Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbf 150 Satıldı :( 150 Zat Sonunda GeLdi :)
    vermeden de oLmaz bea hem ses var hem cidden 80 -90 arası anca yapıyo motor yokuş aşşağı bastım 90 a yanaştı işte biraz :S biraz masraf lazm bide adam opet marka yağ koymuş kalitesi nasıl bunun değiştr dysnz bizim dükkanda kaliteli 10-40 var koysammı ondan oda beleş naslsa :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkan-17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) - yamaha ybr (siyah)
    Alıntı cgty89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewt tabi sorunu erken çözmek her zaman iyidir.peki bu emme sibobundaki sorun ve karbüratördeki pislikmi artık nedir rölanti ayarını sapıntıran sorun bana ekstra işler açarmı?bu şekilde kullanımın zararı olurmu?olursa neler?bunları tamirciye yaptırsam bana kaça patlar?

birde bu arka fren konusunda herkeste aynı sorun var sanırım.bi çözüm buluruz inşallah buna
    senin sorunun emme manifoltu kendin değiştirirsen 10 tl ustaya yaptırırsan ne derse fiyat o 25 ten aşağı demez ama

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Anadolu yakasında ön cama filim yaptıran lütfen yeri ve ücreti hakkında bilgi versin. Ön camın sökülüp takılması gevşemeye neden oluyormu?
    Orhan KÖNİ

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anadolu yakasında ön cama filim yaptıran lütfen yeri ve ücreti hakkında bilgi versin. Ön camın sökülüp takılması gevşemeye neden oluyormu?
    Gitmiştim bikere plastik cam olduğu için çekmediler, bende alıp yağlı boyayla boyamıştım ama spreyle daha iyi olur. Yağlı boya ile boyayacaksan senden taratfan boya arkadam parlak görünüyor ozaman..

Motosikleti
    mondial 150zat
    Alıntı Onurdo12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya var sorun işte motorda :( beLLi karbürötör baya tıkanmış oLabiLir fazLa basmıyo motor kayıştan ses geliyo ufak bi frenLerin ve LastikLerin değişmeside Lazım bence biraz masrafı var işte sonuçta ben 1200 e aldım biraz masraf şart yani
    bende 20 binde 800 e aldım.bugün bakım için bırakmak zorunda kaldım.çünkü benden önceki adam aküyü 12-7 likle değiştirmiş kondansatörde bozulmuş(nedense artık)akü şarj olmadığı için akü bitti değişmesi lazımdı.akşam iş çıkışı fark ettiğimde parçayı temin edemedi motorcu ve motoru oraya bırakmak zorunda kaldım.çünkü yeni aküyüde şarj edemediğinden motor o aküde ölceğine motoru orda bıraktım ptesi alıcam.akü.kondansatör,yağ değişcek.kayışa fren sorununa flnda baktırcam.bakalım 30 lira bakım ücretiymiş.kondansatör 30 fln dedi aküde 60 tl.toplamda bi 200-300 arası bi bakım sonrası sorunsuz bi hal alıcak umarım motorum :D yani toplamda 1100e falan gelmiş olcak.iyidir heralde fiyat

motoru sıfır aldım şu anda 200.kmdeyim. arka lastik dışında aldığım gibi kullanıyorum. hiç bir şeyi değiştirmedim. Ne zaman bakım yapmalıyım? mesela en azında yağ değişimi?

Motosikleti
    evet arkadaşLar iLk istedğimimi yaptım siyah kısımLarı kompLe boyadım bu gün çektim dükkana motorumu sonra gazete iLe bantLadım grenajLarı siyah yerLeri bi güzeL boyadım ya acayip fark etti o eski yıpranmış görüntü tamamen gitti. :D şimdi kaportada fazLa bişey kaLmadı işte ufak tefe şeyLer var tabi ama inş onLarıda haLLedicem dükkanda birde ayberk abimin dediği gibi ön grenajı sktm orda farı cırt iLe tutturmuşLar onuda bi şekiL haLLedicem ALLah'ın izniyLe

bu arada cgyt89 HayrLı oLsun güzeL fiyata aLmıssın ne dir durum masraf faLan usta neLer dedi ?

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    benim zatında arka fren takılıp duruyor :( yarın kısmetse bir bakıma girecek servisine bırakıcam 2 gün kalacak başta çalıştırırken gaz vermeden çalışmıyor çalışsada gazı bırakınca stop ediyor servis debriyaj karbürotör e falan bakarız bırakırsın dedi inşallah fazla masraf çıkarmaz ayrıca arkadaşlar sağ basamak lazım bir türlü bulamadım varsa bildiğiniz yardımcı olursanız sevinirim iyi günler...
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim zatında arka fren takılıp duruyor :( yarın kısmetse bir bakıma girecek servisine bırakıcam 2 gün kalacak başta çalıştırırken gaz vermeden çalışmıyor çalışsada gazı bırakınca stop ediyor servis debriyaj karbürotör e falan bakarız bırakırsın dedi inşallah fazla masraf çıkarmaz ayrıca arkadaşlar sağ basamak lazım bir türlü bulamadım varsa bildiğiniz yardımcı olursanız sevinirim iyi günler...
    Aynı benimde çaLıştırmada sorun var soğukken çok istop ediyo bide karbürötörden oLma ihtimaLi yüksek benimde karbürötör debriyaj kayış değişcek 180 civarı tutuyomş benimkiLer

Motosikleti
    mondial 150zat
    evet arkadaşLar iLk istedğimimi yaptım siyah kısımLarı kompLe boyadım bu gün çektim dükkana motorumu sonra gazete iLe bantLadım grenajLarı siyah yerLeri bi güzeL boyadım ya acayip fark etti o eski yıpranmış görüntü tamamen gitti. :D şimdi kaportada fazLa bişey kaLmadı işte ufak tefe şeyLer var tabi ama inş onLarıda haLLedicem dükkanda birde ayberk abimin dediği gibi ön grenajı sktm orda farı cırt iLe tutturmuşLar onuda bi şekiL haLLedicem ALLah'ın izniyLe

bu arada cgyt89 HayrLı oLsun güzeL fiyata aLmıssın ne dir durum masraf faLan usta neLer dedi ?
    saolasın.vallahi şimdilik zorunlu olarak bıraktığımdan tam fiyat alamadım.aküyü 1 aydır idare ettiriyodum ama kondansatör bozulunca dün motorcuda bıraktıkm yarın akşam gibi alıcam.şimdilik akü değişti kondansatör değişcek.arka fren sorununa bakıcak,kayışa bakıcak,emme sibobu değişcek,karbüratör temizlenicek,yağ değişcek.çok çok ekstra bişey çıkmazsa 200-300 arası bişey bekliyorum hepsi dahil.

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Aynı benimde çaLıştırmada sorun var soğukken çok istop ediyo bide karbürötörden oLma ihtimaLi yüksek benimde karbürötör debriyaj kayış değişcek 180 civarı tutuyomş benimkiLer
    dur bakalım ne yapacaz benm servis ne kadar masraf çıkaracak

Motosikleti
    mondial 150zat
    ayberk abimin dediği gibi ön grenajı sktm orda farı cırt iLe tutturmuşLar onuda bi şekiL haLLedicem ALLah'ın izniyLe
    benimde öndeki farrın tekinin üstten içte vidayla takılddığı yer kırılmış.benden önceki bi yapıştırıcıyla yapıştırmış ama geçen bbi çukurdan geçince orası gitti farın teki ondan sallanıyo biraz.sinyallerin camlarıda sallanıyo hafif.ön granajı söküp bi elden geçirmek lazım.neyle yapıştırsak sağlam olur yada başka ne yapılabilir?

Motosikleti
    mondial 150zat
    evt motorumu bugün akşam aldım.toplamda 250 lira masrafı çıktı tüm bakımı yapıldı.kayış,bilyeler,arka balata,buji,buji başlığı,emme manifoltu,konjoktör,akü,yağ değişti.tüm parçalarına bakıldı.şuan bitek arka varyatöründe değişmesi lazımdı.çünkü kayış değişince bazen kalkışta hafif bi zıplatma yapıyo.onada usta pahalı şuan gerek yok 1 hafta bin kayış biraz otursun hala yapıyosa gel söker zımparalarım arka varyatörü dedi.inşşallah uzun süre sorun ve masraf çıkartmaz motorum :D

bu arada bendeki arka fren sorunu balatadanmış.balata bitmiş.o yüzden fren az tutuyodu ve sıktığımda sıkıı kalıyodu.şuanda gayet iyi balata değişince

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı cgty89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evt motorumu bugün akşam aldım.toplamda 250 lira masrafı çıktı tüm bakımı yapıldı.kayış,bilyeler,arka balata,buji,buji başlığı,emme manifoltu,konjoktör,akü,yağ değişti.tüm parçalarına bakıldı.şuan bitek arka varyatöründe değişmesi lazımdı.çünkü kayış değişince bazen kalkışta hafif bi zıplatma yapıyo.onada usta pahalı şuan gerek yok 1 hafta bin kayış biraz otursun hala yapıyosa gel söker zımparalarım arka varyatörü dedi.inşşallah uzun süre sorun ve masraf çıkartmaz motorum :D

bu arada bendeki arka fren sorunu balatadanmış.balata bitmiş.o yüzden fren az tutuyodu ve sıktığımda sıkıı kalıyodu.şuanda gayet iyi balata değişince
    o gece nasıl uyudun 250 tl verdikten sonra inşallah uzun süre sorun çıkarmaz benmde arka fren takılıyor belkide balatası bitti ondan yapıyor

Motosikleti
    mondial 150zat
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o gece nasıl uyudun 250 tl verdikten sonra inşallah uzun süre sorun çıkarmaz benmde arka fren takılıyor belkide balatası bitti ondan yapıyor
    ya zaten 120 lirası konjoktör ve aküydü.konjoktörde marş düğmesini değiştirmiştim bağlayan adam yanlış bağlamış elektrik devresini.sağlam parça bozuldu o yüzden.aküyüde değiştircektim zaten.yani onlar olmasaydı 130 liraya iş bitmişti en fazla.

artık yapcak bişey yok.hemen her şey değişti zaten :D kaza bela olmazsa,düzgünde binersek uzunca bi süre sorun çıkarmıcak durumda.ama tabiki kesin şu kadar gitcem diyemiyo insan.sonuçta hareketli bi aksam.her zaman bozulabilir.

seninde fren büyük ihtimal balatadan olabilir.benimki berbattı sıkıyodun freni bıraktığında sıkılı kalıyodu.kolu sonuna kadar bastırınca anca tutuyodu fren.şimdi mis gibi oldu

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Arkadaşlar meraba ben eski bi zat kullanıcısıyım tabi sonradan üzerine 3-5 tane motor değiştirdim malum kış geldi ve en son kullandığım cbr 600 ümü sattım çünki önümüzdeki yaza inşallah daha farklı bi motorla girmeyi düşünüyorum fakat yalan yok belki bazılarınız şaşıracak ben tekrar zat almayı düşünüyorum çünki benim sattığım zat beni hiç üzmeyip hiç sorun çıkartmamıştı fakat ben kısa bi süre kullanmıştım 3-4 ay kadar diyeceğim şu zat arıyorum satmayı düşünen arkadaşlar varsa konuşalım tabi km ve yaş çok olmamalı kırmızı olursa sevinirim.

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar meraba ben eski bi zat kullanıcısıyım tabi sonradan üzerine 3-5 tane motor değiştirdim malum kış geldi ve en son kullandığım cbr 600 ümü sattım çünki önümüzdeki yaza inşallah daha farklı bi motorla girmeyi düşünüyorum fakat yalan yok belki bazılarınız şaşıracak ben tekrar zat almayı düşünüyorum çünki benim sattığım zat beni hiç üzmeyip hiç sorun çıkartmamıştı fakat ben kısa bi süre kullanmıştım 3-4 ay kadar diyeceğim şu zat arıyorum satmayı düşünen arkadaşlar varsa konuşalım tabi km ve yaş çok olmamalı kırmızı olursa sevinirim.
    Bende HYO GT'ciyim ama ZAT beni beladan belaya sokmadı hiç, motor rahat kardeşim, şehir dışınada gidiyorsun zatende şehir içi özellikle şile taraflarına orman taraflarına gezide çok iyi oluyor ne sen nede artçın rahatsız oluyor. Tamam belki bir suzuki burgman olmaya bilir ama siz onu üzmezseniz oda sizi üzmüyor...

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende HYO GT'ciyim ama ZAT beni beladan belaya sokmadı hiç, motor rahat kardeşim, şehir dışınada gidiyorsun zatende şehir içi özellikle şile taraflarına orman taraflarına gezide çok iyi oluyor ne sen nede artçın rahatsız oluyor. Tamam belki bir suzuki burgman olmaya bilir ama siz onu üzmezseniz oda sizi üzmüyor...
    inşallah aklımdaki şubat mart civarı 2009-2010 1000RR alıcam fakat cbr 600 üsattık 1000RR için para toplamaya çalışıyorum ama mutlaka yanına bi scooter lazım olucak uzun yol için düşünmüyorum işe götürsün getirsin yeter bu sene heryere cbr la gittim çok yoruyo insanı bide makinaya yazık cayır cayır ısınıyo makina anlicanız bu sebeple alıcam siteden bulmak istememin sebebi burda insanlar bilinçli dışardaki adam yok kayışmış yok varyatörüymüş yok bujisiymiş anlamaz basar gaza kaldığı yere kadar ben hazır bakımlı ayarları düzgün yapılmış bi motor arıyorum denk gelirse bu aralar düşünüyorum bulamasakda motorcu adamız artık biz yaparız :D amma uzun yazı oldu he...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    caner, senin zatın hangi parçaları kaldı yada hangi parçalarını sattın(hangisi kısaysa söylersin işte)
    kalan motor için kaç para istersin. tek tek fiyat söyleme o zaman çok pahalıya geliyor, burgman parası çıkar yeminle
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    mondial 150zat
    ya bnm motorda hala ortada ayağın ordan özellikle 2 kişi bindiğimde cız cız ses geliyo.tek kişiyle ses seda olmuyo ama

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler