Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Zat150 gitti MCT250 geldi :)
    Yegenin Racer ve Benim Zat'a resimlerden slayt gösterisi yaptım.İleride insallah videolarla birlikte koyacagım bu baslangıc Her ne kadar çok yaksada çok seviyorum Zat'ımı benn...
    http://www.facebook.com/home.php?#/v...4749558&ref=mf
    Mondial zat 150 ' ımı sattım , Suan MCT250 :)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eline ve emeğine sağlık...
    senin zat,km'de kaç kr yakıyor????

Motosikleti
    Teşekkür ettim abicim.Karbüratör ayarı bozukmuş daha ayarlatmadım onu şu an 5 tl lik benzinle 25-27 arası km yapıyor.Ayarlatınca düşücek ins.

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Alıntı sinanferah05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ettim abicim.Karbüratör ayarı bozukmuş daha ayarlatmadım onu şu an 5 tl lik benzinle 25-27 arası km yapıyor.Ayarlatınca düşücek ins.
    Sinan , sen ciddi mi söylüyorsun..5 Lt benzinle 25 - 27 Km gittiğini... Bir motorun 25 Km de bukadar benzini yakması imkansız... 1 Km 0.20 Lt yakıyorsun demektir,, Bukadar benzin yanma odasına girse buji islanır çalışmaz.....Senin hesabında bir yanlışlık var...

Ben 1oo Km de 3 Lt yakıyorum .. 5 Lt benzinle de 160 Km yapıyorum....

Sen bu yakıt hesabını tekrar yap..... ...
    ..

Motosikleti
    Abicim 5 Lt deil 5 TL yazdım yani km de 20krş yapar yine çok fazla yani

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Alıntı sinanferah05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim 5 Lt deil 5 TL yazdım yani km de 20krş yapar yine çok fazla yani

Sinan , ikinci yazında net anladım..Zira kısaltmalarını olması gerektiği şekilde yazmışsın..

Motorunu çok yoğun trafikte ve artçılı kullanmıyorsan evet fazla..

Birde yakıtınızı TL cinsinden değil de Litre cinsinden belirtilirseniz daha sağlıklı olur. Türkiyede yakıt fiyatları hergün değiştiği için TL hesabı çok değişken oluyor....Zira daha 15 gün önce % 15 zam gördü..Ayrıca bulunduğumuz yerin rafineriyeye uzaklığı benzin fiyatlarına + nakliye getirdiğinden farklı fiyatlarda olmaktadır..

Zevkli ve masrafsız sürüşler...

Motosikleti
    Yok abicim daha ehliyet sınavına 13 şubatta girecegim için trafiğe çıkmıyorum.Çoğu zaman artçımda olmuyor.Karbüratör diye düşünüyorum temizletince görecegiz bakalım ondanmı :(

Motosikleti
    Mondial 150 zat
    Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm arkadaşlara selamlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:32 ----------

SELAM DOSTUM NERELERDESİN SEN YAHUU.
    Girmiyorum uğramıyorum pek fazla serkan ya... burdaki çok bilmiş arkadaşlar sinir bozucu açıkçası... herkes biliyo kendini kimle tartıştım neden giriş yapmıyorum katılmıyorum sohbetlere bilen biliyo...
    tovbekar_46@hotmail.com ekle kardeşim sen msnden konuşuruz
    isteyen ekleyebilir
    Where did you sleep last night? ? ? :silent:

çılgın....
    nasılsın ya???
    nerdeyse 1 sene olacak görüşmeyeli,en son fuar kahvaltısında beraberdik...
    belki bu senede kahvaltı yaparsak yine görüşürüz... kendine iyi bak...
    kimseyede darılma,hep olağan şeyler bunlar... iyi dostluklar kavgayla başlarmış!!!!

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Merhaba arkadaşlar.
    Evet sonun da akü olayı halledildi sayılır. Satış sonrası hizmetler müdürlüğünü aradım, gerçi 2 gündür uğraştırdı ama değidi. Garantiden yapılacağını ve servise gerekli bilgileri iletildiği söylendi. Dün servise gittim, elinde mondial akü olmadığından şimdi akü bekliyoruz. 3 5 gün içinde gelir denildi, hadi hayırlısı.
    Herkese kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:12 ----------

Yukarda yakıt açıklaması yapılmış, bende birşey sorayım:
    Şimdiye kadar tam 40 litre benzinle 1115 kilometre yol yaptım. Sizce rodaj döneminde iyi mi yakmış yoksa biraz fazla mı?

tuqruL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Meraba arkadaşlar.Bel ağrım yüzünden uzun süredir kullanmadığım motorumu satıyorum. zaten bu sebeple aranızda yokum bayadır. Motor 2005 model ama temizliğine özgür abi şahittir. Muayenesi yok ama sigortası yeni yapıldı. tüm parçaları orjinal ve henüz 7000 km ye yeni ulaştı. 15 ay bakımlı bi şekilde kapalı yerde yattı. şu an için eksozu patlak olabilir. bakımları zamanında yapılmıştır. fiyat olarak tekliflerinizi bekliyorum. bu motora gönül veren var ise boşuna yatmasın o kullansın.

Msn : inblackdreams@hotmail.com

tel : 0532 340 66 34

www.yenigitar.com - Msn : inblackdreams@hotmail.com - (0 Rh +) - MotogitariSt -

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Merhaba arkadaşlar.
    Motorumun aküsü bugün değiştirildi garantiden
    Yukarıda bahsettiğim gibi motorum rodaj döneminde nasıl yakmış?
    Herkese kazasız belasız sürüşler..

Motosikleti
    Bence rodaj için hiçte çok yakmamış hatta iyi bile yakmış yani rodajda olmayan motor gibi ...yakıtın 10-13krş seviyesinede inerse çok ii olur...Akün içinde çok sevindim.Hadi hayırlı akşamlar...

Motosikleti
    Asya 150 cc T1
    selam millet uzun zman oldu motora binemeyoruz ve motorlarımızdan uzak kaldık ancak aklımız hep onlarda.

benım motor apartmanın dısında kuytu bı yerde duruyor baglı falan ama hep ıcımde bı korku var bı gun gıdecekmıs gıbı. zıncırle falan baglı ancak bı alarm dusunuyorum. alarmlı zıncır aldım 2 gunde bozuldu bı cozum degılmıs dedım. ancak yıllardır gıttıgım ustam bu konu hakkında bılgısı olmadıgını ve alarm ısını sevmedıgını soledı bana yardımcı olamadı.
    su ıcımdekı supheden bı kurtarın benı hangı marka ve model alarm tavsı
    ye edersınız . muhakkak alarm taktıranlar olmustur bı yardımcı olun lutfen

Motosikleti
    Zat-150
    Bu konu sayfa 259'da yazılmıştı.Bilgilerinize...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post1894013
    HİÇ KİMSE GÖRMEK İSTEMEYENLER KADAR KÖR DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Asya 150 cc T1
    aynen haklısın yaklasık 2 ay once basıma gelen bı durumu dıle getırdım fıkır yardım ıstedım hala bı cevap bulamadım yardım alamadım uzgunum :(

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Ozzysse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet uzun zman oldu motora binemeyoruz ve motorlarımızdan uzak kaldık ancak aklımız hep onlarda.

benım motor apartmanın dısında kuytu bı yerde duruyor baglı falan ama hep ıcımde bı korku var bı gun gıdecekmıs gıbı. zıncırle falan baglı ancak bı alarm dusunuyorum. alarmlı zıncır aldım 2 gunde bozuldu bı cozum degılmıs dedım. ancak yıllardır gıttıgım ustam bu konu hakkında bılgısı olmadıgını ve alarm ısını sevmedıgını soledı bana yardımcı olamadı.
    su ıcımdekı supheden bı kurtarın benı hangı marka ve model alarm tavsı
    ye edersınız . muhakkak alarm taktıranlar olmustur bı yardımcı olun lutfen
    alarm konusunu bilmiyorum ama motora sen binemiyosun sanırım, ben hergün üstündeyim motorun, hatta çoğunlukta öyle

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:06 ----------

bu arada disk kiliti kullanıyomusun bilmiyorum ama mutlaka almalısın.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Asya 150 cc T1
    yok su kar yagmur felaketı gectı bınmelere basladım ancak zaman bulamıyorum dısk kılıdi kullanmıyorum ıse yarar mı bılmem ? motor dırek evın onunde duruo camın obur tarafında benım ıcın en ıyısı seslı alarm dıye dusunuyorum alarmlı zıncır aldım 3 gunde sarjı bıttı kuf oldu ve bozuldu XD o yuzden bı kere adam gıbı hıc benı aksam baglamalarla falan ugrastırmıcak alarm yaptırmayı dusunuyorum. bayıye sordum ıscılık dahıl 100 tl dedı bende ona yuh dedım ne olcak 5 tane soket vardır takar alarm parasına hallederım dedım ancak hangı alarm ve markası bılemedım.

koca sıte de bu yazıyı okuyupta alarm takmıs bı kısı mı yok hayret ettım :SS

aslında bende alarm taktırmayı düşünüyorum ama hangi marka olmalı bilemiyorum...
    sanırım diğer topicleride takip etsen iyi olur...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Ozzysse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok su kar yagmur felaketı gectı bınmelere basladım ancak zaman bulamıyorum dısk kılıdi kullanmıyorum ıse yarar mı bılmem ? motor dırek evın onunde duruo camın obur tarafında benım ıcın en ıyısı seslı alarm dıye dusunuyorum alarmlı zıncır aldım 3 gunde sarjı bıttı kuf oldu ve bozuldu XD o yuzden bı kere adam gıbı hıc benı aksam baglamalarla falan ugrastırmıcak alarm yaptırmayı dusunuyorum. bayıye sordum ıscılık dahıl 100 tl dedı bende ona yuh dedım ne olcak 5 tane soket vardır takar alarm parasına hallederım dedım ancak hangı alarm ve markası bılemedım.

koca sıte de bu yazıyı okuyupta alarm takmıs bı kısı mı yok hayret ettım :SS
    bende alarm işini düşündüm, araştırdım baya ama verdiğim paraya göre fazla işe yaramicağını düşündüm, vazgeçtim
    ayrıca disk kilidi işe yarar merak etme, hem pratik hemde caydırıcı (keşke arka tekerde disk olsaydı daha güzel olurdu)
    birde motorun uygun biyerdeyse, birazda elektrik bilgin varsa kendi kendine alarm yapabilirsin.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler