Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    dün aldım zatımı ::)))) süper
    ama ögrenmem gereken bişiler var yardımcı olabılecek arkadaslar varsa cok iyi olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tuqruL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Hayırlı uğurlu olsun dostum.. güle güle kullan inş.

Bak burda onlarca zat kullanıcısı var ve bu topic yardımlaşma maksatlıdır.

Ne geliyosa aklına sor, illakı yardım eden olur Bildiğim kadarıyla bnde cevaplarım.

Bol rüzgarlı günler, korumların da daima tam olsun
    www.yenigitar.com - Msn : inblackdreams@hotmail.com - (0 Rh +) - MotogitariSt -

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Alıntı ~~immigrant~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün aldım zatımı ::)))) süper
    ama ögrenmem gereken bişiler var yardımcı olabılecek arkadaslar varsa cok iyi olur
    Hayırlı olsun arkadaşım güle güle kullan ama ben artık binemiyorum geçen hafta çok bindim bronşit oldum babam yasakladı benden tavsiye bineceksen bu havalarda tam koruma bide kendini üşütmiyecek kıyafetler giy...
    Bende kıyafetimi kaskımı gitdim hatta hiç rüzgar almıyordu ama nasıl oldu bende anlamadım şimdi çok üzülüyorum okuldanda geri kaldım doktor hatta hastaneye yatırcaktı ben yatmak istemedim ama daha tam iyileşemedim galibi cumartesi günkü doktor kontrolümde doktorum hastaneye yatırcak

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    mondialci
    dostum o sarj cubugunun lambası yanmıyor (seninkinin yani) ayrıca çok geçmiş olsun

arkadaslar son yakıs durumları ne alemde ve km niz ne kadar oldu??
    benimki 8200km lerde 20ytl lik 95 oktan kursunsuzla 140km yol yapıyor.yani kmde 140ykr yakıyor.
    maksimum 100km hız yapıyor bazen 110 yapıyor değişiyor işte
    bana göre hala çok ama agresif kullanmamdan kaynaklanıyor sanırım. birde coğu zaman eşimle geziyorum.
    tümseklerden geçerken bazen altı vuruyor lastik değiştirsek düzelirmi acaba
    (ön lastik ebatını arkaya taksak)

Motosikleti
    Alıntı kontgerilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondialci
    dostum o sarj cubugunun lambası yanmıyor (seninkinin yani) ayrıca çok geçmiş olsun

arkadaslar son yakıs durumları ne alemde ve km niz ne kadar oldu??
    benimki 8200km lerde 20ytl lik 95 oktan kursunsuzla 140km yol yapıyor.yani kmde 140ykr yakıyor.
    maksimum 100km hız yapıyor bazen 110 yapıyor değişiyor işte
    bana göre hala çok ama agresif kullanmamdan kaynaklanıyor sanırım. birde coğu zaman eşimle geziyorum.
    tümseklerden geçerken bazen altı vuruyor lastik değiştirsek düzelirmi acaba
    (ön lastik ebatını arkaya taksak)
    Sağol teşekkürler...
    Ön lastiğin ebatında arkaya takarsan arka taraf biraz daha yükseleceğinden altının vurması geçebilir...

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Hepinize selam arkadaşlar..Bu forum sayfalar dolusu olduğu için konuyla ilgili bilgiye ulaşmam çok zor..onun için yardım edebilecek olan varsa lütfen fikrini söylesin..Bende 250 lik Daelim S2 maxi scooter var..son zamanlarda kalkış sırasında motorda normal olmayan bi titreme silkelenme ve bunula birlikte duyulan bir sürtünme sesi var..normal devire geçtiğimde bu ses kesiliyor ve performansta sorun yok...
    Bildiğim kadarıyla 150 ZAT lardada bu ortak bir sorundu..sizce neden kaynaklanıyo olabilir?yardım ederseniz bende servise o yönde bir tahmin yürüterek başvurucam..şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Aeon 180 cc ATV - 125 cc Dorado Scooter
    varyatör kayışı gibi görünüyor hafif gazla kalkarken sıyırma sesi geliyorsa kayışın deforme olmuştur değişmenin zamanı gelmiş olabilir

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    kayıs+debriyaj balatalarından kaynaklanıyor olabilir.

Motosikleti
    Kısmet olursa Honda CBF 150
    Arkadaşlar 4 günden beri formu baştan sona okudum.Şimdi sanki hepinizi 40 yıldan beri tanıyor gibiyim ZAT 150 ye kanım ısındığı gibi sizlerede kanım ısındı.Şu ZAT 150 den alyım diyorum adeta aklım çorbaya döndü...Kimi sorunlu diyor kimi süper diyor ben bu motoru alsam bana hergün bir sorun çıkartırmı.Şimdi içinizden bu iş şans derse valla hepten çorbaya dönecek akıl neyse yardımlarınızı bekliyorum...saygılar..

Motosikleti
    .................
    sencer bu motor bisan senatörden fazla yakıyor

Motosikleti
    Alıntı enis89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sencer bu motor bisan senatörden fazla yakıyor
    Enis89 kardeşim sen bu motordan pek memnun değildin galiba aklımda yanlış kalmış olabilir kusura bakma bir çırpıda tüm forumu okudum.Bana yardımcı olabilirmisin senin görüşün nedir.(Her yönden).Bende daha önce pejo mobilet vardı yani motor tecrübem 0 gibi bir şey.Tüm ZAT çılardan samimi öneriler bekliyorum..Saygılarr

Motosikleti
    .................
    Alıntı Sencer85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enis89 kardeşim sen bu motordan pek memnun değildin galiba aklımda yanlış kalmış olabilir kusura bakma bir çırpıda tüm forumu okudum.Bana yardımcı olabilirmisin senin görüşün nedir.(Her yönden).Bende daha önce pejo mobilet vardı yani motor tecrübem 0 gibi bir şey.Tüm ZAT çılardan samimi öneriler bekliyorum..Saygılarr
    sencer bu motorun 2 kişi binince tümseklerde altını sürtmesi olayı var çok alçak
    fazla yakıyor arkadaşım 4-4.5litre 100km de
    bağzı arkadaşların dedigi gibi gaz yememe sorunları çıkabilir vs ama belkide hiçbiride başına gelmeyebilir nede olsa çin malı herşey olabilir işin şansa birazda
    iyi bir incelemeye dayanıyor bak motorla uzun yol yapan var ismini hatırlamıyorum ama karadenize gitmiş 1800km diyor hiçte az degil bu bagzıları var fren teli kopmus orası sökülmüs fln

Motosikleti
    Alıntı enis89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sencer bu motorun 2 kişi binince tümseklerde altını sürtmesi olayı var çok alçak
    fazla yakıyor arkadaşım 4-4.5litre 100km de
    bağzı arkadaşların dedigi gibi gaz yememe sorunları çıkabilir vs ama belkide hiçbiride başına gelmeyebilir nede olsa çin malı herşey olabilir işin şansa birazda
    iyi bir incelemeye dayanıyor bak motorla uzun yol yapan var ismini hatırlamıyorum ama karadenize gitmiş 1800km diyor hiçte az degil bu bagzıları var fren teli kopmus orası sökülmüs fln
    Dediklerini anladım aslında bu biraz şans işi gibi geldi bana çünkü formu baştan okudum Trabzona kadar sorunsuz giden arkadaşlarda var daha 70 km de motoru bozulan arkadaşlarda var hakikatten bu bir şans işi gibi geldi bana.Ama montajlada alakalı olabilir neyse cevap verdiğin için sağol.Diğer arkadaşlarında fikirlerini bekliyorum özellikle kıdemli ZAT çı arkadaşlardan

Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Dostum NevZat150 arkadasımız vardı.. Sımdı nerelerde bılmıyorum ama uzun yol yapan dostumuz o olsa gerek..

Hergün sorun cıkarır mı diye sorumuşsun.. Ya dostum bakma sen millete Bunlar bakkala gidilmek imal edilmiş motorlar değil ki.. Niye bu kadar basit olsunlar.. Niye devamlı sorun çıkarsınlar..

Sen simdi burda herkesin bir derdini dinliosun, dolayısıyla bu motor sorunlu sanıyorsun.. Oysaki sen al sende de çıkacağı bir veya birkaç sorun olacak.Ahmetde gaz keser, Mehmette karburator biter.. Seninde dediğin gibi şans ve kullanım işi..

Zorlamıcaksın fazla.. Üzmüceksin aleti.. Yormucak,yorarsan dinlendirceksin.Kısacası dilinden anlıcaksın dostum

Benim bir seneyi geçti.Ama geldi çattı askerlik.SAtıcam büyük ihtimalle.Çünkü bakıcak kimsem yok kızıma :(

Düşünen olursa İstanbul içi görebilir motoru.

SAygılar.

Motosikleti
    tuqrul ilgin için sağol

Birazda işin aslı senin dedin gibi ne olabilir.Kiminin karbüratörü kiminin bujileri,,,,,,böle birikiyor motorda sorunlu gibi gözüküyor.Birde 150 Zat çılar motorlarını sokaktamı bırakıyor.Allah muhafaza motoru götürmesinler
    Oto parklara bıraksak aylık kaça patlar bize...

Creep3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya arkadaşlar bi zat sahibi olarak artık yeni zat alanlara üzülüyorum, bu motor bu fiyata alınmaz diyorum açıkça ki bugun nbcmotors un sayfasına baktım Sym de kampanya var joyride 200, 4500 lira, arada sadece bin lira kalmış, zat la mondial le kim uğraşmak ister bin lira için, bende en kısa zamanda kurtulcam inşallah zat dan...

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    Slm arkadaşlar siteden bir süre uzaklaştım.. ama zaman herşeyin ilacıymış.. tekrar aranızdayım...

enson kaldığım yerden itibaren bütün yazıları okucam, sonra nice kmler birlikte birbirimize bilgilerimizi paylaşıcaz daha.. slmlar , saygılar..

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150

hşg

Alıntı nevZAT150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar siteden bir süre uzaklaştım.. ama zaman herşeyin ilacıymış.. tekrar aranızdayım...

enson kaldığım yerden itibaren bütün yazıları okucam, sonra nice kmler birlikte birbirimize bilgilerimizi paylaşıcaz daha.. slmlar , saygılar..
    hoşgeldin nevzat
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    Alıntı nevZAT150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Newzat abi hoşgeldin senin yerinin burası olduğu anlaşıldı galiba neyse aramıza tekrarr hoşgeldin...

Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Hoşgeldin Nevzat abi.. Bizde kulaklarını çınlatıyorduk

Seni tekrar görmek güzel.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler