Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    arkadaşlar zatımı satıyorum. ne var ne yok herşeyini yazdım.pazarlık ta sünnettir tabiki

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-150-zat/detay
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...34886511/detay

bnde araba aldım satılığa çıkardım :D kayış bujı hava filtersi yeni arka lastik yeni.karbüratör yeni temzilendi.yağı ynei değişti. muayene 2012 hazirana sigorta 2011 hazirana kadar devam etmekte vergi borcu vs yok ruhsatta benim üstüme... PAZARLIK PAYI VARDIR ...

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar, size sormak istediğim birkaç şey var, yardımcı olursanız sevinirim.

Şehir içinde ayağımı yerden kesecek, ekonomik yollu bir scooter almayı düşünüyorum. 150 ZAT da tipini beğendiğim modeller arasında. Sele altının geniş olması ve eşimle bineceğim için 2 kişi kullanım rahatlığı beni cezbediyor.

Uğur Mondial'in satmakta olduğu 150 ZAT ile, piyasada Jincheng JC150T-A ismiyle bulunan motor gördüğüm kadarıyla %100 birbirinin aynısı. Peki aralarında bir fark var mıdır?

Düşündüğüm bir diğer motor da Mondial 150 ZC modeli.
    150 ZC'nin beni cezbeden tarafı da daha hafif olmasından dolayı daha performanslı olması ve fiyatına göre piyasada oldukça genç makineler bulunması.
    Misal, aynı paraya 2009 model 150ZC ya da 2007 model 150 ZAT alınabiliyor.
    150 ZAT'ın kanaatimce 150cc bir motora göre kasasının ağır olması 2 kişi için sorun yaratır mı, son sürat gibi durumlar kafamı kurcalıyor biraz, bir de arıza potansiyeli nedir acaba?

Aslında Keeway Matrix 150 de tip olarak çok hoşuma gidiyor ama model eski (2006) ve parça sıkıntısı yaşarım gibi geliyor.

Motosikleti
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, size sormak istediğim birkaç şey var, yardımcı olursanız sevinirim.

Şehir içinde ayağımı yerden kesecek, ekonomik yollu bir scooter almayı düşünüyorum. 150 ZAT da tipini beğendiğim modeller arasında. Sele altının geniş olması ve eşimle bineceğim için 2 kişi kullanım rahatlığı beni cezbediyor.

Uğur Mondial'in satmakta olduğu 150 ZAT ile, piyasada Jincheng JC150T-A ismiyle bulunan motor gördüğüm kadarıyla %100 birbirinin aynısı. Peki aralarında bir fark var mıdır?

Düşündüğüm bir diğer motor da Mondial 150 ZC modeli.
    150 ZC'nin beni cezbeden tarafı da daha hafif olmasından dolayı daha performanslı olması ve fiyatına göre piyasada oldukça genç makineler bulunması.
    Misal, aynı paraya 2009 model 150ZC ya da 2007 model 150 ZAT alınabiliyor.
    150 ZAT'ın kanaatimce 150cc bir motora göre kasasının ağır olması 2 kişi için sorun yaratır mı, son sürat gibi durumlar kafamı kurcalıyor biraz, bir de arıza potansiyeli nedir acaba?

Aslında Keeway Matrix 150 de tip olarak çok hoşuma gidiyor ama model eski (2006) ve parça sıkıntısı yaşarım gibi geliyor.

bildiğim kadarıyla jincheng ile mondial arasındaki tek fark etiket

zc 116kg, zat 150kg olarak görünüyor mondialin sitesinde. ama zatın 150kgden daha hafif olduğunu söyleyen arkadaşlarda olmuştu, o konu biraz muallak yani. ama 150kg bile olsa güç farkının çok olacağını düşünmüyorum. çünkü boş motor olsa ağırlık oranları %77 gibi birşey oluyor ama ortalama 150kg olan iki kişi bindiğinde oran %90 gibi birşey oluyor ki bence zatın konforu göz önüne alındığında bu fark gözardı edilebilir.

benim zat 100km hızı çok rahat görüyor (km göstergesi bizim opel astra ile birebir aynı, test ettim). iki kişi ise 90km hızı çok rahat görüyor, biraz zorlayınca 100ü görür, üstünü bilemem. ki zaten o süratler bile gereksiz bu motor için.

diğer motorları bilmiyorum ama sele altı o kadarda geniş değil bence. kapalı kask sığmıyor, bazı açık kasklarda sığmıyor. ama alet edevat için yeterde artar. benim sele altını bi araştırsam neler çıkar neler

zatın bir dezavantajıda arka frenin kampana olması ve bildiğim kadarıyla bütün zatlarda sorunlu olması. balatanın sürtünmesi gereken tas tam yuvarlak değil. balatanın oraya değmemesi için gevşetilince arka fren çok kötü tutuyor, sıkıncada freni sıkmamamıza rağmen o bölüm sürtünüyor. zcnin bu yönden avantajı var, disk olması.

onun haricinde zatın gördüğüm kadarıyla kronik bir egzoz sorunu var. kısa sürede bozuluyor ama kısa sürede yolda bırakacak bir sorun değil. onun haricinde kronik bir sorununa rastlamadım. klasik çin malı ama, diğer markalara göre parçalar daha kısa ömürlü.
    tüm bunların haricinde ise yolda bırakacak bir sorununa şimdiye kadar rastlamadım. anca kayış kopabilir onuda 10bin kmde bir değiştirmek en iyisi.

birde 2007 model zat demişsin ama 2007 model zat yok. tüm zatlar 2005 ve 2006 modeldir. trafiğe çıkışı sonrası olabilir tabiki.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilgiler için sağol dostum,
    Aşağıdaki Jincheng'i gördüm nette gezinirken ve fiyat biraz fazla uygun gibi geldi; muayene, vergi borcu ya da bir masraf olabilir diye düşünüyorum muhtemelen ama, yine de arayıp bir görüşeceğim arkadaşla sanırım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30891091/detay

Motosikleti
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgiler için sağol dostum,
    Aşağıdaki Jincheng'i gördüm nette gezinirken ve fiyat biraz fazla uygun gibi geldi; muayene, vergi borcu ya da bir masraf olabilir diye düşünüyorum muhtemelen ama, yine de arayıp bir görüşeceğim arkadaşla sanırım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30891091/detay
    bence bi iş var bu motorda e-devlet şifresi varsa plakayıda sorgulat derim.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay Koray kardeş sende en sonunda ZAT'ıyorsun heeee

Motosikleti
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay Koray kardeş sende en sonunda ZAT'ıyorsun heeee
    aynen daha sağlam ve güçlü bir makina almanın zamanı geldi. 4000e kadar bi motor arıyorum. haberin olsun
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen daha sağlam ve güçlü bir makina almanın zamanı geldi. 4000e kadar bi motor arıyorum. haberin olsun
    "MAKİNA"

Gel HYO'ya geeeeelll..

Motosikleti
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "MAKİNA"

Gel HYO'ya geeeeelll..
    pahalı o. 4000e kadar çıkabılırım anca
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

pahalı o. 4000e kadar çıkabılırım anca
    Sen ZAT'ı zat. 4000e HYO bulmak kolay

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Merhaba arkadaşlar.
    Aklıma takılan bir konu hakkında fikir almak istiyorum.
    Bizim motorlarda bulunan katalizör'ün görevi nedir?
    Benim bildiğim kadarıyla katalizör, yanmamış benzini karbüratöre geri göndermek ve birde havayı fazla kirletmemek idi. Ama motorumun benzin borularını değiştirirken katalizörün, karbüratöre veya benzin borularına hiç bağlantısı yoktu. Yanlış mı biliyorum yoksa bi eksiklik mi var?
    Şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    mondial 150 zat
    hocam sende motoru satıyorum dedin yemin ederim zattan aşırı soğudum bir anda zat kullananların sayısı azalıyo motorun tadını çıkaramadan satmak zorunda kalıcam sanırım
    mondi mondial, mondi mondial, kalırım senle her yolda mondialllll

Motosikleti
    Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Aklıma takılan bir konu hakkında fikir almak istiyorum.
    Bizim motorlarda bulunan katalizör'ün görevi nedir?
    Benim bildiğim kadarıyla katalizör, yanmamış benzini karbüratöre geri göndermek ve birde havayı fazla kirletmemek idi. Ama motorumun benzin borularını değiştirirken katalizörün, karbüratöre veya benzin borularına hiç bağlantısı yoktu. Yanlış mı biliyorum yoksa bi eksiklik mi var?
    Şimdiden teşekkür ederim.
    egzozundan katalizöre bağlantı varmı? benimkisi egzozdan iptal olduğu için katalizörden başka biryere bağlantı yok haliyle. ama normalde egzozdan katalizöre, katalizördende karbüratöre bağlantı olması lazım (aslında katalizörden karbüratöre değilde emme manifolduna bağlantı var diye hatırlıyorum, yanlışta olabilir tabi)

Alıntı cenk14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sende motoru satıyorum dedin yemin ederim zattan aşırı soğudum bir anda zat kullananların sayısı azalıyo motorun tadını çıkaramadan satmak zorunda kalıcam sanırım
    niye soğuyosun yahu zat artık bana yavaş kalığı için sanmayı düşünüyorum. 250cc altı vitesli veya 250 ve üstü scooter anca kurtarır artık beni. eğer parayı denkleştirirsem satmam belkide zatımı.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı cenk14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç böyle düşünmeyin..Zat, benim de şimdiye kadar kullandığım en konforlu motosikletlerdendi..
    Yeter ki bakımlarını ihmal etmeyin, gereken parçalarını zamanında değiştirin..

2009 yılın ait fotolar..Çok seviyordum ben ZAT'ımı

Motosikleti
    egzozundan katalizöre bağlantı varmı? benimkisi egzozdan iptal olduğu için katalizörden başka biryere bağlantı yok haliyle. ama normalde egzozdan katalizöre, katalizördende karbüratöre bağlantı olması lazım (aslında katalizörden karbüratöre değilde emme manifolduna bağlantı var diye hatırlıyorum, yanlışta olabilir tabi)
    Egzostan katalizöre bağlantı var ama ordan başka yere bağlantı yok.
    Emme manifoldu bir T ile karbüratörün gaz teli hizası civarında girişe ve benzin pompasının ikinci girişine bağlı (Benzin pompam yanıp değişmişti. Diğer girişi ise karbüratöre sol attan bağlı).
    Emme monifolduna bağlanacaksa bir T ile katalizörü aralarına bağlayayım mı yoksa başka birşekilde mi olacak?
    Şimdiden teşekkür ederim.[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:34 ----------

Resimde görüldüğü gibi boşta bulunan soket (2 pimli) nedir?

Bide bu konu kafamı kurcalıyor.
    Acaba bu boş soket konjektörün röle bağlantısı olabilir mi? (Forumda duyduğumca öyle bişe olması lazımdı. Akü dolduğunda akımı kesen röle diye)
    Nedir acaba?

Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzostan katalizöre bağlantı var ama ordan başka yere bağlantı yok.
    Emme manifoldu bir T ile karbüratörün gaz teli hizası civarında girişe ve benzin pompasının ikinci girişine bağlı (Benzin pompam yanıp değişmişti. Diğer girişi ise karbüratöre sol attan bağlı).
    Emme monifolduna bağlanacaksa bir T ile katalizörü aralarına bağlayayım mı yoksa başka birşekilde mi olacak?
    Şimdiden teşekkür ederim.[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:34 ----------

Resimde görüldüğü gibi boşta bulunan soket (2 pimli) nedir?

Bide bu konu kafamı kurcalıyor.
    Acaba bu boş soket konjektörün röle bağlantısı olabilir mi? (Forumda duyduğumca öyle bişe olması lazımdı. Akü dolduğunda akımı kesen röle diye)
    Nedir acaba?
    o kablo benzin motorunun soketi olmaası lazım seninkinde o motor yoksa nasıl çalışıyor

Motosikleti
    Alıntı rambo x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kablo benzin motorunun soketi olmaası lazım seninkinde o motor yoksa nasıl çalışıyor
    Benzin motorunun kablosu mevcut. (Benzin motorum bozulmuştu ve değiştirilmişti, yeni bir soket mi yaptılar bilemiyeceğim)
    Sadece o kablo kafamı karıştırdı. Teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:42 ----------

Arkadaşlar, katalizörün çıkışının nereye bağlandığı hakkında bilgisi olan var mı?
    Tanıdığım bir ZAT'çı olsa gidip motoruna bakacağım nereye bağlanmış diye ama...

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese kucak dolusu sevgiler....
    uzuuuuun zamandır aranızdan ayrı kaldım kusuruma bakmayın:( zat'ım 35.000km'yi devirdi,uzun zamandır bakımlarını ihmal ediyorum!!! maddi sıkkıntım had safhada maalesef,ama motorum sayesinde sıkıntı ve stresim azda olsa azalıyor... neyse şimdilik bu kadar yazabiliyorum,fırsat bulduğumda uzun uzuna yazacağım...
    ALLAH'A EMANET OLUN,KENDİNİZE İYİ BAKIN.....[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:55 ----------

Bu arada bişey fark ettim...
    300 sayfa olmuşuz ve 6.000 mesaj yazılmış!!!
    şaka maka HELAL olsun valla,birilerine yardımımız dokunuyorsa ne mutlu bizlere....

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...atlardan/detay
    bende satıyorum zatımııı vitesliye çevirmek istiyorum yavaş kalıyor arttık zat
    bu kawasaki bir başka dostummm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler