Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda twister-ocakta pegasso
    Alıntı batilgan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zat 150 için motora modifikasyon yapıp 180cc. ve üstüne çıkaran varmı? sadece egzost buji gibi modifikasyonlar değil ciddi motor modifikasyonu
    ya sevgili kardeşim

neden böyle ağır ve performası vasat bir motorun iyi bakımını yaparak yavaş yavaş keyfini çıkarmıyorsunuz da, bu motorun beceremeyeceği performans seviyeleri için uğraşıyorsunuz??

ha ille son sürat bi scooter istiyorum falan diyorsan git aprilla al..

unutma scooterlar performans için üretilmiş araçlar değil ki bu zat hiç değil....

kazasız günler dilerim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende mondial 150 zat var 2200 km de aldım 5500 oldu tum bakımlarını kendım yaptım.Hıc fıltre felan degıstırmedım.Hıc bozulmadı yolda kalmadı.Masrafı hıc olmadı cok hor kullanıyorum.Sımdı motor fıseklerınden bırını degıstırmem lazım.Birde Aldıgımdan berı eksozun baslangıc yerının oralardan bıyerrden yag akıtıyor bende hep ustten tamamlıyorum.
    Aldım soktum motoru evde bastan asagıya.Motora geldım.suan ordayım. sıze fotograflarını gonderıyorum.Acaba yag akıtmasını nerden yapar.Bole yag borusu gıbı bısımı var anlamadım.Motor yag akıta akıta 3300 km gıdermı.Cok garıbıme gıttı sızle paylasayım dedım.Belkı yardımcı olacak bısı soylersınız.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Alıntı limonnada adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende mondial 150 zat var 2200 km de aldım 5500 oldu tum bakımlarını kendım yaptım.Hıc fıltre felan degıstırmedım.Hıc bozulmadı yolda kalmadı.Masrafı hıc olmadı cok hor kullanıyorum.Sımdı motor fıseklerınden bırını degıstırmem lazım.Birde Aldıgımdan berı eksozun baslangıc yerının oralardan bıyerrden yag akıtıyor bende hep ustten tamamlıyorum.
    Aldım soktum motoru evde bastan asagıya.Motora geldım.suan ordayım. sıze fotograflarını gonderıyorum.Acaba yag akıtmasını nerden yapar.Bole yag borusu gıbı bısımı var anlamadım.Motor yag akıta akıta 3300 km gıdermı.Cok garıbıme gıttı sızle paylasayım dedım.Belkı yardımcı olacak bısı soylersınız.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

bravo valla... böylece bu kötü motor tamircilerine ihtiyacımız git gide azalıyor...

sana bişi söylemem lazım belkki yarıdmcı olur yağ konusunda.. geçen hafta bende de öyle yağ gibi bişi akıyordu egsozun oralardan sinir oldum açtım grenajı.. komik ama yağ değil benzinmiş akan. karbüratöre giren hortumdan ufak ufak sızıp kir ve tozla karışıp aşağı süzülüyormuş.. bende ilk önce yağ zannetim sökünce anladım .. fikir işte...

tamir ve bakımla ilgili yeni resim ve anlatılarını bekliyorum.. mutlaka yardımcı olacaktır deneyimlerin...
    kazasız günler.............

batilgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende son surat yapalım demıyorum ...yazımda son suratı artsın falan gıbı bır cumle gecmıyor sadece yazdığıma itiraz etmek için yazı yazmana gerek yok.minibus yolunda opel gerçek (yanılmıyorsam ) aynı zamanda mondial servisi ve bayisi . Orada boyle bir motor modifikasyonu makul rakamlara oluyor diye konuşuluyordu 180 cc hacme çıkarıp performansı (son surati değil) arttırılıyor.İçinizde bunu uygulayan varmı diye sordum .son surati arttıran varmı diye sormadım.motorunu söküp dağıtıp tekrar toplayanlar var aramızda belki uygulayanda vardır.performans bir bütündür illa aprilla almak gerekmiyor.merak etme keyfini çıkartıyorum.

Motosikleti
    Alıntı batilgan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende son surat yapalım demıyorum ...yazımda son suratı artsın falan gıbı bır cumle gecmıyor sadece yazdığıma itiraz etmek için yazı yazmana gerek yok.minibus yolunda opel gerçek (yanılmıyorsam ) aynı zamanda mondial servisi ve bayisi . Orada boyle bir motor modifikasyonu makul rakamlara oluyor diye konuşuluyordu 180 cc hacme çıkarıp performansı (son surati değil) arttırılıyor.İçinizde bunu uygulayan varmı diye sordum .son surati arttıran varmı diye sormadım.motorunu söküp dağıtıp tekrar toplayanlar var aramızda belki uygulayanda vardır.performans bir bütündür illa aprilla almak gerekmiyor.merak etme keyfini çıkartıyorum.

uzun yıllardır motor kullanıyor tamiriyle ve ıvır zıvırıyla uğraşıyor olmamdan dolayı naçizane bir tavsiyeydi sadece güzel kardeşim.. ama görüyorum ki senin hiç ihtiyacın yokmuş... kusura bakma...

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.
    Bir tane zat'ım var ama ne tür yağ kullanacagım hiç bilmiyorum.
    Bu soruyu çok duymuşsunuzdur ama baya bi baktım 90 dan sayfa içinde bulmak zor oluyo. Cevap verirseniz teşekkür ederim

Motosikleti
    APACHE :))
    slm arkadaslar ben uğur antalaydan takılyorum bende 150 lik bitane scoozy vardı dün onu verip 2. el bitane zat 150 aldım diğre motora göre çok rahat geldi ama diğer motora göre rüzgarı çok fazla alıyormuş gibime geldi bide anlam veremeğim bi diğer şey frenlerde kafam takıldı frene bastıgım zaman alttan tak tak die bişi vuruyo bu normal bişimi bilmiyorum ama diğer kullandığım motora göre gayet kullanısı güzel ve rahat bde yakıta bakacam şuan için yakıtta bişi diyemiyorum sadece eğer ibre doğru ise biraz fazla düşüo gibime geldi keainleştiğinde sizinle nekadar yaktıgı hakkında paylaşacam şimdilik bukadar 2. günüm olmasına rağmen daha sadece 50 km yol yapabildim çalışmamdan dolayı hevesimii hafta sonuna bırakıyorum

Motosikleti
    kymco grand dink/mondial 151 rs
    mondinin tekeri 7750 de yarıldı.

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    helaaaallllllllllllllllll

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    yalovaya festivale gelen var mı?

cumartesi günü birlik gidiyorum, gelen olursa laflarız.
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

150_zat_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat, vulture, rs200, dominar400
    arkadslar sehır ıcı 8500 km yaptıktan snra persembe gunu bı sehırdısı yapmayı planlıorm..kesın olmasada bı ankara antalya yapcam galıba..uzn yolda tecrubelı arkadslar bana yardımcı olursa bol bol dua kazanıryanımda yedek ne goturmelıyım..?yolu bılen arkadslar warsa alternatıf bı rota warmı?yanımda artcım olmıcak..aslında sehır ıcınde cok basımı arıttı zamanında ama yınede guwenıorm ben zatıma(2kez gaz telı koptu..hele ılkı kabus gıbıydı)öyle yani..tawsiyelerinizi bekliorm..

Motosikleti
    MONDIAL 150 ZAT

150 zat almak istiyom

selamun aleykum arkadaşlar motor alcam ama 150 zat almak istiyorum lütfen öneri yazın şimdiden saolun

Motosikleti
    mondial zat 150 güzel motor arkadaslar yukarıda aldgım zaman 2. günü yorum yapmıstım şuanda 400 km felan oldu ama cidden çok rahat sadece diğer motorumun yakıtına alıştığım için bu motorun yakıtı biraz fazla gibi geldi ama motorun konforu herşeyi kapatıyor sadece dikkat etmeniz gereken düzgün kullanmak hassas oldugundan dolayı çukurlarda her motor gibi hasar görebiliyor ama yolda akışı erçekten çok güzel yakıtta şuanda km de 130 ila 140 arası gibi yakıo ama değiyo ;) motorda hızadeğiilde daha çok rahatlığa önem veren arkadaslar içiin ideal bir motor. geri kalan yorumum yukarıda yazıyor zaten...

AFT62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Zat
    Şehirler arası yol yapacak olan arkadaşların yanlarına alması gerekenler ile ilgili bilgileri aşağıda verilen siteden bulabilirler.

http://www.motosiklet.net/forum/gere...l-rehberi.html

Motosikleti
    2007 Yamaha YBR 125 Metalik Siyah Büyüyünce YBR 12
    Alıntı bemant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.
    Bir tane zat'ım var ama ne tür yağ kullanacagım hiç bilmiyorum.
    Bu soruyu çok duymuşsunuzdur ama baya bi baktım 90 dan sayfa içinde bulmak zor oluyo. Cevap verirseniz teşekkür ederim

Yarı sentetik 10-40 yağ kullan castrol olabilir.

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    Alıntı TrTarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarı sentetik 10-40 yağ kullan castrol olabilir.
    bu olabilir elfinde scooter yağı var onuda alabilirsin
    4 zamanlı motorlar için olan scooter yazan yağlardan almanı tavsiye ederim servislerin koyduğu yağları kullanma
    motorun gidişinin değiştiğini farkedeceksin..
    motor güzel benimkide 15000 bini devirdi genel olarak memnunum
    ama bir japonum olsaydı daha memnun olurdum heralde
    artık ailemizin ferti gibi bir gün ayrılmak durumunda cok zorlanırım sanırım...

gokhan150zat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle
    abiler yokmu şöyle zatı biraz Extrem yapan varsa foto koyalım fikir alışverişi yapalım benim zatı bu kış eve kapatıp çok manyak fikirler içerisinde görüntüsünü değiştirmek için çalışmak istiyorum ama çok para yiyecek boyasıyla döşemesiyle ses sistemiyle farlarıyla jantlarıyla egzosuyla oynayıp şaşırtıcı bişi yapmak istiyorum ama ne kadar yapsamda zat sonuçta çin malı normal olarak arıza cıkardığında idare edioyruz ama emek harcadıktan sonra bi mekanik arıza verince mecburen hevesim kaçıcak emeğime acıycamm acaba bu işe yanaşssam mı yoksa satıp 125 cbr yada gtr250 mı alsam diye tereddüt içerisindeyim sizce ne yapayım??

Motosikleti
    slm gokhan150zat fot. koydgun dersim hoş bi motora benziyor bende bikaç değişiklikle başlamak istiyorum ama merak ettiğim bişi var ön tarafı gördüğüm kadarıyla komple siyah film çekmişsin bu sürüş zamanında problem çıkarıyormu çıkarmıyrmu? Eğer çıkarmıyorsa bende aynsını yaptıracam bide motorunda başka modifiye varsa resimlerini paylaşıma sunarsan sevinirim.

Merhaba bende aranıza yeni katıldım. Bende 2 günlük bir ZAT150 sahibiyim. Alana kadar yorumlarınızı ve yaşadıklarınızı okudum. Ancak diyecek 1-2 kelimem oluştu. ZAT150 benim ilk motorum. Bence kesinlikle kullanımı çok zevkli bir motor, tüketim olarakta full depodan tekrar full yaparken aldığım sonuç 110 km.'de 10,50 YTL. kadar tüketmiş olması. SEVPA'daki arkadaşın rodaj için bir süre 60km.'ye kadar kullanın uyarısından mı yoksa hep böylemi gider bilmem ama bence bazılarınızın deneyimlerinden az....

Motosikleti
    MONDIAL 150 ZAT

motor almak istiyom yardım edin

selam arkadaşlar bütün yorumları okudum ama bazıları 150 zatı çok övmüş bazıları nefret ediyo anlamadım kafam allak bullak oldu.lütfen yardım edin bi tavsiyede bulunun ne alım motor bu hafta içinde almayı düşünüyom ilk motorum olcak neler tavsiye edrsiniz yazılarınız için şimddiden thank you

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler