Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    faruking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar öncelikle hepinize çooook teşekkür ederim valla süpersiniz ya neyse ben 80 km gelmem risklimi olur derken o ufak siyah boru çıkıntısından korktuğum için sormuştum yoksa zaten istanbuldan oraya motor üstünde gittim yoksa yoldan korktuğum yok bence de zat nerden baksanız durmaksızın 200-250 km tık demeden gider benzin yeterse tabi motor üstündeyken tek korkum polis ve jandarma yarın sabah direksiyon sınavı var 10 güne kadar a2'yi alınca o korku da kalmayacak artık bu forum benim için gerçekten çok faydalı oluyor inşallah bu hep böyle devam eder herkese bir kez daha teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    uff günde 50 km mi vay beaa

heheheh benim takılmama bakmayın, ben günde 120 km civarı yol yapıyorum.. artık kendime sponsor arıyorum, yakıt yetişmiyoo...

gerçi otobüslen ulaşım yapsam günde 4 saat den fazla zaman kaybedicem ama motor sayesinde 60 dk civarı bir süre harcıyorum...

keyfide ayrı oluyor. fakat bugün şerefsiz özel minibüsün biri beni arkadan hafif itekledi... 34 plaka servis aracı, yolda gidiyorum en sol şerit 90 civarı adam sellektör yapıyoo, orta şerit kamyonlar var... e napayım işareti çektim herife.. sonra kamyonlar biter bitmez birdaha korna sesi, tmm geçicem de fırsat bulamadan adam dayamış wolt un burnunu itekliyo beni... neyse sonra gazı kestide benim arka teker yere değdi.. ama hafif çapraz gittiğimi hissettim...

hemen orta şeride geçtim... yol verdim. ama olayın şokundayım neyse ileride yakalarım seni dedim ama basmıyorum gayet yolumda uygun hızda gidiyorum...

ve gözünü sevdiğimin motoru işte.. trafik kilitlendi... düştün elime .... çocuğu, gel buraya yanından geçerken aynasını hatıra aldım... eğer arabada tek olduğunu bilsem inip dövücem ama nerde 4 kafa saydım minibüs içinde... bende yandan geçerken aynasını kırdım sonra devam ettim....

fakat eğer birazdaha gaz verseydi kesin üzerimde teker izi olucaktı, onun peşi sıra kamyonları düşünemiyorum bile... hayvan heriff diorum bişee demiyorum..

akşam dönerken en sagdan gittim... sola geçmeye korkar oldum yaff..

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı nevZAT150 adlı üyeden alıntı
    uff günde 50 km mi vay beaa

heheheh benim takılmama bakmayın, ben günde 120 km civarı yol yapıyorum.. artık kendime sponsor arıyorum, yakıt yetişmiyoo...

gerçi otobüslen ulaşım yapsam günde 4 saat den fazla zaman kaybedicem ama motor sayesinde 60 dk civarı bir süre harcıyorum...

keyfide ayrı oluyor. fakat bugün şerefsiz özel minibüsün biri beni arkadan hafif itekledi... 34 plaka servis aracı, yolda gidiyorum en sol şerit 90 civarı adam sellektör yapıyoo, orta şerit kamyonlar var... e napayım işareti çektim herife.. sonra kamyonlar biter bitmez birdaha korna sesi, tmm geçicem de fırsat bulamadan adam dayamış wolt un burnunu itekliyo beni... neyse sonra gazı kestide benim arka teker yere değdi.. ama hafif çapraz gittiğimi hissettim...

hemen orta şeride geçtim... yol verdim. ama olayın şokundayım neyse ileride yakalarım seni dedim ama basmıyorum gayet yolumda uygun hızda gidiyorum...

ve gözünü sevdiğimin motoru işte.. trafik kilitlendi... düştün elime .... çocuğu, gel buraya yanından geçerken aynasını hatıra aldım... eğer arabada tek olduğunu bilsem inip dövücem ama nerde 4 kafa saydım minibüs içinde... bende yandan geçerken aynasını kırdım sonra devam ettim....

fakat eğer birazdaha gaz verseydi kesin üzerimde teker izi olucaktı, onun peşi sıra kamyonları düşünemiyorum bile... hayvan heriff diorum bişee demiyorum..

akşam dönerken en sagdan gittim... sola geçmeye korkar oldum yaff..

dostum baban beni evlat edinirse ben günde 250 km de yaparım hiç sorun değil ama evlenip bir çocuk sahibi ve kiradaysan böle sebepsiz geziler pek yer almıyo hayatında nekadar köfte okadar ekmek yani
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    ARMAGEDON cok şanslısın dostum...

keşke benim günlük kat edeceğim yol mesafesi seninki kadar olsa..

servis süresi çobuk geçioo, yakıt zaten yakıyoz, bak kayış ve lastiklerde değişti..

masraf yani.. ama ev şehir dışında olunca çilesine katlanmak zorunda kalıyorum..

essasında verdiğim yakıt masrafını düşünününce şehirde ev tutmak daha mantıklı geliyoo..

hayat çok zor, sadece gezmek karın doyurmuyor, bilmiyorum akıntıya bıraktık kendimizi gidiyoruzz.... ....

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sürüş pozisyonu rahat gibi geliyor bana yanımdan geçenler ayaklarını sere serpe uzatıp zart diye geçiyorlar yanımdan nasipse 250 lik cruiser alacaktım ama zat da alacağım motorların içine girdi heleki 1600-2200 arası sahibinden .comda onlarca zat var bilemiyorum alsammı almasammı

Creep3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    problem çözmeyi severim, sabırlıyımda diorsan neden olmasınn

sıfır alcam deseydin alma derdim ama ikinci el 1.600 a falan alabilirsen gusel olur, cunku sonra problemler çıkmaya başladıüında bari az para verdim dersin...

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuyu başdan okumadım ama bu dediğinden zat'ın çok proglemli bir motor olduğu sonucunu çıkarıyorum

Creep3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen öyle... forumu okumanı tavsiye ederim.

Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    eee okudun mu dostum?

nedir durum, sonuç merak ediyorum fikirlerini... fakat alabileceğin güzel bir makina bence fakat lastik çapı küçük, 150 yerine 250 lik olsaydı evladiyelik bir makina diyebilirdim...

fakat şuda bir gerçek ki, 600 lük makina alıp onu begenmeyen tiplerden sen bişee diemem, bütcene göree en güzel imaja sahip olan bir makinadır zat... başka söze gerek yok... yakışıklı duruuyoo kerata

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    egsoz üzerindeki kromajlı parça düştü düşecek, vidalarını sıkmayı unuttum, bi tanesi düşmüş, diğerinde de boşluk vardı, parça zırıldayıp duruyordu.
    sonunda yuvasını genişletmiş. ordan da boşladı. şimdi tek vida tutuyor.

bu konuda kalıcı çözümü olan var mı?
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

ersankuneri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150 siyah
    arkadaslar benim motor tam 1000 km. de ve hiç bi problem yasamadım ve bi problem yasatmıyacak gıbı gıdıyor ve ben motora hep 2 kısı bınıyorum cok benzın yıyıyor dogru ama bence cok rahat ve guzel herkese zat tavsıye ederım bu arada..baska bı motor markası vardıya asya diye iflas etmiş duydum..ve benım yegen aldı o kadar alma dedım parası ona yetmıs neyse gittik teslım aldık ataturk oto sanıyedekınden hiç binmemiştim bi deneyeyım dedım boyle dandık bı motor gormedım işçilki ,cekiş, ön didon cok kotuydu ben yegene bişe demedım hevesı kırılmasın dıye ama gercekten bizim motorlar onların yanında bırıncı sınıf bırde keske motoru 250 olsaydı.. bırde asyanın dıreksıyonu bana tutcakları cok yakın geldı bızımkıne alıstım dıye olabılır..ama ellerım bırbırlerıne cok yakın gıbı hıssettım..

işin acıkcası ben motorumdan memnunum ve verdıgım paraya helal olsun..iiki almısım bu yaz gunuden denıze havuza gıdıp gelıyorum super bışee....

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Selam herkeze.Arkadaşlar şu anda çalışmayan motoru yaptırıp full bakımdan geçtikten sorna izmire gidebilirmiyim sizce??
    Özellikle Nevzat150 ye soruyorum valla
    Uzun yola dayanması ve biraz da hızlı gitmesi için neler yapmam lazım.yani katkı mı koymam lazım vs.
    Ne diosunuz dayanır mı ??

yokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 R
    merhaba arkadaşlar bir süredir yazamadım. 8200 de zat ım var. gerçekten çok sorun yaşadım fakat sorunların yine büyük bir bölümü servis ilgisizliğinden meydana geldi. sormak istediğim bir şey var. arka lastiği ön lastikle aynı boyutta bir lastikle değiştirip memnun olan arkadaşlar var. bende aynı şekilde değişim yaptım ancak, çamurluğa ve plakanın olduğu bölüme çarpma başladı. özellikle iki kişide lastiğe ciddi zararlar verecek kadar. böyle bir şey başına gelen varmı. halledebildiyseniz nasıl olduğunu banada anlatırmısınız. teşekkür ederim, iyi sürüşler

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    Alıntı yokum adlı üyeden alıntı
    arka lastiği ön lastikle aynı boyutta bir lastikle değiştirip memnun olan arkadaşlar var. bende aynı şekilde değişim yaptım ancak, çamurluğa ve plakanın olduğu bölüme çarpma başladı. özellikle iki kişide lastiğe ciddi zararlar verecek kadar. böyle bir şey başına gelen varmı. halledebildiyseniz nasıl olduğunu banada anlatırmısınız. teşekkür ederim, iyi sürüşler
    dostum sorununu büyük ihtimalle arka süspansiyonu yukari aldiğinda çözersin

zatımı almam 20-25 gun kaldi (siyah) finansal problemlerimi halletmek üzereyim
    eylül sonuda ehliyetimi almis olucam..
    simdilik hersey yolunda...
    hepinize kazasiz belasiz keyifli sürüşler dilerim....

standart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V3 arıyor ????
    1400'de ZAT150 sahibiyim birkaç sorum var (sayfaların hepsini okudum)

yay ayarım 5'ta ancak 2 kişi binince arka tekerdeki çamurluk koltuğun altına sürtüyor acaba amörtisör patlamış olabilir mi?

sürekli bir yağ damlatma sorunu var. Conta sandım ve deiştirdim ancak hala damlatıyor başka nerden olabilir.

Kalkıştaki titreme debriyaj dandır die sıkıştırdım ancak hala titreme var. Başka neden olabilir.

Onun dışında ilk sayfalardaki

İlk çalıştırma
    dönüşlerde dikkat edilmesi gerekenler
    yağ+benzin kullanımı
    yağ+benzin katkıları

gibi bilgilerle yenilediğim motorum bir anda canavara dönüştü..

herkese slmlar...
    İşin özü [B]VARMAK[/B] değil [B]YOLDA OLMAK[/B]'tır. :cat:

Motosikleti
    BMW R 1150 R
    Alıntı standart adlı üyeden alıntı
    1400'de ZAT150 sahibiyim birkaç sorum var (sayfaların hepsini okudum)

yay ayarım 5'ta ancak 2 kişi binince arka tekerdeki çamurluk koltuğun altına sürtüyor acaba amörtisör patlamış olabilir mi?

sürekli bir yağ damlatma sorunu var. Conta sandım ve deiştirdim ancak hala damlatıyor başka nerden olabilir.

Kalkıştaki titreme debriyaj dandır die sıkıştırdım ancak hala titreme var. Başka neden olabilir.

Onun dışında ilk sayfalardaki

İlk çalıştırma
    dönüşlerde dikkat edilmesi gerekenler
    yağ+benzin kullanımı
    yağ+benzin katkıları

gibi bilgilerle yenilediğim motorum bir anda canavara dönüştü..

herkese slmlar...
    dostum kalkıştaki titreme büyük ihtimal biyerde bilyalar var nerde olduklarını unuttum, zamanla düzleşiyorlar, sürekli aynı hızda gitmek yüzünden oluyor, onlar değiştiğinde sorunun büyük ihtimal çüzülecek

kontrgerilla arkadaşım ,
    amortisörler son kademede olmasına rağmen sürtme var

Motosikleti
    V3 arıyor ????
    Alıntı yokum adlı üyeden alıntı
    dostum kalkıştaki titreme büyük ihtimal biyerde bilyalar var nerde olduklarını unuttum, zamanla düzleşiyorlar, sürekli aynı hızda gitmek yüzünden oluyor, onlar değiştiğinde sorunun büyük ihtimal çüzülecek

kontrgerilla arkadaşım ,
    amortisörler son kademede olmasına rağmen sürtme var
    teşekkürler bilyalara baktırayım..

bu arada 5nci kademe ve sürtme bende de var...

armegeddon FB Stadının oraya gelince sana nasıl ulaşabilirim?

selamlar

Arkadaşlar hepinize merhaba, Ben geldim
    Benimde bir ZATım var. 3100 km deyim. Ama forumda aranıza yeni katıldım. Bu ilk mesajım Bu kadara samimi bir ortam oluşu çok güzel(tüm mesajları okudum). özellikle bir kaç arkadaşın tüm sorunlarla bu kadar yakından ilgilenmesi gerçekten süper . Gördüğüm kadarıyla yaşanan ufak tefek problemler motordan değil servisten kaynaklanıyo hep. Allaha şükür benim başıma ööle bi problem açmadı ZATım . İstanbul avrupa yakasındayım dolayısıyla servis olarak kendime burda bi servis seçtim. Sevpayı çok merak eder oldum, kısmet olursa ilk problemimde sevpaya gidicem . Bundan sonra daha sık aranızda olacam inşallah.
    He özellikle kararsız olan arkadaşlar için bi sözüm var: BÖÖLE Bİ ZEVK OLAMAZ! ZAT ZAT ZAT..
    hepinize saygılar...

Motosikleti
    V3 arıyor ????
    vytamyn hoşgeldin..

nerde senin servis bi tarif eder misin??

Motosikleti
    BMW R 1150 R
    arkadaşlar bu arada bende kadıköydeyim bir ara buluşma ayarlayalım görüşelim. hadi iyi sürüşler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler