Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki AN 125 HK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KISMETSE ALACAĞIZ YENİDEN
    çok Sağol Değerli Cevabın Için
    Okeydir Kullanayım Daha Ehliyeti Almadığım Için Kaçamak Biniyorum
    26 Temmuzdan Sonra Tamamdır Inşallah
    Yoksa Bir Motorcuda Olması Gerekn Herşeyim Var Ama Aklım Daha Yüksek Cc Lerde .....
    geliyorum a dostlar az kaldı... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    bana anadolu yakasında önerebileceğiniz doğru düzgün bir bayii var mı ? http://www.sahibinden.com/korlas_kiz...XQQdisplayitem mesela burası nasıl
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Orası iyidir aslında. Sahibi Ruhat abidir. O beni tanımaz ama bir arkadaş vesilesi ile tanımıştım. 4500 bakımımı orda yaptırdım. Uzun saçlı bir çocuk var bide ondan daha genç bi çocuk var. ondada bordo AN 125 var. İlgi alaka yeterli ve yerindeydi diyebilirim... fiyatlarıda iyiymiş... tavsiye ederim yani...........
    Birde Göztepe korlasa bak derim. Orası daha büyük ve Korlasların merkezi.
    http://www.korlas.com.tr/

Bu korlaslar biraz franchising usulü bayiileniyorlar sanırım...
    Suzuki AN 125 - 2008 / 0 - 24500 km
    SYM Joyride 200 - 2008 / 4500 - 20000+ km (Halen Devam)

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı gokayugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orası iyidir aslında. Sahibi Ruhat abidir. O beni tanımaz ama bir arkadaş vesilesi ile tanımıştım. 4500 bakımımı orda yaptırdım. Uzun saçlı bir çocuk var bide ondan daha genç bi çocuk var. ondada bordo AN 125 var. İlgi alaka yeterli ve yerindeydi diyebilirim... fiyatlarıda iyiymiş... tavsiye ederim yani...........
    Birde Göztepe korlasa bak derim. Orası daha büyük ve Korlasların merkezi.
    http://www.korlas.com.tr/

Bu korlaslar biraz franchising usulü bayiileniyorlar sanırım...
    teşekkürler gökayugur peki bu an 125 in sele altı bagajına kask sığıyor mu ? Benzin konusunda gerçekten ekonomikmiş 1 depo ile 250 km yol gidebiliyormuş

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler gökayugur peki bu an 125 in sele altı bagajına kask sığıyor mu ? Benzin konusunda gerçekten ekonomikmiş 1 depo ile 250 km yol gidebiliyormuş
    aşağı yukarı 200 km civarı ama ben tamda ölçmedim. Ekonomik kullanımda olabilir. Ben genelde otobanlardayım... Sele altına benim Airoh SV55 flip-up sığmıyor. ama sele altı gerkeçten hacim olarak oldukça yeterli. Nasıl diyim orta ebat bir karpuz kolaylıkla sığar. Mesela benim bir çantam var. Sürekli sele altında tutarım. İçinde 1,5 mt hortum kilit, disk kilidi, ahtapot file, bisiklet kilidi, eldivenlerim, sargı bezi, yara bandı, küçük bir şişede sıvı sabun, küçük bir havlu bez, küçük bir fener, motorun kendi alet takımı yanında küçük bir çakı - pense tornavida seti, kullanım kılavuzu, garanti belgesi, 2 adet kask kılıfı, not defteri kalem, taşırım. Bu çanta hiç eksik olmaz sele altından: bide onun üstüne 2 kot pantolon ve 2 t-short olan bir poşet koyup yada 2kg domates ve 2kg salatalık koyup rahatlıkla seleyi sıkıştırmadan kapatabiliyorum. (Ne abes örnek verdim ama tecrübelerim bunlar ne yapayım... )

tnsuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben ilk bakıma gitmiştim yağ ve yağ filitresi değişti arka fren neden çok çabuk yumaşamıştı anlamadım onuda zaten ayarı kolay ayarladılar 40 ytl para verdim ankara anıttepe rpm korlas ta

Motosikleti
    Selamlar
    Beyler Ben Ehliyetimi Aldıktan Sonra Tem Otobanını Kullanarak
    Beykoz- Dudullu Imes Yapmak Istiyorum Malüm Arabayla Gidip Gelmek Ocağımızı Söndürüyor. Bizim Guruptan Suzukisiyle Otobanda Gidip Gelen Dostlar Varsa Görüşlerini Alabilirmiyim...
    Sorunlar Neler Avantajları Neler .... şimdiden çok Teşekkür Ederim ..

Motosikleti
    keeway outlook 150
    Merhaba arkadaşlar,
    bir süredir takip ediyorum forumu ve motor alırken kararımda etkili oldu hepinize teşekkürler.Aslında eski üyeyim am şifremi kaybettiğim için yeniden üye oldum.

Motorum siyah an 125,sizlerinde bildiği gibi gayet seri keyifli ve ekonomik bir motor.2 kişi için bile yeterli şehir içinde.

Uzun yola gelince tek başına daha rahat yol yapıyor,beykoz da çalışıyorum ve karşıdan buraya çok rahat geldim, trafik olmasa sürmek daha keyifli tabi.

Köprülerde filan abartılacak kadar bir savrulma yaşamadım, zaten hangi motor olursa olsun rüzgardan etkilenir.Rüzgar isanı biraz yoruyor o kadar.

Bence en çok dikkat edilmesi gereken konu virajlar virajlara çok hızlı ve sert girmeyin çoğu motorda bu tehlikelidir hele ki küçük scooterlarda yol tutuşu büyük motorlara göre daha azdır.

Sonuç olarak motordan çok memnunun , korkmadan her yola gidilebilir bence şehir içi ve şehir yakınlarında.

Beykozlu arkadaşlara selamlar

birde mutlaka mont giyin uzun yolda (kaskı söylemiyorum bile) rüzgarın etkilerini çok aza indiriyor.Montsuz kötü hastalanabilirsiniz de.

Avrupayakasında servis tavsiye edebilecek var mı arkadaşlar bahçelievler civarında, 500 km bakımı geliyor da

Motosikleti
    Sevgili Kardeşim Demekki Bizde Rahat Rahat Otoyolda Kullanabiliriz
    Mont Ve Kask Zaten Var Ben Eldivende Giyiyorum ...
    Otoyolda Arıza şeridini Kullanmak Daha Emniyetli O Zaman

Motosikleti
    keeway outlook 150
    Tabi benim tecrübem az olmasına rağmen o kadar yolu rahat rahat gittim, tabi dikkati bir saniye bile elden bırakmayın trafikte uyurgezer çok pat diye önünüze birşeyler çıkabilir.onun dışında motor mahalle aralarında nasıl rahatsa trafiktede öyle.

ben araba aralarından geçmeyi çok güvenli bulmuyorum sürekli bakmadan sinyal vermeden şerit değiştirdikleri için, onun yerine trafik sıkıştığında emniyet şeritlerinden kaçıyorum ama sürekli korna ile araçları ikaz ederek geldiğimi duysunlar emniyete çıkmasınlar diye.

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    Tam gaz 6,5 Lt 200 km

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı izzet222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam gaz 6,5 Lt 200 km
    cok yakiyormuş yaw 3 litreden fazla
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok yakiyormuş yaw 3 litreden fazla
    Scooter sonuçta tabii fazla yakacak.

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı izzet222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter sonuçta tabii fazla yakacak.
    msn e girrrrr

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Alıntı wildrain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Beykoz- Dudullu Imes Yapmak Istiyorum Malüm Arabayla Gidip Gelmek Ocağımızı Söndürüyor. Bizim Guruptan Suzukisiyle Otobanda Gidip Gelen Dostlar Varsa Görüşlerini Alabilirmiyim...
    Haftada bir kadıköyden Gaziosmanpaşaya tem'den gidiyorum. Emniyet şeridini kullanıyorum genelde. bir sorun yaşamadım. Sadece hava çok rüzgarlıysa savrulma oluyor. Hele ki yanından dev gibi kamyon ve tırlar geçerken çok sorun oluyor. bir de emniyet şeridinde patlamış lastik parçaları çalı çırpı çöp vs. dikkat etmek lazım.
    Bu arada gökayuygur arkadaşın sele altında bulundurduklarına hayran kaldım....

Motosikleti
    Suzuki AN 125

Nerden Gidelim

wildrain
    Bizim Guruptan Suzukisiyle Otobanda Gidip Gelen Dostlar Varsa Görüşlerini Alabilirmiyim...
    Wildrain dostum

her sabah-akşam otogar bağlantı yolunu kullanıyorum, otoban kadar hızlı olmamakla birlikte benzer özellikler var, ayrıca otobandan Şile-Pendik ve burada da Çatalca gidip geldim,

Öncelikle Emniyet şeridini yüksek hızlarda kullanmanı kesinlikle tavsiye etmem, trafik sıkışınca gir ve gözünü de dört aç, çünkü emniyet şeridinde yok yok, yanık lastikler tahta kasalar araba paspası vs.

ikincisi, hava aşırı rüzgarlı olmasa bile hız zaten bir etki yaratıyor motorun üzerinde, artı biraz da rüzgar var diyelim, sen emniyet şeridinde 80 le giderken yanında 120 KM ile koca bir otobüs geçtimi motor direk atıyor kendini sağa doğru, Allah korusun ben bunu yaşadım Şileden gelirken ve bir daha asla yaşamak istemem, eğer o hızla o bariyerlere çarpsak heralde üzerimizde jilet etkisi yaratır..Allah hepimizi korusun, onun için en sağ şeritte normal hızınla gitmeni öneririm, zaten trafik akışını engellemezsin 70-80 km süratle,

Arkadaşlar 20 yıldır vespa ile turlayan, hatta uluslarası geziler yapan bir forum üyesinin yazısını okudum geçenlerde, kaskımın vizörünü düzeltmek için bile direksiyonu bırakmam scoter da diyor. Dikkat o kadar önemli bu motorda...

Ama ne kadar dikkatli olursan ol engel olmayacağın hayvanlıklar var ki Allah korusun hepimizi, geçen akşam 23:00 gibi E-5 ten okmeydanı topkapı istikametine 80-90 en sağ şeritten gidiyorum, bi anda aynada bi far gördüm ve bi 206 resmen yaladı geçti, aynı hızla makasa devam ederek, belki 150-160 hızla gitti... o kadar kötü oldum ki, yani ucuz atlattım Allah korudu başka birşey değil...

Motosikleti
    abicim demekki ben bu şartlarda otobanda gidemem çünkü hergün gözlem yapıyorum inanki motorlara başka gözle bakıyor sürücüler yani saygıyı bırak afedersin giderse gitsin aq ..banane mantığıyla hareket ediyorlar... geçen gece bir hyosung a çarpıp kaçmış köpeğin biri genç bir çocuk 18-19 yaşında hemen müdahale ettim aslında komşumun oğlu zannettim çünkü aynı motor aynı aksesuar aynı tip ... ödüm koptu evin tek oğluydu babasıda arkadaşım..allahtan bir kaç sıyrıkla atlatmış karşı şeride uçmuş motorun üstünden dedimki 2 şeritli yolda senin sağda ne işin var ... çocuk dediki abi öyle hızlı geliyorduki solda kalsam parçalayacaktı beni sağa kaçmama rağmen vurdu yine... yani anlayacağın zar atacağız hayata hergün ...

Motosikleti
    keeway outlook 150
    Kesinlikle trafik değil arabayla kamyonla bile güvenli değil, scooterlar ise sürücüler tarafından farkedilmiyor bile malesef dikkat etmek lazım sürekli korna ile uyarın arkadaşlar.

bende kaskımı düzeltmek için boş bulunup elimi kaldırdın ve vınn elim havada uçtu 80 km filandı hızım, dikkatli olmak lazım oş bulunmaya gelmiyor bu aletler.

Ama yinede yola çıkmaktan çekinmeyelim yolda ne kadar çok motorlu olursa trafiktede bize o kadar saygı artacaktır diye ümit ediyorum.

Yolda yakaladığınız kurye veya diğer motorcularla konvoy yapın daha güvenli oluyor ard ard gitmek.

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Rodaj bakımı ve kazadan sonra oluşan hasarlar için servis arıyordum. Önce Bağdat caddesi Göztepe korlasa gittim. Aman arkadaşlar uzak durun buradan. Buradaki çalışanlar cadde bebelerinin pahalı oyuncaklarıyla uğraşmaya alışmışlar.Bizim ufaklıklara bakmıyorlar. Randevu almanız lazım dediler. Ben de zaten motoru bırakıcam, hasarlar var onlar da yaplılacak dedim. Ama ağır abimiz yok kardeşim motoru burada koyacak yer yok dedi. Neyse içeriye girip randevu alayım bari dedim ama bir allahın kulu ilgilenmedi benimle. Benden sonra giren cadde tikilerini adamdan sayıyorlar. Hemen ilgileniyorlar..Yaa adamlar öyle bir doymuş ki burunlarından kıl aldırmıyorlar. Neyse buradan bastım fenerbahçe stadının yakınlarında Suzuki yetkili servisine. İsmail Özcan adında deli dolu bir genç bir usta var. Suzuki internet sitesinden buldum.Rodaj bakımı için 45 ytl istiyorlar. Yağ ve yağ filtresi değişimi yapıyorlar. Ben ayrıca diğer hasarlar için de bıraktım motoru. İlgilendiler kısacası.Sizlerde bu tür tecrübelerinizi yazın ki ortak hareket edelim servis konusunda.

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı wildrain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Hocam sen İmes te mi çalışıyorsun yoksa ? Bende Dudulluda oturuyorum Hergün şile otobanından Çengelköy - Dudullu gidip geliyorum. İmesteysen uğrayayım tanışalım isterim...

Otobanda seyretmekle ilgili olarak şunları belirteyim... (Kendi fikirlerimdir sadece beni bağlar)

1-) Kesinlikle boş yolda emniyet şeridini kullanmıyorum. Sadece kaza v.s. den dolayı tıkalı yada aşırı yavaş seyreden trafikte yol çok tıkalı ve ilerlemiyorsa kısa mesafe olarak girip çıkıyorum emniyet şeridine. Çünkü otobanlarda bütün bağlantı giriş çıkışları malum sağdan olduğundan mesela emniyet şeridinden ilerlerken pat sağdan birleşen yoldan vınnnn bir araç kaptırmış geliyor, yada sağdaki yol ayrımına girecek olan arkandan gelen araç senin için problem olabiliyor. En sağdaki şeridi ortadan hatta şeridin ortasıyla solunun ortasından (Sol çeyreğini) kapatmak en güvenli gibi geliyor bana. Böylelikle arkadan gelen ya hızını sana göre ayarlıyor, yok beğenmez istemezse sollayıp uzuyor solundan.

2-) Sağ şeritte şeridin sağına yakın (emniyet şeridine yakın) giderseniz arkadan gelen seni sollamak için sol şeride geçme zahmetinde bulunmuyor. Burdan sığar benim araç diye sana neredeyse sıfır olacak şekilde vınlıyor ve tehlike yaratıyor.

3-) Malum yokuşta motorun çekişi zayıflıyor. Özellikle yokuşun diklik seviyesi ve uzunluğuna bağlı olarak hızımızda azalıyor. Böyle zamanlarda emniyet şeridine yakın olan yerden (sağ şeridin sağından) gitmek daha güvenli. Çünkü arkadan gelenleri gerçekten çileden çıkartabilyoruz. Ama sol aynadan sık sık arkadan gelenleri gözetlemek lazım.

4-) Muhakkak ama muhakkak otoyoldaki şerit değiştirmelerimizde ilgili sinyallerimizi kullanmalıyız. Hatta yol boşken bile kullanıyorum ben. Hem alışkanlık oldu hemde arkamdaki daha önce fark etmediğim bi araç varsada onu uyarmış oluyorum. Ama burada da dikkat şu ki işimiz bitince sinyalimizi kapatmalıyız. Önümde bi arkadaş motoruyla gidiyor. sağa sinyal vermiş, bekliyorum sağa kayacak diye, mübarek sola dayanmış gidiyor hala.

5-) Yol eğimi ve trafik durumunun müsaitliğine göre mesela yol düz yada hafif yokuş aşağı ve sağdan yada ortalardan kamyon tır v.b. ağır vasıta araç gidiyorken en sol hız şeridinide kullanıyorum. Tabiiki uygun sinyalizasyon ve aynalarda daha bir dikkatli davranarak...

6-) Sabahları Kartal - Kadıköy e5'i bilen bilir. Tin tin dir iş saatlerinde. önceleri sürekli dur kalk milletle beraber hareket ediyordum. Baktım motorlar en soldaki emniyet şeridinde tek sıra akıyorlar. Bir iki girdim bende, sonra alıştım Birtek orada o şeridi kullanıyorum yol ne zaman açılırsa o zaman geçiyorum uygun şeride.

Bunlar benim tecrübelerim. Diğer arkadaşlarda fikirlerini belirtsinler bakalım. Bizim Suzileri otoyolda nasıl kullanıyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)