Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    polarbear1116 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadişler merhaba,

ZAT150 kurtlarına yeni almış biri olarak sormak istediğim bir iki sual olacaktı.

1- Rodaj kaç km de olur?
    2- Rodaja uygun hız nedir ?Limitler anlamında
    3- Bakımları kaç km de yapacağız ?
    4- Servis önerisi olan ?
    5-TŞK.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polarbear1116 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm

6- eski tip süper benzinden bahsediliyor ? konu tam olarak nedir?

7- Yağlama olayını nasıl yaparız ?

8- akü durumu nedir ?

9 cevap yazacaklara şimdiden çoook tşk.

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    CartaL şanzıman, veya vites yağının koyulduğu vidanın altından başlıyoo terleme diee tabir ettiğin yağlanma.. bence oradaki yağı boşalt ve orayı bi güzel temizle. tozu toprağı kaldır oradan, sonra motorun kartere koyduğun yağ la aynı özellikte olan yeni yağ koy ve bak bakalım nerden kaçırıyoo...

FutureShock hayırlısı olsun.. arkadaşım camın 6 vidasını gevset ve elini camla siyah plastik arasını koy ve vidalarını tekrar sık birde bez parçası at oraya sesi kesiyoo..

tobacco benim egzozst koptu, garantiden değiştirdiler.. bence biraz tekmele eğzostu, biryerinden çatlasın, sonra git değiştirmek istediğini söyle... ben garantiden 3. yü değiştirmeyi düşünüyorum.

servisteki elemanlar hava, gaz karışımını yapan aleti ayarlamayı bilmilyoruz dediler... birde memlekettteki petrolcüler sağ olsun süte su koyar gibi benzine de katkı malzemesi koyuyorlar... benim makinada bazen salaklaşıyor.. böyle olduğunda yanıma 1 lt benzin aldım çantaya, depo bitinceye kadar gittim. sonra yedek yakıtı koydum, ama hava yaptığı için bir müddet ayakla çalıştırmak için uğraştım şimdi daha iyi..

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    NEVZAT abi baya km yapmışsın motorun ve senin durumun iyidir herhalde bende cumartesi günü düştüm motordan ama pek bişi yok fakat bana iyi bir ders oldu...

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    deamon yuvaya hoş gedin

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    (polarbear1116)
    1.1500
    2.70i geçme
    3.1500 de bir
    4.ümraniye özeliş murat usta
    5.önemli değil
    6.95 oktan
    7.neyi yağlıyacaksın anlamadım motor yağı diyosan 1500de bir bakımlarda değiş
    8.bu soruyu pek anlamadım ama akü iyi
    9.ee önemli değil dedimiştim beşimci şıkta kendimi test çözer gibi hissettim herkeze kazasız belasız polissiz sürüşler

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    eyvallah armagedon ...tüm zatçılara tekrardan selam
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    arkadaşlar birşeyin altını çiziyorum herkes yağını değiştiriyor fakat şanzıman yağı yani vitesin yağını değiştiren var mı?

oradaki yağında bir ömrü var, içi az bi yağ alıyor. buradaki yağıda değiştirtin... ozaman motor daha bi hızlı kalkıyor... saygılar..

septimus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Alıntı FutureShock adlı üyeden alıntı
    septimus,hayırlı olsun.bende 4 gün önce aldım zat150 aynı durum bendede var.ön cam zıngırdıyo vidalarını sıktım ama hala tam geçmedi sen nasıl çözdün o olayı.bide ben aldığım ilk gün arkama kız arkadaşımı alıp 80-90 km hızla gittim rodaj modaj yalan oldu galiba.bakalım bi sorun çıkarmaz umarım.abi kızada diemezdim ki motoru yeni aldım 1600 km binemezsin die cinayet sebebi olurdu valla

Dostum bu durum herkeste var. Yani standart bi sorun. En azın benim okuduğum kadarıyla. Yapman gereken camı tutan vidaları alyen anahtarla söküp, geri takmadan önce her iki vida arasına, kesip ikiye böldüğün musluk contasını koymak. Contanın kalınlığı yarım cm 'i geçmesin. Contaları camla motor arasına koyduktan sonra cam yerine oturt ve vidaları sıkmaya başla. Sakın iyi sıkışsın diye çok yüklenme vidalara camı çatlatabilirsin. Eğer sorun çözülmezse farların arasındaki üçgen şekilli parçayada bi bak. Onun da uç kısmı boşta olduğu için ses yapabilir.

Rodaj olayına gelince, malesef hiç iyi yapmamışsın. umarım o şekilde fazla km yapmamışsındır. Ama yine de zararın neresinden dönsen kardır. Sen ilk 800 km yarım gazdan fazla verme motora. Evet sıkıcı ama ileride düşük yakıt tüketimi ve iyi performans istiyorsan yapmalısın. Kullanım kılavuzunu baştan sona oku bence. Çinli minli diye motoru hafife alma. Kılavuzu bence oldukça ayrıntılı hazırlamışlar.

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    benim arkadaşda (emergency) kymco granddink 150 var...kadranlar doğru mu gösteriyor diye bir test yapalım dedik...kafakafaya giderken benim kadran 90 gösterirken onunki 100 gösteriyordu... kymco kore malı bizimkine göre neredeyse 2 kat pahalı bi motor...acaba o mu fazla gösteriyo hızı yoksa benim zat mı eksik gösteriyor ne dersiniz...

ha bu arada ben benim zatla 95'den yukarısını göremedim henüz
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Rodaj konusunda 500 km yeterli diyolar. İlk yağ değişimi ne zaman yapılacak benim kafam karıştı. Şu an 100 km deyim ve şimdiden sıkıldım. Bitsin şu rodajda rahatla gidip geleyim otobanda. Şu ana kadar max. kaç km hız yaptınız. (tek kişi-2 kişi)

septimus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Alıntı PERSEUS adlı üyeden alıntı
    Rodaj konusunda 500 km yeterli diyolar. İlk yağ değişimi ne zaman yapılacak benim kafam karıştı. Şu an 100 km deyim ve şimdiden sıkıldım. Bitsin şu rodajda rahatla gidip geleyim otobanda. Şu ana kadar max. kaç km hız yaptınız. (tek kişi-2 kişi)

Valla haklısın. Bende sıkıldım 50 - 60 sürekli. Kitabına göre ilk 800 km 1/2 gaz, daha sonra 1600 km'ye kadar 3/4 gazdan fazla vermememiz gerekiyormuş. Böyle giderse 1 aya kadar ben 800 'ü görürüm. sonra 80- 85 basmaya başlarım ki bana yeter. Bence sende sabret eğer motorunu uzun zaman kullanmak istiyorsan.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Sevpa servis ile telefonda konustum. Muhakkak uyun diyorlar rodaja. Ama ne zaman isterseniz gelin yağınızı değiştirelim bi de bosch buji tavsiye ediyoruz diyolar. kitaba cok uyabileceğimi düşünmüyorum ama inşallah dayanabildiğim kadar dayanıcam.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    bişi soracağım arkadaşlar ben başka mesajlardan alıntı yapamıyorum bunu nasıl yapacağım.

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı PERSEUS adlı üyeden alıntı
    bişi soracağım arkadaşlar ben başka mesajlardan alıntı yapamıyorum bunu nasıl yapacağım.

perseus kimden alıntı yapmak istiyorsan onun yazısnın sağ alt köşesinde ki alıntı işaretine tıkla açılan yazı penceresinin üst kısmında onun yazısı alıntı şeklinde otomatik çıkar

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    aklıma gelmişken belirtmek istiyorum.Bana ve birbirine yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkürler

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    ya varya motoru alıyorum ama çok kötü bişe oldu önceden 2,990 peşin 3,480 15 taksitli fiyatıydı.. şimdide 3,400 peşin 3,900 taksitli yani beyler motoru 3,900 ytl ye alacam değecekmi acaba .. bazıları kafamı karaştırıyor alma bak oda çin malı dökülür felan... bekledim okudum sordum her şeyi yaptım ötv ye yakalandımalıpta pişman olan varmı ya da şunu alsaydım daha ii olurdu diyen? saygılarımla

iskenderun'dan bir zat mehmet bilgin

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Alıntı mehmetkilic31 adlı üyeden alıntı
    ya varya motoru alıyorum ama çok kötü bişe oldu önceden 2,990 peşin 3,480 15 taksitli fiyatıydı.. şimdide 3,400 peşin 3,900 taksitli yani beyler motoru 3,900 ytl ye alacam değecekmi acaba .. bazıları kafamı karaştırıyor alma bak oda çin malı dökülür felan... bekledim okudum sordum her şeyi yaptım ötv ye yakalandımalıpta pişman olan varmı ya da şunu alsaydım daha ii olurdu diyen? saygılarımla

iskenderun'dan bir zat mehmet bilgin
    Şunu belirteyim bu fiyatları düşünürken sadece mondiale zam gelmediğini de düşün. Diğer motorlara da aynı oranda zam geldi yani özetle hala ucuz bu motor. Ben geçen hafat aldım hava sıkıntılı olmasına rağmen 100 km yol yaptım. Benim motorun montajı allaha şükür iyi yapılmış şu an tıkırtı bile gelmiyo... Rodaja da uyuyorum sıkıntı cıkarıcağını sanmam.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Alıntı FutureShock adlı üyeden alıntı
    perseus kimden alıntı yapmak istiyorsan onun yazısnın sağ alt köşesinde ki alıntı işaretine tıkla açılan yazı penceresinin üst kısmında onun yazısı alıntı şeklinde otomatik çıkar

Saol dostum yaa... birtürlü keşfedemedim. İnsan bazen gözünün önündekileri göremiyo walla.

titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    Alıntı deamon adlı üyeden alıntı
    benim arkadaşda (emergency) kymco granddink 150 var...kadranlar doğru mu gösteriyor diye bir test yapalım dedik...kafakafaya giderken benim kadran 90 gösterirken onunki 100 gösteriyordu... kymco kore malı bizimkine göre neredeyse 2 kat pahalı bi motor...acaba o mu fazla gösteriyo hızı yoksa benim zat mı eksik gösteriyor ne dersiniz...

ha bu arada ben benim zatla 95'den yukarısını göremedim henüz

arkadaşım 95 ten yukarısını görmüyorsan motorunda veya göstergende bir sorun var. Belki gaz kolunda falan sorun vardır.Aynı testi 50 - 60 km hızlarda yap bence, eğer 95 ten yukarı çıkamıyorsa. Zat rahatlıkla 110 u görür ibrede. Yani bir sorun var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler