Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858 ... SonuncuSonuncu

Suzuki AN 125 HK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kenny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Alıntı chirkincocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar Selamlar ılk Bakımın Kac Km De Oldugunu Bılen Varmı...aldıgım Yerde Bana 1000 Km De Getır Dedı Ama..bır Arkadas 500 Bakımı Falan Yazmıs Oncekı Yazılarda..saygılar Herkese...
    500 kmde ilk bakım aman dikkat et, banada 900de getir demişti aldığım yer neyseki ben erken götürmüştüm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    redshark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla Sportcity
    bana da 500 km de getir dediler kullanım kılavuzunda da rodajı ile ilgili 800 km yi 40 la 800-1600 arasınıda 50 km ye gidin yazıyo rodaj konusunda benim kafam karışık 500 km den sonra tamam dediler çünkü alırken

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Harika motor...Kardeşimde var hemen hemen hergün kullanıyorum...Parasının karşılığını rahat veriyor...

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika motor...Kardeşimde var hemen hemen hergün kullanıyorum...Parasının karşılığını rahat veriyor...
    verır tabı hemde fazlasıyla verır cın alacagına 300-400 ytl fazla verıp suzukı alıyosun
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

kullanım tecrübeleriniz?

Selam;
    Ben de uzun araştırmalardan sonra Suzuki AN 125 kullanmaya başladım. 1,5 ay oldu alalı. ilk tecrübelerim;

750 km oldu ve bir sorun yok çok memnunum. Katalogda yazdığı gibi rodaj boyunca 50'yi geçmemeye gayret ediyordum. Servis yetkilisi çok sorun etmeyin zorlamadan hızlanabilirsiniz dedikten sonra yedire yedire gaz vererek hızlanmaya başladım düz yolda tek kişi ile 100'ü görmeniz mümkün.

Motoru Denizli'de kullanıyorum. Uzun yol da gittim (Usak-Denizli 160 km) 70 km'ye kadar hızlanmalarda beni geçen araç yok oldukça keyifli bir kullanımı var. Çok dik rampalarda bile 60'ın altına düşmüyor. 70-80 arası hızlarda oldukça rahat seyahat ediliyor (motor sesi de bu hızlarda çok az, özellikle 70 km'de) devir saati yok ama, bu motor ideal devrini 70-75 km arasında görüyor olsa gerek.

Bilen varsa Uşak-Çivril arasında bir radar var, hızınızı bir ekrana yansıtıyor. bu radara göre, hız göstergesi tam olarak seyir hızınızı gösteriyor. Aynı radardan arabamla da geçtiğim için doğru gösterdiğini biliyorum. Ayrıca km sayacı da karayollarının tabelaları ile tam olarak örtüşüyor. (bunu bir çok çin malı motorun, kanuni dahil, hız göstergesinin hatalı olduğu söylendiği için anlattım. Suzuki'de böyle bir hile yok...)

Tüketim bilgilerini paylaşmak istiyorum. Toplam üç kere net ölçüm yaptım.

1- Şehir içinde 100 km'de 3,2 litre yaklaşık km'de 11 kuruş
    2- Şehir dışında 100 km'de 2,7 litre yani km'de 9 kuruş
    3- Karışık 100 km'de 2,95 litre yaklaşık km'de 10 kuruş

Bugün ilk bakımını yaptırdım. Servis yetkilisine göre yakıt tüketimi daha da düşermiş. Tabii benim ilk motor tecrübem olduğu için bana göre tatmin edici miktarda az (inşallah daha da düşer) Sizin tüketim değerleriniz ne alemde? Sakin bir kullanım ile 100 km'de 2,5 litrelik tüketim değeri (yani km'de 8,5 kuruş) görülebilir gibi geliyor. Sizce daha azı mümkün mü? Kullanım klavuzunda en az tüketim olarak 100 km'de 2,36 litre gösteriyor zaten

Bu arada, "10 liralık benzin koydum şu kadar km yaptım, gösterge bilmem nereye geldi" tarzı ölçümlerle ilgilenmiyorum. Aynı arabalarda olduğu gibi depoyu fullediğinizde ilk 80 km sayaç yerinden hiç oynamıyor zaten. Deponun ilk yarısı 150 km gidiyor sonra hızla ibrenin alçaldığını görüyorsunuz.

Depoyu tam doldurup km sayacını not ettikten 100-150 km sonra tekrar doldurup ölçüm yapıyorsanız tüketim değerlerimizi paylaşalım. Böylece bir sorun var mı yok mu anlayabiliriz.

Son olaraki tecürbeli arkadaşlara bir sorum olacak; Servis yetkilisi, sabah ilk çalıştırmalarda ayakla çalıştırmamı tavsiye etti. Sizce de bu gerekli mi? Bir de ben ayakla çalıştırmada çok başarılı olamıyorum, her seferinde ikinci ya da üçüncü seferinde çalıştırabiliyorum. Bunun özel bir tekniği var mı? basma açısı filan gibi...

İlk kez motor kullanan birisi olarak şimdilik doğru seçim yaptığımı düşünüyorum. Herkese kazasız günler dilerim.

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    ayakla çalıştırmada teknık çeyrekten daha az gaz verirsin ilk marşta alır bu arada motoru ayaktan çalıştırmak daha iyidir yakıt tüketimi bıraz fazla 2,3 ile 2,5 olması lazım

adameus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı bigbang92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su motoru almak icin sabırsızlanıyorum ama haziran 15 ten once alamayacagım acaba o zamana kadar fiyata zam gelir mi? cunku bir anda motorun satısları %300 arttı
    aynı tereddüte bende sahibim.15 inde sınavdan sonra alayım diyorum ama adamlar zam yaparlarsa hiç iyi olmaz.kimse o fiyata 125 cc bi scooter almaz.giderim 300 milyon daha verir yamaha alırım. ama scooter alacaksamda suzuki olsun varsın 100 le gitsin.maksat iki teker üzerinde gitmek değil mi:::

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı adameus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı tereddüte bende sahibim.15 inde sınavdan sonra alayım diyorum ama adamlar zam yaparlarsa hiç iyi olmaz.kimse o fiyata 125 cc bi scooter almaz.giderim 300 milyon daha verir yamaha alırım. ama scooter alacaksamda suzuki olsun varsın 100 le gitsin.maksat iki teker üzerinde gitmek değil mi:::
    arkadasım haklısın bu sartlar altında honda beat bıle 3,500 iken suzuki nası böyle bi fiyat politikası yapıyo anlamıyorum sanki basit bi çinli alıyo gibi 2,200
    ama bu fiyat çok güzel 2,200 e milletı motor hemde an 125 gibi bi motor sahibi yapıyolar bence an 125 in tutmasını bekliyolar tuttuktan sonra fiyatlar uçacak

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    An 125 bu fiyata gerçekten kaçırılmıyacak bir motor...

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Alıntı chirkincocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar Selamlar ılk Bakımın Kac Km De Oldugunu Bılen Varmı...aldıgım Yerde Bana 1000 Km De Getır Dedı Ama..bır Arkadas 500 Bakımı Falan Yazmıs Oncekı Yazılarda..saygılar Herkese...
    500-2000-4000-6000km diye gidiyor. 500km bakımın sebebi rodajda olan motorun düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edip motor yağını değiştirmek çünkü yeni motorda aşınma fazla oluyor dolayısıyla motor yağı daha çabuk kirleniyor.Daha sonra 2000km de bir bakım var. Kışları motor hiç kullanılmazsa kilometre dolmasa da yağın değiştirilmesi iyi olur(6 ayda bir).

Alıntı Ömercik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar biraz foto yükleseniz de topik renklense şöyle bir...

Umarım yeterli olmuştur.

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Çok Şükür Aldım Sonunda

Arkadaşlar 2 aylık inceleme, araştırma, tartışma, konuşma sonunda çook şükür motoru bugün aldım Takır takır gitmiş motorlar, mavi kalmamış mesela, siyah ve kırmızı da 2 tane kalmış heralde.

Plaka Ruhsat dahil 2.400 YTL ye aldım (TEKAY Aksaray) Ama Taksit yaptırdığım için 2.520 YTL oldu.

Plaka ruhsatı ben çıkartayım dedim önce, boylece neredeyse 120-130 YTL cepte kalıyor (26 YTL de noter ücreti verdim çünkü vekalet için). Ama vaktim yok uğraşacak o yuzden o da gitsin dedim, vakti olan arkadaşların gözü korkmasın 4-5 tane belge ile kendiniz halledebilirsiniz,paranız cebinizde kalır..

Yarın (Cuma) Plaka çıkmasa da alacam motoru, hafta sonu bir bakalım şunun keyfine bakalım ne olacak... Valla çocuk gibi heyecanlandım...

Motosikleti
    Sym Vs150
    Böcük gibi duruo orda bide tepeden çekilmiş

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok Şükür Aldım Sonunda

Arkadaşlar 2 aylık inceleme, araştırma, tartışma, konuşma sonunda çook şükür motoru bugün aldım Takır takır gitmiş motorlar, mavi kalmamış mesela, siyah ve kırmızı da 2 tane kalmış heralde.

Plaka Ruhsat dahil 2.400 YTL ye aldım (TEKAY Aksaray) Ama Taksit yaptırdığım için 2.520 YTL oldu.

Plaka ruhsatı ben çıkartayım dedim önce, boylece neredeyse 120-130 YTL cepte kalıyor (26 YTL de noter ücreti verdim çünkü vekalet için). Ama vaktim yok uğraşacak o yuzden o da gitsin dedim, vakti olan arkadaşların gözü korkmasın 4-5 tane belge ile kendiniz halledebilirsiniz,paranız cebinizde kalır..

Yarın (Cuma) Plaka çıkmasa da alacam motoru, hafta sonu bir bakalım şunun keyfine bakalım ne olacak... Valla çocuk gibi heyecanlandım...

Arkadaşım hayırlı olsun.Kazasız sürüşler..
    Bi sorum olcak yalnız sana.. Ben Zonguldak'tayım mesajında demişsinki ben taksit yaptırdım 2.520 oldu.Acaba kaç taksit yaptırdın..? Yani vade farkı ne kadar oldu onu bi sorayım dedim sana..? (Ben eğer alırsam plaka ve ruhsatı zaten Zonguldaktan çıkartcam zaten )

Zonguldak-Ereğliden saygılar
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    hayırlı olsun arkadasım tabi motosiklet alıyosun heyecanlanmamak elde deıl en ucuz fiyatıda aksaraydakı bayı verıyo zaten 2,200 ,
    200 ytl plaka masrafı hıcbıse deıl bosuna ugrastıgına degmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun arkadasım tabi motosiklet alıyosun heyecanlanmamak elde deıl en ucuz fiyatıda aksaraydakı bayı verıyo zaten 2,200 ,
    200 ytl plaka masrafı hıcbıse deıl bosuna ugrastıgına degmez
    celil hayırdır beat topiğine uğramıyosun beat işi noldu vazmı geçtin..

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    celil hayırdır beat topiğine uğramıyosun beat işi noldu vazmı geçtin..
    yok kanka zaten son mesajı ben yazmıstım 2. sayfaya dusmus msj yassaö neden yazım yassam bıle flood koruması dıye bıse var onla bırlestırıyo

hıc dedıgınde kanka en son dun ugradım ınsaf yaa

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    evet an 125 cıler ne oldu yaa kimsenin sesi çıkmıyo

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    celil sen bu beat tan vazgeçtin anlaşilan

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    celil benim gördüğüm 3 motor değiştirdin kafanda hatta innovada vardı 4.sen bu motordan alırsan 4 ay içinde pişman olacaksın.kesinlikle motorun kalitesine bişy demiyorum.sana vitesli motor lazım.bence ybr 125.
    Orgazma Dudak Büktürür

sılwes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya arkadaslar bı sorum var?bu sırın makıneyle uzun yol varmı yapan aranızda veya ıstanbul-antalya yapılırmı bu sırınle?
    Koşulların mükemmel olmasını beklersen hiçbir zaman harekete geçemezsin.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)