Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    Alıntı ferhadyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zat kullanıcıları selamlar. ben motor işine yeni yeni girmeye çalışıyorumda, mondial 150 zc mi yoksa zat 150 mi alsam diye düşünüyorum. ve bursada mondiali en sağlam monte edip satan yer ve en iyi servis neresi yardımcı olursanız çok sevinirim.

şimdiden teşekkürler...
    dostum zat almanı tavsiye ederim
    bursada majestik motor ve gazcıların sonunda köşede bi motorcu var ordan alabilirsin...

fakat temiz bir 2nci el bulursan rodaj sıkıntısı olmaz
    ve fiyat olarak ortalama 1000ytl kara gecersin..
    ben motoru 2nci el aldım memnunum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhadyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok teşekkürler kontgerilla.
    :queen:

Motosikleti
    dominar400ug
    son 2 gündür motorum çalışmakta zorlanıyor.
    calısıyor ardından stop ediyor
    ilk aldığımda da soğukken ilk calıştırmamda 10-15 saniye kendi halinde calısmasını bekleyip ondan sonra gaz veriyordum
    yoksa calıstığı gibi gaz verdiğimde yine stop ediyordu...

bu normalmidir ? yoksa servise gitme zamanı gelmişmi??

fikri olan??

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı kontgerilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son 2 gündür motorum çalışmakta zorlanıyor.
    calısıyor ardından stop ediyor
    ilk aldığımda da soğukken ilk calıştırmamda 10-15 saniye kendi halinde calısmasını bekleyip ondan sonra gaz veriyordum
    yoksa calıstığı gibi gaz verdiğimde yine stop ediyordu...

bu normalmidir ? yoksa servise gitme zamanı gelmişmi??

fikri olan??
    Bu kadar tesadüf olur

Benim de 2 gündür stop ediyor.Gaz verirken ve Giderken sorun yok ama mesela yolda gidiyorum ışıklarda durucam tam durmaya yakın stop ediyor.Dün tanıdık bir usta baktı rölantiyi ayarladı bi kaç ayar daha çekti daha iyi oldu ama yine stop ediyor gaz vermeden durunca.Işıklar da durduğum da hafiften gaz verir şekilde bekliyorum.Çok sinir bozucu bir durum

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    stop etme sorunu yaşayan arkadaşlar !!!!

benzin filtresini kontrol edin, tıkanmış olabilir!!!!

akü başlarını kontol edin, temassızlık olabilir!!!
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

murty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 zat kırmızı

benimki daha güzelll

yaa bu 150 zat'ın görünüşü hoş o resimde ama bende sahisi var ve daha güzel görünüyo haa bu arada bilindiği gibi zat 150'lerin arka lastiği ön lastikten daha küçük ben arka lastiği değiştirdim ön lastik ebadında takıyolar jant değişmiyo sadece lastik büyüyo inanın daha hızlı ve daha seri motorum artık şiddetle tavsiye ederim tüm 150zat sahiplerine mutlu kalın(:

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Evet arkadaşlar benim ki de stop ediyordu servise gitti motor ve karbüratörün içindeki diyafram patlakmış o değişti şimdi canavar gibi maaşallah toplam 50 ytl civarı tuttu...

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    eveeet ara yoklama zamanı kimler kaç km ye geldi ?????
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

ibrahimkuscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zat
    benim zat 3.200 km oldu.
    [FONT="Comic Sans MS"][SIZE="2"][COLOR="Blue"]Mutlu Olun Ama Memnun Olmayın. Jim ROHN[/COLOR][/SIZE][/FONT]

faruking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bu yaz maalesef ehliyet sorunu sebebiyle çok kullanamadım henüz 2800 km'deyim ama artık ehliyetim var motoru apartmanın sığınağına da kaldırdım söz veriyorum önümüzdeki yaz 15000i görücem

ersankuneri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150 siyah
    selam bende uzun zamandır gırmıyodum ne hayet gırdım..herkese selam......

Motosikleti
    dominar400ug
    selam ersan arada ugra yaw özletme kendini bu kadar
    benim zat da 7200 de ellerinizden öper ama 110km hızı gecemedi daha(tek kişi düz yol)

motor stop etme olayı sanırım havaların serinlemesinden kaynaklanıyor
    motor sogukken stop ediyor ısınınca çekişide artıyor stopda etmiyor rolanteyi artırdığımızda sorun düzelür heralde
    ben 7500km olunca güzel bir bakıma sokayım diyorum

yağ ve filtre değişimi,
    benzin filtresi değişimi,
    fren ve balata kontrolü gerekirse değişimi,
    buji değişimi,
    karbüratör temizliği ve ayarı,
    lastik basınç kontrolü ve diş derinliği kontrolü
    bide gevseyen yerlerini sıktırırım,

bunları yaptırırsam sanırım motorumu kışa hazır hale getiririm...

işte kara kız ve ben

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    vayyy vayyy vayyy motorunda sende yakıyosun yani allahtan zatçı hatun yok komlexse girecez yoksa allah kazasız belasız sürmek nasip etsin dostum

benim makine 14000kmde bu arada
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

ersankuneri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150 siyah
    sağol kont..harbi resim ii miş...ehlıyetten gecmısım cumartesı yada pazar dıreksıyona gırıcem bakalım...

işte olay budur...

batuhan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar motoru çalıştırıken her zaman arka fireni sıkıp marşa basıyordum fakat 3 gündür arka firene basıp marşa basıyorum ceyran gelmiyor sanki tık yok ön fireni sıkıyorum basıyorum marşa hemen çalışyor böyle bir sorun yaşıyan varmııı

Motosikleti
    dominar400ug
    Alıntı ARMAGEDON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vayyy vayyy vayyy motorunda sende yakıyosun yani allahtan zatçı hatun yok komlexse girecez yoksa allah kazasız belasız sürmek nasip etsin dostum

benim makine 14000kmde bu arada

Ersankuneri sağol kont..harbi resim ii miş...ehlıyetten gecmısım cumartesı yada pazar dıreksıyona gırıcem bakalım...

bende ehliyetten gectim direksiyon sınavı 7 ekimde dedi kursa bana sabırla bekliyoruz (tabi ehliyetsiz gezerek)

cok teşekkür ederim dostlarım...

arkadaslar sizde siteye ekleyin resimlerinizi
    hem motorlarınızı hem sizleri görmüş oluruz...

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Alıntı batuhan- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motoru çalıştırıken her zaman arka fireni sıkıp marşa basıyordum fakat 3 gündür arka firene basıp marşa basıyorum ceyran gelmiyor sanki tık yok ön fireni sıkıyorum basıyorum marşa hemen çalışyor böyle bir sorun yaşıyan varmııı
    Fren müşürün bozulmuş yada yerinden kaymış olabilir, bana da olmuştu kendim açtım baktım, kaymış yuvasından yerine takınca düzelmişti. Zaten dikkat et arka freni sıkınca stop lamban da yanmıyordur büyük ihtimalle.
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

Alıntı deamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren müşürün bozulmuş yada yerinden kaymış olabilir, bana da olmuştu kendim açtım baktım, kaymış yuvasından yerine takınca düzelmişti. Zaten dikkat et arka freni sıkınca stop lamban da yanmıyordur büyük ihtimalle.
    sagol dostum yarın bakıcam teşekkürler

faruking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar tekrar slm aslında ben bu sezonluk motoru dinlenmeye kaldırmıştım ama şimdi aklıma gelmişken yazayım sizlerin engin bilgisinden faydalanayım diye düşündüm benim motorda son olarak şöyle bir sıkıntı var 60a kadar maşallah süper gidio fakat 60-80 arasında hızlanırken yani gaz verdikçe bir cızırdama oluyor sanki metal bi parça bir yere sürtüyor gibi acaba vites kutusunda bi sorun olabilir mi diye sormak istedim 80i geçtikten sonra ses kayboluyor 110a kadar tık yok zaten 110dan sonrasıda yok. bu sorun hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim. birde arkadaşlar yaz başında ben bir çok arkadaş gibi zat'ımı geçiş aracı olarak görüyor ve burgman veya x9'a geçiş yapmayı düşünüyordum ama km yaptıkça aslında zat'ın gerçekten yeterli olduğunu düşünmeye başladım sonuçta diğer bahsettiğim motorlarla belki 40-50 km daha fazla hız yapabilicem ama elinize vicdanınıza koyup söyleyin buna gerçekten ihtiyacımız var mı sonuç olarak ben ZAT'ımdan accaip memnunum. bu arada yazdığım 2. konuya dalıp sorunuma çözümü olanlar yazmayı unutması tekrar herkese sevgiler saygılar

arkadaşlar arka firenle sorunum var dipte bile zor tutuyor ayarını yapıyorum tamam şimdi oldu diyorum.. biraz kullanayım yine eskiye dönüyor acaba firen balatalarını mı degiştirsem iyi birşey taktırsam balataları sorun çözülür mü.. şunuda düşündüm acaba firen telinde mi bi sorun var çözemedim aynı sorunu yaşamış arkadaşlar varmı

arkadaşlar benim arka firenle sorunum var ... dipte bile zor tutuyor ayarını yapıyorum tamam şimdi oldu diyorum biraz kullandıktan sonra yine aynı tutmuyor ... acaba balatalarda mı bi sorun var iyi bir balata taktırsam sorun çözülürmü .. yada firen telinde mi bi sorun var böyle bi sorun yaşamış arkadaşlar varmı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler