Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CORVUS
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben motorumu yarın teslim alıyorum dolayısı ile yaşadığım tecrübem yok ama uzun süredir kullanıcısı olan bir arkadaşın anlatımına göre aşırı yüklü olmadığı müddetçe bir sorun çıkartmıyormuş..Arka amortisör için 250 mct başlığına amortisörleri nasıl diye mesaj atarsan daha sağlıklı bilgi alırsın sanırım..

Ahmet ağabey kullanmışmı acaba? O alayım mı diye bakmıştı sadece sanırım..
    osbourne ben senin mtc 250 kullanmaya başladın sanmıştım alınca bana yorumlarını iletirsen sevinirim
    Ahmet abi eğer niyetlenmişse almaya, kesin araştrmıstır.. en iyisi senindediğin gibi forumdan araştırma yapayım teşekürler
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    İstanbul ,Trakya ve Marmarada halen yaşanmakta olan büyük afetten ,

Uzaktan veya yakından , birşekilde maddi ve manevi olarak etkilenen arkadaşlara ve yöre halkına geçmiş olsun......

Allah kolaylıklar versin ve yardımcısı olsun....

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese hayırlı günler....

zat'ım 24.500 km'yi geçti... son 1.500 km'yi artçılı yaptım sayılır,daha tık demedi kalkışı,ivmelenmesi harika... heleki yavaşça kalkış yaptıktan sonra,kendi devrini bulduğunda gidişi ve sesi harika oluyor.... zat için olumsuz yorum yapanlara duyurulur

ama o arkadaşlarında hakkınıu yememek gerek; çünkü etrafımda rezil halde bir dünya zat görüyorum!!!! daha 12.000 km'de tanınmayacak halde zat gördüm!!!! dış grenajını değiştirdinmi cillop gibi oluyor!!! e peki ya İÇİ???? o halde adam zat'ınıda satıyor tabi,2.el alanda gaza gelip basıyor gidiyor... sonrada herşey elinde kalıyor!!!!!!

ve hemen soluğu burda alıyor; çin malı şu oldu,zat böyle oldu....

neyse;

herkes kendine iyi baksın!!!! havalar artık bozdu,her yer yağışlı... lastiklerinizi ihmal etmeyin!!! trafikte dikkatli olun ve mutlaka REFLEKTÖRLÜ YELEK KULLANIN!!!!!

pişman olmayacaksınız....

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Ahmet Erşen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul ,Trakya ve Marmarada halen yaşanmakta olan büyük afetten ,

Uzaktan veya yakından , birşekilde maddi ve manevi olarak etkilenen arkadaşlara ve yöre halkına geçmiş olsun......

Allah kolaylıklar versin ve yardımcısı olsun....
    Bizde az da etkilenenlerden biriyiz, bu felaketten bir gece önce edirnedeki evimizi su bastı. Ertesi sabahta istanbula yola çıktık, yolda yaşadıklarımı anlatiyim felaketin büyüklüğü konusunda
    Enezden keşana kadar motosikletle gidip ordan otobüse vericektim istanbula gelsin diye. Ama o nasıl bir fırtına, 20yle bile gidemiyorum hatta bazen durmak zorunda kaldım. Kaza bela keşana vardım, otobüse verdim. Sonra peşimden gelen babamın arabasıyla istanbula doğru yola çıktık, bu sefer rüzgarı bilmiyorum ama hayatımda böyle bir yağmur görmedim, sağanak filan değildi bu başka birşey. Görüş mesafesi bildiğin 0 metredeye kadar düştü, bütün araçlar yolda durmak zorunda kaldık, yollar göl haline gelmişti. Ertesi sabah geçtiğimiz yolları televizyondan gördümde dua ettim ucuz kurtulmuşuz diye (ki gözümüzün önünde gördüğümüz kazaları anlatmıyorum bile)

Allah yardımcısı olsun hepsininin
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    ZAT 150 Mondial - Arora 150A
    Trakya ve Marmara Bölgemizde yaşanmakta olan bu sel felaketinden dolayı ölenler oldu. Tümüne birden Allah Rahmet Eylesin diyor, geride kalanlarına Allah tan sabırlar diliyorum. Başları sağolsun arkadaşlar.

Motosikleti
    mondial 150 zat
    öncelikle herkese merhaba arkadaşlar umarım burada iyi zaman geçiriyorsunuzdur gelelim benim mevzuuma
    ben mondial 150 zat aldım 2. el aldım ama aldığım günden beri biryandan çok seviyorum biryandanda sürekli arıza çıkardığı için git gide soğuyorum mutlaka hergün bir sorun çıkarıyor motor ayaklıkta çalışırken kendi kendine gaz weriyor we lastik dönüyor daha dün sağlam ken akşam durduk yere akü bitti we kolçak hiç basmıyordu sanırım motor kilitledi yağına baktım yağ kapağı yoktu suç bende fazla incelemeden aldım hani ilk heves derler ya benim olsun çamurdan olsun hesabı ama bu sabah aküye takviye yaparak çalıştırdım we motor çalıştı sonradan kolçaktanda basmaya başladı sizce bunun sebebi nedir bişey daha sorucam ben bu motora nasıl bir yağ koyacam sanırım bu yağ olayında bir numaralandırma mı ne warmış yardımınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler

Motosikleti
    ayaktayken gaz vermesi rölanti ayarındandır, karbüratörün orda bi vida var, onunla ayarlarsın, kolay iş
    çalışmama olayını bilmiyorum
    yağ olarakta 10-40 koyuyorum ben
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    ZAT 150 - 2005
    Alıntı hakan33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese merhaba arkadaşlar umarım burada iyi zaman geçiriyorsunuzdur gelelim benim mevzuuma
    ben mondial 150 zat aldım 2. el aldım ama aldığım günden beri biryandan çok seviyorum biryandanda sürekli arıza çıkardığı için git gide soğuyorum mutlaka hergün bir sorun çıkarıyor motor ayaklıkta çalışırken kendi kendine gaz weriyor we lastik dönüyor daha dün sağlam ken akşam durduk yere akü bitti we kolçak hiç basmıyordu sanırım motor kilitledi yağına baktım yağ kapağı yoktu suç bende fazla incelemeden aldım hani ilk heves derler ya benim olsun çamurdan olsun hesabı ama bu sabah aküye takviye yaparak çalıştırdım we motor çalıştı sonradan kolçaktanda basmaya başladı sizce bunun sebebi nedir bişey daha sorucam ben bu motora nasıl bir yağ koyacam sanırım bu yağ olayında bir numaralandırma mı ne warmış yardımınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler
    Günaydın, Güle güle kullan.
    Sorması ayıp kaça aldın motorunu?

Yağ için tavsiyem castrol'un 4 zamanlı scooterler için özel yağı var üzerinde scooter yazıyor onu kullan.

Motosikleti
    evet bu ayaktayken gaz verme işi tamamen rölanti ile ilgili. karbüratörün üzerinde büyücek bir vida var onunla bu isi halledebilirsin. kulak hassasiyetin ile sorunu çözersin diye düşünüyorum. bu arada motorun hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin. güle güle kullan. kullandıkça keyif alacağın bir motordur merak etme.. akü bitme olayı muhtemelen koltuk altı lambasından kaynaklanıyordur. ya iptal ettir ya da kendin yap o işi de.. böylelikle kolaylıkla akün bitmeyecektir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:40 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:38 PM ----------

yağ olayına gelince castroldan şaşma derim. ama castrolun scooter ve sadece motorsikletler için ürettiği yağlar vardır onları kullanırsan bu işini de halletmiş olursun. 800 ml kadar alır. daha fazla koyma keçeleri patlatırsın. birde yağ değişimini motor hafif sıcakken yaparsan yağın bütün pisliğiyle döküldüğünü görürsün. ancak çok dikkat etmen gerekiyor yağ tapasını yalama yapmayasın. onun için mümkün ise yağ tapasını lokma ile açmaya gayret et. yağ konulacak yeri zaten görmüşşündür.

Motosikleti
    mondial 150 zat
    tawsiyelriniz için çok teşekkür ederim motoru bu gün elktrik için tamirciye bıraktım sorunu ben halledemedim ama motoru götürürken bir baktım bütün alt takım we lastikler yağ olmuş yağ kapağının olmasına rağmen neden olduğunu çözemedim yarın elktrikçiden aldığımda komple bir bakım onarım için bir ustaya bırakıcam sanırım motoru aldığım kişi kaza yapmış keşke iyice kontroletseydim sizlerden bir ricada bulunucam dostlar ben bir lastik takımı bir kask we motor için bir ceket almak istiyorum sizce ne marka kullanmalıyım bu arada motoru 700 milyona aldım sizce fiyat iyimi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:42 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:31 PM ----------

Alıntı monerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın, Güle güle kullan.
    Sorması ayıp kaça aldın motorunu?

Yağ için tavsiyem castrol'un 4 zamanlı scooterler için özel yağı var üzerinde scooter yazıyor onu kullan.
    motoru 700 milyona aldım üni. okuyorum mersinde okula gidip gelmek için aldım yol parası çok tuzluya geliyor bu motor haftada 10 ytl ile beni getirip götürüyor

Motosikleti
    tawsiyelriniz için çok teşekkür ederim motoru bu gün elktrik için tamirciye bıraktım sorunu ben halledemedim ama motoru götürürken bir baktım bütün alt takım we lastikler yağ olmuş yağ kapağının olmasına rağmen neden olduğunu çözemedim yarın elktrikçiden aldığımda komple bir bakım onarım için bir ustaya bırakıcam sanırım motoru aldığım kişi kaza yapmış keşke iyice kontroletseydim sizlerden bir ricada bulunucam dostlar ben bir lastik takımı bir kask we motor için bir ceket almak istiyorum sizce ne marka kullanmalıyım bu arada motoru 700 milyona aldım sizce fiyat iyimi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:42 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:31 PM ----------

motoru 700 milyona aldım üni. okuyorum mersinde okula gidip gelmek için aldım yol parası çok tuzluya geliyor bu motor haftada 10 ytl ile beni getirip götürüyor
    Arkadaşım umarım kaza yapan eski sahibi motor bloğunu çatlatmamıştır veya sen yapmamışsındır. şayet öyle bir şey ise bilemiyorum ama motorun tamiri sana bir o kadar daha paraya gelir diye düşünüyorum. inşaallah öyle değildir.

Motosikleti
    mondial 150 zat
    Alıntı ufuk.tarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım umarım kaza yapan eski sahibi motor bloğunu çatlatmamıştır veya sen yapmamışsındır. şayet öyle bir şey ise bilemiyorum ama motorun tamiri sana bir o kadar daha paraya gelir diye düşünüyorum. inşaallah öyle değildir.
    peki dostum ben bu dediğin motor bloğunun çatlak olup olmadığını nasıl öğrene bilirim sanırım bunun bir yolu wardır

Motosikleti
    ZAT 150 - 2005
    Fazla canını sıkma. Sonuçta motorunu 700 tl ye almışsın. Rakam çok iyi yani. Bu motorların temizinin ikinci eli 1200 2000 arasında gidiyor. Sen 700'e aldığına göre bu gibi sorunları olması normal. Adam motorun ekmeğini yediği için o fiyata satmıştır zaten.

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    peki dostum ben bu dediğin motor bloğunun çatlak olup olmadığını nasıl öğrene bilirim sanırım bunun bir yolu wardır

Hakan 33

Sen motorunu tasarruf yapmak için almışsın .. Motora dışardan bakarak anlayamayız.. Dış görünüş bizi cezbedebilir.. Fakat Motoru mahalledeki herhangibir motorcuya götürüp 10 .Tl vererek.Motor hakkında her türlü bilgiyi alabilir ve ona göre alıp almama kararını rahatlıkla verebilirdin ......Bunu yaşadığın bir tecrübe olarak alabilirsin.

Monerr in dediği doğru..Şimdi belli bir mıktar masraf yapıp motorunu . amacına uygun şekşılde kullanmaya başlarsın....

Kolay gelsin...

muratalagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    Alıntı monerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla canını sıkma. Sonuçta motorunu 700 tl ye almışsın. Rakam çok iyi yani. Bu motorların temizinin ikinci eli 1200 2000 arasında gidiyor. Sen 700'e aldığına göre bu gibi sorunları olması normal. Adam motorun ekmeğini yediği için o fiyata satmıştır zaten.
    2500 e bile gördüm bende bakıyorum bitane güzel temiz zat 125 zn yi babama vericem arabayıda kilitlicem garaja şeytan görsün bir daha yüzünü :D

Motosikleti
    mondial 150 zat
    yardımlarınız için çok teşekkür ederim dostlarım & abilerim
    bugün elktrikçiden alıp motorcuya götürücem orada zaten baştan sona bütün sorunlarını hallettirmeye çalışıcam eğer olmazsa daha fazla masraf çıkaracağını anlarsam motoru aldığımkişiye geri götürücem sonuçta ben öğrenciyim sürekli çıkan masrafları bir yere kadar karşılaya bilirim sizin tavsiye edebileceğiniz başka bir motor modeli warmı acaba benim asıl isteğim bir yamaha r1 almaktı aslında

pompicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    22,500 km deyim 20 liralık benzinle normal devirde 135 km gidebiliyorum
    http://www.kaan.in

Motosikleti
    CORVUS
    Alıntı pompicik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    22,500 km deyim 20 liralık benzinle normal devirde 135 km gidebiliyorum
    herkeze selamlar
    Benim motorum 250 cc olmasına ragmen rahat 140km yapıyorum( çoğu zamanda en az 100km hızla gıderım, 140 dayandıgım olur) Sen bı karburator ayarı yaptır bence
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

Motosikleti
    yanlış yazdım, silemedim, edit..........

slmlar arkadaşlar ben yeni aldım zat ımı yalnız debriyaj sorunlu aldım direk istanbul avrupadan aldım binerek sakaryaya kadar getirdim hemde ehliyet sigorta muayne olmadan siz düşünün yolda ne terler döktüm :D neyse arkadaşlar ben sakaryadayım bu motor hakkında iyi bilgi sahibi olan sakaryalı arkadaşlar varsa tanışmak isterim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler