Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Sinirlerine hakim olabildiğin için tebrikler entellektüel kardeş. Bu tür vakalar hiç bitmeyecek, kimi zaman sakin kalmak en iyi çözüm. Yoksa sopa atmaktan ellerimiz şişer yaw.
    [COLOR="DeepSkyBlue"]üçtashashoşhofaş[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ersankuneri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150 siyah
    binemiyoxki motors baksananıza kaç km. 2 ay oldu alalı.....

Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    150 kmde 6.97 lt yani 100 kmde 4.64 lt

iki kişi bindim rampası bol yollar gittim iyi mi demek lazım ?
    bilmiyorum walla !

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    ersankuneri , ne yapmışsın ben bisikletle 2 haftada 200 km yapıyorum

Ortalama saatte 17 km hızla !

ersankuneri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150 siyah
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı
    ersankuneri , ne yapmışsın ben bisikletle 2 haftada 200 km yapıyorum

Ortalama saatte 17 km hızla !
    kanks binemiyozki motora calısmaktan birde ehliyet korkusu var..

rsc86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    moskoviç 1.5lpg ilk hedef YZF 125 ileri
    150 hs yi merak ediyorum kulanan varmı ayrıca bi sorum 151 rs lerin yakıt tüketimi ne kadar ve kronik sorunları neler 151 rs kulana arkadaşlar bana cevap versinler

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    Alıntı CartaL adlı üyeden alıntı
    150 kmde 6.97 lt yani 100 kmde 4.64 lt

iki kişi bindim rampası bol yollar gittim iyi mi demek lazım ?
    bilmiyorum walla !
    abi çok yakmıyormu yaaa benimkide cok ama seninki uçmuş kaç km de

ünsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250
    pompick arkadaşa ve zat ile uzun yola çıkan arkadaşlara soruyorum pompick:siz istanbul bursa arası gidip gelmişsiniz zat la ,,yol izlenimleriniz nedir?yorucu oldumu?uzun yolda şişme hararet çekişten düşme yaptımı?hiç durmadan kaç km yol gittiniz?ist-bursa 250km durmadan bu yolu gidemez herhalde,ortalama hızınız neydi?motorda herhangi bir modifiye ve değişen parçanız varmı uzun yol için? motorun limitlerini tanımak istiyorum çünkü okul bitince yaza çanakkaleden istanbula gideceğim.
    değerli fikir ve tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkürler.ünsal mavi 150 zat çanakkale 1660km(şubat 25/2006)

Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Alıntı mehmetkilic31 adlı üyeden alıntı
    abi çok yakmıyormu yaaa benimkide cok ama seninki uçmuş kaç km de
    benim motor 620 kmde ben 100 kg çekiyorum sanirim benim ağır olmamın da etkisi var rodaj falan bitse 4 litre civarına iner diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Mondial MT 125 kaç beygir ?

Motosikleti
    SYM Gts 250
    arkadaşlar zat ın deposu tam 11lt almıyor,ibre yarıdan azken aldım 10ytl lik ibre dolu gösterdi bi terslik var bu göstergede yada depo kapasitesinde.

Motosikleti
    Alıntı ünsal adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar zat ın deposu tam 11lt almıyor,ibre yarıdan azken aldım 10ytl lik ibre dolu gösterdi bi terslik var bu göstergede yada depo kapasitesinde.
    Benzin deposu ezik olabilir !

Motosikleti
    SYM Gts 250
    fabrika verilerinde 100km 2.4lt yazılı bu doğru desek ve 11lt ile hesapta 458km gitmeli ama olmadı bi türlü benim araba lada vega 16 subablı 1500cc. 100km de 5.2lt. ortalama tüketim yakalıyorum(araçtaki yol bilgisayarı ölçümüdür) ben tam depo ile 280 km gidebildim bu zat ile.hacim ağırlık dengesi ve hızlanmayla kriter yapılırsa zat yakıtı çok yakıyor gibime geldi
    ayrıca yakıt göstergesi yarının altındayken 10 ytl lik yakıt alımı sonucunda ibre tam dolu gösteriyor.sizce ibremi bozuk yada depo kapasitesimi 11lt değil??

pompicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zat'la şehirlerarası :P

pompick arkadaşa ve zat ile uzun yola çıkan arkadaşlara soruyorum pompick:siz istanbul bursa arası gidip gelmişsiniz zat la ,,yol izlenimleriniz nedir?yorucu oldumu?uzun yolda şişme hararet çekişten düşme yaptımı?hiç durmadan kaç km yol gittiniz?ist-bursa 250km durmadan bu yolu gidemez herhalde,ortalama hızınız neydi?motorda herhangi bir modifiye ve değişen parçanız varmı uzun yol için? motorun limitlerini tanımak istiyorum çünkü okul bitince yaza çanakkaleden istanbula gideceğim.
    değerli fikir ve tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkürler.ünsal mavi 150 zat çanakkale 1660km(şubat 25/2006)
    Ünsal kardeşim,
    Ben Bursa ya 2 kere gittim geldim. En uzun mesafe olarak İstanbul Ortaköy'den Eskihisar'a, arabalı vapurla Topçulara, Topçulardan>Yalova>Bursa>Görükle ye yaklaşık olarak 150-180 km yol gittim.2 kişi (75+60 kg) ortalama 80 km hızla gittik. (Bazen 100 ü yapıştırdığımızda oldu ama tedirgin olduğumdan uzun süre kullanmadım bu hızda ) Yolculuk esnasında böbreklerim hizasında ağrı, ve sağ kolumda uyuşma oldu. Çünkü biz hiç dinlenmeden gittik.(Sadece arabalı vapurda 45dk)Ayrıca üzerimde koruyucu mont yoktu ve hava soğuktu, bayağı bi rüzgar vardı anlayacağın.

Motorun aksamında değişen hiçbirşey yok, 5000 km bakımını yaptırıp öyle yola çıktım.Sadece yağ değişti, lastik havası,fren filan. Uzun yol tecrübesi olarak şöyle diyebilirim ki, motor hiç durmadan 250 de 500 km de gider. Ama sen gidemezsin. Mutlaka biyerlerin uyuşmaya başlıyor. Zaten önünde bomboş 4 şerit yol 80 km ye sabitleyip gidiyorsun belli bi yerden sonra insanın canı sıkılıyor. Bizim haberleşme için kullandığımız telsiz sistemiyle sohbetimiz olduğu halde 80 km kullanan için sıkıyor insanı

Motorun herhangi bir yamuğu olmadı Hararet,şişme vs.... Tabi bende fazla zorlamadan kullandım. 80 e sabitledim, yokuşları tırmanırken girdiğim hızda tırmanıyordum rampada gazlamıyordum. Ani gaz, arabaları sollamak onlarla yarışmak yok Usul usul gittim geldim yani

İstanbuldan Bursa görükleye gidip gelişim 350-400 km civarında yol yapmama neden oldu. Orda da arkadaşlarla gezdik filan....Servisten aldığım tavsiyeye göre 45 dk da bir 20 dk dinlendirmem gerektiğini söylemişlerdi ama ben hiç durmadım

Can sıkıntısı problemi nedeniyle diğer Bursa çıkartmamı yenikapıdan feribotla>Yalova>Bursa şeklinde yaptım.Yine hiçbir bakım değişklik olmadan.Bu sefer acelemiz vardı yağmura yakalanmayaya uğraşıyorduk performans kullandım (90-100 km hız). 75 dk da görükleye gittim yalovadan.Ama V6 araba gibi benzin yedi namussuz

Uzun yol hevesiyle çıktığında karşına gelen sorunları görmezden geliyorsun, aman aman büyük bi problemi de yok ama fikrimi sorarsan bu motorla uzun yol çekilmez. Şimdilerde Endurolara göz diktim ama o kadar bütçem yok

1-2 haftaya kadar 2 veya 3 motorla gitmeyi planlıyoruz. (100-150cc lik scooterlar).Bakalım sallana sallana gidip gelmek nasıl olacak. 10.000 km de motor kayışını değişterecekmişiz. O önemli bi konu. Servis yanınıza o kayıştan bitane yedek alın yolda koparsa bi usta bulup değiştirirsiniz, yoksa 10.000 bakımında takarız demişti. Sen istersen yanında bulundur ne olur ne olmaz. (35 lira civarındaymış)

Bu tecrübelerimi okuduğunda aklında olumlu-olumsuz fikirler oluşacak zat için. Yerinde olsam okulum bittikten sonra atlar motoruma gazlardım İstanbul'a

Amma yazmışım yaaa
    http://www.kaan.in

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    fabrika verilerinde 100km 2.4lt yazılı bu doğru desek ve 11lt ile hesapta 458km gitmeli ama olmadı bi türlü benim araba lada vega 16 subablı 1500cc. 100km de 5.2lt. ortalama tüketim yakalıyorum(araçtaki yol bilgisayarı ölçümüdür) ben tam depo ile 280 km gidebildim bu zat ile.hacim ağırlık dengesi ve hızlanmayla kriter yapılırsa zat yakıtı çok yakıyor gibime geldi
    ayrıca yakıt göstergesi yarının altındayken 10 ytl lik yakıt alımı sonucunda ibre tam dolu gösteriyor.sizce ibremi bozuk yada depo kapasitesimi 11lt değil??
    zatın deposu 11lt depo boşken doldur anlayacaksın senin ibredede bir yanlışlık yok benimkide öyle sanırım depo bembeli zatlar da anlata bildimmi bilmiyorum ama teorik olarak öyle olmalı depomumn ağızkısmına doğru daraldığı kanatindeyim çıplak depoyu gören arkadaşlar daha sağlam bilgi verebilirler bende öğrenmiş olurum dediğim gibi torik olarak böyle olduğunu düşünüyorum ben herkeze kazasız belasız ve polissiz sürüşler
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    her yerde her zaman Mondial 150 zat

o sadece bir motor değil

kisiligi var....

sakın ona kötü davranma...

mutlaka öcünü alır beklemedigin bir anda

ona deger ver , sev , benim gibi aşık ol ve sakın ihmal etme

Motosikleti
    SYM Gts 250
    arkadaşlar zat la 100 km/s hızı 2 kişi nasıl gördünüz ben 2 kişi düz yolda 80 taş çatlasa 85 i zor görüyorum :( 1650km de şuanda sizce nedendir normal mi yoksa rodajda çok basmadım sağır mı oldu.
    pompick yorumların için çok teşekkür ederim ben ortaköy denizcilik lisesi mezunuyum.4 yıl yatılı okudum orada

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    pompicik ve mondialci ye bilgilerden dolayı teşekkür ederim.
    Benim de alalı 1 ay oldu 2000 km olmak üzere.3 haftadır işe motosikletle gidip geliyorum ( 25-30 km ).Beylikdüzü Yeşilköy arası e-5 i kullanıyorum.Trafikte hiç sorun çıkarmadı ( arabaların beni sıkıştırması dışında ).Fakat 2 gündür arka tekerlekten ses geliyor.Sanki içine birşeyler sıkışmış ta sürtünüyormuş gibi.Dışardan hiç birşey gözükmüyor.Kampanadan olabilir ( freni biraz sıkmıştım fazla sıkmış olabilirim ) Fakat dün orta sehpaya alıp gazladım arka tekeri tutan somun gevşemiş gibi geldi.Oynama yaptığını gördüm.Bugün servise götürücem.Durumu buraya yazarım.Arkadaşlar bir şey daha fark ettim zat150 bir çok pahalı maxi scooter dan daha göz alıcı duruyor Herkeze iyi sürüşler...

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    arkadaşlar zat la 100 km/s hızı 2 kişi nasıl gördünüz ben 2 kişi düz yolda 80 taş çatlasa 85 i zor görüyorum :( 1650km de şuanda sizce nedendir normal mi yoksa rodajda çok basmadım sağır mı oldu.
    pompick yorumların için çok teşekkür ederim ben ortaköy denizcilik lisesi mezunuyum.4 yıl yatılı okudum orada
    valla benimki 800 km de 2 kişi 95-100 ü rahat görüyorum

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı mehmetkilic31 adlı üyeden alıntı
    valla benimki 800 km de 2 kişi 95-100 ü rahat görüyorum
    brüt kaç kg siniz ??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler