Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar nerdesiniz bakim?
    ESKİLERE NE OLDU???

Aramıza yeni katılan arkadaşlara HOŞGELDİNİZ diyorum...

Bilmeyenler için yazıyorum; motoruyla tüm TÜRKİYE'yi gezen ÜMMET PERKİTAN'ın son motoru ZAT 150'dir!!!! ÜMMET ABİ'nin sayfası mevcut,forumdan okuyabilirsiniz... enson 3 gün önce konuştuğumda,ÇANKIRI'nın KURŞUNLU ilçesindeydi... bugünde,akşam maltepe sahilinde mangalda bizlerle olacak...

zat için kafasında soru işareti olanlara duyurulur...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:04 ----------

1. ci ilan için sadece güldüm... bana pek güvenli gelmedi;üstelik disk fren için tek'im demiş!!! yanılıyor,SEVPA serviste çalışan bir arkadaşım kendine disk fren yapmıştı hemde 1 sene önce

2.ci ilanın sahibide aramızdan bir arkadışımız olmalı yanlış hatırlamıyorsam...
    Ayberk , Nasılsın...

Sende forma benim gibi arasıra girer oldun galıba...

ZAT nasıl gidiyor ..Sorun yoktur inşallah...

Maaşallah nazardeğmesin benimki saat gibi çalışıyor....

Ayberk , Ümmetin ZAT ile seyahat yaptığını yazmışsın ..Doğru...

İzmirde Ümmetle , 2 ZAT izmir , Karaburun , Çeşme yolculuğumuz oldu..

Eşsiz bir İnsan...Tekeri düz bassın .Allah kazadan beladan uzak tutsun...

Fakat formda bizim gezi ile ilgili resimleri göremedim..

Sağolsun izmirdeki bizim forma gönderdi....

Arkadaşlarım , Benim Kırmızı , Ümmetin Metalik gri ZAT ların seyahat fotolarını oradan izleyebilirler.....

Herkese kazasız ve zevkli sürüşler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Zat150 gitti MCT250 geldi :)
    Bende çarşamba günü görüştüm Ümmet abiyle sağolsun tavsiye ettiği servise motorumu yaptırdım çokta memnunum gerçekten melek gibi bi insan ....
    Bir kaçta foto ekliyeyim
    URL=http://www.ressim.net][/URL]

Mondial zat 150 ' ımı sattım , Suan MCT250 :)

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Kafama takılan iki soru hakkında bilgilerinize ihtiyacım var.
    1) Motorumda fren yaparken ~10 gün kadar ön fren tak diye ses yapıyordu (motoru kullanmaya başladığımda ilk frene dokunduğumda yapıyordu ve daha sonra frenlerimde yapmıyor). Gerçi son 4 gündür sorunsuz, yani ses yok çok şükür. Ama yinede merak ediyorum, neden yapabilir?
    2) Ben motoru çalıştırdıktan ~10sn sonra motor soğuk diye jikle devreye giriyor ve 1-1,5dk kadar yüksek devirde çalışıyor ve arka lastiği çeviriyor. Sonra dediğim gibi 1-1,5dk sonra rölenti normal seviyede çalışıyor(lastik de duruyor tabi). Bu davranışında anormal bir durum var mı, yok mu?
    Şimdien teşekkür ederim, kazasız belasız sürüşler..
    1) disk ile balata arasında pislik vardır, ondan yapar. bendede yapıyodu, arasına kağır sıkıştırarak çözdüm (tavsiye etmem ama)

2) gayet normal
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Mondial ZAT 150
    Arkadaşlar 2.el bir ZAT 150 aldım ve memnun olayım mı olmıyayım mı bilemedim. Çünkü biraz masraflı ve İst de oturan arkadaşlardan yardım istiyorum.
    1.yardım Anadolu yakasında Ataşehir de oturuyorum evime yakın bildiğiniz sağlam bir usta varmı gerçekten işten anlayan ve en azından biz sölemeden gevşemiş vidayı sıkacak bir usta.
    2. yardım ise bu motorun granajlarını modifiye edebilecek bir usta varmı yani daha geniş gövde veya yan paneller vs. phtoshoplasakta yapabilme şansları varmı?
    3. ise bu motora masraf yapayım mı yoksa satıp başka bişi mi bakiim. Değermi yaniş bu sıkıntıya

Motosikleti
    Alıntı serquito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2.el bir ZAT 150 aldım ve memnun olayım mı olmıyayım mı bilemedim. Çünkü biraz masraflı ve İst de oturan arkadaşlardan yardım istiyorum.
    1.yardım Anadolu yakasında Ataşehir de oturuyorum evime yakın bildiğiniz sağlam bir usta varmı gerçekten işten anlayan ve en azından biz sölemeden gevşemiş vidayı sıkacak bir usta.
    2. yardım ise bu motorun granajlarını modifiye edebilecek bir usta varmı yani daha geniş gövde veya yan paneller vs. phtoshoplasakta yapabilme şansları varmı?
    3. ise bu motora masraf yapayım mı yoksa satıp başka bişi mi bakiim. Değermi yaniş bu sıkıntıya
    hayırlı olsun.
    1) herkes sevpayı öneriyor, ben bir kere gittim pek memnun kalmadım ama yinede güvenilir bir yer olduğuna şüphe yok. mahalle arası motorcularından değil.
    http://www.sevpa.net/

2) öyle birini bilmiyorum ama varsada motorun parasından fazla masraf tutar tahminim

3) kaça aldın, kaç kmde, alırken bildiğin sorunları varmı. bunları söylersen daha iyi yardımcı olabiliriz

birde bende dudulluda oturuyorum, yardımcı olurum her konuda
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serquito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aramıza hoşgeldin...

öncelikle; zat'la 31.000 km yol yapmış biri olarak bunları yazıyorum...

1- SEVPA iyidir,İSMET USTA çok iyidir... selamımı mutlaka ilet,memnun kalacağına eminim...
    2-modifiye vs işine girme,içinden çıkamazsın... ama illa yapacağım diyorsanda,sanayi sitelerinde fiberciler var onlar yapar ama araştırman gerek... ama gerekyok bence...
    3-masraftan kastın modifiye ise,cevabını zaten verdim... ama motorunda yada başka bir yerinde sorun varsa yaptır tabi... tabi çook büyük sıkıntısı yoksa...
    bizlere motorunla ilgili bilgileri ver,sıkıntılarınıda paylaş bizlerde dilimiz döndüğünce yardımcı olalım... ben zatımdan memnunum,satıyordum ama şimdi vaz geçtim... kaçtane motora baktım,ama ayağımı uzatıp yayıla yayıla gideceğim,fazla sorun çıkartmayan motor bulamadım...tabi buna maddi imkanlarıda eklemek gerek...

İyi gunler arkadaslar aranıza yeni katıldım bilgilerinize ihtiyacım var benim 125 mt var 4ay once krank degişti yani motor yarıldı.motor daha 14000 km de sesi acayip yukseldi ve asırı benzin yakmaya basladı.eksoz bakımı yaptım conta v.s. ama bişey farketmedi.acaba karbulator den kaynaklana bilirmi veya subab ayarından.servis motoru yardıgında subab ayarına gerek yok ben onu oynamadım dedi.bide bunun subab ayarı icin motorun inmesi gerekirmi.simdiden tesekkurler...

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Alıntı sinanferah05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende çarşamba günü görüştüm Ümmet abiyle sağolsun tavsiye ettiği servise motorumu yaptırdım çokta memnunum gerçekten melek gibi bi insan ....
    Bir kaçta foto ekliyeyim

Sinan , aynen katılıyorum..Gerçekten çok iyi niyetli bir insan...

Ümmetin motoru üzerindeki sensin herhalde . Bayağı güzel çıkmışsın...Yakışmış..,
    Bu sayede Evliya çelebilik sanada bulaşır..

Bende Ümmet Periktan ile 5 hafta önce yaptığımız İzmir ,Karaburun Çeşme gezisi fotoğraflaından bir iki tane koyayım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Sanırım bir zat alacağız....
    http://www.sahibinden.com/sahibinden...XQQdisplayitem

Ne dersiniz ?
    Fiyatı uygunmu ?

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    S.a arkadaşlar abiler Aranıza katıldım siyah zat150 sahibiyim performans olarak hoşuma gitti fakat full depo ile 160km yaptı şuan kırmızıda normalmi sanki fazla yaktı gibi geldi ama
    bu kawasaki bir başka dostummm

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar abiler Aranıza katıldım siyah zat150 sahibiyim performans olarak hoşuma gitti fakat full depo ile 160km yaptı şuan kırmızıda normalmi sanki fazla yaktı gibi geldi ama
    Aramıza hoş geldin...

zat'ın deposu 11+2 lt'dir... ben full depo 300 km yol yaptım,dahada giderdi ama riske girmedim. ayrıca,benzin göstermesine çok inanma yanıltır... en iyisi benzinciden alacağın benzin bidonunu full doldur,5 lt alır. yanında bulunsun,motorda benzin bittiğinde km'yi biryere not al!!! sonra 5lt doldurduğun depoyuda bir ölç bakalım,onuda not al... artı en son seferinde de yine full depo doldurur ve yine kontrol edersin... bu iş böyle...
    ben 10 tl'ye 80km civarı yol yapıyorum;açıkçası 80km'ye geldiğimde benzin alıyorum... belki +5 km yol daha yapabilir;buda km'de 120-130 kr yaktığımı gösterir....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:26 ----------

Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım bir zat alacağız....
    http://www.sahibinden.com/sahibinden...XQQdisplayitem

Ne dersiniz ?
    Fiyatı uygunmu ?
    fiyatı bence 1500-1600 tl arası eder... üstelik,motor hakkında hiçbir bilgi yok!!! değişeni-kırığı döküğü varmı bilinmiyor... ve 4.000 km'de... bence km'si çook az!!! temkinli olmakta fayda var...
    en azından şuna bak;
    butonlara,elciğe ve yanlarına,sinyal düğmelerine,koltuk altına,hortum girişlerine... çünkü 4.000km yol yapan motor yıpranmamıştır,daha yeni sayılır... ama yıpranma,aşınma varsa yinede iyi düşün derim...
    sakın ha sis lambalarına,dış görünüşüne aldanma... adam yağ koymayı unutmuştur,piston aşınmıştır erimiştir... ruhun duymaz,ama o bilir!!!!
    hep başımıza gelen şeyler bunlar...

iyi bir servise baktır,yol yap,sesini dinle...

hayırlısıysa olsun diyelim...

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Aramıza hoş geldin...

zat'ın deposu 11+2 lt'dir... ben full depo 300 km yol yaptım,dahada giderdi ama riske girmedim. ayrıca,benzin göstermesine çok inanma yanıltır... en iyisi benzinciden alacağın benzin bidonunu full doldur,5 lt alır. yanında bulunsun,motorda benzin bittiğinde km'yi biryere not al!!! sonra 5lt doldurduğun depoyuda bir ölç bakalım,onuda not al... artı en son seferinde de yine full depo doldurur ve yine kontrol edersin... bu iş böyle...
    ben 10 tl'ye 80km civarı yol yapıyorum;açıkçası 80km'ye geldiğimde benzin alıyorum... belki +5 km yol daha yapabilir;buda km'de 120-130 kr yaktığımı gösterir....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:26 ----------

fiyatı bence 1500-1600 tl arası eder... üstelik,motor hakkında hiçbir bilgi yok!!! değişeni-kırığı döküğü varmı bilinmiyor... ve 4.000 km'de... bence km'si çook az!!! temkinli olmakta fayda var...
    en azından şuna bak;
    butonlara,elciğe ve yanlarına,sinyal düğmelerine,koltuk altına,hortum girişlerine... çünkü 4.000km yol yapan motor yıpranmamıştır,daha yeni sayılır... ama yıpranma,aşınma varsa yinede iyi düşün derim...
    sakın ha sis lambalarına,dış görünüşüne aldanma... adam yağ koymayı unutmuştur,piston aşınmıştır erimiştir... ruhun duymaz,ama o bilir!!!!
    hep başımıza gelen şeyler bunlar...

iyi bir servise baktır,yol yap,sesini dinle...

hayırlısıysa olsun diyelim...
    abi şimdide çalışmıyor nazarmı değdi ne oldu anlamadım ki dün gece biraz yağmur suyu yedi üstünüde kapatamadım temizlensin dedim galiba kökten temizlendi

Motosikleti
    abi şimdide çalışmıyor nazarmı değdi ne oldu anlamadım ki dün gece biraz yağmur suyu yedi üstünüde kapatamadım temizlensin dedim galiba kökten temizlendi
    hemen sağ ayağını koyduğun yeri açıp altındaki benzin pompasına bakıyosun büyük ihtimal oraya su gelmiştir. birde çalışmayınca marşa çok bastıysan bujinde ıslanmış olabilir, onunda kurumasını bekle. büyük ihtimal sorunun budur. birçok kere başıma geldi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    heee çok marş verdim işin kötüsü eski sahibi ayak marşınıda kırmış aküde zayıfladı sabah çok marş vermiştim şimdi gideyim bakayım bakalım dediğin yere inşallah çalışır

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen sağ ayağını koyduğun yeri açıp altındaki benzin pompasına bakıyosun büyük ihtimal oraya su gelmiştir. birde çalışmayınca marşa çok bastıysan bujinde ıslanmış olabilir, onunda kurumasını bekle. büyük ihtimal sorunun budur. birçok kere başıma geldi.
    abi motor yine çalışmadı bugun gittim servise buji kesmiştir dedi adamı götürecem iş yerime mecbur motor orada bakalım neyi varmış

Motosikleti
    abi motor yine çalışmadı bugun gittim servise buji kesmiştir dedi adamı götürecem iş yerime mecbur motor orada bakalım neyi varmış
    durduğu yerde buji kesermi yahu, bujiyi çıkarıp bakmadınmı.
    başka birşeyi vardır motorun ve büyük ihtimal çok basit birşeydir. ateşleme bobinine filan bak, fişi çıkmış olabilir
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durduğu yerde buji kesermi yahu, bujiyi çıkarıp bakmadınmı.
    başka birşeyi vardır motorun ve büyük ihtimal çok basit birşeydir. ateşleme bobinine filan bak, fişi çıkmış olabilir
    eski sahibine sordum kısa kayış taktım dedi istersen normale çevirttir yakıtın bununla bir alakası varmıydı acaba ?

çalışmama konusunda ise subop ayarlarına bir baktır dedi ondan olabilri dedi bujiden değildir dedi neyse yarım saat sonra görüceğiz

Motosikleti
    eski sahibine sordum kısa kayış taktım dedi istersen normale çevirttir yakıtın bununla bir alakası varmıydı acaba ?

çalışmama konusunda ise subop ayarlarına bir baktır dedi ondan olabilri dedi bujiden değildir dedi neyse yarım saat sonra görüceğiz
    çok yakma sebebi karbüratör hava ayarındandır büyük ihtimal, kayışla alakası yoktur
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    şükür bugun yaptırdım adam hem aküyü şarj etti hem arabasıyla gittik motoru yaptı arızası bujiymiş onu değiştirince çalıştı rolantisini yaptı 15 lira para aldı

Motosikleti
    zat'ın deposu 11+2 lt'dir
    ayberk abi, bu 11+2 mi yoksa 9+2 mi. yedek depoya nasıl geçiliyo, diğer motorlarda bi musluk var sanırım, bizimkinde varmı, halen bizim depo olayını çözemedimde
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler