Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    septimus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Sağol mondialcii. Bugün bi servisle görüşeceğim, yağı kendim değiştirirsem garantiyi bozarmı diye soracağım. Gerçi değiştirsem ruhları bile duymaz ya.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı FutureShock adlı üyeden alıntı
    saol armagedon.
    gezi ile ilgili link e baktım baya güzel olucak gibi katılımcı sayısı yüksek baya.bi aksilik çıkmazsa gidicem bende.Ama senin ismini göremedim listede Armagedon ?
    topice bişeyler yapmışlar tüm mesajlar silinmiş adım ondan yok yosa vardı gelecem bende bi aksilik olmazsa
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Cevabın için tşk. perseus. Ben izmirde yaşıyorum aslında motosikleti alacağım kişiyi tanıyorum ama bildiğim birşey varsa oda işin içine para girince insanların kişiliklerini unutabildiği bu yüzden şüpheciyimdir. Motosikleti alarm dahil 1750 tl. 'ye alacaktım adam son anda alarma alıcı çıktı ama ben sana satmak isterim diyerekten kask ve alarm için 100 tl. daha şişirdi tabi bende karşılığını vereceğim zaman olarak motosikleti alacağım günü seçtim o gün gelsinde bir can çekişsin taze ve mavi paralarla onun kişiliğini düşürücem yazık ya insan bu kadar aç olmasın..

Aslında kafamı karıştıran bir durum daha var ¿ motosikletin 1 yıllık vergi bulunmakta bedeli ve şu an ikinci el yani ben alınca üçüncü sahibi olacağım ayrıca şuanki sahibi motosikleti 200 km'de aldığını ve 800 tl.'lik bir kısmını peşin ödediğini aralarında noter tastikli bir vekaletnameyle bu satışın gerçekleştiğini belirtti. Birsürü bıcır durum yani aracı alacağım gün ruhsatı üzerime alabilmem için motosikleti ilk satan adamında olması gerekmiyormu ? ve satış sırasında hangi işlemler yapılıyor acil bir şekilde bilgilerinize ihtiyacım var ? şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Alıntı solistalper adlı üyeden alıntı
    Cevabın için tşk. perseus. Ben izmirde yaşıyorum aslında motosikleti alacağım kişiyi tanıyorum ama bildiğim birşey varsa oda işin içine para girince insanların kişiliklerini unutabildiği bu yüzden şüpheciyimdir. Motosikleti alarm dahil 1750 tl. 'ye alacaktım adam son anda alarma alıcı çıktı ama ben sana satmak isterim diyerekten kask ve alarm için 100 tl. daha şişirdi tabi bende karşılığını vereceğim zaman olarak motosikleti alacağım günü seçtim o gün gelsinde bir can çekişsin taze ve mavi paralarla onun kişiliğini düşürücem yazık ya insan bu kadar aç olmasın..

Aslında kafamı karıştıran bir durum daha var ¿ motosikletin 1 yıllık vergi bulunmakta bedeli ve şu an ikinci el yani ben alınca üçüncü sahibi olacağım ayrıca şuanki sahibi motosikleti 200 km'de aldığını ve 800 tl.'lik bir kısmını peşin ödediğini aralarında noter tastikli bir vekaletnameyle bu satışın gerçekleştiğini belirtti. Birsürü bıcır durum yani aracı alacağım gün ruhsatı üzerime alabilmem için motosikleti ilk satan adamında olması gerekmiyormu ? ve satış sırasında hangi işlemler yapılıyor acil bir şekilde bilgilerinize ihtiyacım var ? şimdiden teşekkürler.
    walla ne yalan söyliyim başıma daha önce alım satım dolandırıcılığı geldi. o yüzden dikkat et. Aklına bile gelmicek şekillerde, seni suçlu duruma düşürüp, paranı kapıyolar.. eğer adamda satış yapabileceğine dair bir vekaletname varsa sana devredebilir motoru. Tabi ki vekaletin süresi dolmamış olacak. Sen ne yaparsan yap noterden satış sözleşmesini hallet bu sana garantidir. sözleşmeyi yaptıktan sonra ruhsatı hemen çıkart. Eğer alım satımla ilgili bir dolandırıcılık varsa ruhsat çıkmadığı sürece motor önceki sahibinin sayılır. Yani seni mahkemeye verip motora ihtiyati tedbir koydurabilir. Ben yaptığım için biliyorum Ben hala söylüyorum yapacağın tüm masrafa değecekse yap piyasada 2000-2300 e güzel zatlar var. Hayırlı olsun

twis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı deamon adlı üyeden alıntı
    benim arkadaşda (emergency) kymco granddink 150 var...kadranlar doğru mu gösteriyor diye bir test yapalım dedik...kafakafaya giderken benim kadran 90 gösterirken onunki 100 gösteriyordu... kymco kore malı bizimkine göre neredeyse 2 kat pahalı bi motor...acaba o mu fazla gösteriyo hızı yoksa benim zat mı eksik gösteriyor ne dersiniz...

ha bu arada ben benim zatla 95'den yukarısını göremedim henüz
    senın sorun bende de var henuz daha 95 gormedım ne sı var anlmadım aletın sen sorunu hallede bıldınmı ettıysen nerde nasıl
    şimdiden teşekkuler sağolasın

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Alıntı twis adlı üyeden alıntı
    senın sorun bende de var henuz daha 95 gormedım ne sı var anlmadım aletın sen sorunu hallede bıldınmı ettıysen nerde nasıl
    şimdiden teşekkuler sağolasın
    çözülmedi valla...motordan iyi anlayan ustaya denk gelemedim henüz...bir de fazla hız da pek umurumda değil...70-80'den fazlası riski katlamak demek zaten...ama yine de merak ediyorum 110-120 yapıyo benim zat diyenler olunca benim alet neden yapmıyor diye
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

ghostriderrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MASH 150 BEYAZ
    arkadaşlar bende bir zat kullanıcısım ve bundanda mutluyum çünkü zat ın aynısı hiçbir markada yok ama diğer 150lik jc 150t gibi motorları her markada görmek mümkün.bu yönden çok şanslıyız.ben şuan 6000 km ye geldim ve ufak tefek problemler haricinde bir sorunum yok.ancak ikikişi bindiğimde kalkışta aşırı bir titreme yapıyor bu sizlerdede varmı ve motorum düz yolda 90-95 km yi geçmiyor bu normalmi sizce?

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    İNŞALLAH DİĞER ÇİNLİLERDE ZAT GİBİ Bİ MODEL CIKARMAZ...

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Alıntı PERSEUS adlı üyeden alıntı
    walla ne yalan söyliyim başıma daha önce alım satım dolandırıcılığı geldi. o yüzden dikkat et. Aklına bile gelmicek şekillerde, seni suçlu duruma düşürüp, paranı kapıyolar.. eğer adamda satış yapabileceğine dair bir vekaletname varsa sana devredebilir motoru. Tabi ki vekaletin süresi dolmamış olacak. Sen ne yaparsan yap noterden satış sözleşmesini hallet bu sana garantidir. sözleşmeyi yaptıktan sonra ruhsatı hemen çıkart. Eğer alım satımla ilgili bir dolandırıcılık varsa ruhsat çıkmadığı sürece motor önceki sahibinin sayılır. Yani seni mahkemeye verip motora ihtiyati tedbir koydurabilir. Ben yaptığım için biliyorum Ben hala söylüyorum yapacağın tüm masrafa değecekse yap piyasada 2000-2300 e güzel zatlar var. Hayırlı olsun

Hım bilgilerin için tşk. ederim perseus adamda vekaletname var sözleşmenin süresine bakıcam yani bu şekilde birinci el sahibine gerek kalmadan ruhsatı üzerime alabilicem zaten bu işlem olmadan parasını vermem ruhsatta bir görelim kendi adımızı sanımızı sonrasında mangırları bayılırız. Hadi bakalım sayılı gün çabuk geçer diyorlar ama geçmiyor ayın 19'unda kavuşuyorum zatıma

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı ghostriderrrr adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar bende bir zat kullanıcısım ve bundanda mutluyum çünkü zat ın aynısı hiçbir markada yok ama diğer 150lik jc 150t gibi motorları her markada görmek mümkün.bu yönden çok şanslıyız.ben şuan 6000 km ye geldim ve ufak tefek problemler haricinde bir sorunum yok.ancak ikikişi bindiğimde kalkışta aşırı bir titreme yapıyor bu sizlerdede varmı ve motorum düz yolda 90-95 km yi geçmiyor bu normalmi sizce?
    hoş geldin toprağım aramıza öncelikle titreme genelde bütün zatlarda var bendede vardı ama hallettirdim şimdi yok
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Hoşgeldin...

camros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    herkese slm önceliklee bende 0 bir zat aldım burdaki bilgilere bakılırsa yanlış bi karar vermemişim ve ankarada 9 tanede servisi var 2 yıl garanti, 1 sene de yaşam sigortası yapıyolar ama burdan çıkardığım sonuç %80 herkesin aynı sorunları var, rodajda ii geçirirsek pek zorlucanı zannetmiyorum. doğrumu söylüyorum acaba

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    Alıntı camros adlı üyeden alıntı
    herkese slm önceliklee bende 0 bir zat aldım burdaki bilgilere bakılırsa yanlış bi karar vermemişim ve ankarada 9 tanede servisi var 2 yıl garanti, 1 sene de yaşam sigortası yapıyolar ama burdan çıkardığım sonuç %80 herkesin aynı sorunları var, rodajda ii geçirirsek pek zorlucanı zannetmiyorum. doğrumu söylüyorum acaba
    bencezat doğru bir karar diğer çinlerden iidir. rodajı ii aparsan hiçbir sorunla karşılaşmazsın... kitapçığı ii oku. ve ön cam sesini hallet

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    dostlar motoruma neler yaptım bir bakın isterseniz...
    pahalı modellerde olanlardan...

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=12008
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı mehmetkilic31 adlı üyeden alıntı
    bencezat doğru bir karar diğer çinlerden iidir. rodajı ii aparsan hiçbir sorunla karşılaşmazsın... kitapçığı ii oku. ve ön cam sesini hallet:queen:

Ön cam sesini fabrika niye halletmez ki ?
    1 sene oldu bu model çıkalı !
    Sorunlar Fabrikaya bildirilmezmi ?

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı
    Ön cam sesini fabrika niye halletmez ki ?
    1 sene oldu bu model çıkalı !
    Sorunlar Fabrikaya bildirilmezmi ?
    fabrika naapsın? çinliler malı demonte gönderiyor, çoğu parçası burada alelacele takılıyor. montajı yapanda fabrika değil sağdaki soldaki "yetkili servisler"

ya nooldu bu makinaya anlamadım, bu aralar 4.5 litre yakıyor 100km de.

kışın benzin deposunda mı bayatladı nooldu anlamadım, eskiden 3.5 litre civarıydı.

karbüratör temizleme katkısı ilave ettim son aldığım benzine, bakalım işe yarayacak mı?

böyle sıkıntısı olan var mı? nasıl düzelttiniz?
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    fazla yakma problemi bende de var rodajda bile 3,5 litre yakıyordu...bir ara 5 litreye kadar çıktı...şu an abanmadan kullanmama rağmen halen 4 litrenin üstünde ...çözümünü bulan varsa bana da söylesin (karbüratör garantiden değişti 3 hafta evvel ona rağmen fazla yakmaya devam)
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial

ses

Arkadaslar gecenlerde de bu konuyu konusmustuk ancak, benimkinde durum biraz değişti. Motoru sabah calistirmadan önce kontak anahtarını on pozisyonuna getirdiğimde "katırt katırt katırt" diye pompa sesi geliyor. Hele de 2 gün motora binmediysem ilk çalıştırma olayında abartısız 7-8 sn sürüyor bu eğer ki bu bir pompa sesi ise ve benzin pompalıyorsa nereye gidiyor bu kadar benzin herhangi bir koku da gelmiyor. Ayrica motor rolantide çalışırken bile bazen bu sesi duyuyorum.

NOT: depo full sayilabilecek kadar dolu

Sizin motorlarınızda da bu ses var mı ? Böyle bir durum farkettiniz mi ?

Eğer ki normal değil ise servisin yolunu öğrenme vakti geldi demek.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Cartal bu sorun bende de var kontağı açtığımda benzin pompasından ses geliyo. Bu ses eski motorumda benzin azalınca çıkıyodu. Zat ta her zaman geliyor. Çalısırkende bir vuruntu sesi gibi geliyor. ısınınca geçiyor. bu normal olsa gerek diye düşünüyorum. Bu arada motorunu yeni alan arkadaşalara hayırlı olsun...

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı CartaL adlı üyeden alıntı
    Arkadaslar gecenlerde de bu konuyu konusmustuk ancak, benimkinde durum biraz değişti. Motoru sabah calistirmadan önce kontak anahtarını on pozisyonuna getirdiğimde "katırt katırt katırt" diye pompa sesi geliyor. Hele de 2 gün motora binmediysem ilk çalıştırma olayında abartısız 7-8 sn sürüyor bu eğer ki bu bir pompa sesi ise ve benzin pompalıyorsa nereye gidiyor bu kadar benzin herhangi bir koku da gelmiyor. Ayrica motor rolantide çalışırken bile bazen bu sesi duyuyorum.

Sizin motorlarınızda da bu ses var mı ? Böyle bir durum farkettiniz mi ?

Eğer ki normal değil ise servisin yolunu öğrenme vakti geldi demek.
    O sesi bende alıyorum ama benzin azkenmi ses geldi onu hatırlamıyorum bidaha ki sefere dikkat ederim.Bide benim rölanti bi dengesiz bi gün normal bi yüksek bi gün düşük anlamadım gitti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler