Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Arkadaslar, merhaba. Dun siyah bir 150 zat aldim. Bu benim ilk motorum.

Bugun arka tekerden kus sesi gibi bir ses gelmeye basladi. Sanki metal metale surtuyor. Acaba, nedeni ne olabilir?

Bir de, dusuk hizlarda sag ayagimin alt tarafindan tik tik bir ses geliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    şanzıman bilyaları yada şaftı sorunlu olabilir
    egzost bir yere sürünüyor olabilir
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Alıntı hopeless1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam herkese.....

Uzun zamandır sizlerin sohbetlerini uzaktan izliyordum.
    Veeeeeee Sonunda bugün mondialin fiyat düşürmesinide fırsat bilip cebimde 1,800 ytl ile bayii ye gittim. Aklımda 125zn varken çıktığımda kırmızı bir zat ım olmuştu....

Pazartesi gidip kutudan çıkarılmasını ve montajını izleyeceğim.( Bu toplama yada montaj sırasında bana vereceğiniz bi tavsiye varmıdır arkadaşlar?)

Evrak işleri falan derken, salı günü teslim alacağım....

Darısı motoru olmayanların başına...

ZAT 150 nin fiyati halen 1800 ytl mi ? Internetten biraz baktim orda 3250,- yaziyor.

Arti bazi zorularim daha olacak, ben yurtdisindan geliyorum ve turkiyede bir mondial 150 zat almak isityorum, scooteren parasa disinda, baska hangi masraflar cikacak plaka sigorta gibi. Ve bunlar kac gun aliyor.

Simdiden yanitlariniz icin tesekkurler.

batilgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ıkı yıl önce bu siteden takip edip mondial zat 150 aldım.Ağırlıklı geçen sene olmak üzere 4700 km. yaptım. benimde bazı sıkıntılarım oldu sizlerle paylaşmak isterim.ilk alındığı günlerde herkesin ortak sorunu olan bütün civataların gevşemesi egzostun civatalardan kurtulup özgürlüğünü ilan etmesi (Merter civarı) olayların başlangıcı.ilk bulduğum ''egzost tamiri yapılır''da yeni civata ve arkalarına kaynakla çözüldü.ardından köprü çıkışı çamlıca'dan stada (FB) ilerlerken birden yağ kokusu + ayağımın altında yağ birikmeye başladı eve (moda) ya usul usul vardım koltuk altı ve yandaki kapakları açınca motorun üst kapağını bloğa bağlayan saplamanında firar ettiğini gördüm.arabayla sevpadan tatlı sert anlaşarak bir saplama aldım ve ardından takıp yağ ekleyip doğru servise.ardından Kanyon alışveriş merkezindeki şantiye (mimarım) çıkışı gece ''cıt'' gaz teli koptu.tornavida ,pense, biraz telle sorun geçici çözüme ulaştırldı ve doğru servis.her sabahki işe gidiş seramonisi kask eldiven çanta anahtar marş ...marş ...marş... bütün hazırlık terse döner ve doğru arabaya ,ardından akşam yalvar yakar servise rica minnet eve getirilir buji yağlamıştır değişir sorun çözülür.ardından periyodik bakımı (sanzıman takozları kavrama bütün filtreler buji değişti .silkeleme problemi vardı, kalkarken hatta bir aralar silkeleme değil zıplatma ) yapıldı.sorunsuz 600 km. ve geçen hafta karımla karşıya geçerken çamlıca yokuşunu çıkıp köprüden önce son sapağa gelmeden yine ''çıt'' ve motor kayışı kopar.bu sefer maalesef çekici ve doğru servis ,''çin'' malı kayış japon abiyle değişir ve 2. defa 4000 bakımı yapılır ama artık bu son çekicili seyahatten sonra yeni ehliyet alıp yola çıkacak olan kız kardeşe aylardır bakılıp pazarlık edilen şirin mondial 125 nostaljik scooter göze biraz tehlikeli görünmeye ,şeklide sevimsizleşmeye başlar ve karar verilir bu sabah gidilip sym joyride 200 alınır.bu kadar arkasında durduğum şu kadar km yaptım bişey olmadı dediğim motoru maalesef yedek motorunuz yada aracınız yoksa almayın derim.zaten motorun en büyük problem güvendir diye düşünüyorum artık gece vakti arkanızda artçıyla sapa bir yerde kaldığınızı düşününce insan rahatsız olmadan duramıyor.Eğer illa alacaksanız BÜTÜN sarf malzemelerini güvenilir bir yerde değiştirin (kelepçeler,somun,civata,hortum,lastik borular,buji,benzin filtresi,hatta lastikleri) ve bütün somunların yağlanması gerekenleri yağlatıp sıkı kalması gerekenleri fiberli somunla değiştirin ,böylece sorunları minimuma indirebilirsiniz.Servislerin verdiği hizmete güvenmeyin zaten dağılmaya meyilli olan makinalara ilgi gösterilmeyince acısını siz çekersiniz....

Motosikleti
    honda twister-ocakta pegasso
    sevgili batılgan,

alıntı yapim dedim ama öyle uzun yazmışsın ki gereksi yere yer kaplamiyim :-)

ben üç ay önce aldım zat'ı ikinci el 2500km deydi. üç aydır ne bir servise götürdüm ne bir tamirciye... kendim uğraşırım herşeyiyle.. al eline güzel bi yıldız sök bütün vidalar... 300 tane falan var ve tekrar birleştir.

şunu söyliyim dışardan gelip de türkiyede toplaması yapılan bitin motorlar böyle... f650'm bile aynı ıvır zıvır sorunları yaşattı... motor dediğinin üstünden elin düşmicek... eğer tamir elinden gelmiyorsa da iyi bir tamirciyle arkadaş hatta kanka olacan..........
    kazasız sürüşler..........................

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı TurkishDelight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ZAT 150 nin fiyati halen 1800 ytl mi ? Internetten biraz baktim orda 3250,- yaziyor.

Arti bazi zorularim daha olacak, ben yurtdisindan geliyorum ve turkiyede bir mondial 150 zat almak isityorum, scooteren parasa disinda, baska hangi masraflar cikacak plaka sigorta gibi. Ve bunlar kac gun aliyor.

Simdiden yanitlariniz icin tesekkurler.

Dotum bende motoru 3,250 ye aldım plaka ruhsat herşey dahil aldım. Başka bi masrafım olmadı. evrak işleri 1 gün sürer. sabahtan alırsan akşama motoruna rahat rahat binersin.

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    arkadaşlar motosiklet=sorun sorunsuz motosiklet olmaz keyfkeka arkadaşında dediği gibi elin tornavida tutacak elin butür şeylere yatkın değilse paran çoksa motosiklete bineceksin ki bizim motorların sağolsun ıvırı zıvırı çok etli motor enbaşta geçende yazdığım gini bir karburatöre ulaşma için 30-40 nvida söktüm nerdeyse bu iş böle başka motosiklet kullanan varsa etrafında başka bir marka onada sor muhakkak bişeyler çıkar ufak tefek ki bunu ben sölüyorum zatımı ilk aldığım gün yolda kalmış biri olarak birleştiren vatandaş yani ilk satan bayi motoru birleştiriyo nasıl birleştiriyor allah kerim birsürü sıkılmamış vida var bende ilk gün aldığım bayi akünün şarj kaplosunu takmadığı için yolda kaldım bu şimdi motorunmu yoksa bayininmi hatası siz söleyin

Motosikleti
    Hah bak aklı başında herkezin de kabul ettiği üzere motora biniyorsan azbuçuk elinden iş gelecek..:-) hele benim gibi yoğun çalışan ve kırk yaşından sonra motor hevesiniz tekrar azdıysa....
    bu arada sevgili arkadaşlarım lütfen ankarada adam gibi bir servis varsa söyleyin de orayı belleyelim... mondial zor motor yahuuu..:-P

Arkadaşlar bende 150 zat almayı düşünüyorum ama motor 13bin km civarı , bir arkadaşım motorun 15binlik ömrü olduğunu söylüyor diyer arkadaşım alakası olmadığını söylüyor bide sizlere sorayim dedim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    [COLOR="Purple"][U]HElp Mee[/U][/COLOR]:queen:

Motosikleti
    2007 Yamaha YBR 125 Metalik Siyah Büyüyünce YBR 12
    Alıntı Kyrtikos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, merhaba. Dun siyah bir 150 zat aldim. Bu benim ilk motorum.

Bugun arka tekerden kus sesi gibi bir ses gelmeye basladi. Sanki metal metale surtuyor. Acaba, nedeni ne olabilir?

Bir de, dusuk hizlarda sag ayagimin alt tarafindan tik tik bir ses geliyor.

Aldığınız motor ikinci elmi bilmiyorum ancak arka tekerden geliyor demişsin salıncak rulmanı sorunlu olabilir.

Sağ ayağınızın altından gelen tık tık ses genelde kontağı ilk açtığınızda gelir oda benzin pompası ses normal nadiren yoldada yapar hissedersiniz.

tokioO
    Motoru almadan güvenilir bir servise göstermeni hatta lifte alınarak bakılmasını sağla gerekiyorsa servise para ver kullanıma bağlı olarak motoru 10.000 civarlarında bitebiliyor. + olarak motoru alacak olursan satan kişi değiştirdiğini söylesede yağını ve kayışını değiştirmeni tavsiye ederim gönül rahatlığıyla binmen adına...

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı keyfkeka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada sevgili arkadaşlarım lütfen ankarada adam gibi bir servis varsa söyleyin de orayı belleyelim... mondial zor motor yahuuu..:-P
    Abi ben Motoru odabaşı motordan aldım. Şimdilik servisten yanada bir şikayetim yok. Akköprü migros kavşağında tam migrosun karşı çaprazında kalıyor. Mehmet usta var orada cidden yardım sever anlayışlı birisidir. Yani en azından şimdiye kadar bana öyle geldiler.

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı tokioO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende 150 zat almayı düşünüyorum ama motor 13bin km civarı , bir arkadaşım motorun 15binlik ömrü olduğunu söylüyor diyer arkadaşım alakası olmadığını söylüyor bide sizlere sorayim dedim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

onu söleyen halt etmiş benim motorum 18000 i geçti at sahibine göre kişner arkadaşım sen arkadaşına bunu aynen ilet bence bikaç günekadar resimlerinede atıcam ozaman konuşuruz

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Alıntı ARMAGEDON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu söleyen halt etmiş benim motorum 1800 i geçti at sahibine göre kişner arkadaşım sen arkadaşına bunu aynen ilet bence bikaç günekadar resimlerinede atıcam ozaman konuşuruz
    Bende ayni Görüşteyim arkadaş maşallah gelecegi görüyor Yapmayin ya bukadar kalitesiz olmazz kesin rakamda verilmezz bakımını yap bu aletler mekanik unutmayin bakımını yapin gerisi hikaye yok 15 binmiş yok 5 binmiş oldu...

Ha bu arada bugün çin mali mondial 150hs kasasi farklı marka 5000km geçik taş toprak ister inanin ister inanmayin çakilli yolda küçükçekmece gölüne 0
    rampada ben kullaniyorum arkamda 85 kilo artçiim var motor onun zaten verdi ehliyette var aliştiriyoz kendimizi ama motor gayet iyi sadece gıcırtılar ön taraflardan okadar olur bence parasina göre gayet iyi çekişide yeterli....
    [I]Прекален Моториэиран[/I] :wiinkk:

Motosikleti
    Alıntı gurseltekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben Motoru odabaşı motordan aldım. Şimdilik servisten yanada bir şikayetim yok. Akköprü migros kavşağında tam migrosun karşı çaprazında kalıyor. Mehmet usta var orada cidden yardım sever anlayışlı birisidir. Yani en azından şimdiye kadar bana öyle geldiler.
    teşekkür ederim gürsel,

oraya bir kere diğer motorumu götürmüştüm kimse yüzüme bakmamıştı valla... ama sözüne güvendim en azından bir kere daha gidecem.. size de oluyor mu bilmiyorum tamircilerin yeni taktiği (belki de eskidir ben yeni öğrendim) "abi sen bırak iki saat sonra gel" diyip mutlaka seni motorun başından uzaklaştırıyorlar. böylece de ne yapılanı biliyorsun ne yapılırken öğrenebiliyorsun ne de güven duyabiliyorsun.. eh bu da bizi azbuçuk tamirci yapıyo. .. kötü komşunun ev sahibi yapması gibi.....

arkadaşlar elimizden az buçuk iş geliyorda motorda süper görünüyor (çekicide yan yatınca ön grenaj çizildi sadece) ama artık inanın korkarak çıkıyorum üstüne.bu aralar kız kardeşimin joyride 200 ünü kullanıyorum zat150 kadar uzun değil yol konforu onun için biraz zayıf ama çin malı makinalara göre çok farklı hissettiriyor daha ilk başta.(özellikleri zattan daha az bu arada)

Motosikleti
    Alıntı batilgan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar elimizden az buçuk iş geliyorda motorda süper görünüyor (çekicide yan yatınca ön grenaj çizildi sadece) ama artık inanın korkarak çıkıyorum üstüne.bu aralar kız kardeşimin joyride 200 ünü kullanıyorum zat150 kadar uzun değil yol konforu onun için biraz zayıf ama çin malı makinalara göre çok farklı hissettiriyor daha ilk başta.(özellikleri zattan daha az bu arada)
    evet zat çin min ama bindiğim birçok motordan çok daha keyifli ve konforlu valla.. tabi eğer ille hız önemli demiyorsan. yoksa hepimizin bildiği üzere maalesef poposunu çok zor kaldırıyor.

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı keyfkeka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim gürsel,

oraya bir kere diğer motorumu götürmüştüm kimse yüzüme bakmamıştı valla... ama sözüne güvendim en azından bir kere daha gidecem.. size de oluyor mu bilmiyorum tamircilerin yeni taktiği (belki de eskidir ben yeni öğrendim) "abi sen bırak iki saat sonra gel" diyip mutlaka seni motorun başından uzaklaştırıyorlar. böylece de ne yapılanı biliyorsun ne yapılırken öğrenebiliyorsun ne de güven duyabiliyorsun.. eh bu da bizi azbuçuk tamirci yapıyo. .. kötü komşunun ev sahibi yapması gibi.....
    Abi ne yaptın motoru?
    Götürdünmü odabaşına?
    Umarım mahçup etmezler beni...

Motosikleti
    Alıntı gurseltekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ne yaptın motoru?
    Götürdünmü odabaşına?
    Umarım mahçup etmezler beni...
    ya sorma gürsel..

götürdüm bugün (cumartesi) öğlen bi saat öğlen tatilinden dönmelerini bekledikten sonra sadece bir tane genç geldi... "bikaç srounum var bi bakarmısın" dedim... ne dese beğenirsin "bakamam" sadece. benim kızdığımı anlayınca da çevirmeye çalıştı lafı.. işte elimde iş var da vs. vs. vs.
    var sa adam olan abi işim var ama işte hafta içi gel yapim falan der.... millet hakkaten öküz olmuş da dayak yememişler daha.....

oradan çıktım benim eski f650 yi götürdüğüm hüseyin usta vardı oraya uğradım... adam iki dakka da ne işi varsa gördü.. dicen ki şimdi neden daha önce oraya götürmedin di mi???

f650 ve en 500 den sonra zat almış olmamdan dolayı biraz utandım galiba.

işte böyleyken böyle ....hafta sonu buluşulursa bi haber verin sizleri tanımak güzel olacak...

murat"s zone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    arkadaşlar çok iyi baktığım zatımı satıyorum. 96 model fırın işiyle uğraştığım için fazla binme fırsatı bulamıyorum.2000 km de çok temiz darbesi falan yok tüm bakımları harfiyen yapılmış 2000 ytl. ilgilenen arkadaşlar simaropen2311@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirler

zat 150 için motora modifikasyon yapıp 180cc. ve üstüne çıkaran varmı? sadece egzost buji gibi modifikasyonlar değil ciddi motor modifikasyonu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler