duyabildiğiniz günler diliyorum..
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

perhaps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Arn 125
    Sevgili MrSandman, hassas olduğum konularda öyle güzel (maalesef) tespitlerde bulunmuşsun ki. Sanki tüm motosikletçiler doğdukları gün Harley biniyorlardı... Ben de ilerde iyi bir motosiklet sahibi olmayı hayal ediyorum, ama bir kere scooter motosiklettir, ve adam akıllı bir motosiklettir. 125 cc motor, sevgili DD'ın da kitabında belirttiği gibi, insanın ömrünün sonuna kadar yetebilecek bir motosiklettir. Ama en "baba" motosiklet bile sadece ülkemizde değil, motor kullandığım ABD ve Japonya gibi gelişmiş ülkelerde bile 7. derecede önem verilen taşıma araçları konumundadırlar, ne yazık ki...

Servis konusunda söylediklerinde yerden göğe kadar haklı olma ihtimalin oldukça yüksek. Ben de servise gittim ve herşeyi yaparken yanında bulunmak istediğimi ve bunu her seferinde yapmak istediğimi söyledim. Dağın başında arızalı bir motorla yanlız kalma ihtimalim var her şeyden önce, bir şeyler anlamalıyım... Eski yağın yeni yağ ile değiştirilmesi, hava filitresinin temizlenmesi, buji-karbüratör temizliği ve vidaların sıkılması yaklaşık olarak 2 saat sürdü. Biraz muhabbetin de bunda etkisi vardır ama o kadar kısa zamanda bakım falan biraz zor gibi... Sana sabır ve kazasız belasız yolculuklar diliyorum...

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar iyi bir servis adı hala okuyamadık var mı bilgisi olan ?
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    ben servisten memnun olduğumu daha önceki yazılarımda anlatmıştım. Tekirdağ/Çorlu'daki servis. ismini bilmiyorum. bayinin servisi. bayi ve servis aynı yerde. 5-6 defa gittim ve hayal kırıklığıyla karşılaşmadım.
    bu arada kış geldi ve ben motoru kullanmıyorum. garajda öylece duruyor. herhangi birşeye dikkat etmem gerekir mi? örneğin aküyü sökmeye, lastiklerin altına birşey koymaya. beton üstünde öylece duruyor. havası inebilir.
    ilyastheking

tnagas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    lastiklerin havada durmasına birde depoyu full bırak ben öyle yaptım

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler