Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı bodrumlu_48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçen gün bir arkadaşımın motorunu alıp (zat ) biraz kullanmak istedim ancak rüzgar nedeniyle 35 km hızı geçemedim motor yan yan kayıyordu rüzgardan çok fazla etkileniyordu... ancak yanımdan başka model motorlar hızla geçiyordu acaba bu zat ın bir sorunu mu yoksa o motorda mı bir sorun vardı ?
    eğer sağı solu komple açık bir yolda gitti isen ve rüzgar sağlam esiyosa doğrudur, çok savruluyor. bende edirnede yakalanmıştım böyle bi rüzgara ve 20km hızı geçememiştim.
    rüzgar haricinde zatın daha doğrusu scooterların savrulmasının sebebide ağırlık dağılımının dengesiz olması. bütün ağırlık arkada, ön taraf boş, o yüzden rüzgar geldimi ön taraf kendi kendine sağa sola gidiyor.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

150 Zat KuLLanıcıLaRı Bizim MotoSiKLetLerde ToRpido Kaç Cm BoyutLarı

Motosikleti
    asya cup
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer sağı solu komple açık bir yolda gitti isen ve rüzgar sağlam esiyosa doğrudur, çok savruluyor. bende edirnede yakalanmıştım böyle bi rüzgara ve 20km hızı geçememiştim.
    rüzgar haricinde zatın daha doğrusu scooterların savrulmasının sebebide ağırlık dağılımının dengesiz olması. bütün ağırlık arkada, ön taraf boş, o yüzden rüzgar geldimi ön taraf kendi kendine sağa sola gidiyor.
    teşekkürler bu motordan uzak durmak lazım ozman ) çünkü nerdeyse bütün modelden scooter geçti yanımdan ve hiçbir sorun yaşamıyorlardı rezil oldum resmen )

Motosikleti
    mondial 150 ZAT
    mrb arkadaşlar bendede zat vardı gerçekten çok yakıyodu sattım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:44 ----------

karabük zonguldak arası 70,80 km hızla yaklaşık120 km hiç dumadan devamettim benzinin litresi 3670 tl idi tolam 3saatlik yol gittim 17500 tl yaktım duyurulur oluk gibi yakıyor

selo001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    Dokunma zata gelir başa bela
    www.Motosiklet.net

Motosikleti
    mondial 150 ZAT
    mrb selo zat konfor çok güzel

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    ammada kötülediniz ya :D yiğidi öldür hakkını yeme misali tek evet kabul etmek lazım biraz narin motor ama ben halen bu havada hergün 5-6 km işe gidip geliyorum otoban gibi yol sağı solu boş o kadar rüzgar oldu ama dediğiniz şekilde hiç etkilemedi rüzgar yüzündende ne 20 km hıza düştüm nede 30 aksine 60 70 km de gidiyorum motorumdan memnunum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:56 ----------

Alıntı serkantemel adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:44 ----------

karabük zonguldak arası 70,80 km hızla yaklaşık120 km hiç dumadan devamettim benzinin litresi 3670 tl idi tolam 3saatlik yol gittim 17500 tl yaktım duyurulur oluk gibi yakıyor
    motorunda sorun vardı demekki ben bahsettiğin 120 km lik yolu 20 liralık benzinle gidiyorum rica ediyorum yanlış bilgilendirme yapmayın
    bu kawasaki bir başka dostummm

selo001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    konfor açısından birşey demiyorum ancak çoğu problem artık sürekli çıkmakta bu zatlarda üretim hatası gibi maşallah:D
    www.Motosiklet.net

Motosikleti
    mondial 150 ZAT
    arabadan fazla yakıyor daha önce araba tamirhanesinde çalıştığım için karbüratör ayarını dahi kendim yaptım kışın ayazda tek marşta alırdı.SADECE SORUN YAKIT

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    arabadan fazla yakıyor daha önce araba tamirhanesinde çalıştığım için karbüratör ayarını dahi kendim yaptım kışın ayazda tek marşta alırdı.SADECE SORUN YAKIT
    bak işte demekki motorda sorun yokmuş sorun yaptığınız karbüratör ayarındaymış herkez işini yapsa zaten ortada problem kalmaz

Motosikleti
    mondial 150 ZAT
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak işte demekki motorda sorun yokmuş sorun yaptığınız karbüratör ayarındaymış herkez işini yapsa zaten ortada problem kalmaz
    şunu söyliyeyim ben zat hastasıyım halada öyleyim karbüratöre ayar yapsanda yakıt düşmüyo herkes zatıma hastaydı bende öyle yalkaşık yakıtı 4,5 -5 lt yakıyodu

Motosikleti
    mondial 150 zat
    zat'ta yakıt kullanıma bağlı çok degişiyo,, hatta aşırı degişiyo.. iki kişi iken tek kişi iken rampada.. demek istedigim şu karabük zonguldak yolu hiçte güzel bir yol degil orda o yolda o yakıt bence çok çok iyi

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    şunu söyliyeyim ben zat hastasıyım halada öyleyim karbüratöre ayar yapsanda yakıt düşmüyo herkes zatıma hastaydı bende öyle yalkaşık yakıtı 4,5 -5 lt yakıyodu
    yukarıda yazdığım gibi şuan benzinin fiyatı 3.95 tl. 20 liralık benzin aldığımda 127km ye kadar geldim bugun dahada bitmemişti benzinim yolum uzun diye fulledim sabah. Bakımlarını düzenli yaptırırım 70 - 80 km/s değil hergün 90-100 km/s arası gidip geliyorum o kadar bastığım halde o kadar yakıyorsa demekki 60 70 civarı gidip gelsem daha az yakacak

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

23 Nisan 2010 sabah 08:00'da İstanbul'dan Zonguldak Merkeze yola çıkıp akşam 17:00 gibi varıp, 25 Nisan sabah 08:00'da Zonguldak'tan İstanbul'a yola çıkıp akşam 16:30 gibi eve geldiğimde, toplamda 720km gibi bir yolu 55tl gibi bir fiyatla gidip gelerek bu alanda ulaşılması zor bir rekor kırmışım ozaman, ozmanki hesap ile ortalama 7.5krş / km yakmıştı

Motosikleti
    mondial 150 ZAT
    yukarıda yazdığım gibi şuan benzinin fiyatı 3.95 tl. 20 liralık benzin aldığımda 127km ye kadar geldim bugun dahada bitmemişti benzinim yolum uzun diye fulledim sabah. Bakımlarını düzenli yaptırırım 70 - 80 km/s değil hergün 90-100 km/s arası gidip geliyorum o kadar bastığım halde o kadar yakıyorsa demekki 60 70 civarı gidip gelsem daha az yakacak
    motoruma önce kendim bakar arızayı tespit eder tamirciyle konuşurum. Her zaman tamir takımı olmadığı için bazı işlerimi tamirciye yaptırırım karbüratör hakkında sana ufak tüyo vereyim az yada fazla yaktığını anlaman için motor çalışırken eksozunu koklarsın aşırı benzin kokarsa yani genzin yanarsa çok yakıyodur,eğer yanmazsa hafif buhar kokusu gibi geliyosa az yakıyodur hepsini kontrol edrerim tamirini öyle yaparım

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23 Nisan 2010 sabah 08:00'da İstanbul'dan Zonguldak Merkeze yola çıkıp akşam 17:00 gibi varıp, 25 Nisan sabah 08:00'da Zonguldak'tan İstanbul'a yola çıkıp akşam 16:30 gibi eve geldiğimde, toplamda 720km gibi bir yolu 55tl gibi bir fiyatla gidip gelerek bu alanda ulaşılması zor bir rekor kırmışım ozaman, ozmanki hesap ile ortalama 7.5krş / km yakmıştı
    ne yaptın yolun yarısında motorla yer değiştirip ittirerekmi getirdin

Alıntı bodrumlu_48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler bu motordan uzak durmak lazım ozman ) çünkü nerdeyse bütün modelden scooter geçti yanımdan ve hiçbir sorun yaşamıyorlardı rezil oldum resmen )
    Sert rüzgarlarda bopaz köprüsünden geçerken yolunda sağından gidiyorsan genelde motorun hafiften sağa yatarak gitmek mecbureyitende kalırsın, yoksa motor sola çeker rüzgardan dolayı, onun haricinde en sert rüzgarda bile o hızlara düştüğümü hatırlamıyorum. Sadece Zonguldak maceramda 110 ları gördüğüm maksimum hıza nazaran, dönüş yolunda istanbula yaklaşırken hava açık ve güneşli olmasına rağmen çıkan aşırı rüzgardan dolayı 60 lara filan düşürerek gittiğimi hatırlıyorum. Motora neredeyse hakim olmak zorlaşmıştı, ama o rüzgara rağmen bassan yinede gidiyordu, ama nereye

Motosikleti
    mondial 150 ZAT
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlışım yok çünki 3 kez aynı yerden fulledim

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    yanlışım yok çünki 3 kez aynı yerden fulledim
    ben nomalde opet shell gibi yerlerden 10 liralık benzin aldığımda 77 80 km falan gidiyordu mecburiyetten petrol ofisinden almak zorunda kaldım 55 km sonra bitti o kadar farketti

ne yaptın yolun yarısında motorla yer değiştirip ittirerekmi getirdin
    Tabikide hayır, lakin hesap kesinlikle doğru, gerçektende çok az yaktı bende şaşırmıştım, çok rutin bir gidişim vardı bayırlı yollarda vardı inişli yollarda ama gerçekten az yakmıştı. Ki benim ZAT tır git ozamanlar zaten az yakıyordu şehir içinde de Onun karbüratörü o ayarı ile satılık isteyen varsa satışta şuanda.

Zonguldak'tan geldikten sonra motoru kitlediğim için boşa düşmüştü birçok parça malum hatırlayan hatırlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler