Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Eski ZZAT çı arkadaşlar , merhaba

Formu bukadar öksüz bırakmayın . Yazılarınızı görmek güzel....

Pompicik in yakıt sarfiyatı normal sürüşe göre fazla...20 Tl benzin 6 litreden fazla yapar .. Ben normal kullanımla 100 Km de 3 litre benzin yakıyorum 6 litre benzin ilede 200 Km gidiyorum....Pompiciğin yakıtı Zengin yakıt karbüratöre hava az benzin fazla gidiyor....Bunu egzost çıkış borusuna bakarak anlayabilirsin..Borunun ucu kurumlu ise benzini yakmadan atıyor demektir..iyi bir karbüratör ayarı gerekir..

Alican , gelişin epey maceralı olmuş ama , aramıza hoş geldin.
    Sana sakaryalın arkadaşların değilde sakaryalı iyi bir Mondial ustasının yardımı lazım..Varyatör kısmını ( ön varyatör , debriyaj ve kayış üçlüsünü değiştir uzun zaman başın ağırmaz...

Herkese kazasız masrafsız ve zevkli sürüşler..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:07 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:45 AM ----------

....................

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Arkadaşlar son bikaç gündür motorum kalkışta vuruntulu çalışmaya başladı. Önceden hiçbirşey yoktu, birden bire oldu. Nedir sebebi acaba? motor 11000de
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

arkadaşlar slm bende 2. el zat almayı düşünüyorum önerir misiniz bana yardımcı olun

Motosikleti
    Alıntı murat21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar slm bende 2. el zat almayı düşünüyorum önerir misiniz bana yardımcı olun
    ben satıyorum, öneririm
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Merhaba arkadaşlar.
    Aranıza geçen hafta 150ZAT'ımı alarak katıldım.

Sizlere 2 sorum var, yardımcı olursanız sevinirim.

1- Motorun kitapçığında yağ doldurma bahsetmiş. Boşaltma işlemini anladım ama yağı nerden dolduracağımı anlamadım.

2- Ben (1.90 boy - 82 kilo) motoro abimle (1.82 boy - 76 kilo) bindiğimizde 200-300 metre sonra arka yaylardan kuş sesi gibi sesler gelmeye başlıyor ama tek binerken olmuyor. Ne yapmalıyım?

Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Aranıza geçen hafta 150ZAT'ımı alarak katıldım.

Sizlere 2 sorum var, yardımcı olursanız sevinirim.

1- Motorun kitapçığında yağ doldurma bahsetmiş. Boşaltma işlemini anladım ama yağı nerden dolduracağımı anlamadım.

2- Ben (1.90 boy - 82 kilo) motoro abimle (1.82 boy - 76 kilo) bindiğimizde 200-300 metre sonra arka yaylardan kuş sesi gibi sesler gelmeye başlıyor ama tek binerken olmuyor. Ne yapmalıyım?

Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler..
    1 - fotodaki yuvarlağın orda vida gibi bir kapak var, onu çevirerek açıcaksın, ordan yağ doluyor

2 - bunu tam bilmiyorum ama yağsız kalmış olabilir süspansiyon yada yükseklik ayarıyla ilgili bişey olabilir. bilenler cevap verir birazdan

(ayak benim ayağımdır)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Tüm ZAT cı arkadaşlarımın bayramını şimdiden kutlar , bayramlarını gönüllerince geçirmelerini dilerim.....

Motosikleti
    RenemagicK arkadaşım yardımın için sağol.
    Ben ordan sadece yağ seviyesini kontrol ediliyoruz diye sanmıştım (kitapçıktan).

Daha yeni olduğum için bilgilerinize daha çok başvuracağım. Tekrar teşekkürler..

Motosikleti
    RenemagicK arkadaşım yardımın için sağol.
    Ben ordan sadece yağ seviyesini kontrol ediliyoruz diye sanmıştım (kitapçıktan).

Daha yeni olduğum için bilgilerinize daha çok başvuracağım. Tekrar teşekkürler..
    ne demek, bende burdan öğrendim bazı şeyleri şimdide elimden geldiğince yardım ediyorum
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    CORVUS
    herkezin bayramını kutlar... Sevdiklerinizle birlikte geçirmeniz dileğiyle
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tüm dostlarımın mübarek ramazan bayramını kutlarım....

Motosikleti
    Merhabalar, öncelikle forumda ki tüm arkadaşların ramazan bayramı mübarek olsun.

Arkadaşlar, bir önce ki sorumda bahsettiğim arka yaylardan gelen ses ile ilgili proplemime yardımlarınızı bekliyorum. Ama yaylardan gelen ses, şimdi 2 kişi biner binmez başlıyor ve yolda yaylanmalar dışında bile devamlı ötüyor.
    Ne yapmam lazım, bu sorunu nasıl giderebilirim. Şimdiden teşekkürler..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Ahmet Erşen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm ZAT cı arkadaşlarımın bayramını şimdiden kutlar , bayramlarını gönüllerince geçirmelerini dilerim.....
    Ahmet ağabey vesilesiyle herkesin bayramını tebrik ederim..

Merhabalar, öncelikle forumda ki tüm arkadaşların ramazan bayramı mübarek olsun.

Arkadaşlar, bir önce ki sorumda bahsettiğim arka yaylardan gelen ses ile ilgili proplemime yardımlarınızı bekliyorum. Ama yaylardan gelen ses, şimdi 2 kişi biner binmez başlıyor ve yolda yaylanmalar dışında bile devamlı ötüyor.
    Ne yapmam lazım, bu sorunu nasıl giderebilirim. Şimdiden teşekkürler..
    Bence senin sorunun yayların eskiyip paslanmasından kaynaklanıyor..Aynı sorundan muzdarip bir zat sahibiyle tanışmıştık..o yayların değişmesi gerektiğini anlatıyordu..bir öneri de amortisör ayarını en sert kademeye (5. kademe) getirmen olabilir..bir ihtimal gıcırdama kesilebilir..

Arkadaşlar eğer servise gittiğinizde eğer ki arka varyatör sökülecek bir işiniz var ise muhakkak arka varyatörün balatalarına çaprazlamasına toz olukları açtırın..ve kalkıştaki titreme aşırı boyutlardaysa da arka varyatör içindeki yayların gerdirilmesini söyleyin servisinize..usta servisler zaten yapacaklar bu işi..diğerleri için sözüm..

anlamayan arkadaşlar için; siz bunları bu şekilde söyleyin servis ne olduğunu anlar..

Bu arada yeni motorumla oldukça mutluyum ama ZAT ın şehir içindeki rahatlığını rededemem..Oturuş pozisyonu açısından benim gibi hem enine hem boyuna adamlar için oldukça rahat olduğunu yeni gelen arkadaşlar için bir kez daha söylemiş olayım..

arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    arkadaşlar merhaba
    yarın bi arkadaşa zat 150 alıyoruz ama karbürotor arızalıymış.
    2.el arıyoruz.istanbul'da nerden alabileceğimi söyleyebilir misiniz?
    şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    ZAT çı arkadaşlara merhabalar....

Osbourne , 250 mct motorun hayırlı olsun... 250 formunu izliyorum oarada da gözde olmuşsun..Nasıl motorundan memnunmusun...Banada kalsa motorun , un hiç bir şeyini değiştirme...Telleri bile sorun çıkarsa değiştir...Sen motora saygı gösteriyor ve temiz kullanıyorsun...Bu yüzden kaygılanma.....Bu sahifede de okuyorum , yorumlardan kafam karışıyor diye ...Motordan alıyanların ve anlamıyanların yorumlarından dahi anlaşılıyor....Birçok soru var ama soruların cevapları formda mevcut...Ben 18 aylık uyeyim ayni konuları kaç defa anlattım bilemiyorum.....

Yeni alanlara söyleyeceğim ,, ben ZAT ımı seviyorum ve daha iki üç sene satmaya hiç niyetim yok...Bilinçli ve düzgünn kullanıldığında hiç bir sorun çıkarmıyor..7 000 Km yaptım hiç yolda kalmadım ve ufak tefek dişinda sorun çıkarmadı...........

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:03 PM ----------

Alıntı arnold adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba
    yarın bi arkadaşa zat 150 alıyoruz ama karbürotor arızalıymış.
    2.el arıyoruz.istanbul'da nerden alabileceğimi söyleyebilir misiniz?
    şimdiden teşekkürler
    Eğer karbüratör arızalıysa ustaya ayar parası falanla uğraşmayın .Mondial sitesine girin , parça fityat listesinden karbüratör fiyatına bakın , ayrıca işçilik fiyatları da yazıyor. Gidin servisinle fiyat konusunu konuşup anlasın. Yeni taktırın başınız ağırmaz.Zatın yakıtıda , çok fazla şehir trafiğinde kullanılmıyorsa 100 Km de 3 , 3,2 Litre...Şehir trafiğinde 3,5 Lt yakması normaldir bunun üzerindeki yakışlar ya kullanım hatası veya karbüratör ayarı bozukluğundandır..

İkinci elleri de internet ilanlarından bulabilirsin belki bu konuda Osbourne arkadaşımız yardımcı olabilir...Motoru bir servise götürüp üçbeş kuruş verip baktırtmadan kesinlikle almayın.........

Kolay gelsin.......

Motosikleti
    osbourne bilgilerin için sağol. Ama yaylarda paslanma durumu yok gördüğümce. Birde motor tek kullanırken ses yapmıyor, nedense iki kişiken yapıyor.

Bir sorum daha olacak, ben bu yayları nasıl yağlayabilirim ve ne tür tip yağla? Bizim yapmamız mümkünmü?
    Şimdiden teşekkürler..

arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    ZAT çı arkadaşlara merhabalar....

Osbourne , 250 mct motorun hayırlı olsun... 250 formunu izliyorum oarada da gözde olmuşsun..Nasıl motorundan memnunmusun...Banada kalsa motorun , un hiç bir şeyini değiştirme...Telleri bile sorun çıkarsa değiştir...Sen motora saygı gösteriyor ve temiz kullanıyorsun...Bu yüzden kaygılanma.....Bu sahifede de okuyorum , yorumlardan kafam karışıyor diye ...Motordan alıyanların ve anlamıyanların yorumlarından dahi anlaşılıyor....Birçok soru var ama soruların cevapları formda mevcut...Ben 18 aylık uyeyim ayni konuları kaç defa anlattım bilemiyorum.....

Yeni alanlara söyleyeceğim ,, ben ZAT ımı seviyorum ve daha iki üç sene satmaya hiç niyetim yok...Bilinçli ve düzgünn kullanıldığında hiç bir sorun çıkarmıyor..7 000 Km yaptım hiç yolda kalmadım ve ufak tefek dişinda sorun çıkarmadı...........

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:03 PM ----------

Eğer karbüratör arızalıysa ustaya ayar parası falanla uğraşmayın .Mondial sitesine girin , parça fityat listesinden karbüratör fiyatına bakın , ayrıca işçilik fiyatları da yazıyor. Gidin servisinle fiyat konusunu konuşup anlasın. Yeni taktırın başınız ağırmaz.Zatın yakıtıda , çok fazla şehir trafiğinde kullanılmıyorsa 100 Km de 3 , 3,2 Litre...Şehir trafiğinde 3,5 Lt yakması normaldir bunun üzerindeki yakışlar ya kullanım hatası veya karbüratör ayarı bozukluğundandır..

İkinci elleri de internet ilanlarından bulabilirsin belki bu konuda Osbourne arkadaşımız yardımcı olabilir...Motoru bir servise götürüp üçbeş kuruş verip baktırtmadan kesinlikle almayın.........

Kolay gelsin.......
    teşekkürler

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Osbourne , 250 mct motorun hayırlı olsun... 250 formunu izliyorum oarada da gözde olmuşsun..Nasıl motorundan memnunmusun...Banada kalsa motorun , un hiç bir şeyini değiştirme...Telleri bile sorun çıkarsa değiştir...Sen motora saygı gösteriyor ve temiz kullanıyorsun...Bu yüzden kaygılanma.....
    Teşekkürler ağabey..Motordan memnunum..aşağı yukarı hergün 65-70 km yol yapıyorum, buji ve yağını değiştirdim..tabiri caizse tabanca gibi oldu motor..
    Rodajını uygun yapmaya çalışıyorum..
    Sadece bugün Boğaz köprüsüne çıkışta önüme fırlayan bir arabaya çarpmamak için ani frenaj sonucu arke tekerim kitlenerek yaklaşık 10-15 mt. kontrollü bir kayma yaşadım..
    bu olay sonucu jant teli akordlarım bozuldu sanırım ya da başka bir nedenden ötürü bozuktu..arkamdan gelen bir arkadaş söyledi teker hafif 8 çiziyor diye..
    o sorun için gitmeyi düşünüyorum servisine..onun harici gayet memnunum..gerek çekiş gerek rahatlık açısından..

hatta bir de fotoğrafını paylaşmak istiyorum izninizle çok yakışıklı görünüyor gözüme namussuz

osbourne bilgilerin için sağol. Ama yaylarda paslanma durumu yok gördüğümce. Birde motor tek kullanırken ses yapmıyor, nedense iki kişiken yapıyor.

Bir sorum daha olacak, ben bu yayları nasıl yağlayabilirim ve ne tür tip yağla? Bizim yapmamız mümkünmü?
    Şimdiden teşekkürler..
    Amortisör yayları yağlanmıyor bildiğim kadarıyla ama amortisör pistonlarına maksimum temizlik özeni gösterilmeli..hani o parlak olan borular..
    orada biriken tozlar motosikletin yaylanması sonucu pistonun içine kaçınca amortisörü bitiriyor..

Motosikleti
    Honda CN250 HELİX

selamlar

merhabalar bende asya 150 t1 var motorumdan çok memnunum aslında ama zat da hoşuma gidiyor sizce değişmeli miyim?daha 4700 kmde motor.önerileriniz nelerdir?

Motosikleti
    Alıntı srcannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar bende asya 150 t1 var motorumdan çok memnunum aslında ama zat da hoşuma gidiyor sizce değişmeli miyim?daha 4700 kmde motor.önerileriniz nelerdir?
    cebinden para çıkmicaksa yada az para çıkıcaksa değiştir derim. ama zor bir ihtimal tabi, şekli hariç çokta farkları yok zaten
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler