Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Asya 150 cc T1
    peki hangı alarm markası ıyıdır cunku evın onunden motoru caldırıyordum bıraz tırstım tamam ucuz mucuz sorunu da var ama sonucta benım motorum onu korumakta bana dusuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ZAT 150 - 2005
    Selam arkadaşlar,

Üzülerek motorumu satmam gerekiyor. Nakit paraya ihtiyacım var.
    Motorumu siteden bazı arkadaşlar biliyor nasıl temiz olduğunu onlara sorabilirsiniz. (Mesela ayberk)
    Motor henüz 12000 civarında 2005 model kırmızı zat. Kapalı garajda duruyor. Hiçbir kusuru yok. Bulabileceğiniz en temiz zatlardan birisi.

Mevsimi olmadığı için ve nakte sıkıştığım için 1500 TL ye satıyorum.
    Düşünen arkadaşlar benimle irtibata geçebilirler.

İsteyenlere arka çantası kask ve kışlık montuda verebilirim.
    Kask 400 EUR (Schubert C2)
    Çanta Kappa 49 lt 300 TL
    Mont Rolef kışlık 400 TL
    Toplamda 1500 tl civarında yapıyor. Motorla birlikte almak isteyene 700 TL'ye verebilrim.

Motosikleti
    Zat-150

Alar tercihinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Arkadaşım Ozzysse,
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...et-alarmi.html
    yukarıda ucuz alarm satan bir arkadaş var...
    Ben zat 150 ye taktırttım ama uzaktan çalıştırma özelliğini bağlattırmadım. Marşa kablo çekilmesi gerekiyor.Ayrıca marşa zarar verme olasılığı nedeniyle...
    Çin malı uzaktan kumandalar işini görür ama darbe sensörü ayrlanabilen olanları tercih edersen rahat edersi. Benim taktırttığım alarmın darbe algılaması tek kademeli.Çöp kamyonunun sesine bile ötüyorç.Kedi dokunsa ötüyor maalesef:-(
    Kısavası darbe ayarı 2 veya 3 kademeli olan bir alarm tercih et!Yoksa gecelerin kabus olur:-))Kolay gelsin...

MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    ben bir soru sormak istiyorum ,
    mutlaka konuşulmuştur ama 259 sayfalık topic arasından bulmaya çalışmadım .

ben ön camı boyamak istiyorum ,
    çok örneği var ,
    acaba özel bir yolu yordamı varmıdır ?

hafif içten bir zımpara yapılsa iyi olur heralde ?
    ne tür boya atmalı ?
    zaman içinde boya dökülürmü ?
    önünü göremeyince sıkıntı çıkarırmı ?

tecrübesi olan ?

Motosikleti
    Zat-150

Ön cam boyası hk.

Alıntı MaxiBoost adlı üyeden alıntı Mesajı göster

çok örneği var ,

ne tür boya atmalı ?

tecrübesi olan ?
    Merhaba arkadaşım.Aslında bu konu geçmişte çok uzun konuşuldu ama bende arayıp bulamadım:-)) Kimi arkadaş camı söküp iç tarafından mat siyah boya ile boyadıklarını yazdılar.Sanırım İstanbul'dan bir arkadaşın tavsiyesine uyup dış taraftan siyah film çektirttim.Fakat bu otomobillere çekilen cam filmi değil.O olmuyor bizim plexiglas ön cama :-( Zaman ve para kaybı! Oto aksesuarcılarda satılan "transparan folyo" yapıştırtacaksınız.Film 5 tl. işçilik 5-10 tl. Öncamı söküyorsunuz.Oto cam filmi çekenlere müracaat edip; folyo ve cam sabunlu su içeren fıs fıs ile iyice ıslatılıyor.Folyanun çıkartma kısmı çıkartılıyor.Yani filmin yapışkanlı yüzeyi de ıslatılıyor.Ön cama seriliyor.Plastik sıyırma aparatı ile fazla su yanlara çektiriliyor.Fön makinasına benzer 600 derece ısı veren alet ile çok hafif ısıtılıp (oto filminden kalın-sert olduğu için) gerdiriliyor. 1 saat soğuması ve folyonun ön cam ile kaynaşması bekleniyor.Hayırlı olsun.
    Not: Ayrıca 10 TL. malolan plastik mikalı nikelaj ile ön camın üst kısmını çevirmek(kaplamak) harika oluyor ve filmi koruyor.Bilgilerinize...

Motosikleti
    mondial 150 zat

çok örneği var ,

ne tür boya atmalı ?

tecrübesi olan ?
    ben kendim bizzat yaptırdım arkadaşım 10 YTL ye mal olan bir şey fazla zamanda almıyor ama diğer boya we benzeri şeyler sıcağı gördükçe özelliklede yazın dökülme kabarma yapabiliyor benim motorumun camı komple siyah we farların orasıda siyahkaplama birnevii film yani şunuda eklemek isterim camı kaplattığın zaman öntekerleği göremiyorsun bu sorun çıkarmaz diyorsan sen bilirsin

Motosikleti
    mondial 151 rs
    arkadaşlar arkadasıma 14.000 de 1000 tl ye dısından guel gözüken zat almayı dusnuyoruz yarın görüşmeye gidecegiz sizce değermi http://www.sahibinden.com/acil_satil...XQQdisplayitem

Motosikleti
    ZAT 150 - 2005
    Gerçekten temizse 1000 TL bedava
    bende var birkaç mesaj yukarıda bende satıyorum 1500 istiyorum.

Arkadaşın motoruna laf söylemek istemem ama bu motoru bu fiyata satmak için ya paraya çokkkkk sıkışacaksın, ya motor dağılmış olacak yada motoru bir yerlerden bulmuş!!!!!! olman lazım.

Motosikleti
    mondial 151 rs
    Alıntı monerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten temizse 1000 TL bedava
    bende var birkaç mesaj yukarıda bende satıyorum 1500 istiyorum.

Arkadaşın motoruna laf söylemek istemem ama bu motoru bu fiyata satmak için ya paraya çokkkkk sıkışacaksın, ya motor dağılmış olacak yada motoru bir yerlerden bulmuş!!!!!! olman lazım.
    ya aslında motor guzel duruyor ama ise kendi tecrubeme adyanark yarın kontrol e gideceğim 7000 km tecrube var ins ise yarar...

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005

çok örneği var ,

ne tür boya atmalı ?

tecrübesi olan ?
    Pleksiglası zımparaladığın an , buzlu cam gibi görüntü elde edersin..Bir daha eski şeffaf durumuna gelmez..sattığında alan kişi boyalı siperliği beyenmezse değiştirmesi gerekir..
    Ayrıca Boya pleksiglas üzerinden çok kolay çıkıyor...Örneğin siperliğin yanlarındadi siyah boyada görebilirsiniz . Biraz sileyım deyim boya sıyrılıyor...Ben bu yaz rotuş yapmak zorunda kaldım...
    Birde 100 sahife transparan siyah folyo kullanmışlar , bence o daha güzel görüntü vermiş. Onu inceleyebilirsiniz..

Kolay gelsin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:32 ----------

Alıntı storm150_mmk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar arkadasıma 14.000 de 1000 tl ye dısından guel gözüken zat almayı dusnuyoruz yarın görüşmeye gidecegiz sizce değermi http://www.sahibinden.com/acil_satil...XQQdisplayitem

Motorun uzaktan görünüşü temiz.O görünüşe göre de fiyatı ucuz ...Muayenesini yeni yaptırmış olması büyük avantaj .Çünkü çok sıkı kontrolden geçıyor..Tabiki motoru teste çıkarmak , ve seyir halinde görmek lazım. .

Motor ilk çalıştırma , kalkış , kalkışta silkeleme , gaz yeme , seyir halindeyken silkeleme , dişli kutusundan ses gelip gelmediği , Motordan yağ damlaması varmı , dişli kutusundan yağ damlaması varmı , lastiklerin durumu (lastikler orjinal ise değiştirmek gerekir 5 senede sertleşme ve çatlamalar olmuştur.) ,elciklerde çalışmayan herhangi bir düğmenin olup olmadığı gibi....kontrollerini yaparsanız daha iyi olur..

Hayırlı uğurlu olsun..

Motosikleti
    mondial 151 rs
    saol tesekür ederim bilgiler icin zaten bildiğim seyler gnede saolunilginiz icin

Motosikleti
    Asya 150 cc T1
    hopp nerdesiniz havalar bozdu ama kimsa nete de girmio
    dun bagajım kırıldı kendıme sole cok buyuk bır bagaj arıyorum yanı canta ne onerırsınız tabı fıyatta onemlı

merhaba zat çılar ben aranızda yeniyim ve bir zat hayranıyım sırf bunun için de B ehliyetime A2 ekletecem kursa yazıldım tabiiiiiiii bu zat hayranlığı birazda bu formu okudukça arttı

Motosikleti
    Zat-150
    Alıntı Ozzysse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hopp nerdesiniz havalar bozdu ama kimsa nete de girmio
    dun bagajım kırıldı kendıme sole cok buyuk bır bagaj arıyorum yanı canta ne onerırsınız tabı fıyatta onemlı
    Herkese selamlar, mondialin resmi sitesinde bulunan çantaları Ankara'da aradım ama maalesef yok.En basit , en kötü çanta 70-80 TL. arasında.Zat'ı satan bayinin hediye olarak verdiği çantayla geziyorum.Fakat çok sert plastik olduğu için rolantide zıngırtı, zangırtı yapıyor.Mondialin resmi sitesindeki büyük çantaların nerede satıldığını bilen varsa memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:15 ----------

Alıntı Kara Şahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba zat çılar ben aranızda yeniyim ve bir zat hayranıyım sırf bunun için de B ehliyetime A2 ekletecem kursa yazıldım tabiiiiiiii bu zat hayranlığı birazda bu formu okudukça arttı
    Hoşgeldin arkadaşım.Ehliyetin hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler inşallah.Mondial RS 151 motorumu sattım.Motorsuz yapamayacağım için Zat 150 aldım.Çok rahat, çok memnunum.Limuzin diyorlardı doğruymuş.A-2 ehliyeti olmayan arkadaşların dikkatine; yeni yılda ehliyet almak için koşullar bir hayli zorlaşacakmış.(Zamlanmasıda kaçınılmaz gibi!) Hiç olmazsa taksitli bir sürücü kursu bulup, peşinatı ödeyip, dosya açtırtmanız menfaatiniz icabıdır.Dosyası açılmış olanlar yeni yönetmelikten etkilenmeyeceklermiş.Bilgilerinize...
    HİÇ KİMSE GÖRMEK İSTEMEYENLER KADAR KÖR DEĞİLDİR..

Hoşgördük behzat arkadaş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:29 ----------

Evet zat çı muhterem arkadaşlar yeni aldım havadislere göre mondial şubat - mart 2010 da yeni scooter modelini çıkaracakmış model resmi aşağıda

260cc Moped Scooter

[IMG]C:\Users\EXPER\Desktop\mc_x26021.jpg[/IMG]

[IMG]C:\Users\EXPER\Desktop\mc_x26022.jpg[/IMG]

[IMG]C:\Users\EXPER\Desktop\mc_x26023.jpg[/IMG]

[IMG]C:\Users\EXPER\Desktop\mc_x26024.jpg[/IMG]

Ne yapsak zat sevdasın dan 260 cc ye mi dönsek şimdi kafam karıştı martı mı beklesem

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Hoşgördük behzat arkadaş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:29 ----------

Evet zat çı muhterem arkadaşlar yeni aldım havadislere göre mondial şubat - mart 2010 da yeni scooter modelini çıkaracakmış model resmi aşağıda

260cc Moped Scooter

[IMG]C:\Users\EXPER\Desktop\mc_x26021.jpg[/IMG]

[IMG]C:\Users\EXPER\Desktop\mc_x26022.jpg[/IMG]

[IMG]C:\Users\EXPER\Desktop\mc_x26023.jpg[/IMG]

[IMG]C:\Users\EXPER\Desktop\mc_x26024.jpg[/IMG]

Ne yapsak zat sevdasın dan 260 cc ye mi dönsek şimdi kafam karıştı martı mı beklesem
    Resimleri www.imageshack.us adresine eklerseniz Görebiliriz Malesef Bilgisayarınız Bir Server Olmadıgı Icın Göremiyoruz

Galiba Bahsettıgınız Model Şu

Gayet Güzel Duruyor Fiyat Olarakta $2398.00 Yazıyor(:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Ben formda yeniyim nasıl ekleyeceğimi tarif edersen sevinirim

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Ben formda yeniyim nasıl ekleyeceğimi tarif edersen sevinirim
    Tabiki Şöyle Bir Konu Var İncelerseniz Çözebilirsiniz ;
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-h...i-anlatim.html
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Evet evet bu model ama bendeki resiler kırmızı daha canlı duruyor aynı zat ın bir boy büyüğü gibi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:24 ----------

Bir bakalım yapabildim mi ?

[IMG][/IMG]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:32 ----------

eveeeeeeeeet oldu

güzel bir şey benziyor ne dersiniz ???

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    yine olmamış
    imageshack.us tan yükleyince direct link var, onu koyarsan tam boyutunu görebiliriz
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler