Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ersankuneri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150 siyah
    Alıntı kontgerilla adlı üyeden alıntı
    valla arkadasim moturun kitapciginda kursunsuz benzin kullanilmasi gerektigi yazmis. gerci super benzin koyanlarda var ama sen yinede kursunsuz koy ne olur olmaz uzun vadede basin agrımasın
    marka ya gelince bence markanın onemi yok onemli olan guvenilir temiz benzin satan durust benzinci bulmaktır. surekli benzinin aynı yerden almaya calıs
    kotu benzin aracına zarar verir arızalara neden olabilir suratini dusurur ve titresimi artırır...
    umarım yardımcı olabilmisimdir...
    sağol kontt şimdi ikincikere benzin alıcam bakalım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    Alıntı salloji adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar merhaba. 3700 km de 150 zat kullanıyorum. şimdiye kadar büyük bi problem yaşamadım ama birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim. son hızım tek kişi düz yolda 90 civarında. bunu nasıl arttırabilirim. buji yi hava filtresini değiştirmek yararlı olur mu. birde vites kutusunun altından sürekli yağ kaçırıyo. şimdiden teşekkürler...
    dostum sanada önerim iyi bi servise git bakımı yaptır
    buji hava filtresi degistirsinler sağını solunu kontrol ettir geyseyen yerleri sıktır..
    ve ayrıca yagın akması normal olamaz terleme yapar ama akıntı normal değil
    sanırım sanzuman yağ tahliye kapagının contasında bi problem vardır o kapağı da kontrol ettirirsen iyi olur..

herkese kazasız belasız surusler...

ghostriderrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MASH 150 BEYAZ
    Alıntı ARMAGEDON adlı üyeden alıntı
    hoş geldin toprağım aramıza öncelikle titreme genelde bütün zatlarda var bendede vardı ama hallettirdim şimdi yok
    motorumun titreme sorununu halletirtim serviste.ayrıca fanınada çakıl taşı girmiş fanın bir kanadını kırmış onuda değiştirdiler 7000kmye yaklaşıyorum motor domuz gibi maaşallah.iyiki zat almışım yaaaw. BU ARADA BEN ARANIZA YENİ KATILDIM HOŞBULDUK TOPRAĞIM

Motosikleti
    dominar400ug
    ghostriderr hosgeldin aramiza

ya arkadaslar bu zatın hicbir cinli takliti yok bence bu cok onemli
    ayrıca cinli markalar arasında scooter olarak en pahalısı bu.
    vardır bunun bi hikmeti değilmi???

piaggio x9 la yanyana koy motor kotu durmaz cunku hakkaten cizimi guzel
    yanlıs hatırlamıyorsam x9 u 12500ytl zat 3400ytl 4 katı fiyata nerdeyse...

bi de en onemli ne biliyormusun hatta ve hatta cinli motorları sonuna kadar kotuleyenlere sozum
    eğer cinliler olmasa siz motor sahibi olacabilecekmiydiniz
    eskiden pahalı derdi herkes simdi ucuz yine herkes sikayetci
    biz ne kadar sikayetci ne kadar doyumsuz bir milletiz böyle yaw

nese costum ben yine
    insanları ekonomik motorlarla bulusturdukları için cinlilere sonsuz tesekkurler
    iyi ki varlar...
    not: biras daha sağlam yapabilselerdi keske

ghostriderrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MASH 150 BEYAZ
    ARKADAŞLAR duyduğuma göre (bir arkadaştan) mondiallerde hız standartlarına uysun diye hız sabitleme takozu varmış.o takozu sökünce motor 15-20km daha sürratleniyormuş.bana saçma geldi inanmadım şahsen.Siz böyle bişey duydunuzmu yada konu hakkında bilgisi olanvarmı????????

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    veee işte ilk resim motorumun
    ve servisteki hallerim))))

bu da kadran gece cok süper yanıyor her yanı eşit ışkla

benim motoru komple söktüler arızayı bulmak için

burdada bisikletci tosun usta işe iyice kaptırdı kendini.... hadi bakiim

burdada başka bir ZAT geldi bana yardıma

yokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 R
    arkadaşım umarım motordan sğumazsın bende seviyorum ama çok kızmya başladım servisten yeni aldığım motorumla az önce bi tur atayım dedim korkudan geri döndüm hadi bakalım kolay gele şimdi yine servise

badabat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650-Yamaha MT09
    arkadaslar bendede siyah zat var. arkaya canta almayı dusunuyorum. 35 lt lik kappa canta hosuma gıttı. bana canta onerebılenınız varmı. bu arada cantanın fıyatıda 110 mılyon

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    bu güzel havalarda motorsuz kaldım...üzdü beni zat...pazar günü maltepe-beykoz yaptım gezdim geri geldim...pazartesi sabahı işe gitmek için evden çıktım kontağı çevirip marşa bastım ama motor bi türlü çalışmadı...4-5 dakika cebelleştim, akü bitti...arabanın aküsünden takviye alıp bi 5 dakka da öyle denedim ama nafile...herhalde motoru boğdum diye düşündüm ve işe arabayla geldim...akşamı iple çektim gidip motoru çalıştırmak için ama akşamki hüsran daha büyük oldu maalesef...bu sefer marş basmıyordu...ben de servise bıraktım bi baksınlar bakalım...ama en az 3-4 gün motorsuz kaldım.. yanarım da ona yanarım
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı deamon adlı üyeden alıntı
    bu güzel havalarda motorsuz kaldım...üzdü beni zat...pazar günü maltepe-beykoz yaptım gezdim geri geldim...pazartesi sabahı işe gitmek için evden çıktım kontağı çevirip marşa bastım ama motor bi türlü çalışmadı...4-5 dakika cebelleştim, akü bitti...arabanın aküsünden takviye alıp bi 5 dakka da öyle denedim ama nafile...herhalde motoru boğdum diye düşündüm ve işe arabayla geldim...akşamı iple çektim gidip motoru çalıştırmak için ama akşamki hüsran daha büyük oldu maalesef...bu sefer marş basmıyordu...ben de servise bıraktım bi baksınlar bakalım...ama en az 3-4 gün motorsuz kaldım.. yanarım da ona yanarım
    Geçmiş olsun Çok kötü bi durum.Havalarda güzelleşti 3-4 gün motorsuz kalmak çok zor gelir.Umarım çabuk çıkar servisten

Arkadaşlar motorun altına neon taktırmak istiyorum.Nasıl olur bu iş nerde olur bi yardımcı olurmusunuz ?

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı FutureShock adlı üyeden alıntı
    Geçmiş olsun Çok kötü bi durum.Havalarda güzelleşti 3-4 gün motorsuz kalmak çok zor gelir.Umarım çabuk çıkar servisten

Arkadaşlar motorun altına neon taktırmak istiyorum.Nasıl olur bu iş nerde olur bi yardımcı olurmusunuz ?

otomobil aksesuarı satan dükkanlardan, aksaray, sirkeci vb. gibi bu neonları bulabilirsin motorun altına tıkıp aküye bağlaman lazım. AMMAAAAAAAA
    bildiğin gibi motorun aks aralığı uzun ve altını vuruyor kasislerde, patlatmayasın neonları.
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı
    otomobil aksesuarı satan dükkanlardan, aksaray, sirkeci vb. gibi bu neonları bulabilirsin motorun altına tıkıp aküye bağlaman lazım. AMMAAAAAAAA
    bildiğin gibi motorun aks aralığı uzun ve altını vuruyor kasislerde, patlatmayasın neonları.
    Doğru diosun.Zaten ben de ağır adamım sürekli vuruyorum altını.Güvenli bi yeri yokmu yav bu motorun neon koyucak

Motosikleti
    dominar400ug
    ya arkadaslar ben bursalıyım ve burada heryer motor ve motorcu oldu anasını satayım bide en ilginci piyasadaki 10 motordan 8nin naylonu ustunde
    anlamıyorum bu naylon sökmeme olayını
    sanıyorum sadece biz türklere mahsus bi olay bu
    eve tv alınır yıllar gecer kumandanın naylonu cıkarılmaz naylon eskirse eğer bantla tamir edilir

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    fardaki ve sinyallardeki naylonlar sökülmezse yapışıyor.. özellikle gece yolculuğu yapanların ön far yapıştığı zaman istediğin kadar uğraş sonra sökülmüyor...

e naparsın yeniliği belli olsun die bırakıyorlardır belki üzerinde... ... ...

Motosikleti
    zat150 siyah
    slm benim motordan ..hanı tencere kapağını yere surtersinya ole cızzzzzz die ses geliyo genelede yavaşlayınca acaba nedeni nedir bilen varmı..

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Alıntı ersankuneri adlı üyeden alıntı
    slm benim motordan ..hanı tencere kapağını yere surtersinya ole cızzzzzz die ses geliyo genelede yavaşlayınca acaba nedeni nedir bilen varmı..
    ön frenle alakalı birşey sanırım o ...ilk aldığım zaman bende de vardı sonra 2-3 ay içinde filan kayboldu...şimdi sen yazınca aklıma geldi öyle bişey olduğu
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Alıntı ersankuneri adlı üyeden alıntı

Eğer frenlerden birine basınca geliyorsa balata ya da arka pabuç yeni diyedir. Motor yeni değilse balatalar bitmiştir.

Arkadaşlar benim bir sorum var. Motorum 400 km yi geçti ve arka fren hala tutmuyor. arka freni iyileştirmek için ne yapabilirim. Benimkisi hiç kilitlemiyor. ne kadar sıkarsam sıkayım vidayı teker kilitlemiyor.

REBELROUSER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150

benin Zat 8600 km'de yaşadıklarım

Herhalde ZAT 150 kullanıcıları arasında benden fazla km yapmış olanınız yoktur. Şu ana kadar yaşadığım sorunların %60'ı servis %40'ı benim yüzümden oldu. Malum ilk motorum.
    Ben Esenler'deki servise götürüyorum. Aldığım günden itibaren kılavuzda yazan km'lerde bakıma götürdüm. Kitapta yazan hiçbirşeyi yapmadılar. Yani yağ değiştirme, sinyal-far kontrolü ve fren ayarı hariç hiçbirşey yapılmadı. Ne filtre kontrolu ne başka bir şey 5700 km'de kayış koptu. Meğer her yağ değişiminde kontrol edilmeliymiş. Daha sonra nasıl olduğunu anlamadığım şekilde içindeki yağ bitmiş. tabii yatak sardı. yağ yakmadığını söylediler. Ne olduğunu anlayamadılar. Sonuçta motorda epey bir şey değişti ve 900 km gitmeden yine yatak sardı. Yine ne olduğunu anlayamadılar. Şimdi tuhaf bir durum var ilk çalıştırıldığında müthiş duman atıyor. Isınınca geçiyor. Küçükçekmece'de bir servis varmış oraya götürdüm "piston yeni ondandır" dedi. şimdi arada bir yağ eksiltmeye devam ediyor. Üzerine tamamlıyorum. iyice paranoyak etti. her motora binişte yağını kontrol etmekten helak oldum.

Bir ara yatak sarmadan önce sürekli stop ediyordu servis bir kaç gün baktı bir şey bulamadı. 3-4 gün sonra da yatak sardı. adamlar hiç yağ seviyesine bakmamışlar. Veya bakıyorlar ama kasıtlı olarak "bir şey yok" diyorlar. Yaşadığım problemlerin motordan çok benim bu işleri yaşaya yaşaya öğrenmemden, tabii el-mahkum servise güvenmekten kaynaklanıyor. Gerekli uyarıları ancak arıza yapınca söylüyorlar. Bu duman atma mevzuu da kafamı fena bulandırıyor. gerçi beyaz bir duman atıyor ama ne olduğunu anlayamadım. bir fikri olan varsa söylesin.

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    10.000 km,yi geçen nevzat var.. en kıdemli zatçi odur heralde,uzun yolda yaptı zatla..

Motosikleti
    zat150 siyah
    Alıntı deamon adlı üyeden alıntı
    ön frenle alakalı birşey sanırım o ...ilk aldığım zaman bende de vardı sonra 2-3 ay içinde filan kayboldu...şimdi sen yazınca aklıma geldi öyle bişey olduğu
    evet ses ön taraftan geliyo gibi..sağol....

bide bişey sorucam arka tekeri daha buyuk taka bilirmiyizzz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler