Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    septimus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Alıntı mehmetkilic31 adlı üyeden alıntı
    ya varya motoru alıyorum ama çok kötü bişe oldu önceden 2,990 peşin 3,480 15 taksitli fiyatıydı.. şimdide 3,400 peşin 3,900 taksitli yani beyler motoru 3,900 ytl ye alacam değecekmi acaba .. bazıları kafamı karaştırıyor alma bak oda çin malı dökülür felan... bekledim okudum sordum her şeyi yaptım ötv ye yakalandımalıpta pişman olan varmı ya da şunu alsaydım daha ii olurdu diyen? saygılarımla

iskenderun'dan bir zat mehmet bilgin
    Dostum yazık olmuş geç kalman. Bende bir kaç günle yırttım, 1 hafta önce aldım motoru. Almadan önce cok araştırdım bakmadığım model kalmadı. Bisan Lifan Senatör 150 ile zat arasında kaldım. Senatörün görünümü fena değil ayrıca fiyatı yaklaşık 500 YTL daha az ama forumlardan okuduğum kadarıyla zatla başedemezmiş ve oldukça arıza çıkarıyomuş. Dün bi tanesini yakından incelemek fırsatım oldu. Bence zatın malzeme kalitesi çok daha iyi. 112 km henüz benimde bi sorunum olmadı. Bence çin işi motorlar içinde en iyilerinden birisi zat. Yalnız sonuçta motora 10 - 15000 YTL vermiyosun. Sorun çıkarmı, çok uğraştırır mı diye çok düşünme bence. Yavaş yavaş motoru tanıyıp çıkan ufak tefek sorunları ileride kendin bile halledebilirsin bence. Bundan önce PGO 90 marka bir motorum vardı. Kuşadasındaydım o zaman. 4-5 sene bindim. Arasıra ufak sorunlar çıkarıyodu ama cok memnundum. Tayvan malıydı oda. Eger motora iyi bakarsan, rodaja dikkat edersen, çok büyük sorunlar çıkacağına inanmıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    yav arkadaşlar dün kız arkadaşımla buluştum oda geçen hafta cbr 125r aldı.sonra onun iki kız arkadaşı daha bize katıldı.birinde kawasaki ninja 900cc vardı.ben aralarında zat 150 ile kaldım yav çok ezik bi durumdu.yolda gördüğüm motor satan yerden racing motor almak istedim.alalı 1 hafta oldu ama hızı yetmez oldu.çabuk tükettim galiba :( neyse yaa güzel güzel.böyle konvoy halinde en az 3-4 motor gezmek süper oldu.herkeze tavsiye ederim.birleşin toplanın gezelim görelim ...

Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Arkadaşlar zatçılar olarak tek bir topik altında birleşsek ya. Bizim motorlarla ilgilenenler için daha iyi olur kanısındayım. Burada da zaten sadece zat 150 den bahsediliyor aslında. Yani başlığı "Mondial zat 150ciler" vs. gibi birşey yapsak ? Skullhunter'a sesleniyorum.

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı FutureShock adlı üyeden alıntı
    yav arkadaşlar dün kız arkadaşımla buluştum oda geçen hafta cbr 125r aldı.sonra onun iki kız arkadaşı daha bize katıldı.birinde kawasaki ninja 900cc vardı.ben aralarında zat 150 ile kaldım yav çok ezik bi durumdu.yolda gördüğüm motor satan yerden racing motor almak istedim.alalı 1 hafta oldu ama hızı yetmez oldu.çabuk tükettim galiba :( neyse yaa güzel güzel.böyle konvoy halinde en az 3-4 motor gezmek süper oldu.herkeze tavsiye ederim.birleşin toplanın gezelim görelim ...
    arkadaşım eğer istanbuldaysan ve bu tip şeylerden de hoşlanıyorsan 16 sında yani pazar günü piknik var buyur katıl sende birde bu zevki 30-40 motorla tat

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Alıntı ARMAGEDON adlı üyeden alıntı
    arkadaşım eğer istanbuldaysan ve bu tip şeylerden de hoşlanıyorsan 16 sında yani pazar günü piknik var buyur katıl sende birde bu zevki 30-40 motorla tat

Armegedon bu toplantı nerede yapılıyor ve kimler nasıl buluşuyor. Biraz bilgi verirmisin. Nerelere gidiliyo...

Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı PERSEUS adlı üyeden alıntı
    Armegedon bu toplantı nerede yapılıyor ve kimler nasıl buluşuyor. Biraz bilgi verirmisin. Nerelere gidiliyo...
    evet Armagedon ben istanbuldayım ve bütün gezilere toplantılara katılabilirim.Nerden nereye gidioruz?nasıl gidioruz?ne yapıcaz? biraz daha bilgi verirsen çok sevinirizzz

Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Arkadaşlar bir şey daha sormak istiyorum.Dün akşam ufak kaza atlattım sağ ön kısmı kaldırıma sürttü ve boyası kalktı çizildi.onu nasıl boyayabilirim.yada bi ustaya mı götürmek lazım.yoksa bi sticker yapıştırıp bedavadan kapatsam en iyisimi

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    Cok TeŞekkÜr Ederİm Bana Moral Oldu Resİmlerİ Motoru Alir Almaz YayinlayacaĞim

tobacco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Herkese tekrar selam;
    kaçırmamam gereken bir motor olduğu için sevgili 150 zat'ından ayrılmak zorundayım. Gri 3800 km'de hiçbir kaza, çizik sorun vs. yok. Her ne kadar ÖTV gelsede acil bir durum olduğundan 2,200 YTL istiyorum. satışı hemen verilecek.
    Temiz sorunsuz 150 zat almak isteyenlere duyurulur...
    tel: 537 701 50 14 acıbadem

tobacco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Herkese tekrar selam;
    kaçırmamam gereken bir motor olduğu için sevgili 150 zat'ından ayrılmak zorundayım. Gri 3800 km'de hiçbir kaza, çizik sorun vs. yok. Her ne kadar ÖTV gelsede acil bir durum olduğundan 2,200 YTL istiyorum. satışı hemen verilecek.
    Temiz sorunsuz 150 zat almak isteyenlere duyurulur...
    tel: 537 701 50 14 acıbadem

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Slm arkadaşlar sonuçta scooter model motosikletler türkiye standartlarında bireyler için bir rüyaydı yinede şükür etmek gerekiyor bütçemize uygun en azından dış görünüşü güzel araçlar üretiliyor. Hamd olsun çinliler

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Slm arkadaşlar bende haftaya bir mondial 150 zat alıyorum. Sahibinin dediğine göre karbüratöründe pislik varmış onun temizletilmesi gerekiyormuş ayrıca bu işlemi 2 ayda bir yapmamı söyledi biraz garipsedim sonuçta karbüratör oyuncak bir malzeme değil öyle zırt pırt açılır duruma gelecek bir parça değil , şu anda 6540 km'de olan bu motosiklet km'ye 100-105 kuruş yakıyormuş geniş bir teknik bilgiye sahip değilim. Aracı alacagım gün bir servise baktırıcam ama yetkili kişiye ek olarak sorabileceğim sorular olmalı diyorum bu sorular neler olabilir bu konuda fikir verebilecek arkadaşlara şimdiden tşk ederim.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Alıntı solistalper adlı üyeden alıntı
    Slm arkadaşlar bende haftaya bir mondial 150 zat alıyorum. Sahibinin dediğine göre karbüratöründe pislik varmış onun temizletilmesi gerekiyormuş ayrıca bu işlemi 2 ayda bir yapmamı söyledi biraz garipsedim sonuçta karbüratör oyuncak bir malzeme değil öyle zırt pırt açılır duruma gelecek bir parça değil , şu anda 6540 km'de olan bu motosiklet km'ye 100-105 kuruş yakıyormuş geniş bir teknik bilgiye sahip değilim. Aracı alacagım gün bir servise baktırıcam ama yetkili kişiye ek olarak sorabileceğim sorular olmalı diyorum bu sorular neler olabilir bu konuda fikir verebilecek arkadaşlara şimdiden tşk ederim.
    En önemlisi kazası olup olmadığı tabi motorun. Şunu söyleyebilirim motoru alırken fiyatıyla kazanacaksın. Aksi halde yaşadığın problemlerle masrafların sıfır motoru geçer. İnternette sıfır gibi zatlar var problemli olduğuna inandığın motoru alma. İstanbulda oturuyosan anadolu yakasında Sevpayı tavsiye ediyolar. ben de gitmedim ama ismini çok duydum.
    Motorda herhangi bir sıkıntı varsa zaten motor sesinden gidişinden titremesinden ve son süratinden kendini hemen ele veriyo. Şimdiden hayırlı olsun... Kazasız Belasız bin.

Motosikleti
    ZAT 150
    (perseus)(futureshock) arkadaşlar kısa yol burada alın bir göz atın eğer gelecekseniz topice yazın http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11704

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı FutureShock adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar bir şey daha sormak istiyorum.Dün akşam ufak kaza atlattım sağ ön kısmı kaldırıma sürttü ve boyası kalktı çizildi.onu nasıl boyayabilirim.yada bi ustaya mı götürmek lazım.yoksa bi sticker yapıştırıp bedavadan kapatsam en iyisimi
    bence stıcker yap boyatırsan aynı rengi bulamaya bilir ve sırıtır geçmiş olsun

Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı ARMAGEDON adlı üyeden alıntı
    bence stıcker yap boyatırsan aynı rengi bulamaya bilir ve sırıtır geçmiş olsun
    saol armagedon.
    gezi ile ilgili link e baktım baya güzel olucak gibi katılımcı sayısı yüksek baya.bi aksilik çıkmazsa gidicem bende.Ama senin ismini göremedim listede Armagedon ?

Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Arkadaslar zat 150'nin elkitabında hangi tür yağ kullanılması gerektiği açıkça yazılmamış. 10-40 ya da 10-50 yarı sentetik bir yağın uygun olacağını düşünüyorum ama servisten bi şey duymuş olan var mı ? Bir de yağı kendim değiştirisem (ilk bakımdan önce) garanti konusunda bi sıkıntı olur mu ?

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı deamon adlı üyeden alıntı
    benim arkadaşda (emergency) kymco granddink 150 var...kadranlar doğru mu gösteriyor diye bir test yapalım dedik...kafakafaya giderken benim kadran 90 gösterirken onunki 100 gösteriyordu... kymco kore malı bizimkine göre neredeyse 2 kat pahalı bi motor...acaba o mu fazla gösteriyo hızı yoksa benim zat mı eksik gösteriyor ne dersiniz...

ha bu arada ben benim zatla 95'den yukarısını göremedim henüz

motorun tek kişi düz yolda çıktığı hız bu, hafif yokuş aşağı 105'i biraz geçiyor.
    110-120 diyen arkadaşlar biraz abartıyor bence

bu makineler performans makinesi değil, ninja'yla fazer'le oynayacak makineler de değil doğal olarak. 50-70Km/h arası "gezinti" için yapılmış keyif makineleri.

bu arada alarmı taktım tek başıma, atla deve değilmiş. akü yanındaki boşluğa koyuverdim alarmı.

egzos'da paslanma bende de başladı, çaresi kaporta-boya yapan yerlerde ısıya dayanıklı şase boyası yaptırmak. kaça malolur sormak lazım.
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Alıntı septimus adlı üyeden alıntı
    Arkadaslar zat 150'nin elkitabında hangi tür yağ kullanılması gerektiği açıkça yazılmamış. 10-40 ya da 10-50 yarı sentetik bir yağın uygun olacağını düşünüyorum ama servisten bi şey duymuş olan var mı ? Bir de yağı kendim değiştirisem (ilk bakımdan önce) garanti konusunda bi sıkıntı olur mu ?
    Arkadaşım biz 10-40 yağ koyuyoruz motora servise falan sorduk evet 10-40 dedi...

Motosikleti
    sym gts 250i evo yamaha ybr 125
    mondial hemen ötv yi yansıtmış bence aut

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler