Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada KİLİS'te 1.75TL lik benzini fazla reklam yapmayın, vergimi kaçıyırıyorlar, araştırırlar.
    aga bilmeyenmi var oralarda benzinin ucuz olduğunu kimisi eşeğin sırtına bidonları yükleyip getiriyor, kimisi işi büyütmüş direk kamyonla sınırdan geçiyor.
    hem fırsatım olsa bende alırım. 3,75ten alıyoruz, ödediğim verginin bana geri dönüşü olmuyor, başkalarının cebine gidiyor. en azından cebimiz rahatlar biraz.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga bilmeyenmi var oralarda benzinin ucuz olduğunu kimisi eşeğin sırtına bidonları yükleyip getiriyor, kimisi işi büyütmüş direk kamyonla sınırdan geçiyor.
    hem fırsatım olsa bende alırım. 3,75ten alıyoruz, ödediğim verginin bana geri dönüşü olmuyor, başkalarının cebine gidiyor. en azından cebimiz rahatlar biraz.

Tamam bizde ucuz benzin isterizde yasal değil, al ama belli etme...

Motosikleti
    mondial zat 150
    mrb arkadaşlar.

herkese teşekkrler, hoşbuldum..
    kiliste benzin olayı yasal yoldan geçiyor bu tarafa, mümkünmü sınırdan eşek yüküyle benzin geçirmek. askerimiz var kapı gibi her gün bir defa suriye ye geçme hakkımız var, gelirken aracın orinal deposu dolu gelince iş tamam. yasak deil ama bu tarafta depodan çıkartıp satmak yasak. bilgilerinize...
    Dağ Köylüsüü...

Benimde yasal degil dedigim sey oydu zaten. )))

Kardes pasaport varmi tel kayit için, bitane ayarlayabilirsen imei ve tel modeli veyim kayit ettirebilirmisin? Makul bir ucret verebilirim. Orda pasaport çok bulunur...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:52 ----------

Motoru bozulan 150ZAT'íma ait parça satísím devam etmektedir...

Motosikleti
    Alıntı macellan80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar.

herkese teşekkrler, hoşbuldum..
    kiliste benzin olayı yasal yoldan geçiyor bu tarafa, mümkünmü sınırdan eşek yüküyle benzin geçirmek. askerimiz var kapı gibi her gün bir defa suriye ye geçme hakkımız var, gelirken aracın orinal deposu dolu gelince iş tamam. yasak deil ama bu tarafta depodan çıkartıp satmak yasak. bilgilerinize...
    kardeşim sınır karakolunda askerlik yaptı, 2 ay önce geldi. termalden görüyoruz diyor, eşeğin sırtına yüklemişler benzin, sigara, elektronik vsvsvs. bişey yapmıyolar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:07 ----------

Benimde yasal degil dedigim sey oydu zaten. )))

Kardes pasaport varmi tel kayit için, bitane ayarlayabilirsen imei ve tel modeli veyim kayit ettirebilirmisin? Makul bir ucret verebilirim. Orda pasaport çok bulunur...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:52 ----------

Motoru bozulan 150ZAT'íma ait parça satísím devam etmektedir...
    dostum msne eklemiştim ama kabul etmemişin.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Çok anormal casus gorunumlu bi msn adresi degilse kabul etmisimdir.

canerhoruz@hotmail.com

Bidaha ekle istersen...

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Merhaba arkadaşlar.
    Bugün istinye bayırından aşağı inerken önümdeki aracın yavaşlamasıyla bende yavaşladım ve dolayısıyla motor vitesi boşa geçirdi. Bende o şekilde gaz vermeden aşağıya iniyordum. Hızım 50'de iken galiba elcikteki ufak hareketim vitese geçirdi ve biran devir yükseldi 1-2sn sonra ufaktan bir çıt sesi geldi. (Gerçi başka yerlerde birkaç kere olmuştu aynı olay ama ses gelmemişti.)
    Acaba bu ses neyin nesidir? Acaba bir sorun yaşatırmı?
    Gerçi motorda bir sorun görünmüyor. Gidişinde değişiklik yok, çalışıyor vs. vs. gayet normal.
    Herkese kazasız belasız sürüşler..

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Bugün istinye bayırından aşağı inerken önümdeki aracın yavaşlamasıyla bende yavaşladım ve dolayısıyla motor vitesi boşa geçirdi. Bende o şekilde gaz vermeden aşağıya iniyordum. Hızım 50'de iken galiba elcikteki ufak hareketim vitese geçirdi ve biran devir yükseldi 1-2sn sonra ufaktan bir çıt sesi geldi. (Gerçi başka yerlerde birkaç kere olmuştu aynı olay ama ses gelmemişti.)
    Gerçi motorda bir sorun görünmüyor. Gidişinde değişiklik yok, çalışıyor vs. vs. gayet normal.
    Hiçbir sorun yok devam et.

Motosikleti
    Çok anormal casus gorunumlu bi msn adresi degilse kabul etmisimdir.

canerhoruz@hotmail.com

Bidaha ekle istersen...
    yok öyle bişey burdaki nickim, sonunda 666 var @hotmail.com

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:32 ----------

Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    durduk yerde ses gelmez, mutlaka birşey olmuştur ama önemli birşeymi bilemicem
    ayrıca boşta gitmemekte fayda var, illa gidiliceksede kontağı kapatmak en iyisi (ben öyle yapıyorum) çünkü bir keresinde hızım 60 filan iken motor vitese geçti (rölanti biraz yüksekteydi), arka teker kilitlendi, az daha tahtalıköye gidiyoduk. yapmamakta fayda var.

o sese gelirsek, eğer önemli birşey ise dişli vs den önce kayışa zarar gelmesi lazım, çünkü varyatör sistemdeki en zayıf parça kayış yanılmıyorsam.
    tamamen tahminim, emin değilim ama esnemeden dolayı kayışın içindeki çelik tel(ler) kopmuş olabilir. tabi o kadar ses çıkarırmı bilmiyorum.
    birde şimdi aklıma geldi ve yine tahmin ediyorum debriyaj balatasının bir parçası ani sürtünmeden dolayı kopmuş olabilir.
    bu ikiside tahmin tabi ama bir yolla anlayabilirsin, motoru orta ayağa alıp gaza bas, kavramada ses varmı, gazı açtığında varyatör kısmından ses geliyormu. bir bakarsın.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

schumi84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar merhaba tekrardan,
    askerden geldim bu yazı motorsuz geciremicem sanırım, varmı temiz bi motor kendisi veya arkadası satan?

Motosikleti
    Alıntı schumi84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    askerden geldim bu yazı motorsuz geciremicem sanırım, varmı temiz bi motor kendisi veya arkadası satan?
    bende ağustosta gidicem inşallah. satmak istemiyorum aslında ama gitmeden satabilirim belki. o zamana kadar almazsan aklımdasın
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

151RS var 770tl istiyorum...

Motosikleti
    Mondial - ZAT 150
    Arkadaslar selam,daha once kararlastırmak ıcın caba sarf ettıgımız hafta sonu gezı programı ıcın benım bır mazaretım var.Acıklamak ısterım.....
    Ben bu hafta sonu ( 29/05 )teknemızle Akdenıze ,kılıcbalıgı avına cıkıyoruz.Yaklasık olarak 2 ay gıbı bır surede gelecegız..Geldıgımız zaman herturlu programa katılmayı cok ısterım.
    Hepınıze kazasız surusler...Saygımla...

151RS var 770tl istiyorum...

saol dostum, zat dusunuyorum.

Salihyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu sıralar şartlar çok iyi değil, bende uzun yol yapabilmek için ekonomik olacak şekilde ybr tercih etmek istiyorum, 2900 tl ye şartları zorlamış olacağım, ama zatı da düşünüyorum, şu an çok fazla tecrübem yok ehliyet var ama istanbul içi çok yol almadım, genelde kendi semtimdeydim emanet motorlarla. Zat ı alırsam şehirler arası gidemeyeceğimi düşünüyorum ( bolu-ist ) yada ( ist-izmir ) gibi.

Zat'ın rodaj sonrası 100 km de kaç lt yakıt harcıyor ? ve söylendiği gibi bir furyaydı geçti mi ? durumu nedir şu anda bu motorların ?
    Yorum yok!

Alıntı Salihyet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sıralar şartlar çok iyi değil, bende uzun yol yapabilmek için ekonomik olacak şekilde ybr tercih etmek istiyorum, 2900 tl ye şartları zorlamış olacağım, ama zatı da düşünüyorum, şu an çok fazla tecrübem yok ehliyet var ama istanbul içi çok yol almadım, genelde kendi semtimdeydim emanet motorlarla. Zat ı alırsam şehirler arası gidemeyeceğimi düşünüyorum ( bolu-ist ) yada ( ist-izmir ) gibi.

Zat'ın rodaj sonrası 100 km de kaç lt yakıt harcıyor ? ve söylendiği gibi bir furyaydı geçti mi ? durumu nedir şu anda bu motorların ?

valla dostum katılmıyorum sana açıkçası. yaklasık 2 sene zat kullandım, evim avrupa yakasında işyerim karşıda oldugu icin nerdeyse hergun uzun yol yapıyodum gibi. bunun dışında silivriyede gittim hemde arkamda artçı ile birlikte, bence zatla cok rahat izmire gidilir. rodaj sonrası demişsin bide sanırım sıfır alacaksın motoru bi kaç dandik malzemeyi kalitelileri ile degistikten sonra rahatca istedigin yere gidebilirsin.

tabi bu benim düşüncem

Salihyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vitesli motor kadar ekonomik olmaz sanıyorum, 100 km de 3,5 lt yakacağını sanıyorum zat'ın aşağı yukarı. zaman gösterecek maddi durumuma bağlı
    Yorum yok!

saol dostum, zat dusunuyorum.
    ZAT = Konfor+Görünüm/Uygun Fiyat = DERT+TASA+ENDÎ$E

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZAT = Konfor+Görünüm/Uygun Fiyat = DERT+TASA+ENDÎ$E
    ZAT = 32.250 km yol + unutulmaz güzel anlar +keyif + az sorun + konfor + güven + sevgili + paha biçilmez dostluklar ve daha nicesini getirdi...

kendi hatamdan dolayı 2-3 kere yolda kaldım... 32.000 km yolun 6.000 km'sini 8 ay boyunca artçılı yaptım...

ksmetse önümüzdeki günlerde uzun soluklu bir yolculuğa çıkmayı planlıyorum... ilk rotam TEKİRDAĞ ordan da AVŞA ADASI... sonrası daha belli değil...

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok öyle bişey burdaki nickim, sonunda 666 var @hotmail.com

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:32 ----------

durduk yerde ses gelmez, mutlaka birşey olmuştur ama önemli birşeymi bilemicem
    ayrıca boşta gitmemekte fayda var, illa gidiliceksede kontağı kapatmak en iyisi (ben öyle yapıyorum) çünkü bir keresinde hızım 60 filan iken motor vitese geçti (rölanti biraz yüksekteydi), arka teker kilitlendi, az daha tahtalıköye gidiyoduk. yapmamakta fayda var.

o sese gelirsek, eğer önemli birşey ise dişli vs den önce kayışa zarar gelmesi lazım, çünkü varyatör sistemdeki en zayıf parça kayış yanılmıyorsam.
    tamamen tahminim, emin değilim ama esnemeden dolayı kayışın içindeki çelik tel(ler) kopmuş olabilir. tabi o kadar ses çıkarırmı bilmiyorum.
    birde şimdi aklıma geldi ve yine tahmin ediyorum debriyaj balatasının bir parçası ani sürtünmeden dolayı kopmuş olabilir.
    bu ikiside tahmin tabi ama bir yolla anlayabilirsin, motoru orta ayağa alıp gaza bas, kavramada ses varmı, gazı açtığında varyatör kısmından ses geliyormu. bir bakarsın.
    Bilgilerin için teşekkür ederim.
    Motorumda hiç bir anormallik görünmüyor. Motoru çalıştırırken normal sorunsuz çalışıyor, harakete başlarken normal kalkıyor yani herşey normal. Hatta gazı biranlık açtım sorunsuzdu.
    Ama dediğiniz gibi orta sehba üzerinde hiç deneme yapmadım. Yarın birde o şekilde denerim.
    Siz arka lastiğim kitlendi diyince aklıma benim lastik geldi. Vitese geçişinde biran lastikten kayma sesi geldi ama devir yükseldi tabi ve hemen o ufak çıt sesi geldi. Acaba yoldaki çok ufak taşların sürtünmesinden mi geldi?
    Neyse arkadaşlar 2000km bakımı geldi sayılır. Servise bişe oldumu diyede sorarım. Şuan olumsuz birşey görünmediği için içim rahat..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler