Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sametcakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 var ama ehliyet yok
    arkadaşlar benim takayı (125mt) satıp zat almatı düşümüyorum.
    aranızda keşke almasaydım diyen varmı? yada buna benzer şeyler.
    millet iyiden iyiye midemi bulandırıyor. yok çin malı alınmaz yok öğle yok böle.
    siz kullananlar bana bir yol gösterin. lütfeeeen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ersankuneri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150 siyah
    Alıntı sametcakar adlı üyeden alıntı
    millet iyiden iyiye midemi bulandırıyor. yok çin malı alınmaz yok öğle yok böle.
    kardesim ben yeni aldım bi hafta oldu..valla ben aldığımdada cok sey sölediler yok bozulur faşan filan tabiki problemler olucak ama sen keyfine bakıcan ben dolasıyorum suan motorun ustune bindiğinde herseyi unutuyosun şöle bi boğaz yap falan süper yani al derim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Nevzat 14000 i bile geçti.

Yukarıdaki arkadaşın haberi yok galiba !

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Alıntı sametcakar adlı üyeden alıntı

Arkadaşım burda bahsedilen arızaların bir çoğu montaj hatası yada servislerin sorumsuzluklarındandır. Ben motoru 1 ay önce aldım ve tüm vidalarını tek tek sıktım. Yetmedi serviste başında bekledim ve yağıını ve bujiyi değiştim. Rodaja da uyuyorum. Maşallah tık demedi. Şöyle düşün bu motor herşeye rağmen 3370 ytl ve istanbulda feyizoğlu diye bayi var yanında 200 ytl lik aksesuar veriyo. Şimdi karşılaştır lütfen bu fiyata daha ne olsunki. Eğer 7000-8000 ytl verebilecek olsak zaten gidip scooter diil superspor yada chooper alırız. Sen al arkadaşım ve düzenli kullan sen ne kadar ilgilenirsen o da sana o kadar çok hizmet eder.

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Alıntı REBELROUSER adlı üyeden alıntı
    Herhalde ZAT 150 kullanıcıları arasında benden fazla km yapmış olanınız yoktur. Şu ana kadar yaşadığım sorunların %60'ı servis %40'ı benim yüzümden oldu. Malum ilk motorum.
    Ben Esenler'deki servise götürüyorum. Aldığım günden itibaren kılavuzda yazan km'lerde bakıma götürdüm. Kitapta yazan hiçbirşeyi yapmadılar. Yani yağ değiştirme, sinyal-far kontrolü ve fren ayarı hariç hiçbirşey yapılmadı. Ne filtre kontrolu ne başka bir şey 5700 km'de kayış koptu. Meğer her yağ değişiminde kontrol edilmeliymiş. Daha sonra nasıl olduğunu anlamadığım şekilde içindeki yağ bitmiş. tabii yatak sardı. yağ yakmadığını söylediler. Ne olduğunu anlayamadılar. Sonuçta motorda epey bir şey değişti ve 900 km gitmeden yine yatak sardı. Yine ne olduğunu anlayamadılar. Şimdi tuhaf bir durum var ilk çalıştırıldığında müthiş duman atıyor. Isınınca geçiyor. Küçükçekmece'de bir servis varmış oraya götürdüm "piston yeni ondandır" dedi. şimdi arada bir yağ eksiltmeye devam ediyor. Üzerine tamamlıyorum. iyice paranoyak etti. her motora binişte yağını kontrol etmekten helak oldum.

Bir ara yatak sarmadan önce sürekli stop ediyordu servis bir kaç gün baktı bir şey bulamadı. 3-4 gün sonra da yatak sardı. adamlar hiç yağ seviyesine bakmamışlar. Veya bakıyorlar ama kasıtlı olarak "bir şey yok" diyorlar. Yaşadığım problemlerin motordan çok benim bu işleri yaşaya yaşaya öğrenmemden, tabii el-mahkum servise güvenmekten kaynaklanıyor. Gerekli uyarıları ancak arıza yapınca söylüyorlar. Bu duman atma mevzuu da kafamı fena bulandırıyor. gerçi beyaz bir duman atıyor ama ne olduğunu anlayamadım. bir fikri olan varsa söylesin.
    istop etme 40-50 km hızla giderken gaz kestikten sonra durmak üzereyken mi oluyordu ? bende de bir ara aynı problem vardı sonra kendiliğinden geçti acaba yağ değiştikten sonra mı geçti bilmiyorum.
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı PERSEUS adlı üyeden alıntı
    Eğer frenlerden birine basınca geliyorsa balata ya da arka pabuç yeni diyedir. Motor yeni değilse balatalar bitmiştir.

Arkadaşlar benim bir sorum var. Motorum 400 km yi geçti ve arka fren hala tutmuyor. arka freni iyileştirmek için ne yapabilirim. Benimkisi hiç kilitlemiyor. ne kadar sıkarsam sıkayım vidayı teker kilitlemiyor.
    670 km deyim arka fren sorunu bende de var ne yapıcaz bunu

Motosikleti
    150 zat
    Alıntı FutureShock adlı üyeden alıntı
    670 km deyim arka fren sorunu bende de var ne yapıcaz bunu
    aynı problem bende de vardı 1500'de arka fren balatasını değiştirince düzeldi şu an 11,000 filan oldu biraz az tutuyor ama sıfır aldığımda bile bu kadar sağlam değildi yani
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Alıntı deamon adlı üyeden alıntı
    aynı problem bende de vardı 1500'de arka fren balatasını değiştirince düzeldi şu an 11,000 filan oldu biraz az tutuyor ama sıfır aldığımda bile bu kadar sağlam değildi yani

Ne kullandın arka fren pabucu olarak ve nerde değiştirdin. Ben sevpayla görüştüm kendileri bişeyler ürettirmişler ve değişimlerde onu kullanıyolarmış. Ama bu şekilde gitmek çok sakat.

Motosikleti
    150 zat
    Alıntı PERSEUS adlı üyeden alıntı
    Ne kullandın arka fren pabucu olarak ve nerde değiştirdin. Ben sevpayla görüştüm kendileri bişeyler ürettirmişler ve değişimlerde onu kullanıyolarmış. Ama bu şekilde gitmek çok sakat.
    ben kadıköy'de bi servise göndermiştim arkadaşlar...kendim gidip başında durmadım...bana arka fren balatanı değiştirdik dedi..o kadar biliyorum değişimden sonra bugüne kadar problem olmadı

REBELROUSER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı deamon adlı üyeden alıntı
    istop etme 40-50 km hızla giderken gaz kestikten sonra durmak üzereyken mi oluyordu ? bende de bir ara aynı problem vardı sonra kendiliğinden geçti acaba yağ değiştikten sonra mı geçti bilmiyorum.
    Benimki arada bir düşük hızda giderken gaz kesince bazen de 90'ın üzerinde stop ediyordu. 98 oktan benzin kullanıyordum galiba bu motorların karbüratörü 98 oktana ayarlı değilmiş. Normal kurşunsuza dönünce kesildi.

barmen

slm arkadaşlar ben 150 zat alalı 3500 km yi devirdim.fakat ben gaz teli kopmasından şikayetçiyim.artı 90 km hıza ulaştığım zaman motorda inanılmaz bir titreme oluşuyor sizce nedendir.kurşunsuz benzin kullandım.dediğiniz gibi süperi de deniycem.üzerine performans ekzos taktım gören harley geliyor zannediyor inanılmaz ses var anlıycanız.şuan üzerinde grafik çalışması yapıyorum.caddebostanda çalışıyorum caddeyi inletiyorum.ve yolda iderken trafikte stop ediyor bu neden olabilir acaba?

REBELROUSER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150

Uzun mesafe yapan var mı?

Arkadaşlar ZAT 150 ile uzun mesafe giden var mı? Ben gerçi bi İstanbul Çanakkale yaptım ama yolun önemli bir kısmını feribotla gittiğimden sayılmaz. Uzun mesafe yapanlardan fikir almak isterim.

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    arkadaşlar 24 nisanda motorumu bağlattım ehliyetsiz kullanmaktan ve 2 günlük bir ayrılıktan sonra tekrar kızıma kavuştum yaklaşık iki hafta gibi bir süreden beridirde siteye giremedim işler ve motor bağlatma olaylarından dolayı ama kızım ve artık yeniden burdayız fakat şunu söylemeliyim bir musubet bin nasihatten iyidir ata sözü benim durumuma cuk oturdu ve eğliyet olayına hız verdim herkeze kazasız belasız ve polissiz sürüşler
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

ersankuneri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150 siyah
    evet ya su son gunlerde nedendir bu motor tutukunlarının ustune gidiyolar yok ötv yok ehliyet rahat yok korkudan dısarı cıkamıyorum alalı bi hafta oldu daha 200km yaptım e tabi birazda hava soğuk ya ondan bu ehliyet işini cözucem ama bı kursla konustum 120 ytl. bağladım işi bakalım ama 1 temmuzdaymıs sınav temmuza kadar ne yapıcaz yaa...

Motosikleti
    NS300 Forza
    Alıntı ARMAGEDON adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar 24 nisanda motorumu bağlattım ehliyetsiz kullanmaktan ve 2 günlük bir ayrılıktan sonra tekrar kızıma kavuştum yaklaşık iki hafta gibi bir süreden beridirde siteye giremedim işler ve motor bağlatma olaylarından dolayı ama kızım ve artık yeniden burdayız fakat şunu söylemeliyim bir musubet bin nasihatten iyidir ata sözü benim durumuma cuk oturdu ve eğliyet olayına hız verdim herkeze kazasız belasız ve polissiz sürüşler

Arkadasım sen ne kadar hız vermeye calışsanda olay kadar hızlanmıyor. Süreç belli 1 temmuz teorik sınav, 29 temmuz direksiyon sınav tarihleridir. Ehliyetin eline ancak agustos ayı basında gececek. Bende aynı durumdayım ama kullanmıyorum kesinlikle moturumu. Sen dikkatli olsan iyi olur bence bir daha aynı olay basına gelmez inşallah. Bu sınav dönemi için bi şeyler yapmamız lazım diye düşünüyorum. Biraz erkene veya bir ara sınav gibi mesela. Yoksa beklemekten baska care yok.Ne bileyim gazete ilanı verebiliriz veya sürücü kursları ile konusup bir şeyler yapılmasını saglayabiliriz.

arkadaşlar mondial arka çamurluk tekeri kitleyerek bir arkadaşımızın canına nerede ise mal olmakta idi . kendisi umarız firmaya maddi manevi tazminat açacaktır video kayıtları sitedede var .

hukuki süreç tüm üreticileri kendine getirir . dikkate alınız .

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı keseratar adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar mondial arka çamurluk tekeri kitleyerek bir arkadaşımızın canına nerede ise mal olmakta idi . kendisi umarız firmaya maddi manevi tazminat açacaktır video kayıtları sitedede var .

hukuki süreç tüm üreticileri kendine getirir . dikkate alınız .
    Arka teker çamurluğunun gücü tekeri kilitlmeye yetmez bildiğim kadarıyla ,

Nasıl olmuş bu iş !

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    iki haftadan sonra slm lar motorum 80 i devirdi yani 80 km yol yaptım... ön çıtırdaması var ilk duyduğumda :işte başlıyoruz dedim ilk arızamm... hehe cok heycanlıyım ön cama bi çare lazım yaw... şu anda motoru kullanmaktan internete giremiyorum kusura bakmayın... ilk hedefim nevzat ı geçmek

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı boldwin adlı üyeden alıntı
    slm arkadaşlar ben 150 zat alalı 3500 km yi devirdim.fakat ben gaz teli kopmasından şikayetçiyim.artı 90 km hıza ulaştığım zaman motorda inanılmaz bir titreme oluşuyor sizce nedendir.kurşunsuz benzin kullandım.dediğiniz gibi süperi de deniycem.üzerine performans ekzos taktım gören harley geliyor zannediyor inanılmaz ses var anlıycanız.şuan üzerinde grafik çalışması yapıyorum.caddebostanda çalışıyorum caddeyi inletiyorum.ve yolda iderken trafikte stop ediyor bu neden olabilir acaba?
    Dostum bende performans egzos takmayı düşünüyorum.Biraz bilgi verirsen sevinirim.yani marka model fiyat gibi.Ama bu senin gaz teli kopması ve titremenin egzos tan olabilirmi sorusu aklıma takıldı bi alakası varmıdır acaba ? Soru saçma gelebilir bilmediğimden soruyorum

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Alıntı mehmetkilic31 adlı üyeden alıntı
    iki haftadan sonra slm lar motorum 80 i devirdi yani 80 km yol yaptım... ön çıtırdaması var ilk duyduğumda :işte başlıyoruz dedim ilk arızamm... hehe cok heycanlıyım ön cama bi çare lazım yaw... şu anda motoru kullanmaktan internete giremiyorum kusura bakmayın... ilk hedefim nevzat ı geçmek
    Evet Beyler açıklıyorum;

Zat çalışırken önden ses geliyorsa benim engin tecrübelerime göre bu ses kesinlikle camdan gelmiyor. Şöyle deneyebilirsiniz motor iki ayak üstünde çalışırken ses yapıyorsa motorun önüne geçin aşağıdaki resimde görülen mavi daire içindeki sarı noktaya işaret parmağınız ile bastırın

ses kesiliyor ise kesinlikle ses buradan geliyor. Bu durumda benim yaptığım gibi çift taraflı bir bantı parmağınızı dokundugunuz noktanın hemen altındaki boşluga ittirmeniz sesi kesecektir ben böyle yaptım ve rahatsız edici bu sesden kurtuldum. Şimdi cam ne kadar sallanırsa sallansın en ufak ses gelmiyor.

bu arada 1 hafta siteden ve ZATımdan uzak kalacağım görüşmek dileğiyle herkese kazasız belasız ehliyetsizlere de polissiz sürüşler dilerim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler