Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930

Mondial 50TT-110FT-125KT-150UT-250MCT Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Mondial 125zn kullanıyorum bu motorların bujileri hakkında bilgisi olan arkadaşlar varmı ?
    kullanma kılavuzunda NGK A7TC VEYA NGK A7RTC kodlu buji kullanılması öneriliyor ama ben bujiyi değiştirmek için motoru açtığımda içinden NGK C7HSA kodlu buji çıktı ben bunların yerine BOSCH SÜPER buji taktım acaba bir zararı olurmu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım 150 HS ile ilgili yaşadığı sıkıntıları anlatmam için ricada bulundu belki sizlerde görmek istersiniz...
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=22502

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150

İzmir deki 125 KT kullanıcıları

Merhabalar 2 ay önce 9000 km 125 kt aldım motorumdan memlunum izmir de kt kullanıcıları varsa bilgilerimizi arttırıp organize olalım gezi yapalım hatta diğer mondial kullanıcıları da geslin.

msn oz78tr@hotmail.com

Ozgur Ak
    İzmir-Hatay
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Motosikleti
    peugeot trekker100
    arkadaşlar merhaba öncelikle mondial 50tt almak isteyenlerin dikkatine eğer başlarını derde sokmak istemiolarsa almasınlar bn bitane aldım 50tt düz yolda dahi 50 yi geçemiyorum çok yavaş gidiyor az bi yokuşu 10 km hızla çıkıyo aynısından arkadaşımdada var onunkide aynı almayın tavsiye etmem motoru hızlandırmak için elimden geleni yapıyorum yardım edebilecek varsa lütfen nightwatch_92@hotmail.com karbratörünü 125 cc lik motorun karbratörünü taktırmayı deniyeceğim...

Motosikleti
    Aeon 180 cc ATV - 125 cc Dorado Scooter
    eğer motorun rodajda ise çok fazla zorlama.
    karbüratörden çok bir şey değişmez. 75 cc ye çıkarma kitleri var diye duydum piston, sekman ve gömlekler değişiyor. bunları bir araştır bence.

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    125 kt kullanıcılarından dişliyi değiştiren oldu mu ? performansı artıyormus 10 ytl ye yapıyorlar
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Mondial 250mct

Herkese selam,
    Arkadaşlar 2 aydır incik cincik ettim, hangi motoru alayım diye.
    Bütün forumları, servisleri, web sitelerini araştırdım.
    Ve kararımı Mondial 250 mct olarak verdim.
    3,800ytl motor için, 200 ytl ruhsat için ve siperlik, koruma ve çantalar içinde 270 ytl verdim. Bu paraya alabileceğin en iyi motorlardan biri.
    Daha önce TVS Scooty pep kullanıyordum. Mondial 250 mct ilaç gibi geldi, ondan sonra....
    Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    arkadaslar benım macıt 250 8650 km yaptı o kadar yol yaptık daha tık demedı sehır ıcınde zorlamadan 0,10-0,11 kurus yakıyor eger basarsan sureklı yuksek devırlerde kullanırsan 0,13-0,13.5 arasına cıkıyor motor gayet serı ıkı kısı rahat cekıyor tek kısı ıle ucuyor kerata cıkmayacagı yokus yok gıbı bırsey vıdaları aldıgında sıkmalısınız tıtresım var 80-90 arası ama 120 goruyor ıbre yolda bır kugu gıbı suzuluyor motor rahat konforlu yedek parca bol aldıgı parayı kesınlıkle hak edıyor herkese mct 250 tavsıye olunur

Motosikleti
    MONDİAL (125 KT,100 KH,150 HS,151 RS),150 T2 BOSS
    yedek parça konusunda mondial gerçekten tavsiye olunur her parça çabucak temin olunuyor sıkıntı yok hemde ucuz ve bol..
    her zaman ve heryerde....

mondial 250 mct yakıt sarfiyatı

arkadaşlar yeni aldım 250 mct.sorun şu ki feci benzin yakıyor.ortalama 40 km. de 3.30 lt yakıyor.tabi motor daha rodajda ama yinede bukadar cok yakması normal mi?şimdilik ehliyet olmadıgından da pek cıkıp gezemiyorum .mahalle civarlarında dolasıyorum.3. vitesi bile pek kullanmıyorum.yorumlarınızı bekliyorumm..

Motosikleti
    Zealsun ZS 200 GSXR :)
    Selam arkadaslar Bu site aracılığı ile aldığım yeni motorum zealsundan sonra ihtiyac fazlası durumuna cıkan Mondial FT110 cup motorumu satıyorum. saglam bir motora ihtiyacı olan bi arkadaş olursa arasın görüselim.

Tüm Bakımları yaptırılmıs sorunsuz vede masrafsız arıza cıkartmıyor diye ithalatı durdurulmuş mondial 110 FT yeni motor aldığımdan satılıktır. Kurye motoru degildir. uzun zaman rahatlıkla binebileceğiniz sapasaglam bir motor. Yarı otomatik 4 vites sayesinde rampalarda ve yokuşlarda bayılma aksama derdiyok Maksimum 120KM Hız 2.Lt benzinle 100KM yol tam motorcu dostu kuryeler içinde dagıtım işleri içinde şehir içi içinde ideal bol yedek parça ve servis. daha ne diyim. Telefonum 542.407.48.22 / 539.277.99.88

PS: Garajda yatıyor. Pazarlık payı vardır.

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4245547

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    öncelikle merhabalar bende mondial ailesine katıldım artık bende buradayım ama burada 150 kn hakkında bisey bulamadım siz bu motor hakkında ne düşünüyorsunuz malum yeni aldıgım için huyunu suyunu bilmiyorum. yorumlarınızı bekliyorum
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı gorkyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam arkadaslar.Mondial 250 MCT yi bu aralar oldukca kafama takmıs durumdayım geziorum arastırıorum herkes farklı bisey diyor.cin malından uzak dur falan filan.kimisi de diger buyuk markaların aynısı diyor.3500ytl de motorun gorunusune gore cok iyi bir fiyat.bazıları da almısken kanuni 250 tiger al diyor ama arada 1000ytl oynuor.peugeot 70cclik cobraları motordan saymazsak ilk motorum olacak ve bu konuda tecrube ve bilgi eksikligim var bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    kardeş selamlar.bende mct 250 sahibiyim.izmirden aldım istanbula kadar geldim.bi problemini görmedim.sadece arka dişlisi ufaltılıyor.daha düşük devirde aynı süsatle gidebiliyorsunuz.ama bence sıfır almana gerek yok.1500 1750 civarında 3 5 bin km tertemiz motorlar var.al bitane amaaaa temiz olsun...

Alıntı vertebra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben shooper tarzi mondial almak istiyorum ama çok kararsizim deneyimli arkadaşlardan yorumlarini alabilirimiyim acaba bana önerirlermi 250 mct yi..ilginiz için teşekkürler bide çok kararsiz kaldim bu model seşiminde mondialmi yada başka modelmi bana lütfen yardimci olun
    al kardeşim mct 250 al.amaaa temiz olsun 3 5 binde ne motorlar var. 1500 1750 civarına...anlamıyorsan bi bilenle git. o paralara alabileceğin en iyi motora binersin...

arkadaşlar bu bizim macitin arka dişli olayını nihayet çözdüm..34 diş olan orjinal dişliden yola çıkarak hesap kitap deneme yanılma derken gereken dişliyi imal edip taktım.kafam rahat..30diş denedim 28 diş denedim beğenmedim.bu motora takılabilecek en küçük dişli 26 dişli oldu.imal edip taktım.zorlanma filan yok.motor acaip rahatladı..mesela 34 dişli ile 7000 devirde 100 km yaptığımızı farzedelim.26 dişli ile 100 km yapmak için motor 5352 devire çıkıyor.genede 7000 devire çıkarım derseniz sürat130 km oluyor.aslına bakarsanız motor 20 dişliyi bile rahatlıkla kaldıracak ama dediğim gibi 26 dan daha küçük bir dişli takma şansımız yok.aslında bunu şanzumandan çözmek gerekir.ama zor ve uğraştırıcı olacağı için bulaşmak istemiyorum.arka dişli ile ilgili sormak istedikleriniz olursa yardımcı olmaya çalışırım..sametagir@mynet.com tüm mct kullanıcılarına kazasız sürüşler dilerim....

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    SAYIN moderatör abim
    mondial 100 kh yide bu başlık altındabirleştirirsin memnun olurum.
    iyi çalışmalar kolay gelsin.
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    Alıntı SAVASXXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 : 30-35 e doluyor
    2 : 110
    3 : ısrarla 85 ykr
    kardeş bu bende neden 200 ytl yakıyor depoyu dolduruyorum 40 ytl ye doluyor 200 km gidior bilgi verirmisin 85 ykr yazmişsin birşeymi yapmak lazim motora taksi gibi yakıyo çok gaz veriyorum ondanmı yoksa öyle yapiyo

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Merhabalar. İkigundur başlık oltındaki tum yorumları özetle okudum. İkinci el Almayı dusundugum UT150 hakkında doyurucu bir bilgi bulamasamda yag yakma sorununu oldugunu ögrenmiş oldum. Daha önce 4 yılda 41.000 km kullanıdıgım CBF150 hakkında da bazı kullanıcılar yag yakıyor demişlerdi ama benim motorda oyle bir sorun yoktu. UT 150 hakkında nette cok fazla bilgi yok. Sanırım Mondialin en az satılan modeli bu. Neyse UT150 kullanıcılarının motor hakkındaki son yorumlarını rica etsem cokmu sey istemiş olurum. Tesekkürler..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Meraba arkadaşlar.Motorsikletler hakkında çok bilgim yok.Mondial 110 KF motorum var.motorum ara sıra arıza verdiğinde sanayideki ustalar anlamadığım için hesabı şişiriyorlar.Son olarak bu sabah evin önunde motoru duşmuş halde buldum.Altına epey benzin akmıştı.acemi olduğum için aklıma bişey gelmedi.marşa bastım almadı.ben ögrenciyim okula gitmem gerekiyordu.bırakıp okula geldim.ne yapmam gerek tecrubeli abilerden mesaj bekliyorum.
    Sorun ;
    Motoru yere atmışlar sabah baktığımda yerde yıkık,yerde 0,5 litre benzin vardı ve arka lastik patlaktı.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

[

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler