Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    hayırlı olsun
    Yeni yine yeniden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Dilekleriniz için çok tşkler arkadaşlar... nevZAT, harbiden hiç düşünmemiştim, amacım sadece paylaşmaktı. Bu arada motorum sanırım birazdan evimin önünde olacak, sabırsızlıkla bekliyorum, bugünde gelmezse gidip basacağım yerlerini Dün toplarlayıp bugün teslim ederiz demişlerdi de, umarım evraklarda falanda sorun çıkmaz ve kullanabilirim canım motorumu bu akşam.
    [B]Ali BARIŞ- Motosiklet Tutkunu Her Yaratık, Özgürlüğün İbresini Kırmaya Uyarlıdır.[/B]

ersankuneri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150 siyah
    hayırlı olsun.. kardesim..

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    Egitim_Sart dostum fotoları bekliyoruz...

ilk günlerimi hatırladım beaa,, negüzel günlerdi...

hemen söyleyeyim bazı sorunlar yaşayacaksın.. bu sorunları herkes yaşadı az veya çok.. sende canını sıkma, bizim şu 87 sayfalık yazıyı gözden geçir.. biz öğrenmek için çabaladık ama sen hemen okuyarak bazı sorunlarına cvp bulabileceksin buna emin ol...

en basiti önden zanğırtı veya titreme sesi, ki bu çok kolay haloluyor.. ben bunu engellemek için ne emekler harcadım, camlan camın monte olduğu yer arasına lastikler koydum megersem en uctan geliyormuş ses, sonradan buradaki arkadaşlarlan fark ettik.. geçmiş sayfaları incele çok faydalı bilgiler bulacağına eminim... fazla uzattım neyse resimleri sabırsızlanarak bekliyoruz, bakalım sen nasıl modifikasyonlar yapıcaksın merakla takip edicem seni.

Evet katılıyorum, forumun oldukça faydası söz konusu. Ve gün boyu takipteyim forumu. Ama şu motoru da alabilseydim artık, yarın sabah teslim edeceğiz dediler. Umarım bu defa da ertelenmez. Tşkler nevZAT...
    [B]Ali BARIŞ- Motosiklet Tutkunu Her Yaratık, Özgürlüğün İbresini Kırmaya Uyarlıdır.[/B]

whitewolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Arkadaşlar motorum nihayet servisten çıktı.Şu anda 480km oldu bile Allah nazardan korusun gidiş süper hiç bir sorun yok.Daha önce öfkemin sebep olduğu yazılar için hepinizden özür dilerim.Şimdi anlıyorumki ZAT 150 paramızın hakkını son kuruşuna kadar hak ediyor.Motoruma uzaktan kumandalı cd calarlı oto teyp taktım.Uzaktan kumanda gözünü ufak tefek eklemeler sayesinde öne aldım.Harika oldu artık müzikte dinleyebiliyorum.Birde bagaj yaptım,kaskım için.Bu sabah 7'den beri eşimle geziyoruz.HARİKA BİR DUYGU........Allah hiç kimseye kaza beLA YAŞATMADAN BİNMEYİ NASİP ETSİN.UMARIM BENİ AFFEDERSİNİZ.

BEYLER AKÜ TEYP OLAYINDAN SONRA ÇOK ÇABUK BİTİYOR.ACABA MUTLU AKÜ İLE DEĞİŞTİRSEMMİ?bİRDE BAZEN ELDEN MARŞLA ALMASI ZOR OLUYOR,AYAK MARŞINI DENİYEYİM DİYORUM ODA HADİNDEN FAZLA SERT ÇALIŞTIRAMIYORUM BU NORMALMİDİR(AŞIRI SERT OLMASI)BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    whitewolf hayırlısı olsun dostum. benimde motorum arıza yapınca bende öfkeleniyorum, hatta aramızda kalsın 2 defa üzerine benzin döküp yakma eylemi gerçekleştirmeyi düşünmüştüm..

zat150 çok ilgi istiyor, baya zaman istiyor... abi sen daha rodaj yapıcan ilk zamanlar pek yük alma, artçı alma, ilk 2OOO km nekadar iyi davranırsan okadar sorunsuz yol yapıyor.. (ben 17.OOO km ye geldim..)

resimleri bekliyorum, çantayı bi görelim özellikle müzik sistemi hakkında ayrıntılı bilgilerini bekiliyorum.... bende mutlu akü yaptım fakat amperi yüksek bi akü gerek, ama sorun şurada; akünün konulduğu yere girmiyor biraz büyük amperli olanlar...

ayak marşına gelince, ilk basışında çalıştırmak için basmıcan, dişlileri sonuna kadar döndürcen, maksat dişler kırılmasın die..
    sonra ikinci basmada motoru ısındırcak kadar hızda basıcan, 3. basışında tam yukarı kaldırmadan ikincinin peşi sıra basıcan ozmn hiç sorunsuz kapıyor..
    haaaa, bu 3. basma sırasında hafif gaz telinin boşluğunu aldırarak ara gaz vericen.. çeyrek tur civarı açıp kapıcan kaz kolunu...

resimleri bekliyorum bak, buda benim müzük sistemim

Motosikleti
    ZAT 150
    Nevzat KardeŞ Senİn Teyp Veya Mp3 Nerede Onu Nereye Koydun Ayrica Bas Kolondan BaŞka KaÇ Tane Kolon Var.ben De Oto Teyp OlduĞu İÇİn Senİn Kolonun Yerİnde Benİn Teyp Var.ha Ayrica Sende Anfİde Varmi?ya Bunlari AkÜ Nasil Kaldiriyor

500km.de İlk Bakima GÖtÜreyİmmİ?İlk Bakimda Nelerİ DeĞİŞtİrmemİ Tavsİye Edersİnİz.

Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    whitewolf slm dostum nerdensin, izmirdemi??

izmirdeysen beklerim toplantılarımıza....

o görünen whopper görünmeyen 2 tane daha var, ama onlarda faların üstünde jvc marka....

amfide var, yoksa aküyü hemen yerr. teyp ise i-pod lardan.. anahtarlığın üzerinde, istediğim zaman şarkıyı değiştirip ses kapayıp açabiliyorum...

Motosikleti
    zat150 siyah
    valla mıllet teyp falan yapmıs bızımkı daha yatıyo dumduz.yakında korkarım lcd ekran kamera falan koyarlar..ben işim doalyısıyla fazla bınemıyorum kapalı garajda duruyor..4 ay oldu alalı daha 730 km.de..pazartesılerı ızınlıyım yarın yag değişimine göturucem bırde calıstıktan sonra bzen bir iki defa stop ediyo bujiden sanırım onuda halledıcem hee bırde tabı arkasını yukseltıcem yarın bayagı işim var...

Yupiiiiiiiiii motorumu teslim aldım sonunda. Geze geze baya alıştım ve 100 yaptığımı hatırlıyorum ilk binişimde. Daha ilk motorum, o yüzden çok heyecanlıyım sanırım. Ve ben motoruma aşık oldum.

Arkadaşlar şu teyp fiyatlarından biraz bahsederseniz sevinirim. Servis takıyor mu, takıyorsa ne kadar fiat ister ? Ve birde akü ve yağ ne kadar sürede değişir ?

Motosikleti
    ZAT 150
    nevzat değerli arkadaşım ben istanbuldayım,fakat izmirden bir iş teklifi geldi gelip gelmemekte karar veremiyorum.Eğer gelirsem mutlaka görüşmek isterim allah izin verirse.Ben 2 adet 100watlık 13 cm.lik kolonları ön göhsün altına delik açarak yerleştirdim.Kolonlar motorun renginde yani gri onun için sırıtmıyorlar.Fakat teyp büyük olduğu için koltuğun altına koyabildim.Woofer nereye koyabileceğimi bilmiyorum.Anfiyi teybin yanına koyabilirim yerim var ama bas ....Nereye koysam sizce bana fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.....Motor 500km yi geçti bakıma götüreyimmi?

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Arkadaşlar benim motorda şimdilik bir sorun olmasa da anormal bir durum gelişti. Şöyleki: Motoru çalıştırırken marşa bastığımda önceden hemen marş motoru döner ve motor çalışırdı. Ama şimdi marşa basınca motor ilk hareketi almakta zorlanıyor. 1-1,5 sn neredeyse çalışmayacakmış gibi oluyor. Ama yine de motor çalışıyor. Acaba sorun aküde midir ? Yoksa marş motoru mu gidici. Bu durum bir arıza habercisi midir ? Bilen var mı ?
    [COLOR="DeepSkyBlue"]üçtashashoşhofaş[/COLOR]

V&B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYUSONG GV 650 dermişim :)
    arkadaşlar ben bir yıldır aşagı yukarı zat kulanıyorum.rahat mı rahat konforlu arkadaşın dediği gibi jetski kullanır gibiyim gidişi yakıtı olsun iyi ama problem yaşanmadımı evet paoblem yaşadım sonuçta çin yani olması gayet normal bence fiyatına göre çok iyi bi motor.balataların alışma olayı falan yok balatalar çabuk bitiyor 7000 km yaptım şimdiye kadar 1 kere balata değiştirdim ama sen kalkıpta her virajda arka tekeri çizdirirsen 1000 km de bir değiştirirsin balatayı.neyse yakıtta biraz fazlaydı baştan tabi ama bi revizyona soktum benim tanıdıkla enjektörün ufağını taktım kalbiratör ayarı yaptım bide süper benzinle kullanırsan gidiş canavar oluyor.yalan değil 120 gördüm abartısız.he bide ön camdan gelen sesi önlemek haikaten çok zor ben defalarca heee oldu artık ses yapmaz diyorum bi bakıyom 500 km sonra tekrar aynı ben saldım çayıra mevlam kayıra arasıra sıkıyorum alıştım artık.bide çukurlara girince gıcır gıcır diye bi ses geliyorsa mulaka bujinn gerisinde sprel bi boruvar onu yağlayın yada açtırın ses gidecektir.he bide arka tekeri metzeler taktım 1 cm geniş yoltutuşu şahane oluyo amartisörleri tabiki 5' seyiye yede alın.aklıma gelen bu kadar herkese kazasız belasız yolculuklar inşallah

( Evet Kartal KardeŞİm AkÜ Gİdİcİ 30 Ytl Fİyati Var 9 Amper)

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Koltuk kildi bozuldu kapanmıyo

Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    volkanbaykoz abi önden titreme sesini engellemek istiyorsan, sigaranın izmaritinin içindeki süngeri çıkart, o süngeri, farların ortasından aşağıya inen ince bir plastik var, hatta o plastigin ortasında bir vida da var,

o vidanın hemen aşağısında iki parcanın arasına sıkıştır bu izmarit süngerini, sonra biraz tur at bakalım, çok şaşııracaksın çünkü 7 vidayı sıkmaylan hiç alakası olmayan birşey sen boşuna bugüne kadar vidalarlan oynadığının farkına varıcaksın

CartaL marşa basarken, gaz kolunun boşluğunu aldırarak ara gaz ver, 1/4 kadar çevir kapa, motor hemen kapar.... ... bi dene baakalım, ama aküdende kaynaklanabilir...

whitewolf motoru bakıma götür, fakat ustanın başından ayrılma, bütün sorunlarını söyle, titreyen, kıprayan yerlerini söyle, çünkü ilk servisinde sadece yağ parası alıp herarızayı yapmak zorundalar... yapmazlarsada tutanat tutturt, sonra mondial gönder yapılmadığını bildir... yoksa adamlar uğraşmak istemiyoo yağ değişip göndereceklerine eminim... merak ettiğin her şeyi sor elemana..

saygılar

Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Alıntı CartaL adlı üyeden alıntı
    Evet Beyler açıklıyorum;

Zat çalışırken önden ses geliyorsa benim engin tecrübelerime göre bu ses kesinlikle camdan gelmiyor. Şöyle deneyebilirsiniz motor iki ayak üstünde çalışırken ses yapıyorsa motorun önüne geçin aşağıdaki resimde görülen mavi daire içindeki sarı noktaya işaret parmağınız ile bastırın

ses kesiliyor ise kesinlikle ses buradan geliyor. Bu durumda benim yaptığım gibi çift taraflı bir bantı parmağınızı dokundugunuz noktanın hemen altındaki boşluga ittirmeniz sesi kesecektir ben böyle yaptım ve rahatsız edici bu sesden kurtuldum. Şimdi cam ne kadar sallanırsa sallansın en ufak ses gelmiyor.

bu arada 1 hafta siteden ve ZATımdan uzak kalacağım görüşmek dileğiyle herkese kazasız belasız ehliyetsizlere de polissiz sürüşler dilerim

Belki faydası olur diye hatırlatayım dedim.

Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    CartaL muhteşemsin dostum, bende bu fotoyu tarif etmeye çalışıyordum, kaçıncı sayfada olduuuğunu bilemediğimden anlatmak kolayıma gelmişti...

evet volkanbaykoz ses sorununu bu şekilde ççözebildik.. Cartal orayı göstermeden önce ben camın altına lastikler felan sıkıştırıyordum.. ama sonuç fiyaskoydu şimdi gürültü olmuyor..

CartaL senin motorun çalışma problemi ne alemde, sorunu çözebildin mi?

Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    motor için birşey yapmadım. aslında çalışmasında da bir sorun yok ama işte biraz naz yapıyor marşa basınca eskiden hemen alırdı şimdi özellikle de sabahları biraz bekliyor. Sanki marş motoruna ilk hareketi verirken zorlanıyor. Şimdilik sorun değil bakalım ileri de ne olacak !

Motosikleti
    zat150 siyah
    bende yağını değiştirsim 750 km deydi simsiyah bi yağ aktı valla..arka yayları 5 inci ayarına getrıdım sankı motor ucuyo sımdı daha cabukhızlanıyo gıbı geldi bana..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler