Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki AN 125 HK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kymco xciting 250i
    Bekliyorum resimlerini..
    Zemheri elbette yazdan öte anlayana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki an 125 hk
    zemheri ve secretplay ve diğer tüm bilgi verenlere çok teşekkurler acemilik zor sizler olmasa motosiklet.net olmasa . . .

secretplay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bluemen2259 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zemheri ve secretplay ve diğer tüm bilgi verenlere çok teşekkurler acemilik zor sizler olmasa motosiklet.net olmasa . . .
    allah korusunda genede diycem bunu bir kere düşmeye bakar serviste motorun başında beklerken öğreniyorsun hepsini :D

Motosikleti
    kymco xciting 250i
    Ben daha düşmedim allah a şükür umarım kimse ne düşer nede serviste öğrenir bu forumda detaylar fazla fazla var zaten....

bende birçok detayı buralardan öğrendim hiç bu konuları bilmeyen biri baştan sona kadar okusa bu forumu prof olur valla....

hadi hayırlı sürüşler

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    6 ay yatmış bir motordan ilk izlenimler
    ee kışın hiç kullanmadık motoru..bugün de izinliyim..bir bakayım dedim bizim suzi yaşıymu ölü mü
    1..motor evin önünde kilitli bir vaziyette branda altında yatıyodu..brandayı bir kaldırdım..sanki hiç örtmemşim..muhtemelen kedilerin gazabına uuramış.Çözüm: hemen yukarı çıkılır ve hanımdan camsil ve bez istenir..hanımın söylenmeleri ile bunlar alınıp bir güzel motor temizlenir.
    2.. çalıştırayım bir dedim..aaa o da ne..dünya para sayıp aldığımız kilitler açılmıyor..ha gayret dedim..yok olmuyor Çözüm.hemen tekrardan eve çıkıp hanımdan ayçiçek yağı alınır..hanımın soğanda vereyimmi diye buz gibi bir esprisine maruz kalınaraktan yağ alınır ve kilitlerin anahtar yerleri ve aksamları iyice yağlanır ,kilitler kolayca açılır..
    3..kışa girmeden aküyü söküp eve getirdiydim..ama o da ne...bu da fayda etmemiş..neyse motoru ayakla zar zor çalıştırdım...Çözüm...Doğruuu servise.aküyü şarz ettiler 1 saat kadar..ve her şey normale döndü..
    4.. Yolda giderken motor çok kayma yapıyordu..Çözüm..Uzun süre yatınca tekerler inmiş..hemen benzin istasyonuna ..lastikler ön 18 arka 29 şişirilip sorun çözüldü..
    Şimdilik bu kadar..kazasız sürüşler

Motosikleti
    yok.. Suzimi sattım..
    Yarın itibariyle resmi olarak yaz mevsimi başlıyor olmasına rağmen, bizim forumda pek bir hareket yok bu sıralar. Ben de uzun zamandır yazmayan bir kaçak olarak, size kısa bir rapor vereyim istedim.
    Dün (Cumartesi) artık benim için klasik olan Şile+Ağva turumu yaptım Karakaçan'la. 07:00 gibi evden çıktım. Haftada bir bile olsa Karakaçanı çalıştırmanın mükafatını aldım. Hiç nazlanmadan çalıştı yol arkadaşım. O gezmeye dünden razı zaten. Branda olmasına rağmen üstü çok fena toz olmuştu. Temizlikle hiç vakit kaybetmedim, sonra bakarım dedim. İki ahbap cavuş yola çıktık(Karakaçan ve ben). Eski Şile yolunu takip edip, büküle kıvrıla Ahmetli'ye vardık.
    Şile'ye gelmeden birkaç kilometre önce, Ahmetli'nin içinden Ağva'ya giden kestirme bir yol var. Bu yol sizi doğrudan eski Şile-Ağva yolunun ortasına saplıyor. Çok keyifli bir yol ve kimseler yok. Ancak daha Ahmetli'de o tarafta hummalı bir yol çalışması olduğunu görünce tırsıp, rotamı değiştirdim, Şile'ye doğru devam ettim(08:30). Şile çıkışında <-Ağva(Sahil) ve Ağva(eski yol)-> seçeneklerinden eski yolu tercih ettim. Yeşillikler içinde döne döne Ağva'ya varıp, limana sobe dedikten sonra, hiç durmadan(!) bu sefer de sahil yolundan Şile'ye geri döndüm.
    Şile limanında bir başka klasik olarak, tost-çay molamı verip (10:30) hem kendimi hem de Karakaçanı dinlendirdim (11:00), sonra Şile otoban yolundan tam gaz eve döndüm (12:00). En hızlı anlarımızda 110km/h yaptık. Pazar sabahları başka işim oluyor, çıkamıyorum. Haftaya tekrarlamak üzere Karakaçan'la hüngür şakırt(!) vedalaştık. Üstünü branda ile örttüm. "Görüşürüz" dedim dostuma. Yol yorgunu idi, garip metalik seslerle soluk alıp veriyor, soğumaya çalışıyordu. Hiç cevap vermedi bana.
    Yolunuz açık olsun forumdaşlar.

Motosikleti
    Suzuki An125hk
    Merhaba arkadaşlar benimde an125'im var Hızıydı, gücüydü, kalkışıydı, kapasitesiydi herşeyinden çok memnunum. Bir tek benzin deposunda olan sorun veya depodaki şamandıradaki sorundan memnun değilim Şimdi depo tam boşken 19 TL benzin alabildim. E tabiki ibre sonuna kadar gitti ve çubuğa dayandı. Yalnız param o kadar olmadığında 10 TL lik benzin aldım ve ibre gine çubuğa dayandı. 5 TL lik alınca da F'ye yaklaşıyor. Ben bu durumu anlayamıyorum. Hadi benim açımdan sorun değil tamam ama ben şurdan suraya 10 TL'lik benzinle giderim gelirim diyemiyorum. Hesap yapamıyorum. Ve başka AN kullanıcılarına sorduğuma göre aynı problem onlarda da var. Sizde de varmı? Düzeltilmesinin bir yolu varmı?
    Bu konu daha önce forumda konuşulduysa özür dilerim
    [COLOR="Lime"]dünyada tek gerçek var ![/COLOR] [COLOR="Red"]Motor[/COLOR][COLOR="Black"]um ve [/COLOR][COLOR="Red"]Ben[/COLOR] :P

Motosikleti
    Suzuki an 125 hk
    Alıntı metallican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar benimde an125'im var Hızıydı, gücüydü, kalkışıydı, kapasitesiydi herşeyinden çok memnunum. Bir tek benzin deposunda olan sorun veya depodaki şamandıradaki sorundan memnun değilim Şimdi depo tam boşken 19 TL benzin alabildim. E tabiki ibre sonuna kadar gitti ve çubuğa dayandı. Yalnız param o kadar olmadığında 10 TL lik benzin aldım ve ibre gine çubuğa dayandı. 5 TL lik alınca da F'ye yaklaşıyor. Ben bu durumu anlayamıyorum. Hadi benim açımdan sorun değil tamam ama ben şurdan suraya 10 TL'lik benzinle giderim gelirim diyemiyorum. Hesap yapamıyorum. Ve başka AN kullanıcılarına sorduğuma göre aynı problem onlarda da var. Sizde de varmı? Düzeltilmesinin bir yolu varmı?
    ben bu soruna 0.5 lik 1 suşisesiyle çözüm buldum akşam benzin sonuna kadar bitti ve motor yolda giderken stop etti deneme amaçlı yapmıştım bunu çubuk 2. kırmızı çizgiye dayandığında yaklaşık 40km gidiyo.Depoyu 307 km de iken fullemiştim 487 km de finish.Sonra 0.5lik benzini boşalttım ve yola aynen devam depoyu ve şişeyi tekrar fullettim 7.75 lt benzin aldı 23.9tl benim matematikle aram pek yok artık sen gerisini hesapla bea

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Alıntı metallican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu durum, bir arıza göstergesi değil, tamamen benzin depsunun şekliyle ilgili..deponun üst tarafı geniş olduğu için depo doldurulunca çok uzun süre F görünüyor ama alt tarafı dar olduğundan dolayı az kalan benzin, göstergede birden bitiyormuş gibi görünüyor..endişe edilecek bi durum değil, her an125 te aynı durum söz konusu..alınan lt benzine göre yaklaşık olarak km hesabı yapmakta fayda var

Motosikleti
    Suzuki An125hk
    ben bu soruna 0.5 lik 1 suşisesiyle çözüm buldum akşam benzin sonuna kadar bitti ve motor yolda giderken stop etti deneme amaçlı yapmıştım bunu çubuk 2. kırmızı çizgiye dayandığında yaklaşık 40km gidiyo.Depoyu 307 km de iken fullemiştim 487 km de finish.Sonra 0.5lik benzini boşalttım ve yola aynen devam depoyu ve şişeyi tekrar fullettim 7.75 lt benzin aldı 23.9tl benim matematikle aram pek yok artık sen gerisini hesapla bea
    pek anlamadım ama anladımda yani gibi teşekkür ederim "bluemen2259" yararlıydı
    Alıntı istanbulian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu durum, bir arıza göstergesi değil, tamamen benzin depsunun şekliyle ilgili..deponun üst tarafı geniş olduğu için depo doldurulunca çok uzun süre F görünüyor ama alt tarafı dar olduğundan dolayı az kalan benzin, göstergede birden bitiyormuş gibi görünüyor..endişe edilecek bi durum değil, her an125 te aynı durum söz konusu..alınan lt benzine göre yaklaşık olarak km hesabı yapmakta fayda var
    bu da yararlı bir bilgi deponun alttan üste doğru büyüdüğünü bilmiyordum mesela. demek bu yüzden böyle bir problem var AN'lerde. ben de şamandıra'da vardır diye düşündüydüm. çok teşekkür ederim "istanbulian"
    ama bir şey var ki motorumdan gerçekten memnunum ama Suzuki'ye böyle bir hatayı hiç yakıştıramadım
    [COLOR="Lime"]dünyada tek gerçek var ![/COLOR] [COLOR="Red"]Motor[/COLOR][COLOR="Black"]um ve [/COLOR][COLOR="Red"]Ben[/COLOR] :P

Motosikleti
    kymco xciting 250i
    Bu depo işi böyle ben bi güvendim yolda kaldım birde arkadaşlar geçenlerde bi alanya ya gideyim dedim suziyle....

80 km 100 km arasında seyrettim bazen kamyoncuların arkasında saklandım bazende otobüslerin rüzgar duvarlarından faydalandım aldığımdan beri beri bu kadar uzun yola gitmedim antalya alanya arası 130 km dir birazda alanya da dolaştık bizim müdürle kale,teras falan kale nin yolları çok rampadır bizim müdür ün burdan zor çıkar dediği yokuşlardan rahat rahat çıktık giderken de gelirkende tam gaz gittim 300 km yol yapmışım 35 tl yakıt harcadım ortalama kilometrede 116 kuruş yakmış acaba bu rakamdan aşağı yakan arkadaşlar varmı birde bendeki bu 90 km hızdan sonra tekleme muhabbeti hala dewam ediyor servisimiz kapandığı için yağını vs kendim değiştirdim hava filtresini bujisini temizleyip taktım ama hala bu tekleme dewam ediyor sorun ne olabilir acaba...

ne kadar rahat olsada kotuk yinede çanak 50 km den sonra ağrıyor her ellide bir durup dinlenmek gerekiyor...

kazasız belasız inşallah...

Alıntı zemheri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu depo işi böyle ben bi güvendim yolda kaldım birde arkadaşlar geçenlerde bi alanya ya gideyim dedim suziyle....

80 km 100 km arasında seyrettim bazen kamyoncuların arkasında saklandım bazende otobüslerin rüzgar duvarlarından faydalandım aldığımdan beri beri bu kadar uzun yola gitmedim antalya alanya arası 130 km dir birazda alanya da dolaştık bizim müdürle kale,teras falan kale nin yolları çok rampadır bizim müdür ün burdan zor çıkar dediği yokuşlardan rahat rahat çıktık giderken de gelirkende tam gaz gittim 300 km yol yapmışım 35 tl yakıt harcadım ortalama kilometrede 116 kuruş yakmış acaba bu rakamdan aşağı yakan arkadaşlar varmı birde bendeki bu 90 km hızdan sonra tekleme muhabbeti hala dewam ediyor servisimiz kapandığı için yağını vs kendim değiştirdim hava filtresini bujisini temizleyip taktım ama hala bu tekleme dewam ediyor sorun ne olabilir acaba...

ne kadar rahat olsada kotuk yinede çanak 50 km den sonra ağrıyor her ellide bir durup dinlenmek gerekiyor...

slm arkadaşlar hepinize 86 ncı sayfaya gelmişiz 100 e doğru ilerliyoruz ne güzel.

Arkadaşlar yakıtla ilgili yazmışsınız tamam hemen hemen herkesinki birbirine yakın ama bi fark var ben sürekli 2 kişi biniyorum. Benzinin şuan litresi enson 3,16 tl idi depoyu 23.500 tl ye fulluyorum iki kişi biniyoruz.

min:230 km
    ortalama yani dayama gaz gitmezsek :250 km (yaklaşık)

Geçenlerde km baktım ve not aldım , daha sonra tek başıma yol yapma fırsatım oldu ve fulledim. 100 km yaptım tekrar fulledim. 95 kuruşa tekabül ediyodu.

Bu arada vakum hortumuna bir çözüm buldum galiba değiştirdim deneme aşamasındayım eğer çözüm olursa hepinize anlatıcam arkadaşlar...

kazasız belasız sürüşler...

abi 2 kişimi geldiniz motorla 2 kişi geldiyseniz normal yakmış motor biraz zorlanıyor sende fark etmişsindir ben depoyu doldurup 230 km yol yaptım bi depo ile tek kişi genelde 80 i geçmedim ama bazı sollamalarda gaza yüklendim 100 110 a çıktım ama uzun süreli değil motor kendi segmentinde çok iyi ama biz motordan biraz fazla şeyler bekliyoruz onun için böle oluyor sonuçta altımızdaki motor 125 cc scooter o kadar uzunyola zorlamaya iyi bile en azından sağı solu dökülmüyor rengi atmıyor :D

Motosikleti
    kymco xciting 250i
    hayır secretplay tek başıma geldim tekte döndüm ewet 125 cc den anca bu çıkar doğru ama öyle bir yolda daha yavaş seyretmek çok tehlikeli bu motor zaten başlangıç motoru tabiiki çıkıpta 1000 km yol yapacaksan o ayrı keşke bu motora 250 cc lik bi motor taksalardı bak o zaman neler oluyordu....

mesela houjin marka bi maxiscooter var 250 cc 24 beygir geçenlerde nebioğullarında son anda vazgeçtim almaktan 100 km den 140 km ye anında çıkıyormuş 140 km ne demek tamam o kadar hız iii değil ama derdim benim o kamyoncuyu sollarken o kamyoncu arkadaşın insiyatifine bırakmadan hayatını geçip gitmek her seferinde söylüyorum belki arkadaşlar kızıyor 80 km neyine yetmiyor diye tabiiiki benim kriterim de 80 km ama o kendini bilmez sürücüler yokmu derdim onlara takılmadan geçip gitmek...

secret bi araştırma yapıyorum bu burgman 400 ün motoru acaba bizim karakaçanlara olurmu diye

eğer bi olursa bak neler edeceğim

resimlerinide aynen buraya eklerim....

suzuki an 12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki an 125 hk
    valla kardeşim bndede suzuki var düz yolda 120 yi geçtim süper seri bi motor

Alıntı suzuki an 12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben daha 120 yi falan göremedim de 110 u rahat yapıyor motor

zemheri abi sen kafaya koymuşsun motoru büyütücen belli en iyiside zaten eğer uzun yol yapıp yada en azından 200 300 km lik gezilerde biraz daha güçlü bir motor şart zaten ben balıkesire snavlara gittiğimda sym nin bi scooterini inceledim baya bğyğk modelini hatırlamıyorum şimdi fena bir motora benzemiyordu fakat çokda kaliteli değil yani mağzada bütün motorlar güzel görünüyor zaten ama abi sana tavsiyem kendini az daha sık şu sezonda ne olur ne biter bilinmez işlerin iyi giderse patlat bi tane burgman 400 yada majesty olmadı silver wing abi bi kere al tam al abi çinlidir ne yapsa yeridir olayı olmasın sahibinden.com da antalyada çok güzel burgmanlar var abi incele istersen bi

Motosikleti
    Suzuki an 125 hk
    hayır secretplay tek başıma geldim tekte döndüm ewet 125 cc den anca bu çıkar doğru ama öyle bir yolda daha yavaş seyretmek çok tehlikeli bu motor zaten başlangıç motoru tabiiki çıkıpta 1000 km yol yapacaksan o ayrı keşke bu motora 250 cc lik bi motor taksalardı bak o zaman neler oluyordu....

mesela houjin marka bi maxiscooter var 250 cc 24 beygir geçenlerde nebioğullarında son anda vazgeçtim almaktan 100 km den 140 km ye anında çıkıyormuş 140 km ne demek tamam o kadar hız iii değil ama derdim benim o kamyoncuyu sollarken o kamyoncu arkadaşın insiyatifine bırakmadan hayatını geçip gitmek her seferinde söylüyorum belki arkadaşlar kızıyor 80 km neyine yetmiyor diye tabiiiki benim kriterim de 80 km ama o kendini bilmez sürücüler yokmu derdim onlara takılmadan geçip gitmek...

secret bi araştırma yapıyorum bu burgman 400 ün motoru acaba bizim karakaçanlara olurmu diye

eğer bi olursa bak neler edeceğim

resimlerinide aynen buraya eklerim....
    abi öyle bişey olursa piyasada motor kalmaz millet 125 lik motorun geçtiğini görünce benzin döküp yakar makinayı tehlikeli

Motosikleti
    kymco xciting 250i
    Alıntı secretplay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben daha 120 yi falan göremedim de 110 u rahat yapıyor motor

zemheri abi sen kafaya koymuşsun motoru büyütücen belli en iyiside zaten eğer uzun yol yapıp yada en azından 200 300 km lik gezilerde biraz daha güçlü bir motor şart zaten ben balıkesire snavlara gittiğimda sym nin bi scooterini inceledim baya bğyğk modelini hatırlamıyorum şimdi fena bir motora benzemiyordu fakat çokda kaliteli değil yani mağzada bütün motorlar güzel görünüyor zaten ama abi sana tavsiyem kendini az daha sık şu sezonda ne olur ne biter bilinmez işlerin iyi giderse patlat bi tane burgman 400 yada majesty olmadı silver wing abi bi kere al tam al abi çinlidir ne yapsa yeridir olayı olmasın sahibinden.com da antalyada çok güzel burgmanlar var abi incele istersen bi
    Kardeş ben uzun yıllar tır şöförlüğü yaptım yani trafiği o kadar iii biliyorumki sanırım bazı şeyleri aşmışım bazı sürücülerin kaza yapacaklarını gidişlerinden anlıyorum şu anda malum herşey belirsiz beklemedeyim zaten geçenlerde biraz çek geçti elime vadesi uzundu nebioğullarıda kabul edince biraz heyecan yapmışım...

Ama son anda vazgeçtim gittim kendi işime yatırım yaptım biraz elektronik mal aldım o burgmanlara baktım bi tane temizi var içlerinde bakalım kısmet ne olacak bi süpriz yaparsam hemen resimleri eklerim buraya zaten...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:36 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:34 AM ----------

bluemen kardeş sende haklısın o benzin işi biraz zor ama tabii insanların zoruna gidebilir bi araştırıyorum zaten 400 cc olmazsa 250 de olabilir onlarda iii kaçıyor bakalım hayırlısı....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:39 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:36 AM ----------

Alıntı suzuki an 12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman kardeş biz o hızları rüyamızda bile göremiyoruz sen yapıyorsan ne mutlu birde suzuki var demişsin bizim an 125 o hızı yaparsa ortadan çatlar gibi geliyor sendeki burgman falan olmasın....

Motosikleti
    yok.. Suzimi sattım..
    abi öyle bişey olursa piyasada motor kalmaz millet 125 lik motorun geçtiğini görünce benzin döküp yakar makinayı tehlikeli

Hakikaten çok acayip olur. Ferrari'yi sollayan vosvos misali.

Benim karakaçan 110km/h hızı rahat görüyor. En çok 115km/h gördüm kadranda. Daha fazlasını da denemedim, gözüm yemedi resmen. Küçücük lastikler ile 120km/h hız ile giderken, yolda bir taş olsa veya bir çukura denk gelsen... Allah korusun, aman diyim. Ben bir tarafa, motor başka bir tarafa. Ya bariyerler biçer veya kenardaki ağacın birine koala misali yapışırım..
    Valla o hızda tombul bir sinek çarpsa bile dağılırım diye düşünüyorum.
    Yok abiler, bu motora bu hız yeterli, budur yani, daha fazlası olmaz.
    Saygılar.

Motosikleti
    Suzuki An125hk
    iki kişiyken 115e yakin, tek kişi iken rahat ibreye dayandım. ve motorumda hiç bir türlü modifikasyon yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)