Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    theOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim history 125
    bu arkadaş bence kendini tanınmadan özgürce ifade edebileceği bir ortam bulmuş olmanın verdiği rahatlığın sarhoşluğunda böyle şeyler yapıyor. bence bu konu üzeründe de fazla durmamak lazım, her insanın bir rahatlama metodu, içindeki saklı şeyleri dışavurumu vardır.

sevgi ve saygılarımla.
    34 GS ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trigger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250R
    zühtüpaşa daha önce geelen zibidiler mi bu msjları okuyamadım ondan anlamıyorum? ya eğer onlarsa hiç sallamayın arkadaşlar alican abinin dedii gibi onlar arada bir gelip sinir bozmaya çalışırlar...ha onlar deilse msjları okumadım ama potenzanın ayzdıklarından anladıım kadarıyla yine çinliler dandiktir muhabbeti yapan birisi.HA EWET DANDİK OLDU MU HADİ ŞİMDİ GİT BAŞKA YERDE KENDİ KAPININ ÖNÜNDE OYNA ala ala ışığı gören burda bi tartışma açiim dio da hep aynı tartışma açılıo.
    theOC +10000

tobacco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    arkadaşlar merhaba;
    mail adresim muratmurat_@hotmail.com

artı bişey sorucam. bildiğiniz üzere özellikle soğuk havalarda 150 zat'ı 4-5 gün çalıştırmayınca çok zor çalışıyor veya hiç çalışmıyor. benimki çalışmayanlardan yaklaşık 1-1,5 haftadır havalar artık soğudu diye aküyü falan söküp sarıp sarmalayıp motoru kış moduna geçirdim
    ama hafta sonu havanın günlük güneşlik olacağını öğrenince hafta sonu dolaşmayı düşünüyorum. ama eminim çalışmayacak veya beni çok zorlayacak.
    eskiden bilirsiniz kışın dizel kamyonların-otobüslerin altına ateş yakarlardı ;
    motorun çalışmasını kolaylaştıracak bir tavsiyeniz varmıdır.
    sevgiler&saygılar

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    hocam benimki çalışıyo valla , bugüne kadar ööle bişeyle karşılaşmadım. açıkçası bende bilmiyorum napıcağımı ???

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    normal aç ve en az 2-3 dakika bekle ondan sonra marsa bas..ilk çalışmada yarım gazla 1 dakika ısıt. sonra rölantide 1-2 dakika calısıın..
    ilk marştan önce mutlaka kontagı cevir ve 2 dakika beklemeyi unutma..ilk marşta calışmazsa en az 30 saniye bekle öle marsa bidaa bas..

arkadaşlar ben zatımı satıyorum herkesin bilgisine.4500 kmde müzik ve ışık teşisatı var.motor kazasız çiziksin.fiyatı aramızda kararlaştırırız.motorda bi sorun yok.tüm bakımları gününde yapılmış.tam açılmış yani ben(65kg yim)120 gördüm.gerisi size kalmış.iletişim için e_r_n86@hotmail msn adresimden ulaşabilirsiniz...

şuanki hali resimdeki gibi değil.bu resim ilk aldığım zaman çekilmişti

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    ben(65kg yim)120 gördüm.gerisi size kalmış
    hafız merhaba,
    bi sorum olcak izin verirsen. 120km yi kaç km de gördün.... ?
    yani 120 yapabildiğinde , motor kaçtaydı ??? 1000 ? 2000 ? 3000 ?

bilgi için teşekkürler..........

hocam mesafe zun yolda tabiki adapazarına gitmiştim dönüşte bi motoru demek için bastım ve 120 ye kadar çıkabildim.ama motor bayağı zorlandı

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    hocam mesafe zun yolda tabiki adapazarına gitmiştim dönüşte bi motoru demek için bastım ve 120 ye kadar çıkabildim.ama motor bayağı zorlandı
    kanka onu demedim yaa
    o güne kadar toplamda kaç km yol yapmıştın motorunla ??? onu sormak istemiştim ben...

pardon ya 3000 deydi ozaman motor

burhan44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150

yardım

zat 150 aldım 11. ayın 14 ünde. ayın 16 sında servise götürdüm motor çalışmıyor diye marş motorunu anında değiştirdiler cok mutlu aldum ayın 18 inde tekrar moturu çalıştırayım dedim motor tekrar çalışmadı sinirlendim garajda öyle duruyor şu anda ilk servisle tanışmam 20 km de oldu şu an 70 km ve motorum çalışmıyor tekrar servise gidersem kavga etdicem diye korkuyorum.
    ben mi cok sansızım yoksa böyle sorunla karşılaşan varmı?
    ayrıca 20 ytl lik benzim aldım sadece 70 km yol yapabildim?
    bu iki konuda bana yardımcı olacak arkadaş var mı?
    motoru satmak istesem kaça satarım daha 70 km de gri renk.

motoru ilk caliştırırken nasıl bir yol izlemem gerek kontagı cevirip biraz beklemek mi lazım? ilk önce gaz verip öylemi çalıştırmak lazım?yoksa kontagı cevirir cevirmez gazla birliktemi çalıştırmak lazım?
    motorunkış ayarları varmı yoksa yaz kış aynı mı? benzin konusunda niye öyle yaptı (20 ytl=70 km)?
    şimdiden teşekkür ederim

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Bir Mondial satıcısı-servisiyle konuşurken Mondiallerdeki, özellikle de ZAT 150lerdeki sorunların yazın bu motorların çok satılmasından ve dolayısıyla aceleyle yapılan montajlarının kalitesizliğinden kaynaklandığını, montajı yapılırken dikkatli olunup başında durulursa sorun çıkarmayacağını söyledi(ve kendi arkadaşlaarına sattığı motorlarda daha hiç sorun çıkmadığını).Ama burda yazılanlara göre ya montaj acayip umursamaz yapılıyor ya da montaj bahanesi falan yalan motorlarda gerçekten bayağı sorun var...

burhan44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150

yard1m

mondial zat 150 yanlardaki ve camdaki mondial yaz1lar1n1 söktüm buralara stiker almak istiyorum yard1mci olucak arkada_ varsa sevinirim.

akinciburhan@hotmail.com

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı mertmertmert adlı üyeden alıntı
    kanka onu demedim yaa
    o güne kadar toplamda kaç km yol yapmıştın motorunla ??? onu sormak istemiştim ben...
    mertmertmert bende bi ara 120 falan yazmıştımya 3000 civarlarındaydım ama bende 65 kg bi adamım kilodanmı farkediyor acaba kime sorduysam 110 diyo enfazla ama üzülme senide 120ye çıkartırız 65kg dan fazlaysanda zayıflatırız olurbiter mertmertmert sen ne yaptın göstergeleri gelişme varmı

Motosikleti
    ZAT 150

Re: yard1m

Alıntı burhan44 adlı üyeden alıntı
    mondial zat 150 yanlardaki ve camdaki mondial yaz1lar1n1 söktüm buralara stiker almak istiyorum yard1mci olucak arkada_ varsa sevinirim.

akinciburhan@hotmail.com
    arkadaşım bence nedd for speed hundergroun diye bir oyun var arabaları modifiye ediyorsun üzerine cıkartma falan yapıştırıyorsun onu dene enazından bir fikir edinirsin benim motorda zebani var yanlarda onu ordan baka baka çizip sora pc de filmini hazırlayıp baskı yaptım bire bir oldu reklamcıyız nede olsa canım

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    ARMAGEDON,
    mertmertmert bende bi ara 120 falan yazmıştımya 3000 civarlarındaydım ama bende 65 kg bi adamım kilodanmı farkediyor acaba kime sorduysam 110 diyo enfazla ama üzülme senide 120ye çıkartırız 65kg dan fazlaysanda zayıflatırız olurbiter mertmertmert sen ne yaptın göstergeleri gelişme varmı
    hafız ben 83 kiloyum yaa 100km yi zor görür benim zat o yüzden
    hala gidemedim valla servise, akşam iş çıkışı kapatmış oluyo..
    kısmetse ctesi çözücez bu işi.... pazar günüde kış moduna sokucam artık makinayı , baksana havalara berbat yaa.... binesim gelmiyo valla-zaten montta alamadık daha cıbıl cıbıl gezilmio bu soğukta...

Motosikleti
    ZAT 150
    tamam bak sen kendi zayıflama teknini bulmussun şimdi motoru kış moduna sokunca işe gidip gelmeye koşturur böylece zayıflarsın yazada 120yi görürsün hiç tasalanma sen

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Valla bende satıyorumda biraz zor bugünlerde motor satmak.Aküyü sökmedim sökmeyeceğimde,çünkü ara ara biniyorum.Kontağı açtıktan 5-10 sn. sonra marş basın,endüksiyon bobini ısınsın.kontağı açtığınızda gaz kolunu yarım tur çevirip bırakın,bu jikleyi kuruyor.Marşa basarkende asla gaz vermeyin.2-3 dk. yüksek rolantide çalışması lazım.Daha sonra olması gereken rolantiye düşüyor.Yani normali bu...
    Herkes hakettiğini yaşar.

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Potenza,
    Valla bende satıyorumda biraz zor bugünlerde motor satmak.Aküyü sökmedim sökmeyeceğimde,çünkü ara ara biniyorum.Kontağı açtıktan 5-10 sn. sonra marş basın,endüksiyon bobini ısınsın.kontağı açtığınızda gaz kolunu yarım tur çevirip bırakın,bu jikleyi kuruyor.Marşa basarkende asla gaz vermeyin.2-3 dk. yüksek rolantide çalışması lazım.Daha sonra olması gereken rolantiye düşüyor.Yani normali bu...
    halbuki ben marşa basarken gazı azda olsa açıyordum... demek açılmamalıymış .....
    peki neden hocam ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler