Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki AN 125 HK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yok.. Suzimi sattım..
    Alıntı wildrain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlarlar suzukici dostlarım
    ben bu hafta toplanalım dedimya biz bunu önümüzdeki hafta yapmamız lazım
    nedeni ise şimdi ehliyet şubesinden geliyorum adamlar önümüzdeki salı dediler
    bende ehliyetsiz çıkmak istemiyorum ne olur ne olmaz ... anlayışla karşılayacağınızı ümit ederim ... şimdiden özür dilerim bir şeye heves ettik ama bu hafta olmadı önümüzdeki hafta olur ... iyi yada kötü görüşlerinizi bekliyorum herkese selamlar....
    Arkadaşlar inş. 17'sinde Istanbul dışındayım.. (Taaatiiiill !!! Heyoo !!!)
    Ama aklım sizde olacak bilesiniz.. Buluşmada bol bol resim çekip siteye de koyarsınız artık.. He mi??
    Bu durumda bu hafta sonu için kendime bir rota bulayım da gezeyim tozayım.. Sonra da yine pireyi deve yapıp foruma yazayım...
    Kayseri'den sevgiler.. (Nassı yani?? İş-güç.. naapacan..)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ksayar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fakat beni bu motordan caydıran özellikler var işte yoksa oturdum üzerine baktım şöyle malzeme kalitesi falan çok iyi mondiye göre yani kıyaslamam bile ama kullanım açısından yani biz ne için alıyoruz nerede kullanıcaz almamızdaki amaç ne??
    1.)iki kişi bindiğimizde motor küçük kalmazmı??(125 cc ama mondinin 150 cc den belki daha performanslıdır.)
    2.)lastikler çok minik sizcede öyle değilmi? hiç zararını görmedinizmi?
    3.)parçalarının fiyat listesini satıcı adamdan rica ettim mondi ile şöyle bir baktım bazı parçalar 2 katı ve fazlası hatta 3 katı olan bile var (sizce pahalı değilmi??
    yani işte bunlar kafamı takılıyo
    merhaba dostum,

1)çok cüsseli insanlar bu motora iki kişi zor biner ama normal boyutlarda ki insanlar rahatlıkla binebiliyor.sadece arkada oturan için ayaklık yeri rahatsız edici oluyor o kadar.
    2)lastikler ile ilgili bende tereddüt etmiştim ilk başta ama şimdiye kadar bir zararını görmedim.sadece virajlarda motoru yatırırken hızıma dikkat ediyorum.
    3)parça konusunda haklısın.bizim motorun parçaları biraz pahalı ama düzgün kullanım sayesinde bu motorun diğer çinli markalar gibi sürekli servise gidip parça değişimine ihtiyacı olacağını hiç sanmıyorum.zaten forumun önceki sayfalarında yorum yapan arkadaşlarda bu şekilde söylüyorlar.

arkadaşlar bende uzun süre sonra suzukiye karar verdim bu hafta içi inş alacğaım tekayı aradım artık satmıyoruz dediler ?
    Cbr 125 :bounce:

Motosikleti
    SWT
    Alıntı toksom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu haftasonu biz de Bozcaada yaptık hanımla..
    Ama karakaçanla değil !!! Otomobil ile gittik..
    İnşallah bir gün cesaretimi toplayıp oraya karakaçan ile de gideceğim.

Adada 7-8 tane AN125 gördüm. 3 mavi, 4-5 siyahtı yanılmıyorsam.
    Adanın en çok tutulan motor markası bizimkisi.
    Ada zaten ufacık, hep beraber dönüp dönüp duruyoruz..
    Dolayısıyla her köşe başında, iki dakikada bir AN125 görüyorum..
    Sürekli "Aaaa !!! Bak benimki !!!" diyerek hanımı bezdirdim.
    ...
    ...
    Yaa..
    ...
    İşte bu da beyle bir anımdır efenim..
    Yeni gelenler hoş geldiler..
    Dostum bende bozcaadaya gıdıyorum bu h.sonu orda motosiklet kiralayan bir yer var.. O adam geçen sene başka marka motor kiralıyordu bu sene an 125 almış.. Sen onları görmüşsündür..
    Ben 1.5 senedir burgman kullanıyorum, şehiriçi yada dışı heryola giden bir motor.. Datçaya gittik ordan bodruma, enduro motorcuların girdiği yerlere girdik çıktık banamısın demedi...
    Eşime an 125 aldım ama sürüşü çok zevkli, özellikle şehiriçinde heryerden geçiyor.. ayrıca çok kullanışlı bir motor.. Fiyat performans ve kalite olarak sınıfında şu anda 1 numara olduğunu düşünüyorum..
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

tnsuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar sakın suya girip o boktan lastiklerle yana filan yatırmayın o motoru o lastikler tek bi işe yarıyo frene bastığınızda harika cayır cayır ötüyo hatta bi araba dan daha fazla ses çıkarıyo iğrenç bi lastik ve nefretlik vede çin malı yok kavuçuğu çokmuş yiyim öle kauçuğu ne işe yarar beni durdurmadıktan sonra aman dikkat 1420km deyim.

Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R
    TNSUZUN dostum cok haklısın.çok tırsıyom ben bu lastiklerle.yalpalıyo resmen.hani zamanında bisiklette sürdük arabada.gereken yerde su üstünde bale bile yaptık ama bu lastikler başka bişe.bi sefer yağmura yakalandım motorla.aman allahım.işkence gibiydi.frene basıyosun yana yatıyo gasa basıyosun 2.80 uzuyo.anlamadımki,adamlar racing motorlarla yağmurda viraja yatıyo banamısın demiyo.
    ben ileriki zamanlarda bi araştırıcam.makul bi fiyata iyi bi marka bulursam değiştiririm belki.herkese kolay gele.

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Parça fiyatları baya bir pahalı. Motoru servisten aldım. Kasko olduğu için adam çizilen herparçayı değiştirmiş. Faturaya baktım sadece ön grenaj 350 ytl tutuyor. Toplamda 1240 ytl fiyat çıktı.
    Bu hafta sonu organizasyon iptal mi oldu. Önümüzdeki hafta sonu da anladığım kadarıyla birçok kişi gelemiyor. Bu hafta sonu yaparsak daha iyi olur sanırım.

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    1900 km deyım herşey güzel taş gibi makine
    antalya kemer arasında gidip geldim 110 km\h rahat yapıyo
    rodaşda bititi çokta alınabilecek güzel bir mototr ekonomık rahat
    birtek ıslakta kötü kayıyor dıkkat

kasko hakkında bilgi verebilirmisin

Alıntı Dark Mojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parça fiyatları baya bir pahalı. Motoru servisten aldım. Kasko olduğu için adam çizilen herparçayı değiştirmiş. Faturaya baktım sadece ön grenaj 350 ytl tutuyor. Toplamda 1240 ytl fiyat çıktı.
    Bu hafta sonu organizasyon iptal mi oldu. Önümüzdeki hafta sonu da anladığım kadarıyla birçok kişi gelemiyor. Bu hafta sonu yaparsak daha iyi olur sanırım.
    arkadaşım bu motoru nasıl kaskolattın ve kaça? biraz bilgi verirmisin lütfen

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Taşıt kredisiyle almışsa banka kaskolatmıştır....

Axa oyak duruma göre kasko yapıyor motorsikletlere....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    bu akşam motoru adam akıllı denedim. suzuki bayiye gittim ordakilerle görüştüm burgmanlarda dahi olmayan bagaj aydınlatması var bizimkinde adamlar şaşırdı bide koltuk bagajının kontaktan olmasu muhteşem bişiy arabalarda bile öle bişiy yok ama bence diğer arkadaşımında dediği gibi lastikler berbat ötesi sakın hız yapmayın inanılmaz kızaklanıyo motor zanki buz pistindeyim boşverin arkadaşlar yavaş gidelim sağlıklı gidelim herkese iyi akşamlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Valla duz yolda bıse yok,sadece ıslak haldeyken ve cukurlara gırdıgımızde cok dıkkat edelım,o cukurlarda bıle nasıl yalpalıo kendınden gecıo tekerler anlatamam,benımde ıcıme dert oldu yafs,

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bütün scooterlar yalpalar... Sonuçta tekerleri ufak.... Ama cüssesinden beklenmeyecek bir performansı var..... Ben çok memnunum.... Atik ve hızlı.... Kullanımı da çok rahat...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    ya bi eksisinden daha bahsetmek sitiyorum neden bu motorun benzin kapağı koltuğun altında benzin aldığında kalkıp koltuğu açman lazım. galiba suzuki üreticileri nede olsa çok sık benzin almazlar çok yakmıyo motor diye kapağı oraya koymuşlar

Motosikleti
    KISMETSE ALACAĞIZ YENİDEN
    selamlar sevgili dostlar
    ben yaklaşık 3-4 ay araştırıp aldım ...100 kg üzerindeyim ve 186 cm de boyum var ... motorda geçen gün büyük camlı bir mağazanın önünden geçerken şöyle bir gözüm takıldı hakikatten iri duruyorum motorda ama daha önce ke way ve mondial kullandım tabii az bir zaman işyerine almıştık bankaya oraya buraya gidelim diye ... bende alacaktım bunlardan birini ama içime sinmedi bu motorlar daha 1 .ayında ke way marka olanın siperliği uçtu rüzgarda mondial alındığı günden beri problem yarattı ... sonra bu siteyi gezerken baktımki olumlu yazılar var bir bakalım dedim ve gittim mondial bayisine adam aynı benim tesbitlerimi söyledi efendim bunlar 1- göstergeleri sönük yanıyor 2 ön grenajın altında ki bölüm kırılıyor yada gevşiyor ama sıkınca sorun kalmıyor.. 3-lambalar sönük kalıyor ...4-güneşten bir zaman sonra tüm grenajları soluyor eski parlaklığı kalmıyor... gibi alt alta sıraladığında bizimde bildiğimiz ortak sorunlar çıkıyor... ammmmmmmmaaa gel gelelim suzuki ye bir kere pırıl pırıl yıkayıp güneşe çıktımı enfes bir görüntü oluşuyor ... göstergeler çok çok iyi ... iri olmama rağmen ayna problemim yok ... en güzelide motor gaz verdiğin anda fırlıyor... bayır yukarı düzyol hiçç fark etmiyor ... tekerlek sorunu yaşamadım bir kere otobana çıktım 18+ 22 km yaptım gidiş dönüş hızım genelde 80 km olarak scooter de olması gereken ufak tefek problemler yaşadım mesela rüzgar da rahat bir sürüş beklenmez .. yağışlı havalarda her motor ortak problemler yaşar... ama gidlir otobanda kimseyle yarışmadığın sürece acele etmediğin zaman trafiğin istediği sürüş hızını yaparsan en ufak bir sorun yok .... ama mahallede etraf tatil yerleri için muhteşem bir araç inanın cumartesi pazar arabamı çıkartmıyorum.... her yere scooterimle gidyorum park sorunu yok trafik yok vakit kaybı yok .....
    herkese iyi sürüşler ....
    geliyorum a dostlar az kaldı... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    İlk motorum olduğu için yaptırmıştım. Malum hırsızlık olayı da çok sık yaşanıyor. Daha önce de bu konuda yazmıştım. Genellikle motorsikletlere sigorta şirketleri kasko yapmıyorlar. Yaparlarsa da 250 cc üstünde olacak ve kapalı garajda kilit altında tutulması şartıyla yapıyorlar Fiyatlarda 800-1000 ytl arası.

Ben MRT sigortaya yaptırdım (internetten bulabilirsiniz) Burayı da forumdan buldum. Buranın sahibi murat bey çok ilgili bir insan. Hiçbir şart vs öne sürmeden 426 ytl ye taksitli kasko yaptı (Anadolu sigorta). Biraz pahalı görülebilir ancak diğer şirkletlerin fiyatlarına göre çok uygun. Belki fiyatlar değişmiş olabilir. Hele ki ilk motorunuzsa yaptırmanızı öneririm.
    Lastikler hakkında yapılan yorumlara aynen katılıyorum. Bu suzukiye özgü birşey olduğunu düşünmüyorum. Lastikler küçük olduğu için tutunma problemi yaşıyor. Bir de bir şey farkettim. Sele altında yazılan lastik basınçlarını uyguladığım zaman yola daha iyi tutunuyor.fazla hava ile şişirdiğimde yola zor tutunuyor. Ön 18, arka 29. Önerilen değer bunlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Alıntı Dark Mojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön 18, arka 29. Önerilen değer bunlar.

Valla servıse goturdugumde adam lastıklerın ınık dedı,ön 30 arka 28 yap dedı,yazdıgınla celıstı sımdı bu,henuz bısey yaptırmadan lastıklere

Ya illet olan bi durum daha var,benzın ıbresı Şak Assa ınıor bıanda,Bı arkadas yazmıs,benzın deposunun seklınden dolayı,cok kotu bence ya,

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    aman kardeş arkaya ne hava vurursan vur ama sakın öne 30 vurma zaten küçük lastik bide taş gibi olunca virazjlarda sen sağa sola çevirsende motor düz gider uçarsın allah korusun ön ideal 18 - 19 arka 29 iki kişi biniyosan ön aynı arka 36 oluyor kitapçığında yazan bu.

AcıbadeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK (Pek Yakında)
    Herkese merhaba...

Yıllardır uzaktan baktığım motorlara geçtiğimiz sene daha yakından bakar olmuştum. Öncelikle B sınıfı ehliyetimi A2'ye çevirip sonra alabileceğim motorları incelemeye başladım. İlk hedefim klasil tipli vespa tarzı scooterlar oldu. Fiyat sebebiyle buna en yakın olarak Mondial 125 ZN'lerle epey bir ilgilendim. Bu forumda yazılanarı okudum, yolda görüdüklerimle konuştum vs.

Daha sonra hem Çin malı oluşunun yaşattığı tereddütler hem de valide hanım ile bizim hanımın 'aman oğlum etme tutma' tarzı yaklaşımları sonucunda alamadık gitti. Almasına alamadık ama ne yan gözle yollardaki iki tekerleri süzüşlerimiz ne de araştırmalarımız son buldu. Gözümüz yükseklerde olmadığından ufak bir scooter ile merhaba demek niyetindeydim. Bir ara Honda Today'de bile karar kıldım ama motorcu bir arkadaşımın 'hızlı gitmesende zaman zaman yola çıkışlarda hıza ihtiyacın olacak, 50 yapan motor seni tehlikeye atar. Yazlık yer olsa tamam' demesiyle caydım.

Kayınbiraderimin Ramzey marka 125 CC'lik scooterında hafta sonları erken saatlerde yollarda dolaşarak acemiliğimi atmaya çalıştım. Kozyatağı-Bostancı, Sahilyolu-Bağdat Caddesi derken Acıbadem'e kadar gidip geldim minibüs caddesinden. Bugünde işe geldim. Eve yakın olduğu için işe de scooter ile gidip gelmek amacındayım zaten. Ev Kozyatağı'nda, işim Yeni Sahra'da. E5'e çıkmadan gidip gelebilirim yani.

Sonuç olarak geçen yıl fuarda gödüğüm ve fiyatının yüksekliği sebebiyle hiç düşünmediğim Suzuki'yi şimdi tek geçer oldum. Bu başlık altında yazılanlarda olumsuz bir şey görmedim. Olumlu yanları benim için yeter de artar cinsten. Tek kafama takılan şey kaskın sele altına sığıp sığmayacağı?!

Bu ay içinde siyah bir Suzuki AN 125'le daha karşılaşmanız dileğiyle...
    Akşam olsa da yatsak..

Acıbadem,

Fullface Kask sele altına sığmıyor. Ben Kappa'nın 35 Lt lik çantasını taktırdım ve fullface kask ile brilikte birçok şey rahat bir şekilde içine giriyor. Sele altına ise laser'in bayanlar için olan kasklarından aldım oda oraya sığdı. Keşke fullface sığsa ama sığmıyor maalesef.
    Alıcam bi motor taktım kafaya:queen:queen:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)