Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Zat150 gitti MCT250 geldi :)
    Herkese selam sonunda bende bir mondial zat aldım 8.500 km de lacivert ve 1.000 tl gibi makul bir fiyata buldum ve aldım birazdan resimleride ekliyecegim ii gunler....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:55 ----------

Mondial zat 150 ' ımı sattım , Suan MCT250 :)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    hayırlı olsun
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    CORVUS
    hayırlı olsun sınan sonunda aldın zatı allah kaza bela wermesın... 8500 km yazmıssın mutlaka kayışı kontrol ettir.
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

Alıntı sinanferah05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam sonunda bende bir mondial zat aldım 8.500 km de lacivert ve 1.000 tl gibi makul bir fiyata buldum ve aldım birazdan resimleride ekliyecegim ii gunler....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:55 ----------

hayırlı olsun gerçekten cok tatlı motor bende almayı dusunuyorum ama çok kararsızım

Motosikleti
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun
    teşekkr ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:07 ----------

Alıntı sero1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun sınan sonunda aldın zatı allah kaza bela wermesın... 8500 km yazmıssın mutlaka kayışı kontrol ettir.
    aynen öyle abi aldım sonunda tamam abi bugun bıraktım servise zaten biraz baksınlar diye hallettiricem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:08 ----------

Alıntı luck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun gerçekten cok tatlı motor bende almayı dusunuyorum ama çok kararsızım
    teşekkür ederim almadan önce kesinlikle bi ustaya göster unutma ....

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar;
    hepinize selam olsun....

zat'ımı acil satmam gerek....

1.750 TL YANINDA: KİLİT+ELDİVEN (DERİ)+KASK (LAZER)

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER....

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    motorun aküyü aşırı şarj ediyo büyük ihtimal. konjektörde sorun olabilir
    Evet arkadaşım. Sorun konjektördeymiş. Düşünün 2 gün o şekilde kullandım ve ustaya götürdüğüm, orda sorun için test ederken artık hiç çalışmadı.
    Sonuç: Konjektör patlamış ve benzin pompasını pozmuş. Garantiden onarıldı..
    Benim anlamadığım 500km motor arıza yaparmı? Bundan sonra beni uğraştıracak şekilde başıma bela olur mu? Merak etmiyor değilim. (Bu sırada ilk bakımıda yapıldı)
    Herkese kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:13 ----------

Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler..

Motosikleti
    Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşım. Sorun konjektördeymiş. Düşünün 2 gün o şekilde kullandım ve ustaya götürdüğüm, orda sorun için test ederken artık hiç çalışmadı.
    Benim anlamadığım 500km motor arıza yaparmı? Bundan sonra beni uğraştıracak şekilde başıma bela olur mu? Merak etmiyor değilim. (Bu sırada ilk bakımıda yapıldı)
    Aldığından beri sorunludur büyük ihtimal, 5.kmde de yapabilirdi, şimdiye denk gelmiştir. Neyseki tüm tesisatı yakıcak bişe olmamış. Geçmiş olsun
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Aldığından beri sorunludur büyük ihtimal, 5.kmde de yapabilirdi, şimdiye denk gelmiştir. Neyseki tüm tesisatı yakıcak bişe olmamış. Geçmiş olsun
    Sağolasın.

Motosikleti
    benim ampuller son bikaç aydır sürekli bozulmaya başladı. sebebi nedir acaba. sağ sol en az 10 tane ampul aldım son 3-4 ay içinde sürekli bozuluyor. bugünde sol tarafın uzunları gitti. sizdede oluyormu acaba. dandik malmı satıyolar yoksa. iyisi varsa aliyim kurtuliyim artık şu dertten.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    dostum konjektörü kaça değiştirdin benimkide bozukmuş sanırım.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Ben daha dün değiştirdim konjektörü 70 tl bayıldım valla

Motosikleti
    Ben daha dün değiştirdim konjektörü 70 tl bayıldım valla
    işçilik dahil olabilir o fiyat
    bende iki tane mondial bayisine gittim az önce, biri 46 dedi(netteki fiyat), diğeri 30 dedi
    anlamadığım nokta mondialin yedek parça fiyat listesinde (http://www.ugurmondialyp.com/) diğer bütün modeller 10-20tl arasında gezinirken 150zatınki 46tl. ne farkı var bunların anlamadım
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    dostum konjektörü kaça değiştirdin benimkide bozukmuş sanırım.
    Arkadaşım ustayla konuşurken garanti dışı yapılsa 60TL senden alacaktım demişti.

Motosikleti
    Arkadaşlar sizlere birşey soracaktım.
    Bahsettiğim gibi motorumun ilk bakımını yaptırdım ama usta rölenti ayarını ne ettiyse çalıştırırken motor zor çalışıyor yani devamlı istop ediyor, belli bir süre ufaktan gaz vererek ısındığında(~3-4dk) istop etmiyor. Buğün ustaya aynısını anlattım ve bir ayar daha çekti ama sonuş aynı.
    Dikkatimi bir kaç şey çekti:
    1- Sanki motor rölentide çalışırken biraz titrek çalışıyor (pimpiriklendim diyemi bana öyle geliyor)
    2- Daha önce yokuş aşağıya inerken motor hızını korurken şimdi firenleyerek hız kesiyor (istop edecek gibi ve patlak ekzos gibi ama sezsizi gibi bir şekilde)
    Bu dediklerim karbüratördeki rölentinin ayarsızlığından mı kaynaklanıyor? Birde ben servise gidene kadar iyi bir ayar yapabilirmiyim? nasıl ve ne şekilde yapabilirim?
    Yardımlarınız için çok teşekkür ederim, kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    Arkadaşlar sizlere birşey soracaktım.
    Bahsettiğim gibi motorumun ilk bakımını yaptırdım ama usta rölenti ayarını ne ettiyse çalıştırırken motor zor çalışıyor yani devamlı istop ediyor, belli bir süre ufaktan gaz vererek ısındığında(~3-4dk) istop etmiyor. Buğün ustaya aynısını anlattım ve bir ayar daha çekti ama sonuş aynı.
    Dikkatimi bir kaç şey çekti:
    1- Sanki motor rölentide çalışırken biraz titrek çalışıyor (pimpiriklendim diyemi bana öyle geliyor)
    2- Daha önce yokuş aşağıya inerken motor hızını korurken şimdi firenleyerek hız kesiyor (istop edecek gibi ve patlak ekzos gibi ama sezsizi gibi bir şekilde)
    Bu dediklerim karbüratördeki rölentinin ayarsızlığından mı kaynaklanıyor? Birde ben servise gidene kadar iyi bir ayar yapabilirmiyim? nasıl ve ne şekilde yapabilirim?
    Yardımlarınız için çok teşekkür ederim, kazasız belasız sürüşler.
    rölanti ayarı basit ama, bütün zatlarda aynımı bilmiyorum ama benimkinde ayarı bir türlü tutturamadım. ya ilk çalıştırmada stop ediyor yada ısındıktan sonra sürekli gaz veriyor.
    neyse
    senin sorun da vidayı gevşetmiştir biraz, o dur sorun. yokuş aşağı frenliyo gibi gelmesi filan aynı sebep. önceden vida fazla sıkılıymış heral, sürekli gaz veriyomuş yani motora, yokuş aşağı gaz vermeden sabit hızla gidebiliyomuşsun sanırım. şimdi kendi kendine gaz gelmediği için motor freni oluyo haliyle. ama dediğin ses olayını anlamadım onu söyliyim
    kendin ayarlayabilirsin, karbüratörün üstünde bi vida var, o vidayla yapılıyor. saat yönünde çevirdinmi rölanti artar, tersi yönünde azalır. senin saat yönüne doğru az çevirmen lazım yani, çeyrek-yarım tur kadar.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

yokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 R
    benim ampuller son bikaç aydır sürekli bozulmaya başladı. sebebi nedir acaba. sağ sol en az 10 tane ampul aldım son 3-4 ay içinde sürekli bozuluyor. bugünde sol tarafın uzunları gitti. sizdede oluyormu acaba. dandik malmı satıyolar yoksa. iyisi varsa aliyim kurtuliyim artık şu dertten.
    merhabalar
    eski motorum zat 150 idi ve 45.000 km yol yaptım. bazen bu motor şans işi diyenlere inanıyorum. başımdan geçenleri yazmak istedim sorunuza karşılık.
    motorumu sıfır almıştım. henüz 350 km de iken elektrike ilgili bir mekanizması yandı. motor çalışmadı. 3 servise gösterdim zor yapıldı.
    bir müddet sonra sizde olduğu gibi sürekli ampuller yanmaya başladı. her hafta ampul değiştiriyordum. satana kadarda değiştirdim. aküdendir dediler 2 kere aküyü değiştirdim. konjektör iki kere yandı değiştirdim. karbüratör arıza yaptı değiştirdim. eksoz inanmayacaksınız belki ama satarken üstündeki 6. eksozdu ve eksozları kucağımda servise çok götürdüm. tüm bunların yanında kronik bir kayış koparma başladı. sorun bulunamadı. varyatör komple değişti(umarım yanlış yazmıyorumdur) yine sorun deeğişmedi. bir sorun halledildiğinde sürekli bir sorun baş gösterdi. kimi parçalar garantiden kimi ise cebimden değişti. 3200e aldığım motora bir o kadar masraf yaptım. 10000 te gaz telim koptu. 3 kere değiştirdim. çok fazla servis değiştirdim. çukurlara girince grenajlar bağlantı yerlerinden kırılmaya başladı. sürekli vidaları gevşiyordu ve inanın hayati vidalardı. bir hafta servise gitmezsem bir sorun olduğunu düşünüyordum. şu andaki 400cclik motorumdan çok benzin yakıyordu. çözüm bulunamadı. fabrikayla ettiğim kavgalarda cabası. paramla rezil oldum.
    lütfen yanlış anlamayın. motoru kötülemek değil niyetim. benim kadar çekmeyen arkadaşlar var forumda. şans diyelim yine. bu arada çok hassas olduğumdan arızalar harici sürekli ekstra bakımlar yaptırdım. yinede yağmurda stop etmesinin önüne geçemedim. rölanti ayarı bir türlü tutmadı. kafasına göre yükselip alçalabiliyordu. akan trafikte çok stop etti. allahtan şanslıydım ki 70in üstüne çıkmanızı asla tavsiye etmem.
    umarım sorunlarınız kısa sürede hallolur ve benim çektiklerimi çekip yok pahasına motorunuzu satmak zorunda kalmazsınız. iyi sürüşler arkadaşlar.

Motosikleti
    Alıntı yokum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar
    eski motorum zat 150 idi ve 45.000 km yol yaptım. bazen bu motor şans işi diyenlere inanıyorum. başımdan geçenleri yazmak istedim sorunuza karşılık.
    motorumu sıfır almıştım. henüz 350 km de iken elektrike ilgili bir mekanizması yandı. motor çalışmadı. 3 servise gösterdim zor yapıldı.
    bir müddet sonra sizde olduğu gibi sürekli ampuller yanmaya başladı. her hafta ampul değiştiriyordum. satana kadarda değiştirdim. aküdendir dediler 2 kere aküyü değiştirdim. konjektör iki kere yandı değiştirdim. karbüratör arıza yaptı değiştirdim. eksoz inanmayacaksınız belki ama satarken üstündeki 6. eksozdu ve eksozları kucağımda servise çok götürdüm. tüm bunların yanında kronik bir kayış koparma başladı. sorun bulunamadı. varyatör komple değişti(umarım yanlış yazmıyorumdur) yine sorun deeğişmedi. bir sorun halledildiğinde sürekli bir sorun baş gösterdi. kimi parçalar garantiden kimi ise cebimden değişti. 3200e aldığım motora bir o kadar masraf yaptım. 10000 te gaz telim koptu. 3 kere değiştirdim. çok fazla servis değiştirdim. çukurlara girince grenajlar bağlantı yerlerinden kırılmaya başladı. sürekli vidaları gevşiyordu ve inanın hayati vidalardı. bir hafta servise gitmezsem bir sorun olduğunu düşünüyordum. şu andaki 400cclik motorumdan çok benzin yakıyordu. çözüm bulunamadı. fabrikayla ettiğim kavgalarda cabası. paramla rezil oldum.
    lütfen yanlış anlamayın. motoru kötülemek değil niyetim. benim kadar çekmeyen arkadaşlar var forumda. şans diyelim yine. bu arada çok hassas olduğumdan arızalar harici sürekli ekstra bakımlar yaptırdım. yinede yağmurda stop etmesinin önüne geçemedim. rölanti ayarı bir türlü tutmadı. kafasına göre yükselip alçalabiliyordu. akan trafikte çok stop etti. allahtan şanslıydım ki 70in üstüne çıkmanızı asla tavsiye etmem.
    umarım sorunlarınız kısa sürede hallolur ve benim çektiklerimi çekip yok pahasına motorunuzu satmak zorunda kalmazsınız. iyi sürüşler arkadaşlar.
    valla sende şanssız olanlardanmışsın benim hiç önemli bir sorunum olmadı
    ampullerin patlama sebebide konjektörle alakalı imiş, voltajı ayarlayamadığından yüksek voltaj geldimi lampalar yanıyo.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    rölanti ayarı basit ama, bütün zatlarda aynımı bilmiyorum ama benimkinde ayarı bir türlü tutturamadım. ya ilk çalıştırmada stop ediyor yada ısındıktan sonra sürekli gaz veriyor.
    neyse
    senin sorun da vidayı gevşetmiştir biraz, o dur sorun. yokuş aşağı frenliyo gibi gelmesi filan aynı sebep. önceden vida fazla sıkılıymış heral, sürekli gaz veriyomuş yani motora, yokuş aşağı gaz vermeden sabit hızla gidebiliyomuşsun sanırım. şimdi kendi kendine gaz gelmediği için motor freni oluyo haliyle. ama dediğin ses olayını anlamadım onu söyliyim
    kendin ayarlayabilirsin, karbüratörün üstünde bi vida var, o vidayla yapılıyor. saat yönünde çevirdinmi rölanti artar, tersi yönünde azalır. senin saat yönüne doğru az çevirmen lazım yani, çeyrek-yarım tur kadar.

Arkadaşım bilgilerin için sağol.
    Ama sorun ayarla alakalı değil. Daha önce belirttiğim gibi motorum bozulmuştu ve sorun konjektörde idi. Ve ardından benzin pompasını bozmuştu, haliyle karbüratörede zarar vermiş (tabi bu zamanla git gide arttı). Karbüratör ayar tutmuyor, motoru zor çalıştırıyor denildi.
    Sonuç; karbüratör değişti yani garantiden tekrar onarıldı. Neyse herkese kazasız belasız sürüşler.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sen rölanti ayarını motor soğukken yapıyorsun ondan tutturamıyorsun
    Biraz yol yaptıktan sonra sağa çekip öyle dene..Tam motor stop edecek gibi olmadan hemen öncesine ayarlarsan sorun kalmaz..
    Eğer gene olmuyorsa rölanti ayarından başka bir de hava & yakıt karışımı ayar vidası var ayrıca..
    Ona dışardan zor ulaşılıyor ama..Serviste ona da baktır..

Bu arada tekrardan görüşemedik yav

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler