Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150 zat
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorda soğukta çok geç çalışıyor yahu, 2-3 dakika inatlaşıyor ama pes esiyor sonra.
    marş dönüyor dönüyor ama boşa resmen. nası çözüm bulacaz buna.
    arkadaşlar benimde sogukta motoru çalıştıramama gibi bi sıkıntım vardı bi karbüratör katkısı aldım ve artık zerre kadar sorun yaşamıyorum çok memlun kaldım.. bu katkı maddesi sadece motorun kolay çalışmasını sağlamıyor ayrıca karbüratörü ve piston,blok temizligide yapıyor.. ben çok memlun kaldım bu kadar işe yarayacagını sanmıyordum ama gerçekten beklentimin ötesinde bi performans sagladı tavsiye ederim.. bende gg den aynı ürünü aldım link:

http://urun.gittigidiyor.com/Seonce-...QQidZZ37188331

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaf-zaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mtb+joymax250
    Merhaba arkadaşlar,
    bu formu 2005 yılında ilk Zat ı almaya karar verdiğimden bu yana takip ediyorum, araara msj larlada katılımcı oluyorum, şu an motorum 2005 model 30.000 km ilk sahibiyim genel olarak şehiriiçinde yaz-kış Zat ın haddini bilerek kullanıyorum ve çinli de olsa bir maxibüyüklüğünde olması gerçekten çok büyük bir konfor özellikle iki kişeyle kullanımda, genel olarak motorumdan memnunum hatta geçen yaz toplamda 900km marmaris turu dahi yaptım...şimdi bunları neden anlatıyosun diceksiniz belki bu konuyu genele açmam gerekiyodu ama once ZAT kullananların fikrini almak istedim, malum ÖTV.indirimi var, motoru sıfır km SYM Fiddle 125 ile hernekadar klasik görünümlü tarz olarak ZATa benzemesede uygun fiyat ve model yenilemek amacıyla değiştirmeyi düşünsem neler dersiniz...? (başka model ve marka şu an düşünmüyorum geçersemde ileride 250cc maxiye geçmek)
    kafamda bu değişiklikle ilgili iki motoru kıyaslarsak
    (+) artılar :
    - SYM nin genel olarak sorunsuz marka olması,
    - O km yeni model bir motorsiklet, yeni heyecan, klasik görünümlü şirin bi scooter
    - belki nisbeten daha az yakıt tüketimi
    - daha geniş bir sele altı ve arkaya bagaj düşünülebilir...not zat ssbarla güzel

(-) eksiler ise (vazgeçtiklerim diyebiliriz) :
    - ZAT ın en başta maxi büyüklüğü konforu, hem kullanıcı hem yolcu açısındanda
    - ZAT la iki kişi dahi 80 85 hız aralığında sabit zorlanmadan yol alabilmesi (sollamalarda veya kısa süreliğine biraz daha fazlası )
    - büyük ön camın rüzgar konforu özellikle çevreyolu ve otobanlarda
    - teker çapı emin değilim zat sanki daha büyük gibi geliyor.

yani diyorum ki Zatla devammı 250 cc ye kadar yada sadece bu modelle böyle bi değişiklik (bütçeyi kasmadan) ne dersiniz görüşlerinize şimdiden tşk.ler...
    2005 - 2013 çinli emektar zat 150
    2014 - ........ symjoymax250

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaf-zaf...
    150cc den 125cc'ye geçme bence;250cc ye terfi etelisin bence. yada 200-250cc vitesli bir modele geçiş yapma vaktin gelmiş gibi. ZAT'taki konforu sadece BURGMAN'da ve HONDA GOLDWİNG'de bulabilirsin

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı zaf-zaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    bu formu 2005 yılında ilk Zat ı almaya karar verdiğimden bu yana takip ediyorum, araara msj larlada katılımcı oluyorum, şu an motorum 2005 model 30.000 km ilk sahibiyim genel olarak şehiriiçinde yaz-kış Zat ın haddini bilerek kullanıyorum ve çinli de olsa bir maxibüyüklüğünde olması gerçekten çok büyük bir konfor özellikle iki kişeyle kullanımda, genel olarak motorumdan memnunum hatta geçen yaz toplamda 900km marmaris turu dahi yaptım...şimdi bunları neden anlatıyosun diceksiniz belki bu konuyu genele açmam gerekiyodu ama once ZAT kullananların fikrini almak istedim, malum ÖTV.indirimi var, motoru sıfır km SYM Fiddle 125 ile hernekadar klasik görünümlü tarz olarak ZATa benzemesede uygun fiyat ve model yenilemek amacıyla değiştirmeyi düşünsem neler dersiniz...? (başka model ve marka şu an düşünmüyorum geçersemde ileride 250cc maxiye geçmek)
    kafamda bu değişiklikle ilgili iki motoru kıyaslarsak
    (+) artılar :
    - SYM nin genel olarak sorunsuz marka olması,
    - O km yeni model bir motorsiklet, yeni heyecan, klasik görünümlü şirin bi scooter
    - belki nisbeten daha az yakıt tüketimi
    - daha geniş bir sele altı ve arkaya bagaj düşünülebilir...not zat ssbarla güzel

(-) eksiler ise (vazgeçtiklerim diyebiliriz) :
    - ZAT ın en başta maxi büyüklüğü konforu, hem kullanıcı hem yolcu açısındanda
    - ZAT la iki kişi dahi 80 85 hız aralığında sabit zorlanmadan yol alabilmesi (sollamalarda veya kısa süreliğine biraz daha fazlası )
    - büyük ön camın rüzgar konforu özellikle çevreyolu ve otobanlarda
    - teker çapı emin değilim zat sanki daha büyük gibi geliyor.

yani diyorum ki Zatla devammı 250 cc ye kadar yada sadece bu modelle böyle bi değişiklik (bütçeyi kasmadan) ne dersiniz görüşlerinize şimdiden tşk.ler...
    zatında sorun yoksa devam et bence. forumda sym ve kymconun max 13-14bin tllik motorlarına bindim ama yok, zat gibi rahat değil hiçbiri. ki küçük bi motor alırsan feci pişman olursun
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

150_zat_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat, vulture, rs200, dominar400
    arkadaslar size bir sorum olacak basından gecmıs olan ve ya fikir yurutebilecek biri varsa cok sevinirim benım zat butun kıs yattı zaten aku ölü oldugundan pek umursamadım dün bauhause dan 12/9 bosch sulu aku aldım bu sabah akunun yanındakı suyu akuye bosalttım 30 dk kadar bekledikten sonra motora taktım kutup baslarına arabadan baktım kırmızı eksi olarak bagladım fakat artıyı taktıktan sonra eksi kutup akuye deger degmez yanındaki sigorta fena ısınıyo ve akuyle temas ettigi yerde oyle hafif duman cıkıyo ve yapısıyo akuye.. soktum halıyle ama bi anlam weremedim aku gostergeside hiç oynamıyo nedir sizce durum ne yapmalıyım ? birde bizim motoru akusuz calıştıran warmı calısırmı bilgisi olan warsa cok mutlu olurum ..

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Kırmızı + , siyah - dir yanlış bağlamışsınız. Hemen söktüyseniz iyi yaptınız. Yoksa yeni akü almak zorunda kalırsınız.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    hımmm arabadakı baglantıya baktım aynısını yaptım ama belki yanlıs hatırlıyorum belkide dediginiz gibi yanlış bagladım yarın ilk iş dediginiz gibi deneyip sonucu bildirmek cevap için sagolun..

Motosikleti
    Alıntı 150_zat_ank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hımmm arabadakı baglantıya baktım aynısını yaptım ama belki yanlıs hatırlıyorum belkide dediginiz gibi yanlış bagladım yarın ilk iş dediginiz gibi deneyip sonucu bildirmek cevap için sagolun..
    aynen kırmızı +, siyah - dir. ayrıca aküsüzde çalışır motor ve giderde.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    runemagick ; sevgili dostum baya bi ugraştım ayak marşıyla ama bir turlu calıştıramadım bi formulu varmı acaba

Motosikleti
    evet arkadaşlar, bir aralar buluşma yapalım deniyordu ama istanbul dışında olduğum için olaya dahil olmadım, hazır sizde buluşmamışken ve bende istanbula dönmüş iken olaya el atiyim dedim
    Bu hafta sonu hava 15-20 derece civarı olarak (cillop) ve motora binmek için tam idealdir. Çoğunluğun terciğine göre (tercihim anadolu yakası, avrupa keşmekeş) biryerde ve uygun bir saatte buluşup tanışalım, kaynaşalım sarılalım sıkısıkı
    Buluşma günü tercihim c.tesidir ancak çalışanlar olabileceği için pazar günü yüksek ihtimal ve geç olmaz ise 16:00 gibi düşünüyorum. Fikirlerinizi belirtiniz. Bu aşağıdaki isimleride bu başlıkta 2011 başına kadar yazılan yazılara tek tek bakarak istanbulda olduğunu bildiğim yada tahmin ettiğim kişileri yazdım, gözden kaçanlar olabilir, fikrinizi belirtiniz, gelmeyecekseniz bile en azından ben gelemem diyinki bizde cevap beklemeyelim dimi Özellikle başlıkta aktif olanlardan cevap bekliyorum. Haydi bakalım.

Ahmet Orhan
    AYBERK
    caferasik
    AccessTr
    sbr
    logaritma
    ZATimuhterem
    tilsim86
    Crazy Motors
    tulgacan
    M_Adem
    cenk14
    AFT62
    sasuta
    Salihyet

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:00 ----------

Alıntı 150_zat_ank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    runemagick ; sevgili dostum baya bi ugraştım ayak marşıyla ama bir turlu calıştıramadım bi formulu varmı acaba
    uzun süre yattıysa ayak marşının bazı yerlerinde paslanma olabilir ve haliyle motoru çalıştıracak kadar hızlı çeviremeyebilirsin, ben hergün motor üstünde olduğum halde ayak marşını kullanmadığım için paslanıyordu tam varyatör kapağının içinden geçtiği bölüm.
    bir sorun yok ise marşa basarken yüzünün motora dönük olması lazım, ben ilk zamanlar motora sağ yanımı döner ve ayağımın ortası-topuğumla basardım, haliyle zorlanırdım, doğrusu dediğim gibidir. futbolda tabanla girerlerya kazma oyuncular, aynen öyle basacan ve basmadan öncede hafif bi boşluk vardır, ufaktan dokunursan o boşluğa inecektir ayak marşı, o noktadan itibaren tepicen işte(:
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    anladım sevgili kardesım cok tesekkur ederim ben zaten 2 yıldır sadece ayak marsıyla calıstırıyodum motoru ondan dolayı tek marsla alıyodu fakat bu kışa girmeden once 3 hafta binemedim motora sonra bi sabah bayaa bi ugrastım calışmadı aku gostergesi hiç oynamıyodu ondan dolayı akudendir diye dusundum fakat belliki baska bişey var..:( ilgin için tekrar tesekkur ederim..

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Önerim, pazar günü saat 16,00 da sahil yolunda Pendik-Bostacı arasında bir yerde buluşalım. Benim için cumartesi veya pazar günü saat 16.00 uygundur.
    Orhan KÖNİ

zaf-zaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mtb+joymax250
    "ayberk
    150cc den 125cc'ye geçme bence;250cc ye terfi etelisin bence. yada 200-250cc vitesli bir modele geçiş yapma vaktin gelmiş gibi. ZAT'taki konforu sadece BURGMAN'da ve HONDA GOLDWİNG'de bulabilirsin"
    iki motor arasında performans farkı olacağını düşünmüyorum sadece Zatın konforu iyi diğerinin markası iyi gibi geliyo, vitesli motorları pek sevmiyorum scooterdan vazgeçmem sanırım 250cc marka bir maxi bir sonraki düşüncem...

RunemagicK
    "zatında sorun yoksa devam et bence. forumda sym ve kymconun max 13-14bin tllik motorlarına bindim ama yok, zat gibi rahat değil hiçbiri. ki küçük bi motor alırsan feci pişman olursun"
    Zatımda sorun yok gayet memnunum şehiriçi trafiğinde bana 5 yıldır yetiyor artıyo bile dediğin gibi tek düşüncem acaba pişman olurmuyum, fiyat olarak kasmadan model yenilemek için değermi değmezmi kafamı kurcalayan kısmı, ayrıca tamam Zat rahatta 14binlikler kadarda değildir yani ))
    zaten kesin birşey yok karar vermiş değilim henüz öyle bir araştırma, şuan sadece fikir benimkisi...
    2005 - 2013 çinli emektar zat 150
    2014 - ........ symjoymax250

Motosikleti
    Alıntı zaf-zaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zat rahatta 14binlikler kadarda değildir yani ))
    abartmadım, hakkaten öyle denediğim motorlardan bi r1200gs bide goldwing daha rahattı, gerisini salla
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar, bir aralar buluşma yapalım deniyordu ama istanbul dışında olduğum için olaya dahil olmadım, hazır sizde buluşmamışken ve bende istanbula dönmüş iken olaya el atiyim dedim
    Bu hafta sonu hava 15-20 derece civarı olarak (cillop) ve motora binmek için tam idealdir. Çoğunluğun terciğine göre (tercihim anadolu yakası, avrupa keşmekeş) biryerde ve uygun bir saatte buluşup tanışalım, kaynaşalım sarılalım sıkısıkı
    Buluşma günü tercihim c.tesidir ancak çalışanlar olabileceği için pazar günü yüksek ihtimal ve geç olmaz ise 16:00 gibi düşünüyorum. Fikirlerinizi belirtiniz. Bu aşağıdaki isimleride bu başlıkta 2011 başına kadar yazılan yazılara tek tek bakarak istanbulda olduğunu bildiğim yada tahmin ettiğim kişileri yazdım, gözden kaçanlar olabilir, fikrinizi belirtiniz, gelmeyecekseniz bile en azından ben gelemem diyinki bizde cevap beklemeyelim dimi Özellikle başlıkta aktif olanlardan cevap bekliyorum. Haydi bakalım.

Ahmet Orhan
    AYBERK
    caferasik
    AccessTr
    sbr
    logaritma
    ZATimuhterem
    tilsim86
    Crazy Motors
    tulgacan
    M_Adem
    cenk14
    AFT62
    sasuta
    Salihyet

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:00 ----------

uzun süre yattıysa ayak marşının bazı yerlerinde paslanma olabilir ve haliyle motoru çalıştıracak kadar hızlı çeviremeyebilirsin, ben hergün motor üstünde olduğum halde ayak marşını kullanmadığım için paslanıyordu tam varyatör kapağının içinden geçtiği bölüm.
    bir sorun yok ise marşa basarken yüzünün motora dönük olması lazım, ben ilk zamanlar motora sağ yanımı döner ve ayağımın ortası-topuğumla basardım, haliyle zorlanırdım, doğrusu dediğim gibidir. futbolda tabanla girerlerya kazma oyuncular, aynen öyle basacan ve basmadan öncede hafif bi boşluk vardır, ufaktan dokunursan o boşluğa inecektir ayak marşı, o noktadan itibaren tepicen işte(:

bu persembe istanbula gelmeyi planlıyorum. Eger bulusma bu hafta sonu olacak ise katılabilirim.

Ayrıca diger mesajları okurken yazını gördüm koray. Bildigim kadarıyla ve denedigim kadarıyla ZAT'lar aküsüz calısmıyor.

Motosikleti
    Alıntı tilsim86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu persembe istanbula gelmeyi planlıyorum. Eger bulusma bu hafta sonu olacak ise katılabilirim.

Ayrıca diger mesajları okurken yazını gördüm koray. Bildigim kadarıyla ve denedigim kadarıyla ZAT'lar aküsüz calısmıyor.
    bu h.sonu olur, kimse gelmese bile tek başıma buluşurum

aküsüzde çalışıyor, ben çalıştırdım, 10 km servise kadarda yol gittim
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    cumartesi günü bende gelebilirim buluşursak

Motosikleti
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önerim, pazar günü saat 16,00 da sahil yolunda Pendik-Bostacı arasında bir yerde buluşalım. Benim için cumartesi veya pazar günü saat 16.00 uygundur.
    aga kartalda buluşalım istersen:D
    çengelköy tarafında olursak daha iyi, oralar sessiz sakin, trafik olsa bile tehlike yok, hemde karşıdan gelen arkadaşlar için daha iyi olur, köprüye yakın
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

selo001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400

hortum

Bugün benzin hortumu değiştirim dedim gittim aldım 2 ayrı benzin hortumu geldim söktüm motorumkini birde baktım söktüğüm hortum benim aldığımdan çok daha büyük ve içi geniş.Nerden bulabilirm acaba bizim hortumdan?
    www.Motosiklet.net

AccessTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150-Honda Bali Ex 100
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karşıdan katılacak arkadaşlar için bostancı - pendik sahil yolu biraz ters kalabilir bence???

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:09 ----------

arkadaşlar ben katılamıyorum! bilginizee!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler