Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engin hocam sevpayı tavsiye ediyomusun hala yoksa başka biyeremi gidiyim
    Özel mesaj attım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARMEGEDON...
    TEKRARDAN ARAMIZA HOŞ GELDİN.... ÇOOOK UZUN ZAMANDIR YOKTUN,ESKİLERDENDE KİMSE KALMADI GİBİ...

bu arada;
    AHMET ERŞEN abim artık hiç görünmüyor sanki???
    yanlışmıyım???
    Sağolasın tşk
    Ahmet abi hakkında bir bilgim yok sen ne biliyorsan oo
    senden fazla bişey bilmiyorum

Eşkilerden hemen hemen hiç kimse kalmamış ama sağolsunlar şimdiki arkadaşlarında aşağı kalır yanı yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:59 ----------

Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merak ettiğim bir konuyu soracağım. Yan ayaklık açıkken motor çalışmıyor ya yan ayaklık müşürü neyi kesiyor? Yani ateşlemeyi veya benzin pompalamayı mı kesiyor acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim, kazasız belasız sürüşler..

Ne alakakası var benzin pompasının elektriğini kessede karburatördeki benzin motoru çalıştırmaya yeterde artar bile.O müşür elektriği kesiyor (ateşlemeyi )
    Hatta Zat alıpta çalışmıyor diye telefon açan çok gördüm yan ayaklık açıkken çalıştırmaya çalıştığı için.Ben onu iptal ettim
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

Merhaba, 150 zatların şehir içi ve şehir dışı kullanımda km de benzin sarfiyatı hakkında bilgisi olan var mı?

Bir de şehir dışı kullanım için aralıksız kullanım ortalama ne kadar mesafedir. Şehir dışı kullanım için tavsiye edermisiniz?

Motosikleti
    Zat150 gitti MCT250 geldi :)
    ufak tefek değişikliklerden sonra motorumu kaldırmadan önce çektiğim son fotoları

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:14 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:14 ----------

Mondial zat 150 ' ımı sattım , Suan MCT250 :)

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel mesaj attım..
    kardeş...

ismet usta şuan nerde biliyormusun?

Motosikleti
    Var
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş...

ismet usta şuan nerde biliyormusun?
    İsmet usta şuanda boşta..
    Otomobil servisi işine girecekmiş..Motoru bırakıyor yani

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı ARMAGEDON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alakakası var benzin pompasının elektriğini kessede karburatördeki benzin motoru çalıştırmaya yeterde artar bile.O müşür elektriği kesiyor (ateşlemeyi )
    Hatta Zat alıpta çalışmıyor diye telefon açan çok gördüm yan ayaklık açıkken çalıştırmaya çalıştığı için.Ben onu iptal ettim
    ben bi kere benzin pompasını iptali bırak karburatorden çıkarmıştım hortumu. çalıştı 2-3 dakika surekli gaz vermeme rağmen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:30 ----------

Alıntı serkan.ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 150 zatların şehir içi ve şehir dışı kullanımda km de benzin sarfiyatı hakkında bilgisi olan var mı?

Bir de şehir dışı kullanım için aralıksız kullanım ortalama ne kadar mesafedir. Şehir dışı kullanım için tavsiye edermisiniz?
    benimki bi ara 2.7 litre filan yakıyodu. şu an 3.0-3.2 filan. ama 4 filan olursa öpte başına koy.
    ben 100 km yapmıştım durmadan bişey olmamıştı. şehir içi kullanımda sorun oluyor asıl

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:32 ----------

yahu bu pazar gittim bi ustaya, toplam 110tl para harcadım ama bişe değişmedi gibi. yakında belli olur kesin sonuç
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Tüm ZAT ÇI Arkdaşlarımın KURBAN BAYRAMI KUTLU VE MUTLU OLSUN .

Uzun bir süre bilgisayarsız kaldım...Fakat kesik kesik te olsa formu takip ettim..Motorumu daha uzun müddet satmaya niyetim olmadığından sizlerle birlikteyim....İlerde motorumda yaptığım değişiklikleri sizlerle paylaşma ümidiyle..

Bayramı heskesin gönlünce geçirmesi dileğiyle..

Herkese Kazasız belasız ve masrafsız sürüşler..

Motosikleti
    Var
    Ahmet ağabey ve diğer arkadaşlarımın an bayramını tebrik ederim

Motosikleti
    CORVUS
    herzezin bayramını kutlar.. Sevdiklerinin yanında geçirmesi dileğiyle herkeze iyi bayramlar
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Tüm kardeşlerimizin kurban bayramı mübarek olsun.

Motosikleti
    Asya 150 cc T1
    merhaba benım asya 150 t1 var ancak bızım sayfa cok hareketsiz olduğu için zat ın sayfasını takıp ediyorum tamamen aynı motorlar olmasa da gorunus olarak benzer ve motor yapısı olarak nerdeyse aynı motorlar.
    arnanıza benı de kabul edersenız sevınırım.

ıznınızle benim bı sorum var. artcı ıcın kol koyma yerı yapmayı dusunuyorum. aklımda bı proje var ama hala baslamadım yapan veya yaptıran arkadaslar varsa bana fıkır verırse sevınırım? resım falanda varsa cok makbule gecer

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Alıntı Ozzysse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba benım asya 150 t1 var ancak bızım sayfa cok hareketsiz olduğu için zat ın sayfasını takıp ediyorum tamamen aynı motorlar olmasa da gorunus olarak benzer ve motor yapısı olarak nerdeyse aynı motorlar.
    arnanıza benı de kabul edersenız sevınırım.

ıznınızle benim bı sorum var. artcı ıcın kol koyma yerı yapmayı dusunuyorum. aklımda bı proje var ama hala baslamadım yapan veya yaptıran arkadaslar varsa bana fıkır verırse sevınırım? resım falanda varsa cok makbule gecer

Bence hiç kullanışlı olmaz.Artçının iniş ve binişinde zorluk olur..Binerken önce artçının binmesi gerekir.Sonra sen motora bineceksin ..Motorun üzerinde ağırlığınıza göre 150 , 170 Kg yük .Sehpan o yüke nekadar dayanır , sen her seferinde o yükle sehpadan alman gerekir.Artçını bir yerde bırakman gerekse sen gidona yapışmadan artçın inemez .Bu zorluklarla karşılaşmaman için de kol dayanaklarını otobüslerde olduğu gibi iner , kalkar haereketli yapman gerekir....
    Benim bildiğim kadar ZAT formunda öyle bir çalışma yok ben görmedim..

arkadaşlar merhaba uzun zamandır forma üyeyim ama yeni bir motora sahip oldum ne alacağıma uzun zamandır karar veremedim ama son anda karşıma zat150 çıktı ve sonunda motorum kapının önünde duruyor oyle zannediyorum ki iyi fiyata aldım 9000 km de 1000 tl gibi bir fiyata geldi ne kadar olsa acemilik var ve istanbulda şehir dışında oturuyorum biraz daha sakin oldugundan buralarda rahatlıkla kullanabiliyorum zamanla şehir içi kullanımında da kullanmayı düşünüyorum motoru ilk bir bakıma soktum yağını fln değiştirdim ama tekrar genel bir bakıma sokacagım ama bu bir gercek ki motorda tahmın ettigimden fazla konfor var özellikle selesi cok rahat, kullanımıda bi o kadar öyle ama arkada artçı oldugu zaman ufak çukurlarda altı sürtüyor formu biraz okudum sanırım bir cok kişide aynı problem var yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim ...

Motosikleti
    Var
    Alıntı _tufan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba uzun zamandır forma üyeyim ama yeni bir motora sahip oldum ne alacağıma uzun zamandır karar veremedim ama son anda karşıma zat150 çıktı ve sonunda motorum kapının önünde duruyor oyle zannediyorum ki iyi fiyata aldım 9000 km de 1000 tl gibi bir fiyata geldi ne kadar olsa acemilik var ve istanbulda şehir dışında oturuyorum biraz daha sakin oldugundan buralarda rahatlıkla kullanabiliyorum zamanla şehir içi kullanımında da kullanmayı düşünüyorum motoru ilk bir bakıma soktum yağını fln değiştirdim ama tekrar genel bir bakıma sokacagım ama bu bir gercek ki motorda tahmın ettigimden fazla konfor var özellikle selesi cok rahat, kullanımıda bi o kadar öyle ama arkada artçı oldugu zaman ufak çukurlarda altı sürtüyor formu biraz okudum sanırım bir cok kişide aynı problem var yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim ...
    Merhaba,

Zatların alt sürtmesi kronik sorun malesef..
    Birisi kesin olan iki adet çözüm yolu var..

Kesin çözüm olmayan yöntem, arka amortisör ayarlarını en yüksek kademeye almak..

Kesin çözüm olan yöntem ise arka lastiği bir boy büyüğü ile değiştirmek..
    Genelde motorunu seven ve bakan tüm Zatçıların arka lastikleri büyüktür..

Kolay gelsin

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    110/70 out , 110/90 in
    (televoleden kaptım bu lafı)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Zat-150

Herkese merhabalar ve iyi bayramlar

Herkese selam.Ben bu sitede yeniyim.Aranıza yeni katıldım.İlk mesajımı yazmak bugüne kısmetmiş.Ankara'daki motorsiklet parçası satan firmalarda kaliteli(Dunlop mesela) büyük boy arka için lastik bulamadım.İşin daha ilginç olanı Zat 150 nin arkasına büyük lastik takmayı kabul edecek usta bulamamam.Olmazmış da olmaz mış...? Lastik kesinlikle sürtermiş! İstanbul'daki arkadaşlar taktımış şikayet yok dedim ama nafile.Yani lastiği İstanbul'dan getirtsem bile takmayı ve işin riskini üstlenecek servis yok.Araya pul mu koydurtuyorsunuz değerli arkadaşlar?Saygılar...

Motosikleti
    Var
    Alıntı behZAT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam.Ben bu sitede yeniyim.Aranıza yeni katıldım.İlk mesajımı yazmak bugüne kısmetmiş.Ankara'daki motorsiklet parçası satan firmalarda kaliteli(Dunlop mesela) büyük boy arka için lastik bulamadım.İşin daha ilginç olanı Zat 150 nin arkasına büyük lastik takmayı kabul edecek usta bulamamam.Olmazmış da olmaz mış...? Lastik kesinlikle sürtermiş! İstanbul'daki arkadaşlar taktımış şikayet yok dedim ama nafile.Yani lastiği İstanbul'dan getirtsem bile takmayı ve işin riskini üstlenecek servis yok.Araya pul mu koydurtuyorsunuz değerli arkadaşlar?Saygılar...
    selam ve hoşgeldin

Çok enteresan..

Burada da servise altı sürtüyor deyince ilk önerileri 110/90 lık lastikle değiştirelim demek oluyor..

Araya pul falan koyulmuyor..Direk olarak 110/90 lığı takıyorlar..

Bence servislere, "sorumluluk benim siz takın" de..Bu arada lastiği bulamaman da eteresan mış..Sahibinden.com a bakmanı öneririm eğer gene bulamadıysan İstanbul'dan sana göndeririz..

Motosikleti
    Zat-150

Teşekkürler...

Tekrar merhaba,
    bu forumdaki tüm mesajları başından sonuna kadar okudum.Çok faydası oldu.Zat'ı sattın ama iyi bu formu bırakmadın dostum bana ve tüm diğer üyelere elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorsun. Sağol. İstanbul'un birlik ve beraberliğine, dayanışmasına hayranım valla..Teşekkürler...

Motosikleti
    Var
    Alıntı behZAT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba,
    bu forumdaki tüm mesajları başından sonuna kadar okudum.Çok faydası oldu.Zat'ı sattın ama iyi bu formu bırakmadın dostum bana ve tüm diğer üyelere elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorsun. Sağol. İstanbul'un birlik ve beraberliğine, dayanışmasına hayranım valla..Teşekkürler...
    Rica ederim..
    Bende motosiklet dünyasına ilk adım attığımda motosikletimle ilgili kafamda yüzlerce soru vardı ve her akşam yatınca daha bir o kadar soru oluşurdu (ki mevcut motsikletim için hala oluyor )

Sorulara hemen cevap bulamayınca, bilmediğin ve dolayısıyla korktuğun bir alet kullanmak durumunda oluyor insan..
    Bu psikolojiyi çok iyi bildiğim için bildiklerimi aktarmak istiyorum hep

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler