Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

Mondial 50TT-110FT-125KT-150UT-250MCT Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Asri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    kaskkafa bencede git al derim sifir motor .. sanmiyorum mondialin ole bisey yapacagni yani firma yerine yavas yavas oturuyor bence bir hatadir o cunki adamlar yazin motor yetistiremediler bayilere yani normaldir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scldm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    skaytim :D supermoto
    gençler bu 125kt hakkında konuşacak kimse yok mu bu başlıkta
    En İyi Motorcu EN Uzun Yaşayandır.. -54 EF 105- artık deil. (-54 YS 056-)

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    kaskkafa istemiyorum demiş adamda istemiyeni vururlar demiş ve kaskkafa yı topuğundan vurmuş 1 haftadır ses çıkmıyor ne oldu acaba aldımı...
    Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

Confectioner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu foruma yeni üye oldum bir mondial 250 almak istiyordum burda o kadar çeşit varki kafam karıştı benim bir haftadırokuduklarıma göre mondial 250 ler jinlun 250 lerden iyi ama keewayler bu ikisindende iyi gibi aktarılanlar doğrumu siz hangisini almamı tavsiye edersiniz nerdeyse fiyatları aynı olan motorlardan yardım eden olursa sevinirim........

Asri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    dun ılk defa motoru garajdan cıkardım ama calıstıramadım neyse bı usta geldı motoru vurdurdu ve calıstırdı sonra dedıkı bujıler ıslanmıstır , bıdaha motoru kapattıgında yakıt tankının muslugnuda kapat dedı ... bende bu sabah motoru calıstırdım yakıt muslugnu acmayı unuttum ve 800m gıttım sonra kokuya dayanamadım ve dank ettı muslugu actım ve koku gectı ve butun gun kullandım bısey olmadı motora sızce bu motora ne yaptım ???????

selam

yeni 250 mct sahibiyim.iyikide almışım 2005 8000km gayet güzel vites sorunlu boşa geçmiyor.yakıt iyi,

10 yıllık japonlara o paraları vermektense !

tabi karşı fikri olanlar vardır. ama eski eskidir. lastik ,selesi,zinciri boyası hepsi para tavsiye ederim.araba gibi değil

araba gibi demekle 2.nci el demek istedim.

Selam Arkadaşlar ben Mct250 alalı 6 ay kadar oldu.Şu ana kadar fazla kullanmadım.Şu anda motor 500 Km de kullanış olarak sürüş keyfi olarak beni cok tatmin ediyor belkide yeni başladıgımdandır.Aldıgımdan beri 10 kere Buji degiştirmek zorunda kaldım ve defalarcada büzü temizledim. bu işten canım sıkılmaya başladı.Çevremden duydugum önerileri degerlendirerek yapılması gerekenleri yapacagım ama onlardanda sonuç alamassam motoru ne yaparım hiç bir fikrim yok.Bujilerin ucunda bir kararma oluyor ve motor çalışmıyor.yenisiyle değiştirdigim zaman motor süper oluyor bakalım hayırlısı....Yeni alacaklara Tavsiyem cok iyi düşünmeleri çünkü cok farklı hayallerle kullanmak için aldıkları motoru bir anda sanki 40 yıllık motor ustası edasıyla büjileri degistirmeye ve zamanla 5 dakikada değiştirip yeni haline getirebiliyorlar... Usta olmak için deyil kullanmak için anlayana.....

hakanz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver

MCT 250 800 Km Sonu

Enteresandır herkezin problemi aynı sanırım. Sonuçta spesifik sorunlar.

Önce Sorunlar:

: Buji yakma sorunu aynen bendede var. Servis karbüratörün zengin karışım olduğundan diyor. Rodaj zamanının kışa gelmesi sanırım bu sorunu tetikliyor. Karbüratör ayarı yapılınca sorun kalmadı. Soğukta orta jigle ile motor çalışıyor artık.

: Yüksek devirde vitesten atma sorunu özellikle 1 ve 2. viteslerde (Servis sorunu çözdü)

: Viteslerin geçmeme veya laçkalalaşma sorunu yavaş yavaş düzeliyor

: Arka fren sıkılığı ve balatalar sıcakken ıslanınca kasma sorunu var. (Servis sorunu çözdü)

: Motor ıslanınca sehpa lambası yanması sorunu.

: Arka akkord telleri sorununu yaşamadım ama forumda yazılanlardan ötürü tırsmıyor değilim. Sanırım telleri değiştireceğim, yarın güvendiğim ve rüştünü ve bilgisini ıspatlamış servisimle bunu konuşacağım.

: Kilomtre saati ışığı çok zayıf ve odometre bir defa takıldı bir tokatla kendine geldi

---------------------------------------------------

Yaptıklarım:

: 4 lü flaşör taktırdım

: Koruma demiri taktırdım.

-------------------------------------------

Sormak istediğim: Ön cam taktırmayı düşünüyorum. Avantaj ve dezavantajlarını kullanan arkadaşlara sormak istiyorum.

---------------------------------------

Yapmadıkalrım:

Çantalarısöktüm daha şık durdu. Deri çanta takayım dedim ama hem kilitsiz hemde kestimi alır hırsızlar diye orijinal fiber çantalarını geriye taktık.

----------------------------------------

Sevdiklerim:

: Motora yılda kaç bin km biniyorumki? Bu motor oldukça torklu ve görünüm olarak doyurucu.

: 1.92 boy 92 kilo olmama rağmen motor benim gibi bir kütleyi çekiyor.

: Vibrasyon yonunden tatmin edici. Kıpraşımlı değil

: Zincir gergi sorunu hiç yaşamadım. sanırım çok yeni arkadaşlar biraz hızlı debriyajı kaçırıp kalktıklarından bir deformasyon yaşıyor olabilirler, zamanla bu azalacak.

: Vites geçişleri zamanla yumuşadı. Malum rodaj demek parçaların birbirinle akraba olması demek

: 3.000 YTL civarı bir motor için bekleneni verdiğine inanıyorum. Hem performans hem görünüş olarak. Malum bir meşhur markanın bir konjektörünün €145, ön amortisör keçesinin €85 fiyata satıldığını göz önüne alırsak.

Ben birkaç servis gezdikten sonra doğru servisi buldum. Sanırım Uğur mondialin en buyuk sorunu servis. Dedimya ben şanslıyım.Servise girdiğinizde yerler yağ değil, motor lifti var. Abiiiii bıyır diye değil. Hoşgeldiniz nasıl yardımcı olabiliriz diye karşılıyor sizi Sevpa.

Tavsiye ederim. www.sevpa.net adamlar bu işi ciddiye almışlar. Servisten çıktıktan 2 gün sonra arayıp memnunmusunuz diye soruyorlar. duyanda bu işten trilyon kazanıyor zanneder ama işini layıkıyla yapıp helal para kazanmak her yiğidin harcı değil.

Sonuçta memnunmusun derseniz ben memnunum MCT 250 den.

Ama soruma cevap bekliyorum. Ön cam takmalımı? takmamalımı? ruzgarda zorluk yaratırmı yaratmazmı.

Sevgiler,

Hakan

kaskkafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    hakanz dediklerine imzamı atıyorum abi diyecek başka bir sözüm yok. m otor bu. ve şu kadar paraya. ben gezinmek için aldım. beklentimi karşılıyor. tabii ki ben de yamahaya veya harley davidson choppera binmek isterim hatta orange county choppersın custom chopperlarına binmek isterim ama madii güç bu ve bu da karşılıyor.
    distinto kardeşim bu arada topuk meselesine gelince: topuğuma sıkmak isteyene topuk çorbası içiririm. :-)
    geçen c.tesi adamların muhasebe müdüryle yüz yüze görüştüm. ben de muhasebeci olduğum için adamla iyi anlaştık. çarşamba işyerimden almak için telefon etti ama o sırada taşınma telaşımız olduğu için kabul edemedim. havalar ısınırsa biraz bu hafta ya da gelecek hafta değiş tokuşu yapıcaz... ben de yavaş yavaş binmeye başliiim artık de mi yetti canıma. canım çekiyor yaaaaaaaaaaaaww...
    -o-o-o-Altissima quaeque flumina minimo sono labi-o-o-o-
    ------------------
    35 AT 1180 B rh(+)

TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    yaws arkadaşlar calıştırırken hiç gaz vermeyin sadece jikleyi cekin bide motoru jikle ile yola cıkarmayın buji sorununun cok hafifledigini goreceksiniz
    Bu motor sevdası yüzünden bigün bi ağaçla bir olacam.Ambulans tercihim YZF-R1

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver

buji

karburator ayarı yapılıp zengin karşım önlenince buji çatlatma sorunu ortadan kalkıyor
    Saygı göster, saygı gör. Seviyesizlerden hep uzak dur!

kaskkafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    the turk abim ben baya uzun bi süre motor ısınasıya kadar jigle yarım açık halde yol yapıyodum benim bujileri kimin kömür haline getirdiği belli oldu şimdi... :-)
    bu arada senin avatarda mı bi sorun var yoksa bana mı öyle geliyor. 250cclik motor altında 3tekerlekli bisiklet hatta pisiklet gibi duruyo. önceki avatar böyle değildi yaa. bu yaştan sonra boy mu attın abi??? :-)
    benim de motor işi havalar nedeniyle yarım kaldı yaa. geçen hafta ne güzel bitirecektik işi işyerimde taşınma telaşı vardı olmadı. neyse bu hafta izmir eğer yağmurdan dolayı sular altında kalıp da atlantis uygarlığı haline gelmezse ve haftaya da havalar düzelirse halledecez işallah.
    bi laf vardır halamın ........ olsa amcam olurdu diye onun gibi oldu... :-)
    -o-o-o-Altissima quaeque flumina minimo sono labi-o-o-o-
    ------------------
    35 AT 1180 B rh(+)

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    yaws hacı boy 1,86 işte ama ole bisiklet gibide durmuyo normalde o fotografta acıdan ole gorunuyo aldıgım gun cekilmişti bende deiştirmeyi dusunuyorum motoru gecen cok guzel bi virago bulmuştum satılmış mct nin boyu degil de motoru yetmemeye başladı bana
    yaws jikle acıkken nasıl kullanıonuz motoru bende onu anlamadım benım motor ısındıktan sonra jikle tam ters işliyo bayılıyo motor jikle acıkken hatta gecen kardesim kullandı jikleyi acık unutmuş motor bozulmuş dedi allah dedim genemi baktım yok bişey sonra aklım başıma geldi jikleye batım yarım acık

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı TheTURK adlı üyeden alıntı
    yaws hacı boy 1,86 işte ama ole bisiklet gibide durmuyo normalde
    The TURK bendede boy 1.92 geçenlerde bir bankanın önünden geçerken vitrininden bahtımda çokta ufak durmuyor altımızda motor

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Alıntı hakanz adlı üyeden alıntı
    The TURK bendede boy 1.92 geçenlerde bir bankanın önünden geçerken vitrininden bahtımda çokta ufak durmuyor altımızda motor
    bencede olede işte aramızdaki kaskkafalar ole goruyo yaws bu arada distinto baya bi hırslanmış servislere gene

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı distinto adlı üyeden alıntı
    mondial almayı düşünenler kesinlikle mondial almayın, bu hatayı biz yaptık siz yapmayın, motorun görünüşüne veya kalitesine aldanıp motoru alırsanız yarın öbürgün ufak bir parça yüzünden aylarca serviste beklersiniz, geçmişte yazmış olduğum yorumlara bakarak samimiyetimi ve mondiale karşı bir art niyetimin olmadığını görürsünüz, ama taaaki başıma gelince anladım şikayetlerin sebebini.
    mondialler Allah'a emanet, satış sonrası destek, servis, garanti hepsi hikaye, ben yaşadım gördüm ufacık bir parça yüzünden 20 gündür oyalıyorlar beni ve görüyorumki ilgi alaka yok bilgili bir yetkili bile bulmanız imkansız adamların bi dedikleri diğerini tutmuyor, merkez nazilliyi bile defalarca aradım adamlar bilgisiz sanki yetkili benim müşteri o gibi konuşuyor.
    sanki merkeze işletme mezunu motorun m sini bilmeyen 1 adam koymuşlar telefona baksın diye, bizim burdaki motor tamircilerine de mondial tabelası dağıtmışlar o kadar gibi...
    aman diyorum almayın diyorum, ben alma diyenleri dinlemedim gittim aldım aradan 7 ay geçti alma diyenlere huhaha güldüm 'bak işte taş gibi motor dedim' ama ufacık bir parça yüzünden 20 gün bekletilince anladım, jinlun alanlar servise güle oynaya gidiyorlar haberiniz olsun, jinlun belki mondialden daha fazla arıza veriyor olabilir ama arıza aynı gün tamir ediliyor mondiale kanmayın...
    Sevgili distino,
    Malesef Türkiye'de yaşıyoruz. Diğer meşhur 4 Japon markanın topicine baksan genelde Yamaha dışında serviste parça beklemeyen yok gibi. 3 milyar seviyesinde bir motor alıp 20 gün parça beklemek bence 15 - 20 milyar para verip te gene 20 gün parça beklemekten daha avantajlı. Sonuçta parayla rezil olmak lafında biz 3 milyar verip rezil oluyoruz diğer markalarda bu rakkam 5 e katlıyor demekki 5 kat avantajdayız.

Tabiki bu bahane değil ama malesef bu ülkede böyle. Hani arkadaşların acaba mct mi yada mct ile en çok karşılaştırılan başka bir marka motor varya. Mesela şu an o markanın arkasında duracak kimse kalmadı malesef batmışlar web siteleri bile açılmıyor. Hiç değilse Mondiali getiren gurup sağlam Sonuçta Servisin durumu çözemediyse Nazilliyi aramanı tavsiye ederim.

sevpa servise bir baksan istanbuldaysan ben memnun kaldım. telefonları 0 216 572 60 80 (3 hat) İsmet beyle görüşebilirsin

Bu arada MCT ci arkadaşları Mondial Mct 250 Topicine bekliyoruz.

MCT 250 koruma demiri bağlantı detay resimleri ekte. Güvenlik için taktırmanızı tavsiye ederim. Tahmini 80-90 YTL civarında fiyatları.

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    bu yazıyı başka bi yerde gordum sanki

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler