Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki AN 125 HK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulian
    Seninle konuşanmı oldu,diğer mesajlarından anlaşılıyor zaten ne halt oldugun dikkat çekmeye çalışıyorsun heralde.
    an 125 sahibi olarak, bu motor 120km/s yapmaz.. hiçbir forumda da sizden başka yaptığını iddia eden yok..kastettiğiniz başka motorsa yanlış yerde yazıyorsun..burası ikili konuşmaların yapıldığı yer değil,bir forum,üye olan herkes fikrini söyleyebilir..biraz abarttığınızı esprili bir dille anlattım,bunu anlamak için de dahi olmanıza gerek yok ..hiçbir mesajım şu son mesajınız kadar saldırgan,itici, kaba,suçlayıcı,küstah olmamakla birilikte acilen medeniyet dersi almanızı önerir, bir daha benimle muhattap olmamanızı dilerim!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki AN 125

120 Km.

Arkadaşlar bu paylaşım forumunu lütfen atışma alanı haline getirmeyelim...Uslubu koruyarak bu motosiklet hakkında bildiklerimizi paylaşalım,amacı bu bu forumun...

İzzet arkadaşa katılıyorum. Ben eşimle hafif eğimde 110 u gördüm, tek kişi ile eğimin ve yolun durumuna göre 120 görmek zor ve imkansız değil bu motorla.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    istanbulian
    Ben sana aldırgan,itici,kaba,suçlayıcı mesajlar yazdıgını söylemedim.Lütfen okuyunuz kaybınız olmaz merak etmeyin nokta
    Merak etme bende an 125 kullanıyorum ve rüzgarsız yolda yokus asagı tek kişi 120 gördügümü söylemek istedim.

allahın izni ile cuma gunu alıorum suzuki an 125i yanlız bi sorum war bu ruhsat islemleri 1 gun icinde bitermi yani cuma almaya gitsem motoru alıp gelebilirmiyim ve kullanan arkadaslar bana ne gibi yardımcı bilgiler verebilir motor hakkında...

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    TheDuFFy
    allahın izni ile cuma gunu alıorum suzuki an 125i yanlız bi sorum war bu ruhsat islemleri 1 gun icinde bitermi yani cuma almaya gitsem motoru alıp gelebilirmiyim ve kullanan arkadaslar bana ne gibi yardımcı bilgiler verebilir motor hakkında...
    Güle güle kullan hayırlı olsun, kendin takip edeceksen 1 günde çıkmaz, aldığın yere vekalatnameni filan sabah erken ulaştırırsan 1 günde çıkıyor. Benimki 1 günde çıktı mesela...ama birazda şansına kalmış, muamaleci kötüdür, aşırı yoğunluk vardır vs. belki sarkabilir, en fazla 2 gün sürer...

Forumun diğer sayfalarını da incelersen her konuda çok güzel bilgiler var, ayrıca özellikle soracağın şeyler varsa ben dahil arkadaşlar elden geldiğince yardımcı olacaktır.

Tekrar hayırlı olsun, kazasız beleasız kulanırsın inşallah

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı TheDuFFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hayırlı olsun. Kazasız belasız binmen dileğiyle...

Motosikleti
    sym gts 250i evo yamaha ybr 125
    bu motorun düzde 105-110 yokuş aşağı 115-120 yaptığına şahidim inanamadım

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    mondializzet100 ün motoru açılmıştır yani yokuş aşağı 120 yapar kimseye yalan söyleme ihtiyacıda yoktur sanırım
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Yaa arkadaşlar bu hız merakı neredendir anlamadım. Unutmayın bu sadece bir scooter. 120 yaparken sadece 10 inch 2 tekerlek üzerinde gittiğinizi unutmayın. En ufak bir ters rüzgar bile üzücü olaylara neden olabilir.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    celıl ybr
    +1
    Kimseye yalan borcum yok,motosiklet 3000 km oldu ve yokuş aşağı 120 basıyor.

ceyhunulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK & Honda CBR 1100 XX
    Arkadaşlar,
    Benim motorun arkasında givi bir çanta var kaç litre bilmiyorum ancak kapalı bir kask sıgıyor.Bit tümseğin üzerinden geçtiğim zaman tıkırtı yapıyor. Hepsimi böyle yoksa benim çanta mı doğru monte edilmemiş?

Alıntı ceyhunulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    Benim motorun arkasında givi bir çanta var kaç litre bilmiyorum ancak kapalı bir kask sıgıyor.Bit tümseğin üzerinden geçtiğim zaman tıkırtı yapıyor. Hepsimi böyle yoksa benim çanta mı doğru monte edilmemiş?

çantada kask varken tıkırtı yapması normal .canta boşken tumsekte falan herhangı bir ses yok.

Motosikleti
    Suzuki AN 125

çanta hakkında

bu çanta meselesi beni de çok meşgul ediyor, givi kappa vs. gerçekten pahalı, üstelik sırt dayama vs. ayrıca satılıyor bu modellerde , yazın üç ay için 100-150 YTL vernek yerine 30-40 YTL ye uyduruk bir çanta almaya karar verdim. Sirkeci de bugun baktım ve metalik bordo bitane buldum uyduruk bir şey ama dediğim gibi üç-dört ay kullancam zaten kışın binemem heralde...

Motosikleti
    SUZUKI AN125
    Alıntı ceyhunulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    BENIM ÇANTADA ARTIK TÜMSEKLERDE FELAN SES ÇIKARMAYA BAŞLADI ÜSTELİK İÇİ BOŞ OLSA BİLE =))) ama şunu söyleyebilirim motoru servisten en son aldıgımda lstiklerin havalarını çok şişirmişler motorun her yerinden ses gelmeye başlamıştı buda morelimi çok bozunca lastiklerin havasını az bişey indirdim

havayı indirdikten sonra düzeldimii

kenny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    rodajdan sonraki ilk benzin testimi tamamladım. tamamen şehir içi kullanımda 5,65 lt benzinle 175 km gittim. Kuruş hesabı yaparsak km'de 0,11 ytl yapıyor.

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı kenny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodajdan sonraki ilk benzin testimi tamamladım. tamamen şehir içi kullanımda 5,65 lt benzinle 175 km gittim. Kuruş hesabı yaparsak km'de 0,11 ytl yapıyor.
    güzel sayılır yani pek fazla değil kullanımın nasıldı
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

kenny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel sayılır yani pek fazla değil kullanımın nasıldı
    şehir içi dedim ya, karma kullanım. Durk kalklarda var, 80-90 arası kullanımda var. Bana iyi gibi geldi. Bu arada motorda 1300 KM'de. Biraz daha sakin kullanımda sarfiyat dahada düşer gibime geliyor.

Merhaba herkeze, bende çok kısa bir süre sonra AN 125 alacağım,yalnız kafama takılan bir soru var.motoru İzmir de küçük bir tatil kasabasına götüreceğim şu rodaj olayı biraz kafamı karıştırdı ve tahminen motoru götüreceğim yerde suziki servisi yok ve yazılanlardan takip ettiğim üzere 500 km yağ değişimi şart sanırım,bu rodaj süresinde herhangi bir yerde de bu yağ değişimi yapılabilirmi? 7 senedir yamaha nın eski bir motorunu kullanıyorum motor 20 senelik falan ve bugüne kadar lastik patlaması hariç tamire götürmedim açıkçası rodaj yada yağ değişimi gibi konularından pek anlamam.rodaj da yağ değişimi olmassa ne olur veya bunu herhangi bir tamirci yapabilirmi?bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.bir de motoru alacağım yer batuhan motor ve onlar motoru kurulduktan sonra otobüs ile gönderecekler bu konuda motora zarar gelebilirmi düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Merhaba herkeze, bende çok kısa bir süre sonra AN 125 alacağım,yalnız kafama takılan bir soru var.motoru İzmir de küçük bir tatil kasabasına götüreceğim şu rodaj olayı biraz kafamı karıştırdı ve tahminen motoru götüreceğim yerde suziki servisi yok ve yazılanlardan takip ettiğim üzere 500 km yağ değişimi şart sanırım,bu rodaj süresinde herhangi bir yerde de bu yağ değişimi yapılabilirmi? 7 senedir yamaha nın eski bir motorunu kullanıyorum motor 20 senelik falan ve bugüne kadar lastik patlaması hariç tamire götürmedim açıkçası rodaj yada yağ değişimi gibi konularından pek anlamam.rodaj da yağ değişimi olmassa ne olur veya bunu herhangi bir tamirci yapabilirmi?bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.bir de motoru alacağım yer batuhan motor ve onlar motoru kurulduktan sonra otobüs ile gönderecekler bu konuda motora zarar gelebilirmi düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler
    Dostum Korlas Suzuki ustasının bana soylediklerini aktarıyorum sana; Motorun içinde parçaların ilk çalışmasında olacak aşınma ve hasarı en aza indirecek ve fabrikada konulmuş özel bir yağ var...Bu yüzden rodaj bittiğinde yani 500 km sonra bu yağın ve yağ filtresinin (çünkü ilk çalışmada ortaya çıkabilecek metal parçaçıklar motora kalıcı hasarlar verebilir) değişmesi gerekiyor. Bunu işten anlayan her usta yapabilir, yağın kaliteli ve filtrenin orjinal olmasına dikkat sadece ve ucuz yağ koydurma motora....

Otobüs meselesine gelince bu motorun kutulu halini gördüm kocaman, eger montajdan sonra tekrar o kutuya koyacaklar ve otobüste o koca kutuyu alacaksa sorun olmaz ama kutuya koymadan sadece motoru bagaja yatırırlarsa direk kaportanın üstüne yatacağından çok kötü çizilebilir hatta kaporta plastik olduğundan kırılabilir, onu iyice sor, çünkü satıcı parayı aldıktan sonra çizilmiş kırılmış pek umurunda olmuyor adamların....

tekrar selamlar kolaylıklar.......

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)