Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkcanercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 1500
    pazar günü kısmetse yuvacık gezisine katılıcam söz verdim ayrıca bu benim ilk gezim olucak şu ana kadar henüz 1500 km yol yaptım yani tatlısu motorcusu sayılırım gurubun en arkasında kalıp takip etmeyi düşünüyom ayrıca 18,19,20 mayıs poyrazlar gölü gezisi için iş yerinde çamur yapmaya şimdiden başladım onada katılmak istiyorum kısmetse temmuzda izindeyim rüzgar nereye eserse oraya gidicem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    hadi bakalım hayırlısı daha bısuru 1500 gorursun inş

ilkcanercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 1500
    Alıntı ~~immigrant~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi bakalım hayırlısı daha bısuru 1500 gorursun inş
    saolasın hepimiz inşallah

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Alıntı ~~immigrant~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu sabah işten gelirken yaklasık 60la ilerliyordum ve onumdekı arac anıden durdu bende ne kadar frenleme yapsam kaysamda ondekı araca bıraz dokundum......
    plastık parcaların ezılmesındekı gıbı hafıf bı renk kaybı oldu ama elle dokundugunda hıcbırsey hıssetırmıo....

küçükte olsa canımı sıktı....
    bu rengi nasıl duzeltebılırım fıkrı olan varsa yardımlarını beklıyorum....
    benım bı arkadasta yandan surtmustu cok ufak cızıklerı var onları doldurtup boyat dedıler ama bnurası en onu ve kesın bellı oluccak nasıl duzeltebılırım yardımlarınızı beklıyorum????
    Abicim çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun...
    Boş gezenin boş kalfası rallici cadde tayfası...

~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    saol dostum allah hepımızı korusun

iskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250
    (şarkı söölüyo gibi okuyon) benim titreyen bir motorum var
    adı mondial 150 zat
    kendisi çin malı
    titremekten azer bülbül gibi oldu
    kalkarken titriyor
    kırılacak gibi
    kimse bi çare bulamıyor bu arızaya
    en iyi ustaya götürdüm (ki şahsen aynı motor aynı renk kendindede var)
    bunun çaresi yok diyor
    en iyi şekilde yapsak bile 2000-3000 km soora yine titrer diyor
    napcam şimdi ben
    oy oy oy oy

Motosikleti
    Mt 125
    mrb arkadaşlar bir sorunum var motorumla ilgili
    mt 125 kullanıyorm

bir gün sabah çıktım benzinim vardı daha 20 km lik gittim benzinliğe benzin aldım hep aynı yerden alırım daha sonra çıktım giderken hafif bi yokuşa gelince gaz kesilmeye başladı ve istop etti daha sonra çalıştıramadım acaba sorunum nedir bujilermidir kayışmıdır zincirmidir servisde çok uzakta kalıyor ufak tefek bir sebepse diye kendi kontorl edebileceğim bişeymidir diye sormak istedim yardımlarınızı bekliyorm

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Arkadaşlar merhaba:
    2006 model siyah zatımı satıyorum 2500 km tık demeden kullandım. 2000 bakımını yaptırdım ve 9 ampar akü koydum.Dileyen arkadaşlarla her türlü servise götürürüm. Motoruma inanılmaz güvenirim. İyi bakılan bir zat asla sorun çıkarmaz. Arkadaşım 12000 km yaptı hala biniyor. Ben çok uygun bir Dragstar 650 buldum. Onu alacağım. Düşünen arkadaşlar varsa bana cepten ulaşsınlar cep:05326129394 Fiyat 2400 ytl

Motosikleti
    yamaha xmax 250
    Alıntı deepfocus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar bir sorunum var motorumla ilgili
    mt 125 kullanıyorm

bir gün sabah çıktım benzinim vardı daha 20 km lik gittim benzinliğe benzin aldım hep aynı yerden alırım daha sonra çıktım giderken hafif bi yokuşa gelince gaz kesilmeye başladı ve istop etti daha sonra çalıştıramadım acaba sorunum nedir bujilermidir kayışmıdır zincirmidir servisde çok uzakta kalıyor ufak tefek bir sebepse diye kendi kontorl edebileceğim bişeymidir diye sormak istedim yardımlarınızı bekliyorm
    motor kaç km de arladaşım ayrıca bujiyi daha önce değiştirdiysen ne zaman değiştirden?? muhtemelen bujidendir

150_zat_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat, vulture, rs200, dominar400
    Alıntı iskenderunlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (şarkı söölüyo gibi okuyon) benim titreyen bir motorum var
    adı mondial 150 zat
    kendisi çin malı
    titremekten azer bülbül gibi oldu
    kalkarken titriyor
    kırılacak gibi
    kimse bi çare bulamıyor bu arızaya
    en iyi ustaya götürdüm (ki şahsen aynı motor aynı renk kendindede var)
    bunun çaresi yok diyor
    en iyi şekilde yapsak bile 2000-3000 km soora yine titrer diyor
    napcam şimdi ben
    oy oy oy oy
    krdesim debriyaj kapagını acıyosun debriyaj balatasının solunda motordan hareketi alan bi parca war (ismini unuttum) onun icinde 6 tane bilye war bi bakıyosun 3-5 tanesinin sekli kaymıs onları deiştiriyosun,yuwalarını bi gusel yaglıyosun bı bakıyosun sorun fılan kalmamıs

Motosikleti
    mondial zat 150
    Arkadaşlar merhaba,aranıza katılalı 3 gün oldu.Artık benimde nurtopu gibi bir zat'ım var. 2.el aldım henüz 2100km.de. 2 günde forumda yazılanların çoğunu okudum.Havanın bozuk olması benim acemiliğimle birleşince henüz doğru düzgün test etme imkanım olmadı motorumu. zaten başka bi motorla kıyaslıyacak kadar da tecrübem yok.öğrenmem gereken birkaç problemim var. ama biraz daha kendimce araştırıp boş sorularla vaktinizi almak istemem.

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    iskenderunlu ön varyatör rulman bilyelerine bri baktır. aynı zamanda ön varyatör kasnaklarında aşınma olup olmadığına baktır. açılmışken varyatör kısmını basınçlı hava ile iyice temizlet. ön varyatör kısnımın bilyelerinin yataklarında aşınma kontrolü yap sonrada abartmayacak şekilde hafifç gresle yağla. bunlar kayışı kavrayan mekanizmanın (tork kontrollü kavrama) rahat çalışması için. arka varyatör (kavrama ve balata) kısmının sökülüp üzerindeki çapak ve kirlersen arındırılması kavramanın zımpara ile temizlenip kontrol edilmesi ile sorunun çözülmesi gerekir. eğer sorun tekrar ederse 151 RS modelinin ön varyatör takımı ile değiştirenler var ustan ile o konuda bir konuş
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc

Acele Yardimmm...

Alıntı PERSEUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba:
    2006 model siyah zatımı satıyorum 2500 km tık demeden kullandım. 2000 bakımını yaptırdım ve 9 ampar akü koydum.Dileyen arkadaşlarla her türlü servise götürürüm. Motoruma inanılmaz güvenirim. İyi bakılan bir zat asla sorun çıkarmaz. Arkadaşım 12000 km yaptı hala biniyor. Ben çok uygun bir Dragstar 650 buldum. Onu alacağım. Düşünen arkadaşlar varsa bana cepten ulaşsınlar cep:05326129394 Fiyat 2400 ytl
    Arkadaşlar bulduğum motoru bu hafta bekletiyorum ama artık önümüzdeki hafta bekletebilr miyim bilmiyorum. Eğer ilgilenen ya da 150 zat arayan arkadaşınız varsa telimi verirmisiniz. Msn de olur volkancoban@hotmail.com

çektiğim çileye Yazik

mondial herkese servis vermiş ama kasaba mı vermiş berbere mi vermiş belli değil. Allah Esenler servisinden razı olsun. En sonunda derdime çare oldu. şimdi zatımı artık sorunsuz kullanıyorum. dostlara tavsiye edilir.

Motosikleti
    mondial 150 zat
    .................................................. ..............................

Motosikleti
    mondial zat 150
    arkadaşlar devir işlemleri hakkında bana yardımcı olurmusunuz.noter satışı yapıldı ama motoru üzerime almam gerekiyor.bu işler ne kadar sürer,kendim yapabilirmiyim yoksa bir komisyoncuya gitmelimiyim, dikkat etmem gereken şeyler varmı?? bu konuda bana yardımcı olursanız cok sevinirim.

mrb arkadaşlar size bir iki soru sorucam bu zatlar kmde ne yakıyorr..??
    Bisan senatorle arasındaki fark ne hangisi daha az yakar ?? :D :D
    Beni bilgilendirirseniz sevinriim..!!

Kocaeliyi mi geziceksinizz ne güzel yaww bende kocaelideydim bu seneye kadar..!!

Motosikleti
    yamaha xmax 250
    Alıntı 150_zat_ank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krdesim debriyaj kapagını acıyosun debriyaj balatasının solunda motordan hareketi alan bi parca war (ismini unuttum) onun icinde 6 tane bilye war bi bakıyosun 3-5 tanesinin sekli kaymıs onları deiştiriyosun,yuwalarını bi gusel yaglıyosun bı bakıyosun sorun fılan kalmamıs

bu arada ben söksen geri takabilirmiyim debriyaj balatasını felan elimden iş gelir yagını felan değiştirrim motoru komple söküp takmışlığım var(kaporta) ama debriyajdan korkarım biraz ttoplayamzsın felan dediler bi yardımcı olsana bana

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    zat 150 nin sol varyatör kapağını sökmen için bütün arka kuyruğu çıkarman gerekiyor. geçen bir arkadaşın varyatör kapağını sökelim dedik bir kavanoz vida çıktı çok kolay bir şey değil aynı zamanda masura bilyeleri çıkarmak için ön varyatör vidasını çıkarman gerekiyor onun içinde özel aparat ve lokma takımı veya havalı tabanca gerekli.
    bu gün kayışı ön varyatör kasnağından çıkarma becerisini gösterip 500 m kadar tamirciye iterek götürmek zorunda kaldım. ön varyatör masura bilyeler eskidiği için görevini yapmadığından çok sıkıştırıp yerinden çıkarmış. biyeler değişti varyatör içi kayış tozlarından temizlendi şimdilik bir sorun yok bilyeler 16 000 km hiç bakımsız işlerini fazlası ile yaptılar
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    yamaha xmax 250
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zat 150 nin sol varyatör kapağını sökmen için bütün arka kuyruğu çıkarman gerekiyor. geçen bir arkadaşın varyatör kapağını sökelim dedik bir kavanoz vida çıktı çok kolay bir şey değil aynı zamanda masura bilyeleri çıkarmak için ön varyatör vidasını çıkarman gerekiyor onun içinde özel aparat ve lokma takımı veya havalı tabanca gerekli.
    bu gün kayışı ön varyatör kasnağından çıkarma becerisini gösterip 500 m kadar tamirciye iterek götürmek zorunda kaldım. ön varyatör masura bilyeler eskidiği için görevini yapmadığından çok sıkıştırıp yerinden çıkarmış. biyeler değişti varyatör içi kayış tozlarından temizlendi şimdilik bir sorun yok bilyeler 16 000 km hiç bakımsız işlerini fazlası ile yaptılar
    teşekkür ederim ben en iyisi bi ustaya söktüreyim izleeyyeim gözüm keserse bakarız.. teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler