Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki AN 125 HK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    secretplay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzun bir aradan sonra tekrar yazıyorum

gökay abi çok geçmiş olsun motoruna nazar değdi heralde sana bişey olmamış bari abi motor yaptırılır canını sıkma

ilk yağ değişimini yaptım geçenlerde servis 15 ytl aldı yağ değişmine motul koydular motora vibrasyon diye bişey kalmadı motorun sesi değişti resmen bazı arkadaşlar 40 45 ytl arası fiyat yazmışlar foruma anlamadım.

tecrübeli arkadaşlardan ricam bu motorun lastikleri çok kötü en ufak du birikintisinde vızıt kayıp sallamaya başlıyor şimdi havalar iyi yağmurda daha çok kayarmı bu lastikler yoksa küşük su birikintisi olduğu için mi kayıyor lastikleri değiştirmek istiyorum ne marka önerirsiniz forumda bi arkadaş pirelli takmış iyimidir arabaya pirelli takmıştık biraz sert bi lastik motordada ölemi acaba bi akıl verirmisiniz

pirellinin tanesine 40 ytl dediler michelin, metzeller ve bridgetstone yi sormadım hangi lastiği tercih edeyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Selam arkadaşlar.

Motoru kısa bir zaman içinde 2000 bakımına götüreceğim.Fakat servislerde 100 ytl gibi bir fiyat konuşuluyor.Bu rakam normal mi sizce?Ne yapılacak ki 2000'de?Gerçi geçen 1000 bakımında herkesin yağ filtresi değişirken benim bujim ve yağım değişmişti sadece.Yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    Suzuki AN 125

Geçmiş olsun

Gökay kardeş buyuk geçmiş olsun ben 53. sayfayı geçmişim arada şimdi gördüm... Allah korusun sana bir şey olmamasına çok sevindim... Bu arada korumalı binmenin önemi de iyice anlaşılıyor. Gökay tam koruma demişşin ama merak ettim Dizlik ve Bellik de takılımıydı ben bunları kullanmıyorum kask+mont var sadece, sen kullanıyor musun ? Çünkü kazada kafadan sonra en çok darbe dizde meydana geliyor diye okumuştum..

tekrar geçmiş olsun.. Ayrıca Kaza Tespit Tutanağına olayın oluş nedeni İETT otobüsünün yola döktüğü yağ olarak işlenmişşe ( aksi halde ispatı çok hatta imkansız olur) ,(elinde bir kaç tanede fotograf filan varsa daga güzel olur)...önce zararını bir dilekçe ile İETT den talep edersin, İETT olumsuz cevap verirse kaza tarihinden itibaren 1 yıl içinde dava açman gerekecek... Dava da maddi zararlarını talep edebilirsin...(Sağlık masrafları+motorun tamir masrafları+ulaşım vs. diğer tüm maddi masraflar)....

Tekrar geçmiş olsun....
    mcyassin
    Selam arkadaşlar.

Motoru kısa bir zaman içinde 2000 bakımına götüreceğim.Fakat servislerde 100 ytl gibi bir fiyat konuşuluyor
    Yasin 15 YTL yağ + 15 YTL servis ücreti toplam 30 YTL Bakım ücreti var 2000 de değişen bir şey yok ( ya da bana boyle söylendi TEKAY da) ayrıca 1000 2000 bakımları filanda yok arkadaşlar bu servis işini adamlara bırakırsanız her hafta çağırırlar

benim motor 4300 km de şu an...

500 km de rodaj bakımı yapıldı YAğ+ filtre değişti ve bana bundan sonra her ikibin km geçince geleceksiniz dendi. 15 yağ + 25 filtre 40 YTL

2500 de gittim sadece yağ değişti 15 yağ +15 işçilik =30 YTL

şimdi 4500 de gideceğim servisin dediğine göre yağ ve hava filresi değişecek

Tüm bakımları TEKAY da yaptırdım, Bakırköy ve Beşiktaş taki suzuki servislerinin 2500 km bakımına 100 YTL istediğinide belirteyim bu arada...

Ona göre dikkat edin resmen soyulacak kaz gibi görüyorlar servisler bizi...

arkadaşlar merhaba
    Bende bu scooterı köydeki babama almak istiyorum. Bende ara sıra gittiğimde binerim. Çok güzel bir motor diyorlar. Ancak lastik ebatları küçük birde babam daha önce mobilet tarzı motor kullanmıştı. Bir problem yaşarmı ? Düşen arkadaşlar oluyormuş? Yada biraz daha büyük lastikli scooter mı almam gerekiyor ?
    İzmirde Doğa motor satıyor. 9 Ay taksitle 3.000 Ytl peşin 2.500 Ytl plaka ve ruhsat dahil. Fiyatı nasıl sizce?

yardımlarınız için teşekkürler.

Motosikleti
    SWT
    Alıntı proliant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba
    Bende bu scooterı köydeki babama almak istiyorum. Bende ara sıra gittiğimde binerim. Çok güzel bir motor diyorlar. Ancak lastik ebatları küçük birde babam daha önce mobilet tarzı motor kullanmıştı. Bir problem yaşarmı ? Düşen arkadaşlar oluyormuş? Yada biraz daha büyük lastikli scooter mı almam gerekiyor ?
    İzmirde Doğa motor satıyor. 9 Ay taksitle 3.000 Ytl peşin 2.500 Ytl plaka ve ruhsat dahil. Fiyatı nasıl sizce?

yardımlarınız için teşekkürler.
    Mobilete bindiyse bunada rahatca biner,köy için yeterlidir bence.
    Ben 2 ay önce koruma demirli 12 ay taksitle 2.500 ytl ye aldım..
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    çok para ve berbat şu çin malı muhabbettini bırakın artık son çıkan herşey çin malı bunu o kafanıza sokun
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    SWT
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok para ve berbat şu çin malı muhabbettini bırakın artık son çıkan herşey çin malı bunu o kafanıza sokun
    Doğru söylüyormuşsun seni duyunca kafama dank etti gerçekten berbatmış hemde çinmiş..
    Yarın satıp italyan mondial alıcam..
    Kedi ulaşamadığı ciğere hesabımı şimdi bu anlayamadım ki
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

Motosikleti
    yok.. Suzimi sattım..
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ba ba ba... Artık olimpiyatları bile çinliler yapıyor.. Çakma yani..

tnsuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    italyan mondialmı benim bildiğim mondial çin neyse bugün bi ara hasta olduğum için motorla gitmesi kolay atlayım motorla hastaneye bi gidiyim dedim önümde bi taksi sola dönecek bende hemen arkasındayım hatalı tabi dönüşü içerden yaptı karşısına askeri bi ambulans oda geri geri yokuş aşağı tabi kaydırmaya başladı bende kornaya asıldım duymadı salak geldi çarptı bende in aşağı ne balıyon gelip vudun ekip çağıralım deyince sen arkadan çarptın demeye başladı a.k. çingenesi ulan mübarek gün allahtan bişi yoktu çamurluk çok minik çizildi onunda arka tomponda az bi enim motorun kırmızı izi bensenden bişi talep ediyomuyum dedi allahın aptalı aklı sıra ben arkadan çarpmışımda tabi arkadan çarpan her zamn suçlu ya allahın öküzü 06 t 4242 ah memleketim bu da böle bi anı işte

Alıntı tarikiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mobilete bindiyse bunada rahatca biner,köy için yeterlidir bence.
    Ben 2 ay önce koruma demirli 12 ay taksitle 2.500 ytl ye aldım..
    arkadaşım hangi şehirden aldın?

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Başından beri seviyeli,düzgün Türkçesi, motorumuzla ilgili yararlı bilgileri, saygılı insanları ile takip ettiğim bu güzel forumun son zamanlardaki değişimine ve bozuluşuna çok üzüldüm. Birçok dost gibi başka sitelere transfer oluyorum,herkese emniyetli sürüşler...

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Suzuki an 125'i haziranda aldım ve çok memnunum.Sadece tekerlekler biraz sıkıntı yapıyor.Üstündeki lastiklerde çok yeni olduğundan değiştirmeye kıyamıyorum.Aslında bu lastik korkusu birazda iyi ,insan daha temkinli sürüyor.

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD

an 125 lastik

Slm arkadaşlar. ben de bir an 125 kullanıcısıyım. Siteyi de takip ediyordum ama yeni uye oldum. 2.5 aylık tecrübelerimi paylaşmak istedim. şu ana kadar 1 rodaj, 1 motora giden hava hortumu problemi ve bir de 3000 bakımı için servise gittim. Motor genel olarak çok iyi ancak lastikler çok sakat mutlaka dikkat edin çünkü 1 sefer düşmüş ve birçok kereler düşme tehlikesi geçirmiş biri olarak lastikler oldukça gözümü korkuttu ve bugun gidip Michelin marka lastikler taktırdım. 2 lastik ve işçilik 130 ytl tuttu. Ama inanın bana yeni lastiklerle yaklaşık 20 km. kadar bi yol yaptım ve çok ama çok fark etti. Motor daha bi konforlu oldu desem yeridir. bunların yanı sıra 20 ytl benzinle yaklaşık 244 km kadar yol gidiyorum. Bir de 3000 km bakımının girdisinden biraz bahsedeyim. servis sağlam öptü beni desem yalan olmaz herhalde kısaca
    yağ.........: 20 ytl
    buji.........: 17.5 ytl
    yağ filtresi: 17.5 ytl
    hava filt...: 30 ytl (biraz erken bi değişim oldu çünkü yırtmışım
    işçilik.......: 20 ytl

ayrıca sert bir çukura girip ön süspansiyonun keçelrini de dağıttığım için
    keçelere..: 44 ytl
    süsp.yağı.: 15 ytl
    işçilik.......:30 ytl(2-3 gün sonra taktırdığım için tekrar işçilik verdim)

Bugun teker değiştrmye giderken benden önce gelmiş biri vardı ve kymco marka scooter ile gelmişti. İnceledim biraz suzuki ile kıyaslarsam tasarım olarak suzuki daha iyi göründü ancak kymco nun avantajları ise birincisi teker daha büyük suzuki den, ikincisi yerden yüksekliği de dha fazla üçüncüsü ise ibre 140 gösteriyor. Bunlar avantajları bunun yanı sıra dediğim gibi dış görünüş olarak hoş değil artı servis problemi yaşayanlar varmış.ona da dikkat etmek gerekir.
    honda beat e gelince benim de almayı ilk düsündüğüm motordu ancak 100 cc olması ve fiyatı beni suzuki an125 e yöneltti.

herkese merhaba,

arkadaşlar uzun zamandan sonra tekrar yazmak kısmet oldu.Okuduğum kadarıyla uzun gezilere çıkanlar ve kaza yapanlar olmuş.Gökay dostumuza geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum.Allah daha beterinden saklasın.

Bu arada ben de 250 cc sınıfına terfi ediyorum.O yüzden motorumu geçen hafta sattım.Alan arkadaşıma hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin.

Erol abi buraları terk etmiş sanırım.Konuşan olursa benden de selam söyleyin.

Herkese sevgiler saygılar

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı Zakk Wylde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba,

arkadaşlar uzun zamandan sonra tekrar yazmak kısmet oldu.Okuduğum kadarıyla uzun gezilere çıkanlar ve kaza yapanlar olmuş.Gökay dostumuza geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum.Allah daha beterinden saklasın.

Bu arada ben de 250 cc sınıfına terfi ediyorum.O yüzden motorumu geçen hafta sattım.Alan arkadaşıma hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin.

Erol abi buraları terk etmiş sanırım.Konuşan olursa benden de selam söyleyin.

Herkese sevgiler saygılar
    Kaça sattın acaba öğrenebilir miyim??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Buda Benim Yakısıklım,

Motosikleti
    KISMETSE ALACAĞIZ YENİDEN
    zakk kardeşim hatırladığın için çok teşekkür ederim.
    pek sitelere girmiyorum. esserol@hot... benim msn adresim ulaşmak istersen
    burdayım devamlı toksom kardeş de gelmiyor burası hareketsiz bir yer sabahları işe geldiğimde bir göz gezdiriryorum o kadar oda bir iki kişi mesaj yazmış oluyor.
    zaten motorumuda satılığa çıkardım kışın binmek istemiyorum bana küçük geliyor. ama acil falan değil 2200 fiat yazdım. olursa olur olmazsa bekler başkada motor almayacağım zaten. kendine iyi bak herkese selamlar
    geliyorum a dostlar az kaldı... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Motosikleti
    Suzuki AN 125

hayırlısı olsun

wildrain mesajını okuyunca şaşırdım, çok hevesle almıştın, geziyordun anlatıyordun, milleti toplamaya çalışıyordun.

Hayırdır kaza filan mı atlattın, aileden mi tepki var, yoksa bir heves ti bitti mi diyorsun...

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Merhaba arkadaşlar,
    Sabahları veya ilk çalıştırmalarda motoru biraz ısıtın deniyo,motorun ısındığını nasıl anlarız.Bilgilendirirseniz sevinirim.

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    sarıbela
    Merhaba arkadaşlar,
    Sabahları veya ilk çalıştırmalarda motoru biraz ısıtın deniyo,motorun ısındığını nasıl anlarız.Bilgilendirirseniz sevinirim.
    1 dakika kadar çalıştırman yeterli, otomatik jikle olduğu için bir süre sonramotorun devri düşer oradan anlayabilirsin, ya da orta sehpada çalıştırırsan arka tekerin dönüş hızının yavaşlamasından ya da durmasından da anlayabilirsin,

Ben yol yokuş aşağı ve motoru zorlamadığı için genellikle yolda düşük devirle bir kaç km giderek ısıtıyorum, ısınmasını beklemiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)