Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    usta 0 maliyetle birkaç yere bakıcak, paranı alıcak bence kendin uğraş biraz, öğrenirsin hem. çok komplike bir alet değil zaten.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Zat150 gitti MCT250 geldi :)
    yarın işim yok erken kalkıp sökeyim dağıtayım bakalım ama inşallah başka masraflar açmam buji söküp yedeği takayım bakalım ne olcak . ama yapacagımı zannetmiyorum
    Mondial zat 150 ' ımı sattım , Suan MCT250 :)

Motosikleti
    Alıntı sinanferah05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın işim yok erken kalkıp sökeyim dağıtayım bakalım ama inşallah başka masraflar açmam buji söküp yedeği takayım bakalım ne olcak . ama yapacagımı zannetmiyorum
    en basit kontrol yöntemi. bujiyi söküp tekrar buji başlığına tak, bujiyi hemen ordaki bir demire deydir ve marşa bas, kıvılcım çıkması lazım. çıkıyosa sorun yok.
    yine hemen bujiye baktığın yerde beyaz bir benzin filtresi var.onu çıkarıp bi tarafından üfle (tabi önce içindeki benzini dök), hava geçiyomu kontrol edersin.
    benzin pompasınıda şöyle yapıcan. pompaya takılı iki tane hortum var. biri benzin girişi, diğeri çıkışı. (hangisi giriş hangisi çıkış hatırlamıyorum) kontak kapalıyken birini çıkar, kontağı açtığında bi hareket olmazsa onu tak diğerini çıkar. kontağı açtığında açık uçtan benzin gelmesi lazım tazzikli olarak (pompayı gözüne tutma tabi) gelmezse sorun var demektir.
    bide hortumlara bak dicem ama sanmam onların tıkanıcağını. bu dediklerimde bişe yoksa karbüratör tıkanmıştır. temizlemesi basit aslında ama ince iş biraz. onu ustaya götürürsün artık.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    aynen abicim bu dediklerini yapmaya calısırım olmassa götürürüm yani teşekr ederim

Motosikleti
    ne demek. bende burda öğrendim zaten
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Bizde öğreniyoruz sayenizde iste yavastan yavastan

Motosikleti
    Tulgacan nickli caner abinin bobinin kabolarına bak biri çıkmış olabilir demesiyle gittim motorun yanına baktım gercektende biri takılı diğeri sallanıyo taktım çalıştı motor yaaa bu kadar ufak bi çözümle halledilebilecek sorun için 3.5 saat uğraştığıma yanıyorum ...

Motosikleti
    Alıntı sinanferah05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tulgacan nickli caner abinin bobinin kabolarına bak biri çıkmış olabilir demesiyle gittim motorun yanına baktım gercektende biri takılı diğeri sallanıyo taktım çalıştı motor yaaa bu kadar ufak bi çözümle halledilebilecek sorun için 3.5 saat uğraştığıma yanıyorum ...
    eheh benim başımada çokça gelen bi olay
    demekki benzin bitti diye stop etmemiş motor
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    abi valla üstümden büyük bi yük kalktı yaa ilk aldıgım gun gibi sevındım valla

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    E hadi bakalim geçmis olsun, mars basipta motor almiyorsa herseyde normal gorunuyorsa sagdaki sele altindaki kaportanin icinde kalan bobine bakin ilk önce, bundan sonra basina gelebilecek arkadaslarinda aklinda olsun, hemen hemen tüm marka model scoterlar için geçerlidir. ZAT ile benzinden dolayi yolda kalmak çok zor, çünkü benzin 0 gösterge ibresindende asagiya inse, daha çooook uzun km yapabilir, 0 göstergesine veya biraz assagisina geldiginde benzin alip yola devam edebilirsiniz. Göstergeyi kontak kapaliykenki seviyeye getirmeyin derim hiçbirzaman...

Motosikleti
    teşkkür ederim abicim sayende hallettim yavas yavas heryerini öğreniyoruz iste motorun ...

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Ayberk
    2- ozersea
    3- RunemagicK
    4- Arslanfb
    5- ????
    6- ????
    7- ????
    8- ????

İSMİNİ EKLE!!!!!!

Arkadaşlar kısmetse,toplantı önümüzdeki hafta yapalım diyorum... c.tesi yada pzar olsun,saati burdan kararlaştırırız. yorum ve önerilerinizi bekliyorum. yada hafta içi,mesai çıkışıda olur ama ne kadar takılırız bilemiyorum...
    evet arkadaşlar...

daha öncede yazışmıştık ama nedense fazla ses seda çıkmadı... şu olayı bir netleştirelim artık!!!!!
    listeye adını eklemek isteyenler kimler?
    acil haber bekliyorum-ki herkes işini gücünü ona göre ayarlasın...

Hangi motorla geleceğimizin bir önemi varmı yoksa sadece ZAT ı olanlarmı gelecek?

Motosikleti
    mondial zat 150
    arkadaşlar herkese merhaba.

iki hafta boyunca forumun hemen hemen hepsini okuduktan sonra geçtiğimiz günlerde bende bir larcivet zat aldım. bayiden sıfır kutusundan çıkardık ve forumdan edindiğim bilgilerle daha çalıştırmadan benzin filtresiydi, bujiydi, yağdı, bazı zayıf gördüğüm hortumlardı, arka lastik, kayış ve akü derken bütün bakımlarını yapıp bastık marşa... motoru bayi kapatacağı için 2400 lira gibi çoook uygun bir fiyata ( Kask ve arka çanta dahil ) aldım ve saydığım bütün malzemelere işçilik dahil 150 lira ödedim. plaka-ruhsat-sigorta 200 tl kadar ödedim.
    ilk işim arabamla kilis'e gidip litresi 1.75 tl'den 50 litre kadar benzin aldım. ( 80 tl verdim 50 litreye aslında daha ucuza geldi litresi :D ) şu an 600 km civarında 5 günde yaptım bu km'yi. benzininde ucuz olmasından dolayı km'ye yaklaşık 6 kuruş yakıyor. 2 kişi de 3 kişide bindim ama kesinlikle rodaj kurallarına uyarak.. köy yolunda rampalarda 2 kişi hiç üzmeden gidip geliyorum. taş gibi maşallah.. :D

biraz uzun oldu biliyorum ama öncelikle foruma hakketen yararlı bilgiler ekleyen Ahmet bey, logaritma, ayberk bey v.s gibi insanlara teşekkürü borç biliyorum. ve son olarakta bütcesi 2-3 milyar veya 2. el düşünen 1.5-2 milyar bütceli insanlara 5-6 hatta 8-10 milyarlık motor öneren ve zat'a ( çinlilere) yanaşmayın diyen insanları amaçsız ve gereksiz bulduğumu belirtmek istiyorum.
    herkese tekrar teşekkürler, kazasız belasız sürüşler...
    Dağ Köylüsüü...

Motosikleti
    ZAT 150 - 2005
    Tekrar selam arkadaşlar.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    macellan80....

aramıza hoş geldin,yeni motorun hayırlı ve uğurlu olsun...tekerin düz bassın.
    tecrübelerimizi yazdık ve paylaştık,faydalanmanız bizim içinde sevindirici bir haber... bende size çok teşekkür ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:57 ----------

Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi motorla geleceğimizin bir önemi varmı yoksa sadece ZAT ı olanlarmı gelecek?
    sende eski bir zat'çısın
    tabiki sende gelebilirsin... motorunuda görmüş oluruz,ama görünen o ki katılımcı yok denecek kadar az:(

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Ayberk Çanakkaleye Zat ile mi gittin resimlerde göremedim.

Motosikleti
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama görünen o ki katılımcı yok denecek kadar az:(
    birde mt geleneği, gelicem diyenleri yarısı gelmez
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Salı aksamı geri dönüyorum Amasya'ya bu 3 gün içinde olursa gelebilirim bende

Tamam benide yazarmısınız, bende benim eski emektar 151RS ile gelirim. Ama tabi bu iş sıcak havada olur, bu havalar henüz düzelemedi

Bu arada KİLİS'te 1.75TL lik benzini fazla reklam yapmayın, vergimi kaçıyırıyorlar, araştırırlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler