Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı ghostriderrrr adlı üyeden alıntı
    sevgili zatçı arkadaşlarım bir arkadaşımdan duyduğuma göre mondiallerde standartlara uysun diye hız kesici bir parça varmış şanzımanda bu parça söküldüğü zaman motor 20-30km daha hızlanıyormuş benim hiç inanasım gelmiyor bir zatın 120 130 yapacağı.siz böyle birşey duydunuzmu,gördünüzmü?konu hakkında bilgisiolan varmı?
    dün otobana çıktım ( yanlışıkla ) 120 km hıza ulaştım ( motor 750 km de ) ama yokuş aşşağı giderkende 120 km yi geçmedi.Sanki hizim arttı ama 120 km de takılı kaldı.Acaba ibredemi sorun var yoksa 120 km doğrumuydu.Bence inanmalısın ibre doğru gösterdiyse 140km hızı arkadaşım yaptı arabayla yanındaydım ikimizinde ibresi 140 km yi gösterdi.Motor açıldıktan sonra 120rahat yaparsın ama tabiki 80-90 ı geçmesen daha iyi olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Benim motor 500 km civarında 1 kere denedim 100 km falan yaptı. ama arkadaşım 1000 kmden sonra 120 yapar hale geldi. O yüzden bu değişken bir kuram kilo, hava koşulları ve yol koşullarına bağlı. Hız felakettir arkadaşlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    Alıntı PERSEUS adlı üyeden alıntı
    Benim motor 500 km civarında 1 kere denedim 100 km falan yaptı. ama arkadaşım 1000 kmden sonra 120 yapar hale geldi. O yüzden bu değişken bir kuram kilo, hava koşulları ve yol koşullarına bağlı. Hız felakettir arkadaşlar.

evet hız felakettir, zaten mak hız ın ancak şöle faydası olmalıdır; araç sollamada ve kaçmamız gereken veya serilik gerektirdiğinde hızlanmak için hız gereklidir yoksa 80 le ben bütün dünyayı dolaşırım...

ha yol vardır çıkarsın 160 lara ama memleketin yolları malesef 80 lik yani 100 e bile çıkmak risk oluştururken arkadaşlar takmış kafaya mak limiti, zaten limitlerde motor kullanılmaz motor sizi kullanır bunu deneyimli arkadaşlar bilir, siz istediğiniz gibi yönlendiremezsiniz motorunu ve istediğiniz sürede durduramazsınız.. yani kullanan motor olur hehehe yani yalanmı dostlarım...

saygılar

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Doğru nevzat abi...

septimus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Alıntı salloji adlı üyeden alıntı
    evet dostum aynı yerden benim motorda da yağ terleme yapıyor. ayrıca geçenlerde o kapağı tutan bir vida düştü. o önemli birşey değilmiş ama o contayı değiştirsen iyi olur. ben değiştirecem şuan motor yatıyo. ayrıca vites kutusu contasını da değiştirecem bende ikiside kaçırıyo.

Anladım salloji. Sağolasın. Motoru sık sık iyice kontrol ediyorum böyle durumlar için. Bende dişli kutusunda bir sorun yok. Motor contasını değiştirtsem iyi olur dediğin gibi ama servise güvenim sıfır. Terleme bir sorun çıkarmıyo şimdilik, dediğim gibi performans vs iyi. Şimdi o conta için motoru kurcalatmak istemiyorum. Ankaradayım. Servisteki ustaların bu motorlarla (scooter vs.) hemen hemen hiç tecrubesi yok. Herşeyi kurcalayarak öğreniyolar. O yüzden motoru bu nedenden dolayı kobay yaptırtmak istemiyorum. Eğer iyice yağ sızdırmaya başlarsa o zaman bakıcam çaresine.

eska64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arka lastik

ben arka lastiği değiştirip ön lastiğin aynısını taktım.Çok memnunum artık altı hiç vurmuyor.değiştirirken çok tedirgin oldum ama şimdi süper

badabat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650-Yamaha MT09
    eska64 peki kaça patladı yenı lastık. buarada benımde 2300 km oldu daha hiç bi sorun cıkarmadı. gecen hafta 2000 bakımını yaptım. balatayı değiştirdim,buji bide yağ değişti. bence bu iş şans değil kullanma işi. yani at sahibine göre kişner. motoru duzgun kullanırsan bakarsan motorda sana bakar benım fıkrım bu

Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Nevzat abi haklı 80 km den sonra kontrol çok zor.Rüzgarın estiği yöne doğru gidio motosiklet 80 km hız en makbulu.eska64 bende arka lastiği aynı şekilde değiştirmeyi düşünüyorum.Ağır olduğum için altını çok vuruyorum.Bide iki kişi binersek hiç şansım yok.badabat ın sorduğu sorunun aynısını sorucam bende kaç paraya mal oldu arka lastik.ve çekişine bi etkisi oldumu ??

ghostriderrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MASH 150 BEYAZ
    Ya Önlastİk Arkaya Uyuyormu Hakİkatten Ebatlari Aynimi?bu DeĞİŞİme Jantta Dahİlmİ?

Alıntı FutureShock adlı üyeden alıntı
    dün otobana çıktım ( yanlışıkla ) 120 km hıza ulaştım ( motor 750 km de ) ama yokuş aşşağı giderkende 120 km yi geçmedi.Sanki hizim arttı ama 120 km de takılı kaldı.Acaba ibredemi sorun var yoksa 120 km doğrumuydu.Bence inanmalısın ibre doğru gösterdiyse 140km hızı arkadaşım yaptı arabayla yanındaydım ikimizinde ibresi 140 km yi gösterdi.Motor açıldıktan sonra 120rahat yaparsın ama tabiki 80-90 ı geçmesen daha iyi olur
    VALLAHİ İNANMAM ZAT LA 140 YAPAN ARKADAŞIN VIDEOSUNU GÖRMEK İSTERDİM AÇIKÇASI.GERÇİ YALAN ATICAK HALİNİZ YOK AMA YİNEDE İNSAN GÖRMEDEN İNANAMIYOR

Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    eska64 hoşgeldin arkadaşım, bilgilerini bizimle paylaş lütfen... zaten bilgi paylaştıkça artar ve sorunsuz kmler bizi bekler... nerden üye oldun eğer izmirdeysen buluşalım, izmirMT ye beklerim seni...
    arka lastiği ön lastikten takınca; lastiğin hemen üzerindeki plastik çamurluk'a temas etmiyor mu? bunu çok merak ettim... çünkü lastiğin kenardaki kalınlığı artınca çapıda artar haliylen hemen üstde duran çamurluğa sürter gibime geliyoo.. fiyat nedir, marka nedir? merakla yazılarını okuyacam.

ghostriderrrr artık gözünle gördüklerinede inanmayacaksın, çünkü sanal alem ile real birbirine çok yaklaşmaya başladı, görmek yetmiyor, hissetmek gerek dimi ama bence motorları bi turluğuna versinler bakalım kaç yapıyoo görelim hatta bir fikrim var, trafiğe kapalı bir alan bulalım ve orda bütün zatçılar toplanalım ve drag yapalım.. bölece mak hızı buluruz zatın.

ersankuneri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150 siyah
    selam arkadaslar ben alalı 3 hafta oldu daha 240 km de.. benzin cok yıyıo bu melet bıde ıkıkısı bınınce valla benzınlık tasıyacam bıde bu.. altına surtme olayını yaylardan ayarlanınca gidiyomu..

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    Alıntı ersankuneri adlı üyeden alıntı
    selam arkadaslar ben alalı 3 hafta oldu daha 240 km de.. benzin cok yıyıo bu melet bıde ıkıkısı bınınce valla benzınlık tasıyacam bıde bu.. altına surtme olayını yaylardan ayarlanınca gidiyomu..
    normal sartlar altinda rodajda 100km de 3.5 litre rodajdan sonra 3.2 litre yakmasi lazim ama rodaja uymassan veya motorunda senin farkedemedigin bi problem varsa fazla yakabilir yada depo delik olabilir

suspansiyonu yaylardan ayarlayan arkadaslarin soledigine gore altını vurma olayı bitiyomus....

womanrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    biri bana zatı sevdirsin noluuuuurrrr bi sene olacak nerdeyse sevemedim gitti tek sorun bu.benzin hepimizin ortak sorunu ama ben çok kullanmadıım için çok sorun olmuyo
    ...............

Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    womanrider bence zatın kıymetini bill, çünkü makyajı çok güzel makinanın. haaa takıldığın arkadaş çevresinde ki motorlar daha kaslı daha güçlü olabilir fakat bunu bil senin altındakiylen o motorlar aynı sınıfta değiller.... bence sınıfına ve üretim yerine göre bakıldığında gerçekten kötünün güzeli yani bu makinalar..

izmirde olsaydın keşke, zatlar bir araya gelir gezerdik... ben motorumlan şuan yetinmeye çalışıyorum ama elime para geçince emektarı bi kenarda hatıra olarak bırakıp yeni makina alıcam...

womanrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    nevzat valla arkadaş çevresiyle falan alakası yok inan hiç öyle bi düşüncem olmadı kimsenin motoruna özenmiyorum sevmememin nedeni gerçekten bu diil tamamen benim sorun
    ...............

ghostriderrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MASH 150 BEYAZ
    Alıntı womanrider adlı üyeden alıntı
    nevzat valla arkadaş çevresiyle falan alakası yok inan hiç öyle bi düşüncem olmadı kimsenin motoruna özenmiyorum sevmememin nedeni gerçekten bu diil tamamen benim sorun
    PEKİ NEDEN SEVMİYORSUN sorun ne zat çinlilerin engüzeli,en karizmatiği valla ben çok seviyorum motorumu km de 120 kuruş yakıyor üstelik tabi normal kullanırsam.

Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Arkadaşlar çok acil !!! Sabah ofise 500 metre kala egzost yerinden çıktı.Nasıl oldu bende anlamadım egzostu tutan bütün vidalar çıkmış.Ve galiba egzos patlamış harley gibi pat par ses gelmeye başladı.Yolun kenarında durdum.Tel buldum idareten tutturmaya çalıştım ama olmadı yavaş yavaş ofise kadar geldim.Şimdi benim ne yapmam lazım acil yardım !!! Daha sağlam bi şelilde tutturup servise kadar gideyimmi yoksa hiç dokunmamak mı lazım? ve bu garanti dahilinde mi ?? Bilgisi olan varsa lütfen cevapları bekliyorum

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Arkadaşlar çok acil !!! Sabah ofise 500 metre kala egzost yerinden çıktı.Nasıl oldu bende anlamadım egzostu tutan bütün vidalar çıkmış.Ve galiba egzos patlamış harley gibi pat par ses gelmeye başladı.Yolun kenarında durdum.Tel buldum idareten tutturmaya çalıştım ama olmadı yavaş yavaş ofise kadar geldim.Şimdi benim ne yapmam lazım acil yardım !!! Daha sağlam bi şelilde tutturup servise kadar gideyimmi yoksa hiç dokunmamak mı lazım? ve bu garanti dahilinde mi ?? Bilgisi olan varsa lütfen cevapları bekliyorum
    egzost altanmı çıktı yoksa tamamenmi düştü anlamadım gerçi tamamen düşmesine imkan yok alttan çıktıysa egzostu tutan iki vida var orda oraya vida uydura bilirsen uydur yok uyduramıyorum diyosan öylece servise gitmekten başka çaren yık dostum telle flan anca tutturursun harley olayı devam eder garanti kapsamında halletmeleri lazım gecmişolsun
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı ARMAGEDON adlı üyeden alıntı
    egzost altanmı çıktı yoksa tamamenmi düştü anlamadım gerçi tamamen düşmesine imkan yok alttan çıktıysa egzostu tutan iki vida var orda oraya vida uydura bilirsen uydur yok uyduramıyorum diyosan öylece servise gitmekten başka çaren yık dostum telle flan anca tutturursun harley olayı devam eder garanti kapsamında halletmeleri lazım gecmişolsun
    Yok tamamen kopmadı.Arka kısımda ki iki vida da çıkmış.Nasıl ikisi birden çıktı anlamadım.Neredeyse yere sürtücek.Şimdi telle sıkıca sardım ama felaket ses çıkıyo.Yavaş yavaş servise gidicem.Peki biyerinde çatlak mı oldu oyüzden mi bu kadar ses çıkıyor ?? bu arada teşekkür ederim bilgiler için

twis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok tamamen kopmadı.Arka kısımda ki iki vida da çıkmış.Nasıl ikisi birden çıktı anlamadım.Neredeyse yere sürtücek.Şimdi telle sıkıca sardım ama felaket ses çıkıyo.Yavaş yavaş servise gidicem.Peki biyerinde çatlak mı oldu oyüzden mi bu kadar ses çıkıyor ?? bu arada teşekkür ederim bilgiler için
    harley gıbı bagırıyorsa motorun altına egıl alt tarafta sağ da olcak sen soldan egıl bak egzoza gıren bır metal hortum gıbı bır boru var o kırılmış olabılır veya boru saglam olup plastık bır horttumla bırleşıyor ordan cıkmış ta olabılır ona bak takarsan duzelır kırıldıysa sarı kaynak yaptırcan oto kaportacısınıa goturup o parcayı ses bu anlattıklarımdan sa servıse kadar gıt sorun olmaz ben o sekıl 50 km yol yaptım

arkadaşlar sahibi oldugum 150 zat motorumu satıyorum almak ısteyen arkadaslara resımlerı gonderıle bılır kırmızı renkte 2005 model suan 3500 km 2200ytl+noter ilgilenen arkadaslara duyurulur
    aelmas@mesa.com.tr
    cep 0532 384 96 46
    Ali

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler