Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZAT
    merhaba runemagıck benim zat şehir içi km de 127 krş yakıyor bende birde 126 bis araba var oda kmde 90 krş yakıyor bi motosiklet için kmde 127 krş çok değilmi yahu sonuçta tek silindirli bi alet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parasında değilim, sıfırı zaten 15tl gibi bişey ama kargosu çok tutar sana. zaten şu an istanbulda değilim, yollamam mümkün değil ama bursada mondialin yeri varsa ordan alıp yollayabilirim.[COLOR="Silver"]
    olur farketmez abi ne lanet şeyse bulamadım gitti ne fabrikada nede serviste hiç bir yerde yok
    bu kawasaki bir başka dostummm

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı ZATimuhterem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba runemagıck benim zat şehir içi km de 127 krş yakıyor bende birde 126 bis araba var oda kmde 90 krş yakıyor bi motosiklet için kmde 127 krş çok değilmi yahu sonuçta tek silindirli bi alet
    127 kuruş değilde 12.7 kuruş olmasın o 12.7 normal, heleki son zamlardan sonra. benim zatta 12 kuruş civarı yakıyor. 100kmde 3.2litre yani yaklaşık

Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur farketmez abi ne lanet şeyse bulamadım gitti ne fabrikada nede serviste hiç bir yerde yok
    zamanım olursa bursadaki mondiale bakarım bi varmı diye.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ZATI'ın sağ basamağından nedir bu milletin çektiği anlamadım. Solu soran yok hiç herkes Sağ'dan yakınıyor. Allah'tan siyasette durum tam tersi

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZAT
    evet ya doğru 12.7 krş ama öylede olsa yinede arabadan fazla yakıyor

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ZATI'ın sağ basamağından nedir bu milletin çektiği anlamadım. Solu soran yok hiç herkes Sağ'dan yakınıyor. Allah'tan siyasette durum tam tersi
    aynen Allah' tan siyasettede durum aynı

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...atlardan/detay

şu ilanı birdaha hatırlatalım

Motosikleti
    mondial 125mt

125 mt yakıt

arkadaşlar öncelikle merhabalar aranıza yeni katıldım 125mt var bende
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...35673578/detay

yakıt ile ilgili olarak sıkıntılarım var normalde ne kadar yakması makuldür bu cihazın bi de by_alp çorludaki zat için ne düşnüyorsun takas ile ilgili neler ile takas yaparsın acaba ?

bi de şeyi soracağım uzun yol yapma şansım ne kadardır 150 zat ile ? 150 zat almayı düşünüyorum da

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Alıntı ssever adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yakıt ile ilgili olarak sıkıntılarım var normalde ne kadar yakması makuldür bu cihazın bi de by_alp çorludaki zat için ne düşnüyorsun takas ile ilgili neler ile takas yaparsın acaba ?

bi de şeyi soracağım uzun yol yapma şansım ne kadardır 150 zat ile ? 150 zat almayı düşünüyorum da
    mt ler ortalama 100 Kuruş yakması lazım. ilk scooterim 125MT idi ve 100 Kurus civarı yakıyor idi. Gerci 150cc silindir ve karburator taktırmıstım ben. Belki 125lik ile 90 kurus civarı yakabilir.

ZAT ile 10 defa ya yakın istanbul-manisa
    1 defa manisa-marmaris
    5 defa manisa-cesme vs gezilerinde bulundum. Dilinden anlarsan sıkıntı yaşamazsın.

Motosikleti
    Kawasaki KLX250

1500 lira fakat ybr ve cbf ile takas düşünüyorum sizde ne var? uzun yol içinde tılsım86 gerekini söylemş konfor 10 numara... birde benim zatın birçoğukinden farklı bir özelliği daha var onuda motor başında söylerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:30 ----------

Alıntı tilsim86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt ler ortalama 100 Kuruş yakması lazım. ilk scooterim 125MT idi ve 100 Kurus civarı yakıyor idi. Gerci 150cc silindir ve karburator taktırmıstım ben. Belki 125lik ile 90 kurus civarı yakabilir.

ZAT ile 10 defa ya yakın istanbul-manisa
    1 defa manisa-marmaris
    5 defa manisa-cesme vs gezilerinde bulundum. Dilinden anlarsan sıkıntı yaşamazsın.
    kaç km süratle gittiniz mola falan verdinizmi hiç uzun yol yapmadığım için merak ettim

Motosikleti
    istanbul - edirne
    edirne - istanbul
    izmit - yalova - izmit
    hiçbir sorun çıkarmadı
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    1500 lira fakat ybr ve cbf ile takas düşünüyorum sizde ne var? uzun yol içinde tılsım86 gerekini söylemş konfor 10 numara... birde benim zatın birçoğukinden farklı bir özelliği daha var onuda motor başında söylerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:30 ----------

kaç km süratle gittiniz mola falan verdinizmi hiç uzun yol yapmadığım için merak ettim

suan aklımda degil yol ve hava sartlarına göre değişiyor. genelede motorumu 90 KM hızın üzerine cıkmadan kullanırdım. Manisa-marmaris artçımla beraber gitmiştim ikindi gibi yola cıkmıstım gece saat 2 gibi marmaristeydik aksam saatlerinde hava seriniyle motor cok performanslıydı. diger yolları hep tek aldım gene ortalama hız 75-80 diyebilirim

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    peki yola çıkarken neler yapmalıyım motora ve nelere dikkat etmeliyim

Motosikleti
    mondial 150 zat
    150 zatın iç grenajlarını satan varmı gidonun ayak koyma yerının torpıdoların fılan.
    bırde motor bugun delırdı inanılmaz şiddette bir ses çıkarıyor ki bu sesın sevıyesı anlatılmaz yaşanır patlak egsoz gıbı ama aşırı yüksek söktürk motoru motorcuyla ancak nerden kaynaklandığını bulamadık bıraktım motorcuda ney acaba sorun.
    mondi mondial, mondi mondial, kalırım senle her yolda mondialllll

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peki yola çıkarken neler yapmalıyım motora ve nelere dikkat etmeliyim
    Bir motorcuda bakıma sok, ustam zorlamazsam uzunmu uzun bi yola çıkacağım ona göre ayar çek de yeter. Allah kaza belaz vermezse ben gibi 350km gidiş 350km geliş, git gl 700km İstanbul Zonguldak yapabilirsin sende.

Geçenlerde bi ZAT çı geldi, İstanbuldan orduya gitmiş, sabah çıktım akşam ordudaydım dedi.

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motorcuda bakıma sok, ustam zorlamazsam uzunmu uzun bi yola çıkacağım ona göre ayar çek de yeter. Allah kaza belaz vermezse ben gibi 350km gidiş 350km geliş, git gl 700km İstanbul Zonguldak yapabilirsin sende.

Geçenlerde bi ZAT çı geldi, İstanbuldan ordu_ya gitmiş, sabah çıktım akşam ordudaydım dedi.
    ooo iyiymiş birde kaç km de bir mola vermeliyim motoru kasmadan işi iyice garantiye alalım yakında güzel bir sefer yapmayı düşünüyorumda

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    ooo iyiymiş birde kaç km de bir mola vermeliyim motoru kasmadan işi iyice garantiye alalım yakında güzel bir sefer yapmayı düşünüyorumda
    Her nekadar 100 km vs gibi farklı km ler dile getirilsede bunlar tamamen teorikte kalmaktadır. İlk uzun yola cıktıgında anlayacaksın zaten nezaman mola vermen gerektiğini. Motorun silindiri sıcaktan genleşecek ve kacırmaya baslayacak. Bundan dolayıda motorun gitmesi icin daha fazla gaz vermen gerecek. İşte buna halk dilinde motorun şişmesi denilmektedir.

Yani sıcak havalarda yolunda durumuna göre yokus cıkıyorsan veya düz yolsa vs. 100 km de bir 10 dk a dinlendirmen yeterli olacaktır. Ancak tekrar dedigim gibi bu 80 km ye de inebilir 120 km ye de cıkabilir. hatta gece saatlerinde 150km hiç durmadan gittigim zamanıda biliyorum.

Birde şu sizi korkutmasın. Motoru hiç durmadan kullanınca motor şişer tabirinden insanlar motorun patlayacagını falan düşünürler. Böyle birsey olmamakla beraber isterseniz hiç durmadan da gideceginiz yere gidebilirsiniz. Başınıza gelecek tek sey pistonun aşınması gömleklerin yırtılmasıdır. Yada en basitinden conta yakar. Başka türlü motorunuza birsey olmaz yani patlayacak kırılacak kopacak birsey degildir.

Yola cıkarken tavsiye edebilecegim seylerinde basında

Lastik yardım tüpü.
    Buji
    Buji piposu
    Yedek ampul (far,fren,sinyal)
    Buji anahtarı
    Yıldız ve düz tornavidalar
    Yedek kayış
    gaz teli,
    benzin hortumu

Bunlar olduktan sonra motorunuzda krank kopmadıgı sürece devirli kullandıgınız sürece yani motor kitlemezse krankın rulmanları bile dagılmaya baslamıs olsa dahi yolunuza devam edebilirsiniz.

İyi yolculuklar dilerim

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı tilsim86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her nekadar 100 km vs gibi farklı km ler dile getirilsede bunlar tamamen teorikte kalmaktadır. İlk uzun yola cıktıgında anlayacaksın zaten nezaman mola vermen gerektiğini. Motorun silindiri sıcaktan genleşecek ve kacırmaya baslayacak. Bundan dolayıda motorun gitmesi icin daha fazla gaz vermen gerecek. İşte buna halk dilinde motorun şişmesi denilmektedir.

Yani sıcak havalarda yolunda durumuna göre yokus cıkıyorsan veya düz yolsa vs. 100 km de bir 10 dk a dinlendirmen yeterli olacaktır. Ancak tekrar dedigim gibi bu 80 km ye de inebilir 120 km ye de cıkabilir. hatta gece saatlerinde 150km hiç durmadan gittigim zamanıda biliyorum.

Birde şu sizi korkutmasın. Motoru hiç durmadan kullanınca motor şişer tabirinden insanlar motorun patlayacagını falan düşünürler. Böyle birsey olmamakla beraber isterseniz hiç durmadan da gideceginiz yere gidebilirsiniz. Başınıza gelecek tek sey pistonun aşınması gömleklerin yırtılmasıdır. Yada en basitinden conta yakar. Başka türlü motorunuza birsey olmaz yani patlayacak kırılacak kopacak birsey degildir.

Yola cıkarken tavsiye edebilecegim seylerinde basında

Lastik yardım tüpü.
    Buji
    Buji piposu
    Yedek ampul (far,fren,sinyal)
    Buji anahtarı
    Yıldız ve düz tornavidalar
    Yedek kayış
    gaz teli,
    benzin hortumu

Bunlar olduktan sonra motorunuzda krank kopmadıgı sürece devirli kullandıgınız sürece yani motor kitlemezse krankın rulmanları bile dagılmaya baslamıs olsa dahi yolunuza devam edebilirsiniz.

İyi yolculuklar dilerim
    motor şişmesi olayını aynen öyle sanıyordum verdiğin bilgiler için çok teşekkürler işe yarayacak sağlam bilgiler

Motosikleti
    80km sabit hızla gidildiğinde (hemde kişi) motorda herhangi bir aşırı ısınma yada şişme olmuyor, normal hava şartlarından bahsediyorum tabi.
    ben edirneye giderken ise 10-50 yağ ile, 70km sabit hızla gitmiştim, yaklaşık 160km durmadan gittim, motor şişmedi ama ben şiştim mola verdim mecbur
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80km sabit hızla gidildiğinde (hemde kişi) motorda herhangi bir aşırı ısınma yada şişme olmuyor, normal hava şartlarından bahsediyorum tabi.
    ben edirneye giderken ise 10-50 yağ ile, 70km sabit hızla gitmiştim, yaklaşık 160km durmadan gittim, motor şişmedi ama ben şiştim mola verdim mecbur
    bende hiç dayanamamki sabit hızla gitmeye neyse artık mecburuz yola çıkınca

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler