Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    mucahit ve ibrahim kuşcu hayırlı olsun motorlarınız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    YA BEYLER 150 ZAT I OLANLAR VİDEOSUNU CEKERSE İZLERDİK HANİİ

ibrahimkuscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zat
    Allah razı olsun arkadaşlar. mondialcii sana da geçmiş olsun. Ben daha motoru alırken aynı bayiden tüm ekipmanı da (kask, korumalı uzun mont, dizlik, eldiven, maske, branda, disk ve zincir kilit) beraber aldım. Yani hem kendimi hem motoru koruma amaçlı. Tabi 500.- gibi bi rakam tuttu ama biraz nakit gerisi taksit maksit ödemeyi hallettik.

busure bak,yada sol elcigi sıkmadanmı basıyosun marsa?

busure bak,yada sol elcigi sıkmadanmı basıyosun marsa?

septimus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Arkadaşlar tekrar selam. Artık bende bir zat 150 sahibi olarak yazıyorum. Motoru cuma akşamı aldım. OTV'den yırttık. Cuma - Cumartesi 80 km kadar bindim. Rodaja dikkat ediyorum. 50- 60 'ı geçmedim hiç. Kullanım kılavuzuna bakarsak 800 km daha böyle. Tabi dayanabilirsem. Bu şekilde uzun yol sıkıyo adamı. Şuana kadar pek bir sorun yok motorda. 2 şey dışında, standart olarak benimde ön cam (ya da her ne deniyorsa) ses yapıyordu, hallettim, bir de arka tekerde ilk 30 km den sonra bir boşluk (sağa sola doğru) oldu. Göbek vidası gevşemiş, sıkınca düzeldi. Vidaları sık sık kontrol etmek lazım. Benim gevşeyen vidalar için kullandığım bir teknik var, vidayı sıkmadan, cok az (1 damla) oje sürmek sorunu çözüyor. Denenebilir.

Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    150 zat gerçekten mükemmel

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    zatına kavusanlara hayirli olsun kazasiz belasiz gunlerde kullanmak dilegiyle
    kavusamayan arkadaslarada allah sabır versin
    bende insallah temmuz basi gibi alcam zatımı
    hem evlenip hem motor almaya kalkısmak hakkaten zor yaa
    hayırlısıyla bi evlensekte sıra motara gelse

iyi surusler...

murat"s zone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    arkadaşlar bu yeni ötv ne zaman devreye giriyor yada girdimi allah bunların cezasını versin ne diyeyim aslında başka seylerde diycem de neyseee.........

tobacco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    herkese selam, öncelikle 150 zatını yeni alan herkese hayırlı olsun.
    ben geçen ağustosta alımıştım motoru. 4000 km oldu ve eksozda hafif küflenmeler görmeye başladım. müdahele edilmezse küflenmeler artacak gibi görünüyor...
    ne yapmak lazım ?
    fikri olan var mı?

Motosikleti
    150 zat
    herkese selam, öncelikle 150 zatını yeni alan herkese hayırlı olsun.
    ben geçen ağustosta alımıştım motoru. 4000 km oldu ve eksozda hafif küflenmeler görmeye başladım. müdahele edilmezse küflenmeler artacak gibi görünüyor...
    ne yapmak lazım ?
    fikri olan var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    Alıntı mondialcii adlı üyeden alıntı
    kontgerilla arkadaşım lastikler şamrelsiz tubeless lastiklerdir.Bende bunu bilmiyodum ama aldıktan 1-2 hafta sonra arka lastiğe çivi girmiş ve çiviyi çıkarınca inmeye başladı daha sonra delik yere fitil taktılar şu an bir sorun yok...

Haa bu arada NEVZAT abi kaç km desin???

bakıyorumda yeni zat150 alan arkadaşlarımız var. hepsinin ismini tek tek yazmıyorum ama hayırlısı olsun diorum.. inşallah sorunsuz km ler yaparsınız.. eğer sorun olursada hep bir olup buradan bilgilerimizi paylaşırız veya olmadı buradaki bütün zat çılar toplanıp merkeze baskı yaparak arkadaşlarımızın sorunlarını daha kısa sürede çözebiliriz...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Zat 150 nin lastiği ne marka ?
    Cheng shin mi yoksa Duro mu ,
    Duro değildir heralde çünkü lastik çok kalitesiz gözüküyor .

Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    eeeey ZAT-IMUHTEREMLER ZAT ALANLAR ZATI SEVENLER BURADAA

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Alıntı ARMAGEDON adlı üyeden alıntı
    (cartal) hava flitresinde iki adet sünger olamsı gerekir fakat birini görmemiş olabilirsin biri dikine biri ise yan tarafa tutturulmuş olarak metal iki kelepçesi var bir bak bakalım
    Haklısın Armagedon motorun solunda durarak acinca gorememistim ayrica aksam üzeri idi. Ancak bugun motorun saginda durarak acinca hemen goruverdim ama sökmedim. Teşekkür ederim yardımın için

Sormak istedigim bir nokta amortisörün baglantı noktasını yağlamak iyi olur mu ? Ayrıca aşağıdaki resimde görünen terleme normal midir ?

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı septimus adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar tekrar selam. Artık bende bir zat 150 sahibi olarak yazıyorum. Motoru cuma akşamı aldım. OTV'den yırttık. Cuma - Cumartesi 80 km kadar bindim. Rodaja dikkat ediyorum. 50- 60 'ı geçmedim hiç. Kullanım kılavuzuna bakarsak 800 km daha böyle. Tabi dayanabilirsem. Bu şekilde uzun yol sıkıyo adamı. Şuana kadar pek bir sorun yok motorda. 2 şey dışında, standart olarak benimde ön cam (ya da her ne deniyorsa) ses yapıyordu, hallettim, bir de arka tekerde ilk 30 km den sonra bir boşluk (sağa sola doğru) oldu. Göbek vidası gevşemiş, sıkınca düzeldi. Vidaları sık sık kontrol etmek lazım. Benim gevşeyen vidalar için kullandığım bir teknik var, vidayı sıkmadan, cok az (1 damla) oje sürmek sorunu çözüyor. Denenebilir.
    septimus,hayırlı olsun.bende 4 gün önce aldım zat150 aynı durum bendede var.ön cam zıngırdıyo vidalarını sıktım ama hala tam geçmedi sen nasıl çözdün o olayı.bide ben aldığım ilk gün arkama kız arkadaşımı alıp 80-90 km hızla gittim rodaj modaj yalan oldu galiba.bakalım bi sorun çıkarmaz umarım.abi kızada diemezdim ki motoru yeni aldım 1600 km binemezsin die cinayet sebebi olurdu valla

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı CartaL adlı üyeden alıntı
    Haklısın Armagedon motorun solunda durarak acinca gorememistim ayrica aksam üzeri idi. Ancak bugun motorun saginda durarak acinca hemen goruverdim ama sökmedim. Teşekkür ederim yardımın için

Sormak istedigim bir nokta amortisörün baglantı noktasını yağlamak iyi olur mu ? Ayrıca aşağıdaki resimde görünen terleme normal midir ?
    terleme normal birşey ama senin resimdeki beyazmı banamı öle geldi beyazsa hiçbi fikrimyok ama dediğim gibi terleme normal bu arda yeni gasteyi gördünüzmü

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial

zıngırdama icin benim çözümüm

Arkadaşlar benimki de titremeden ses yapıyordu. Zıngırdamayı çözdüm. İki far arasındaki V seklindeki parcanin uzantısının ucuna ufacık bir lastik parcasini tornavida ile soktum. Böylelikle zıngırdama kalmadı

Armegedon beyazlık falan yok o photshopda biraz parlattım ondan kaynaklaniyor. ( sen de böyle ayrıntlara iyi takıyosun yani )

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    ya belki bilen vardır sorayım....bazen benim motor zor çalışıyor...iyice ısıtıp yola çıksam bile gaz kestiğimde yavaşlarken sarsılıp tıssss diye istop ediyor... rölantide kalmıyor yani bir türlü...sonra kendiliğinden düzeliyor... süper, 95 , 98 oktan benzinlerin hepsini denedim hepsinde yapıyor...ha bir de 100km'de 5 litre yakıyor maalesef... 3 servis değiştirdim ama adamlar bisikletçi dükkanından motorcu servisine geçtiklerindendir sanırım bir türlü halledemediler...önerisi olan var mı...
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

Motosikleti
    150 zat
    deamon kendiliğinden stop etme özelliği bende de var ama şu an sadece gaz vermeden dik bir bayırı inerken yapıyor. birde 20-30 km boyunca sürekli tam gaz gidip durunca yaptı bir kaç kez...
    5 lt yakması anormal depoda delik olması benimki aldığımdan beri ortalama 20 ytl'lik benzinle 200 km gidiyor. 4,000 km oldu.

yeni alan arkadaşlarda titreme sorunu olanlar, motor kulakçığını sıktırmaları gerekiyor. motorun bir yerini açmadan el ile ulaşılabilen biyer. serviste yaptırmanızı tavsiye ederim... para bile istemezler...

ilk 1000-1500 km ufak tefek sorunlar yaşarsınız takmayın kafanıza...

bu arada gerçi yukardada yazdım ama eksozu küflenmeye başlayan var mı?
    varsa ne yaptınız/ ne yapılabilir?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler