Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı adawapuru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yardımlar bekleniyor hala 800 e kadar indim insallah bizde kullanacaz once ehliyet işimi halledecem motoru alıp parka cekecem insallah birde alınca yapacaklarımı vs burdan okuyorum yeni kullanıcı olarak tavsiyeleriniz varmi
    Zat için değil de genel olarak motosiklet için soruyorsun sanırım..
    Verdiğim linkteki yazıları sırasıyla okumak büyük fayda sağlayacaktır
    http://www.motosiklet.net/forum/donald-duck/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Beraat kandiliniz mübarek olsun. Allah size sevdiklerinizle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

cumlemizin abi kandılınız mubarek olsun
    bu arada forum 150 zat zayıfladı arkdslar bugun aksam 5 gıbı mondial bayine gidecem bakacam uyarsa kafama alacam zat artık 1800 tl biriktirdim gerisini ne yapariz bakacam gerci bayi gel bakarız dedi ama bir gidecem berkide 151 rs alacam ama favorim zat abi

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekrardan herkese selamlar...
    önceki mesajım bi garip olmuş anlamadım!!!!

epeydir aranızda yoktum,sizleride ihmal ettim çok özür dilerim...

benim kaza yapmam,kriz ortamı,annemin yüz felçi geçirmesi,yiğenimin çok ağır beyin ameliyatı geçirmesi... ve daha niceleri!!!! beni resmen hayattan soğuttu desem yeridir!!!

tek dostum motorum desem yeridir hani!!! zat'ıma binince herşeyi bir anlıkta olsa unutuyorum,motorunuzun kıymetini bilin!!! yokluğu çook acı oluyor!!!!

dostlarım;

kendinize ve ailenize iyi bakın,motor üstündeyken ve trafikteyken lütfen çok dikkatli olun!!!

geride sizi bekleyenleri düşünün!!!

allah'a emanet olun; tekrardan görüşmek üzere.....

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Alıntı adawapuru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cumlemizin abi kandılınız mubarek olsun
    bu arada forum 150 zat zayıfladı arkdslar bugun aksam 5 gıbı mondial bayine gidecem bakacam uyarsa kafama alacam zat artık 1800 tl biriktirdim gerisini ne yapariz bakacam gerci bayi gel bakarız dedi ama bir gidecem berkide 151 rs alacam ama favorim zat abi
    hadi hayirlisi bakalim.allah gonlune gore olani versin,gule gule kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:45 PM ----------

Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benim kaza yapmam,kriz ortamı,annemin yüz felçi geçirmesi,yiğenimin çok ağır beyin ameliyatı geçirmesi... ve daha niceleri!!!! beni resmen hayattan soğuttu desem yeridir!!!

tek dostum motorum desem yeridir hani!!! zat'ıma binince herşeyi bir anlıkta olsa unutuyorum,motorunuzun kıymetini bilin!!! yokluğu çook acı oluyor!!!!

dostlarım;

kendinize ve ailenize iyi bakın,motor üstündeyken ve trafikteyken lütfen çok dikkatli olun!!!

ayberk sana ve ailene allahtan sifa dilerim,umarim bir an once hepsi sagliklarina kavusurlar,allah yardimcin olsun moralini yuksek tutmaya calis anne daha fazla uzulmesin
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Motosikleti
    CORVUS
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dostlarım;

abi ailene acil şifalar, sanada sabır dılerım.... abi biliyorsun bu hayattaki herşey biz insanlar içindir.. SABIR SABIR
    SAYGILARIMLA
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

Motosikleti
    Var
    @ AYBERK

Büyük geçmiş olsun Ayberk..Meraklanmıştık haber alamayınca gerçi gıyaben haberler gelmişti..
    Umarım kısa zamanda düzelir/hale yola koyulur tüm sıkıntıların..

Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Ayberk..

Kaza ile ilgili sana geçmiş olsun dileklerimi iletmiştim.

Ailenle ilgili olan rahatsızlıklar için çok geçmiş olsun diyorum..

Tanrıdan acil şifalar dilerim..Sağlıcakla..

teskocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 250
    Alıntı enginogurlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte bende benzinciler zengin olmasın die bide motorumun daha ne kadar yaktıgını tam bilmediğim için o deliği kapatmak zorunda kaldım deliği kapattıktan sonra daha fullemedim ama c.tesi aksamı fullıycem insallah bakalım bişe olcakmı
    abi o bu değil de senin motorun son halinin bi resmi war mı en son audi çıkması mercekli zenon takmıştın ama ampul bulamamıştın ne oldu

Motosikleti
    ZAT 150 Mondial - Arora 150A
    sevgili arkadaşlarım,

Hepinize selam ederim. tatilden yeni döndüm diyebilirim. bu arada diger motorumun bakımıydı, işe dönmeydi, kızımın kurs işlerinin halledilmesi vesaire derken hiç bir şekilde aranıza katılamadım. bu vesileyle hepinizden özür dilerim.

öncelikle kaza yapan Ayberk arkadaşımıza Allah'tan acil şifalar dilerim. Allah bir kez daha böyle bir kaza göstermesin.

Ne yazık ki ülkemizde motor kullanıcılarına ışıkları açık olmasına rağmen hiç bir otomobil sürücüsü saygı göstermiyor. işte bu nedenle de motorcu arkadaşlarım böyle kazalara uğruyorlar.

bir hafta kadar oluyor yeni motorumu adı servis olan ancak servis ile alakası bulunmayan bir galeriye götürdüm. motorun eksikliklerini yaptırmaktı gayem. ne yazık ki ustaları dışardaymış bu nedenle yaptıramadan işe gittim.

ankara yı bilenler adliye binasının önündeki otobüs ceplerini bilir.. tam onların önüne geldiğimde sol yanımda neredeyse bana adeta sürtecek kadar yakın giden bir araba peydahlandı.. motorumu sağa cekip yavaşladım çünkü çarpmak üzereydi.. ben frenleyip yavaşlamama rağmen adam bir sağ çekti ve benim ön tekere arka tamponunu vurdu.. tabii kaçınılmaz son.. düştüm... aşağı yukarı 15 metre sürüklendim. ancak motorun üzerinden kendimi atmadım. zira ataydım sanırım arkadan gelen otobüs, otomobil veya herhangi bir aracın altında kalmamam mümkün değildi. dizim ne yazık ki kötü berelendi.. sol dirseğim de de biraz hırpalanma ve sağ omzumda bir lif atmasından başka bir yerime birşey olmadı.

motora gelince ön sis farlarından biri kırıldı. yandaki ayak koyulan paspas yukarı doğru eğrildi. iyi ki eğrildi.. o olmasaydı motorum haşat olurdu. onun üzerinde kaydım.. sağ aynam eğrildi.. ön fren kolu ise sürtünmeyle eğrildi.. çok şükür başka bir şey yok..

işin garibi bu olay tam olarak bir trafik polisinin önünde gerçekleşmiş olmasıydı.. trafik polisi gelerek bana hitaben "plakasını aldın mı" diye sormaz mı.. ya ben canımla uğraşıyorum. adamın dediğine bak.. yok dedim nerden alayım sen almadın mı dedim.. yok dedi.. birader adam arabanın eşgalini bir sonraki polis grubuna bildirir onlar da durdururlar.. adama en azından zararımı ödetirim. işte böyle bir memlekette yaşıyoruz. duyarsız.. gelen valla birader çok güzel düştün helal olsun sana demezler mi.. oy oy.. kime ne diyeyim.. şükür allaha büyük bir zarar görmedim.. motoru da daha sonra yaptırdım ama bu ülkenin trafikte en büyük ayıbı motorculara kesinlikle saygı gösterilmemesi.. sonra diyorlar ki bu motorcular neden böyle asiler. neden zarar veriyorlar.. adam sana en fazla 1.5 metre yaklaşacakken neredeyse 3 - 5 santim yaklaşıyor gelde adamın kaportasına tekme atma yani.. valla adamı çığırdan çıkarıyorlar..

hepinize tekrar selam eder ne motorunuzun grenajlarının ne de kaskınızın asfalt yüzü görmemesini diliyorum yüce Allah tan..

Motosikleti
    Var
    @ ufuk.tarhan

Ne diyeyim abicim geçmiş olsun demekten başka elden gelen birşey yok..
    Durumu gayet iyi özetlemişsin..

Bizim bizden başka dostumuz yok..Ben bunu bilir bunu söylerim..

Şimdi adama hasarı ödettin sen değilmi? Tam anlayamadım oralarını..

Motosikleti
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ ufuk.tarhan

Ne diyeyim abicim geçmiş olsun demekten başka elden gelen birşey yok..
    Durumu gayet iyi özetlemişsin..

Bizim bizden başka dostumuz yok..Ben bunu bilir bunu söylerim..

Şimdi adama hasarı ödettin sen değilmi? Tam anlayamadım oralarını..
    NERDEEEEEE adamı yakalayamadım ki.. adam bastı gitti otobüs cebine girip.. ne polis ne başkaları adamın plakasını alamamışlar. tabii bende.. zaten ben canımın acısından ve allah yepisyeni motor haşat oldu diye düşünmekten aklıma bile gelmedi.. ki insan bekliyor valla dururlar da bakarlar düşene bir şey olmuş mu diye.. ama nerdeeeeeeeee..

Motosikleti
    Var
    Alıntı ufuk.tarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NERDEEEEEE adamı yakalayamadım ki.. adam bastı gitti otobüs cebine girip.. ne polis ne başkaları adamın plakasını alamamışlar. tabii bende.. zaten ben canımın acısından ve allah yepisyeni motor haşat oldu diye düşünmekten aklıma bile gelmedi.. ki insan bekliyor valla dururlar da bakarlar düşene bir şey olmuş mu diye.. ama nerdeeeeeeeee..
    Neyse artık olmuş ile ölmüş e çare yok
    Beter olsun o herif..
    Cana gelmesin yeter..

Motosikleti
    Neyse artık olmuş ile ölmüş e çare yok
    Beter olsun o herif..
    Cana gelmesin yeter..
    kimseye bela okumam ama genede insan hırsını yenemiyor.. allah bildiği gibi yapsın onu ne diyeyim.

evet cana gelmesin yeter... hadi iyi geceler hepinize..

Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Ufuk , Tarhan ..

Geçmiş olsun..Ufak tefek sıyrıklarla atlatmana sevindim.Diz çok önemli çok zor geçiyor..Bu sebepten koruma araçlarını kullanmak şart....

Biz istediğimiz kadar dikkat edelim dört tekerler bizi yok sayıyor...Bazıları da adeta oyun oynuyorlar....İnsanın üstüne üstüne geliyorlar....Bizede ya sabır çekip dikkati elden bırakmamak kalıyor..

Tekrar geçmiş olsun .. Herkese kazasız belasız sürüşler...

slm ben yeni üyeyim.dostum çok iyi açıklamışsın,,ancak zat zırt...hikaye .lakin kasa bilmeyen ve binmeyenler için çok hoş görünüyor.bende aldım(pişmanım)ama elden ne gelir ?artı parçaları çok dandik,beyni okadar kötü bir yerde ki sol ayağının altında ...su birikintisinden mümkünse geçmeyin(beğin 20.00tl)karbüratör 45.t...kısacası başlı başına dert

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:41 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 PM ----------

[QUOTE=ufuk.tarhan;1726793]büyük geçmiş olsun .altınızdaki motorla alakası yok demek ki.bile bile sırıtarak insanı sıkıştırıyor adamlar,iki teker üstünde nasıl olsa sığışır bir kenara durur kurtarır ne kadar yer kaplıcak ...mantığı mıdır bilmiyorum denge ile hareket ettiğimizin farkındamıdır? üzerinde bir can olduğunun farkındamıdır?kaldı ki bizde diğer araçlar gibi vergisini ödeyip pilaka ile numaralandırılyoruz araçlarımızı...hep eğitimsizlikten yana şikayet ediyoruz peki trafik düzeni ile iştigal olan görevlilerimiz ne kadar bilinçli acabaaa...?????

Motosikleti
    Var
    Alıntı zatcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm ben yeni üyeyim.dostum çok iyi açıklamışsın,,ancak zat zırt...hikaye .lakin kasa bilmeyen ve binmeyenler için çok hoş görünüyor.bende aldım(pişmanım)ama elden ne gelir ?artı parçaları çok dandik,beyni okadar kötü bir yerde ki sol ayağının altında ...su birikintisinden mümkünse geçmeyin(beğin 20.00tl)karbüratör 45.t...kısacası başlı başına dert[COLOR="Silver"]
    Kendi bindiğin motoru bu kadar kötülersen zaten bir zevk te almazsın arkadaşım..
    Sen tez vakitte sat motorunu kurtul pişmanlığından..okey?

teskocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 250
    Kendi bindiğin motoru bu kadar kötülersen zaten bir zevk te almazsın arkadaşım..
    Sen tez vakitte sat motorunu kurtul pişmanlığından..okey?

Motosikleti
    Arkadaşlar,

Geçen cuma günü Zat 150 motorumu araç ile taşıyarak motor tamircisi ustaya götürdüm. Durumu gerçekten Ahmet Bey in dediği gibi sanki hurdalıktan toplanan parçalarla yapılmış gibi. Son olarak durumu şöyle. Bunları yazdıktan sonra kesin bana motoru sat kardeşim diyeceksiniz. Ama her ne olursa olsun ben ilk motorum olan ilk gözdem olan Zat 150 mi seviyorum.

Eksantrik ne yazık ki üzerinde bulunan rulmanlarından biri yani biz eskilerin tornet tekeri diye adlandırdığımızdan birinin içerisinde bulunan tüm bilyaları düşmüş altta bilyanın döndügü mil ile bilyaları muhafaza eden yuvarlak parça kalmış. bu bilyalar dogal olarak kranka ve yağın içerisine karışmış. Hareket ile de birçok yere zarar vermiş görünüyor.

şimdi ustanın son yaptığı muayeneden sonra motor yarılmadı ama üst eksantrik, zinciri, keçeler piston, piston gömleği honlanacak.. krank, bunların hepsi yenilenecek ve motor dogal olarak yeni bir motor haline gelecek. tabii bunların bir karşılığı var. herkes benim bunu yapacağımı sanıyordu sanırım. emin olun bende aynısını yaparım diye düşünüyordum. yapabilirdim de Allah ın izniyle. ancak nedense kendimde bu gücü bir türlü bulamadım. 100-150 lira için değmez dedim motoru denek gibi kullanmaya.. ver kurtul bir an önce.. toplam parça masrafı aşağı yukarı 385 lira tutacak bunlara bir de arka teker dahil. işçilik dahil 550 liraya anlaştık. Daha önceden benim yaptığım arka tekeri ve egzosu tutan parçanın içerisinde bulunan rulman ile toz keçelerinin değişimi hariç tabii ki.. şöyle kaba bir hesap yapacak olursak aldığım günden bu yana bin liranın üzerinde bir masraf çıkardı bana..

bu hafta inşaallah hafta sonuna kadar bulunacak parçalar ile (bazıları bulunmuyor kolaylıkla çünkü) bana teslim ederler diye düşünüyorum. en azından usta öyle dedi. yapan usta nın adını buradan anmak istemiyorum ama gerçek bir usta olduğu her halinden belli. insana güven veriyor. sanırım nihayet doğru dürüst bir servis veya motorsiklet tamircisi buldum. geç de olsa : ((

Bu aracımın bu hale gelmesindeki tek sebebin ilk yapılan sibop ayarı olduğunu söylediler. sibop ayarının bozuk olması nedeniyle aşınan parçalar en nihayet eksantiriğin rulmanını bozmuş ve ardından dökülen parçalar da geri kalan yerleri bozmuş.. şans, kısmet işte..

herşeye rağmen çalıştığım kurumdan birisi motorsiklet almak isteyip de bana geldiğinde ona Zat 150 yi önerdim. o da beni dinledi ve gidip kendine 700 km de 2006 model bir zat aldı. motoru süper.. sesi bir harika.. işte bazı insanlarda böyle şanslı.. gelde kıskanma ha.. : )).

görüyorum ki bazı arkadaşlar zat 150 den hoşlanmamışlar. olabilir. daha farklı daha kuvvetli kasalara binmiş olabilirler. ancak şunu söyleyebilirim ki zat 150 ye konulan şase birçok motorda yok bunu bilsinler. motor ne yazık ki o kasa ağırlığına biraz zayıf geliyor. ama son derece keyifli bir motor olduğu aşikar.. bunu kimse inkar edemez diye düşünüyorum.

buradan hepinizin ramazan ayını kutlar, tüm ömrünüzü motorsikletlerinizin üzerinde sağlıkla geçirmenizi dilerim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:28 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:26 PM ----------

Alıntı Ahmet Erşen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufuk , Tarhan ..

Geçmiş olsun..Ufak tefek sıyrıklarla atlatmana sevindim.Diz çok önemli çok zor geçiyor..Bu sebepten koruma araçlarını kullanmak şart....

Biz istediğimiz kadar dikkat edelim dört tekerler bizi yok sayıyor...Bazıları da adeta oyun oynuyorlar....İnsanın üstüne üstüne geliyorlar....Bizede ya sabır çekip dikkati elden bırakmamak kalıyor..

Tekrar geçmiş olsun .. Herkese kazasız belasız sürüşler...
    Ahmet bey ve sizin nezdinizde bana geçmiş olsun diyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

gerçekten dört tekerlekli araç kullanan insanlar ne yazık ki bizleri yok sayıyorlar. oysa onlar gibi vergimizi veriyor üzerimize plaka da alıyoruz. allah bu tip ruh hastalarından bizleri korusun diyor ve hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Arkadaşlar , Herkese Merhabalar...

Yaz olunca formlar biraz boşalıyor..Bir iki aydır hareket az...Buda normal olsa gerek..Nasıl olsa kışın hepimiz içerlere kapanacağız..Motorumuzla bol bol dolaşarak bu Güzel havaların tadını çıkarmak lazım..

Uzun zamandır motoruma yapmayı düşündüğüm , gezi ve molalarımda dinleyebileceğim , masrafsız , kesip biçmeden ve eldeki imkanlarla müzik dinleyebileceğim bir sistem yaparak motoruma monte ettim. Bunu sizlerle paylaşmak istedim..

Malzeme olarak , yürüyüşlerde kullandığım , SONY MP3 ve radyo FM Wolkmen , Yine Wolkmenimle evde kullandığım bir yükseltici , ve yükselticinin hoporlörlerini içine monte ettiğim hoporlör kasası..

Bunların malzemelerin hepsi elimde vardı. Ayrıca para verip malzeme almadım.. Hoporlör kasasıda eski bir müzik setinden elimde mevcutu..

Motorun sadece ön siyah gösöslüklerini sunta delme aparatıyla yuvarlak olarak çıkardım ve hopölörleri yerleştirdim..( Yaptığım hasar 14+ 14 = 28 lıra ),Yükseltici ve wolkmeni anahtarlı olan sol gözün içersine yerleştirdim...Resimlerde göreceğiniz gibi iki adet twiter da almıştım..Motorun üzerine , sinyal lambalarının arkasında bulunan siyah üçgen e monte edecektim fakat çok abartılı geldiği için takmaktan vazgeçtim.. Böyle daha sade oldu..

Çok iyi netice aldım.. Molalarda manzara ile birlkikte müzik zevkinede varmiş oldum...

İstenirse akşam eve giderken , wolkmen ve yükseltici alınabilir...

Arkadaşlar size ÇEŞME Alaçatı Sörf cennetinden bir kare ayrıca gönderiyorum....

Herkese Kazasız , masrafsız ve zevkli sürüşler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler