Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    @ ufuk.tarhan
    Rica ederim maksat yardımlaşma

@Ahmet Erşen

Ağabey ne o öyle tam bizim motorların memleketlilerinin işkencesine dönmüş olay

mct konusunda ise arayışım sürüyor..Çok pimpirikliliğimdenmidir nedir ikinci ellere bir türlü sıcak bakamıyorum..
    Çünkü rodajında motorun ölmüş olması ihtimali canımı sıkıyor hep..Sıfırına da 2.900 para bağlamak ta işin ayrı bir boyutu..
    Açıkçası sıfır mı 2. elmi tereddütündeyim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ZAT 150 Mondial - Arora 150A
    Alıntı Ahmet Erşen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osbourne ......faydalı bilgiler için sağolasın.. Paylaşımın amacıda bu zaten...

Evet gelelim TÜV (vize) işine...

Vallahi canım çıktı her şey ters gitti..Sabah 8.30 da gittim 11.30 da sıra geldi ben MT Vergisini internetten bakmıştım....Borçu yoktu fakat TÜV de trafik cezası çıktı 200 TL..saat 12 geliyordu , yanımda okadar parada yoktu öğleden sonra gelirim dedim.Aklıma takıldı evden dosyayı aldım ve V. Dairesine gittim bana boyle bir ceza ihbarnamesi gelmedi ve ben polise bununla ilgili imza vermedim dedim..Dosyaları çıkarıp onüme bir ceza tutanağı çıkardılar , tarihi nisan 2008. kırmızı ışık ihlali..ben bunu ertesigünü ödedim dedim ve makbuzunu verdim...Öğleden önce gittiğim adamda yeni bir ceza makbuzu kesince , cezam 400 Tl ye çıktı..Cezaları kaldırıp borcu yoktur kağıdı almam 1.5 saatimi aldı. Tekrar TÜV e gittim vizeye girdim buseferde şase numarasında bir harf eksik çıktı . Ben K-1 formu almak için Söförler odasına gittim , formları aldım oradan yanlış yapan takipçıye gittim formu yazdırıp Tekrar TÜV e gittim . Bu seferde , ruhsatın araç trafik belgesinde doğru yazılan RDC plakası , Araç tescil belgesine RCD yazılmış hadi tekrar gittik K-1 formuna onuda ilave ettirdik Ve saat 4.45 de vizem bitti. Fakat o K-1 belgesi ruhsatların düzeltilip işlenmesi için Trafik tescil bürosuna 1 ay içerisinde gitmem istendi..Yani ruhsatların iki tarafıda değişecek..Çok zor bir gün geçirdim ........

Herkese kazasız masrafsız sürüşler......
    Ahmet Abi,

doğrusu senin için oldukça üzüldüm. birkaç ay evvel aynı şey benim de başıma geldi. fakat bu olay motorsikletim için değil otomobilim için meydana geldi. motor seri numarasının ilk üç harfi yazılmadığından eski ruhsatımı eksik buldular. dolayısıyla ek - 1 formu doldurtmak ve ondan sonra tüv işini halledip gidip arka ve ön yüz ruhsatlarımı değiştirdim. bu da bana 100 kağıda yakın bir paraya patlamıştı.

zamanında işini düzgün yapmayan devletin memurunun yüzünden başıma gelen bu olayın aynısı senin başına da gelmiş. daha evvelden araç seri numaralarının hepsinde aynı olan harfleri (yani baştaki harfler) kimse yazmıyormuş. bir de böyle yanlış yazılan var offf vatandaşımızın o kadar çok vakti var kiiii böyle olayları çıkarıp sanki suçlu bizmişiz gibi canımıza ot tıkıyorlar. böyle sistem dünyanın neresinde var anlamak mümkün değil. vatandaşa eziyet etmek adeta bir görev haline gelmiş. ondan sanırım kendilerine bir üstünlük payesi mi çıkarıyorlar nedir..

neyse bununla geçmiş olsun. hiç olmazsa cezan yoktur kağıdı alıp işini bitirmişsin. ama seni de yormuşlar.. bundan sonraki tüvlerin için sana kolaylıklar diliyorum.

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Arkadaşlar ,,

Geçmiş olsun dileklerinize teşekkür ederim...

Hem ben bu mevzuatlara alışık biriyim ..1968 yılı Ege üniverstesi iktisat bülümüne girdiğim gençlik yıllarından itibaren firmaların muhasebe servisinde çalışmaya başladım ilk firmamda 15 sene eleman olarak , ikinci girdiğim ve oradan emekli olduğum 2 inci firmadada 25 sene muhasebe müd.yaptım..Buna rağmen , beş saat gibi birsüredeki koşuşturma ve dert anlatma beni yordu..

Malesef memurun yaptığı insanlık hatası oluyor ,ama vatandaşın yaptığı herzaman cezaya muhattap oluyor...Ne yapalım başka yaşanacak TÜRKİYEMİZ yok..

Osbourne , Birinci el imkanın varsa her zaman iyidir..sıfırdan alıp nasıl kullanıldığını sen bilirsin.......İkinci el alacaksanda iyi ve kullanmasını görüp bildiğin birinden alacaksın..Ki başın ağırmasın...

arkadaşlar 1,5 ay önce mondial zat aldım.motor şimdilik çok iyi diyebilirim.hız konusunda motor biraz ağır ama hızı çok ideal özellikle yeni başlayanlar için fazlada yakmıyo motor harika özellikle mavi rengi süper yakısıyor.
    07 WATAN ZEYTİNKÖY MEKANN

Motosikleti
    Var
    Alıntı deniz33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 1,5 ay önce mondial zat aldım.motor şimdilik çok iyi diyebilirim.hız konusunda motor biraz ağır ama hızı çok ideal özellikle yeni başlayanlar için fazlada yakmıyo motor harika özellikle mavi rengi süper yakısıyor.
    Hayırlı olsun bakalım

Bakımlarını ihmal etmez ve orasını burasını kontrol eder ve motorunu sıkıştırmadan kullanırsan harika bir motordur zat..

Hızı değil, konforu ve yol yapmayı sevenlerin tercihi..

ewet sana katılıyorum paylaşım için saol

Motosikleti
    mandial 150 zat
    Alıntı zuhtupasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben eski tip süper benzin koydum motorun sesi ve çekişi acayip farketti 150 zat da. Mutlaka tavsiye ederim bi deneyin. Zor çalışma ile ilgili şikayetim yok denecek kadar azaldı. Ama tolga arkadasımın dediğinide yapıcam. Yani buji yide bi değiştiriim bakiim noolcak? Bu arada daha 350km.deyim
    Selamlar
    Can
    abı benm motr 30 km de 10 tl yakıyo acaba eskı tıp benzın kulanmadıgımdanmı :S bı deneme lazım suan motorumun reglatoru patladı mondıalın basısınde bıla yok bu parcdan nerde bula bılrıım ? bana yardımcı ola bılıcek brı varmı ??

Motosikleti
    CORVUS
    Alıntı piler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abı benm motr 30 km de 10 tl yakıyo acaba eskı tıp benzın kulanmadıgımdanmı :S bı deneme lazım suan motorumun reglatoru patladı mondıalın basısınde bıla yok bu parcdan nerde bula bılrıım ? bana yardımcı ola bılıcek brı varmı ??
    herkeze selamlar
    öncelikle aramıza hoş geldin ve geçmiş olsun zat parçalarını sirkeciden motorcular çarşısından teymin edebilirsin
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

abicim gerçekten sirkeciden bulabilirmıyız şimdilik parça lazım deilde lazım olursa iyi bir adres verdin paylaşım için saol

Motosikleti
    CORVUS
    Alıntı deniz33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim gerçekten sirkeciden bulabilirmıyız şimdilik parça lazım deilde lazım olursa iyi bir adres verdin paylaşım için saol
    rica ederim..

Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar 2009 çıkışlı, 5 aylık 3.000 km deki maviş motorumu zat'ımı bugün itibariyle satmış bulunmaktayım..
    Satın alan arkadaş motora binip götürdüğünde vallahi içim gitti

Neyse..hayırlısı olsun diyorum ve yeni motosikletim olmaya aday 250 mct için gün sayıyorum

Bu başlığı da elimden geldiğince takip etmeye çalışacağım lakin ağırlık artık 250 mct başlığında olacak..

Kendinize iyi bakın 150 Zat ailesi

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    hayırlı olsun. bende satıcam ama kıyamıyorum. satmadanmı 2.sini alsam acaba
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Osbourne

Hayırlı olsun ..Motorun kaça gitti bizimle paylaşırmısın..?

Birde 250 MCT .formunda sanki ZAT formunu arayacaksın gibi geliyor..Ağustos ayında yan çanta ile ilgili ölçü istemiştim...Bir hafta bekledim , bana anorak yan çanta tavsiyesi dişinda hiç yanıt gelmedi..Bir hafta bekledikten ve kibarca fırça geçtikten sonra özürle beraber cevap geldi.....Birde form sanki Ankaralı MCT lilerin ağırlığında..Daha cok onların muhabbetleri vardı..........Araya giren başka şehirli MCT lilerin sorularına cevap gelmiyordu..Benim bir haftalık gözlemim.....

Ne renk almayı düşünüyorsun diyeceğim amma iki renk şansın var galiba ...

Motosikleti
    Var
    Teşekkür ederim ağabey motorum bu linkteki motordu;
    http://www.sahibinden.com/ogretmende...word=150%20zat

2.000 e verdim ben..ama harcadığım ekstralarla bayağı zararına satmış oldum..

Mct için de 2 renk bile değil sanırım piyasada sadece kırmızısı kalmış..Yani en kötü rengi bana göre..Bakalım haftasonu araştıracağım..

Mct forumunu bu kadar vurdumduymaz bilmiyordum valla..Orada da bir ağabey var ugurapay nickli..
    o yardımcı olur bana, şahsen de gezilerden tanıyorum kendisini..
    kırarız oradaki ankara hegemonyasını

Motosikleti
    CORVUS
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2009 çıkışlı, 5 aylık 3.000 km deki maviş motorumu zat'ımı bugün itibariyle satmış bulunmaktayım..
    Satın alan arkadaş motora binip götürdüğünde vallahi içim gitti

Neyse..hayırlısı olsun diyorum ve yeni motosikletim olmaya aday 250 mct için gün sayıyorum

Bu başlığı da elimden geldiğince takip etmeye çalışacağım lakin ağırlık artık 250 mct başlığında olacak..

Kendinize iyi bakın 150 Zat ailesi
    Hayırlısı olsun osbourne umarım kafana göre bir makıne bulursun.....

Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Osbourne ,,

Eleştirinin dozunu fazla kaçırdım galiba ,,tabiki sohbet edeceğin ve sorulara anında cevap veren üyeler var.Ben arkadaşların gezi heycanı zamanına denk geldim herhalde....

Renk konusunda da haklısın..Elimde ikinci ÖTV ayarından sonraki mondial fiyat listesi var . Orada sadece kırmızı rek işareti gözüküyor..Fakat İstanbul mondial satıcılarını telefonla ararsan belki satılmamış gri bulabilirsin

Hayırlı olsun.......

Piler nikli arkadaşım..

Sen o zuhtüpaşa alıntısını nerden buldun..O arkadaş 2005 de vardı sonra formdan uzaklaştırıldı...

Sonra ...Sana benzin kullanımı ile ilgili el kitapçığındaki İKAZ yazısını hatırlatayım Oktan seviyesi 90 ve üzeri olan kurşunsuz benzin kullanın...Kurşunsuz benzin kullanımı ateşleme bujisinin ve egzos sistemindeki parça ve komponetenlerin servis süresini uzatır... der..Zaten süper benzin bulabileceğini zannetmiyorum ammma sen kurşunsuz benzinden ayrılma..

30 Km de 10 TL yakıyorsan 100 KM de 33 Tl yakıyorsun demektir.....Sen 33 lira ile en az 250 , 300 KM yapman gerekir.....Bu sebepten karbüratör ayarlarına baktır...

Motosikleti
    ZAT 150 Mondial - Arora 150A
    Benim Zat da 21.90 liralik benzin ile 220 km yapti.. ki hayatimda daha öyle ekonomik olmamisti. ama motor yapilip da ayarlar yapilinca gayet güzel bir şekilde az yakmaya başladı. daha önce 35 km lik yolum boyunca aşağı yukarı çeyrek depoyu biraz geçiyordu ki ben bu haline şükür kere şükür ediyorum.. dünya varmış yaaa..

yalnız marş ile çalışmada sıkıntısı var. oysa akü marşı gayet iyi besliyor gibi görünüyor. ama ayak marşı öyle güzel olmuş ki tık der demez hüüüürrr diye sesini duyunca ağzım kulaklarıma varıveriyor..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:58 PM ----------

Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mct forumunu bu kadar vurdumduymaz bilmiyordum valla..Orada da bir ağabey var ugurapay nickli..
    o yardımcı olur bana, şahsen de gezilerden tanıyorum kendisini..
    kırarız oradaki ankara hegemonyasını
    sevgili Osbourne,

hıııııııııı Ankara ya laf yok..

bende sattım 2 ay önce aldım çok yakıyo diye satım. 2.900 aldım. 2.500 a sattım.şimdi honda beati düşünüyorum

Motosikleti
    Burgman UH 150
    yaklaşık 2 yıldır kullandığın ve beni hiç üzmeyen kırmızı zat ımı bugün satmış bulunuyorum. ama allah karşıma istedigim motoru cıkardı motoru 5 dk önce telefonla anlaşıp aldım artık benimde bir burgman var ama merak etmeyin 400 degil burgman 150 şehir içi yeter artar bile

bu sevincimi sizlerle paylaşmak istedim.
    http://img30.imageshack.us/img30/9673/imageqhg7.gif

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    osbourne, masrafına rağmen yinede iyi fiyata satmışsın. ben 1500den koydum arayıp bir kişi bile sormadı hala, ki benim zat şanslılardan, hiçbir sorun çıkarmadı şimdiye kadar.
    (Ayrıca öğretmenmişsin yeni gördüm, meslektaşmışız, branşın nedir,atanabildinmi)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler